Skocz do zawartości
IGNORED

Pan Pacuła o DIY


robie

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem sobie stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jak zresztą robię regularnie aby zobaczyć co w trawie piszczy i kliknołęm na test małego wzmacniacza z USA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) @main-1846&lang=,

przeglądając tekst natknąłęm się na taką wypowiedz "Urządzenia DIY mają to do siebie, że wyglądają albo źle, albo tragicznie. Przygotowanie sensownie wykonanej obudowy przekracza bowiem możliwości, zwykle finansowe, konstruktorów. Inaczej nie zajmowaliby się DIY…"

trochę mnie to ubodło bo czasami coś tam dłuubnę i wiem , że to nie jest idealne ale moje z mojego potu i krwi stworzone :) , ale znam również wiele konstrukcji diy których nie powstydziły by się renomowane marki ,drugą sprawą jest kwestia finansowa tego też nie rozumiem na pewno wielu z was wie ile kosztuje dobre diy i nie są to małe pieniądze ,ale nie oto tu chodzi bo jak coś się samemu zrobi jest bez cenne :) Skąd takie podejście autora tekstu do diy nie wiem ,może szanowni forumowicze mają na to jakieś sensowne wytłumaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On żyje z nie-DIY, więc robi co może by zdyskredytować osoby które samodzielnie budują swój sprzęt.

Skoro nie może wmówić czytelnikom, że DIY nie ma prawa dobrze zagrać (bo ludzie już nie są tak głupi), to przynajmniej napisze, że sprzęt DIY syfiaście wygląda.

Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie...

Mój sprzęt też syfiaście wygląda, a przecież pochodzi od niezwykle szanowanych producentów. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Cóż, widać panu redaktorowi nie może pomieścić się w głowie, że można coś robić z pasji i zamiłowania, w ramach hobby. A nie z pobudek finansowych.

 

Równie dobrze, mógłby napisać, że są ludzie którzy zbierają stare samochody, czy też znaczki, z powodów finansowych, gdyż zapewne nie stać ich na zakup nowych. Bo gdyby było inaczej to nie zajmowaliby się zbieraniem staroci....

 

To byłby wniosek równie "prawdziwy" i uzasadniony. Ale tak to już jest jak na czyjeś hobby i pasję, patrzy się wyłącznie w sposób ograniczony i wypaczony przez pryzmat kasy.

 

A prawda jest taka, że DIYowiec po wykonaniu jakiejś konstrukcji, woli wziąć się za budowanie kolejnej, jeszcze lepszej. Bo podstawą tego hobby jest właśnie nabywanie nowych doświadczeń, ciągły rozwój i budowanie coraz doskonalszych układów. A nie zajmowanie się bzdetami w stylu picowania obudowy, bo to po prostu zajmuje cenny czas. A którego każdemu konstruktorowi zawsze brakuje na realizacje swoich pasji. A, że z założenia nie jest to komercha, więc obudowa ma być co najwyżej funkcjonalna i bezpieczna w użytkowaniu, a nie ma być podstawowym lepem na klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc choćby na ostatnie klony accuphase z wątku jaskiniowca osoby biorące udział w tym przedsięwzięciu grosza nie żałowały.

Porządne obudowy, wskaźniki, ale też sama konstrukcja nie była tania, czyli można powiedzieć - proporcjonalnie cenowo, do "wnętrzności" robi się obudowę.

Raczej nikt nie będzie inwestował w "opakowanie" mając świadmość, że w środku jest mizernie.

Zresztą jest wątek "Nasze konstrukcję DIY" gdzie mit o tandecie według pana Pacuły wielokrotnie można obalić.

O konstrukcjach kolumn głośnikowych nie wspomnę.

 

Pozdrawiam ))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stary bej

(Konto usunięte)

Skąd takie podejście autora tekstu do diy nie wiem ....

No jak to skąd ? przecież musi tak pisać.

Prawdą natomiast jest, że jak się (DIY) zrobi na desce jakiś dobry projekt, to się tylko słucha i nie ma czasu na jego opakowanie, czyli zrobienie/kupienie sensownej dla niego obudowy.

Dlatego co najmniej niestosowne jest porównywanie DIY do komercji, gdyż w obu przypadkach mamy do czynienia z różnią inwestycją finansową.

Można napisać ogólnikowo w ten sposób - DIY broni się dźwiękiem, komercja wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzyłem na AS na okleinę na jakichś Sonusach to była to jakość gorsza niż mają meble kuchenne z marketu budowlanego, podejrzewam że dobrze wykonane kolumny ala Sonus pokazywane na forum są lepiej wykonane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A prawda jest taka, że DIYowiec po wykonaniu jakiejś konstrukcji, woli wziąć się za budowanie kolejnej, jeszcze lepszej. Bo podstawą tego hobby jest właśnie nabywanie nowych doświadczeń, ciągły rozwój i budowanie coraz doskonalszych układów.

 

To tak jak mówi Dieter Burmester: "wprowadź codziennie jedno małe ulepszenie, popraw coś, zrób chociaż mały krok naprzód, a za rok zorientujesz się, że jesteś ze swoim dziełem na zupełnie innym poziomie."

Choć obudowom Burmestera urody też nie sposób odmówić! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z redaktorami żyjącymi z "datków" dystrybutorów to jest taki problem, że nie wiadomo czy pisze to, co myśli czy to, na co dostał zamówienie.

Widać "branża" zauważyła. że diy jest czymś w rodzjau weryfikacji pierdół marketingowych i że jej to przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma rację !!!

75 % urządzeń DIY są zbudowane przez ludzi biednych bez zmysłu estetycznego, w obudowach po innych urządzeniach z zamysłem że ma być tanio ale dźwięk high end. Ludzie chcą się sprawdzić na nowym dla nich polu i nie chcą przepłacać tzn. zapłacić kilkuset złotych za wzmacniacz lub kolumny. Więc jest tanio i gra tanio. Szybko jest odsprzedawane, przyczyniając się do rozprzestrzeniania przez ludzi biednych mitu że high end nie istnieje a wszystko gra tak samo ... bo tu taki klon, a gra gorzej niż stary Technics ...

25 % urządzeń DIY jest budowane przez zaawansowanych amatorów lub profesjonalistów. Może grać na poziomie high end. Ale jedno jest pewne - tanie to to nie jest ! A z odsprzedażą jest ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma rację !!!

75 % urządzeń DIY są zbudowane przez ludzi biednych bez zmysłu estetycznego, w obudowach po innych urządzeniach z zamysłem że ma być tanio ale dźwięk high end. Ludzie chcą się sprawdzić na nowym dla nich polu i nie chcą przepłacać tzn. zapłacić kilkuset złotych za wzmacniacz lub kolumny. Więc jest tanio i gra tanio. Szybko jest odsprzedawane, przyczyniając się do rozprzestrzeniania przez ludzi biednych mitu że high end nie istnieje a wszystko gra tak samo ... bo tu taki klon, a gra gorzej niż stary Technics ...

25 % urządzeń DIY jest budowane przez zaawansowanych amatorów lub profesjonalistów. Może grać na poziomie high end. Ale jedno jest pewne - tanie to to nie jest ! A z odsprzedażą jest ciężko.

Tyle że proporcje są inne: 95 do 5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justas jak zwykle pier**lisz jak potluczony,moze wrzuc jakies tabelki na poparcie swoich teorii

 

"75 % urządzeń DIY są zbudowane przez ludzi biednych bez zmysłu estetycznego"

 

wklej wyciag ze swojego konta bankowego zobaczymy jaki milioner z ciebie a moze nieudacznik

urzedzenia diy robia pasjonaci,ludzie ktorzy maja jakies hobby

 

justas jakie masz hobby?

jazda w cyrku na motorze czy robisz za manekina

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co, ma grać czy wyglądać?

ja tam wolę, jak gra

 

Ja również, i w d*** mam cenę przy odsprzedaży.

Nie kupuję sprzętu, żeby go później sprzedać, tylko, żeby mi grał.

Efekt jest taki, że mam 2 przetworniki i 2 pary kolumn i za cholerę nie chcę się ich pozbyć. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę na podstawie swoich własnych doświadczeń, tego co sam kupowałem. Zachęcony wspaniałymi opisami na różnych forach - także tym !

Przetrenowałem klony końcówek Pass'a, Symasymy, Gainclony - i Lampucerę. Przetrenowałem tuning odtwarzacza CD po którym grał gorzej niż przed.

Może uczę się wolno - ale jednak. I wiem że już nigdy więcej nic takiego nie kupię. Bo gra za słabo.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę że są na tym forum konstruktorzy którzy potrafią zrobić świetne urządzenia. Ale ... oni są w mniejszości. I to co zrobią - na pewno nie jest tanie. Bo dobre części kosztują i nawet jak sprzedajesz z dużą stratą - to i tak jest to drogie.

 

Po prostu trzeba się pogodzić z tym że "high end za niską cenę" to tylko w marzeniach. Albo na forach internetowych - w opisach różnych poetów nie mających żadnego punktu odniesienia i szczęśliwych że ich pierwszy wzmacniacz ... gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba się pogodzić z tym że "high end za niską cenę" to tylko w marzeniach. Albo na forach internetowych - w opisach różnych poetów nie mających żadnego punktu odniesienia i szczęśliwych że ich pierwszy wzmacniacz ... gra.

 

 

Zawsze jest opcja - high end za grubą kasę, ale też mam wątpliwości czy on gra na miarę swojej ceny. Czytają barwne opisy recenzentów high endu też wielu dało się nabić w butelkę, jak zwykle kij ma dwa końce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się szuka wzmacniacza z pułapu 300-500zł to tak może być.

 

Zazwyczaj "docelowe" urządzenie robi się ładnie i wkłada do obudowy.

Czas jednak weryfikuje pewne rzeczy i okazuje się że po czasie trzeba coś zmienić, lub jest to projekt badawczy. Wówczas obudowa i wszystko się niszczy, a w dodatku utrudnia pracę i przerabianie.

 

Wtedy podejście DIYowca się zmienia i wiadomo już że urządzenie nie jest i nie będzie docelowe. Bo nigdy nie było. Bo jest to za trudne żeby tak od razu grało, chyba że nie mamy pojęcia ani zacięcia badawczego i robimy klona według przepisu.

 

Szok to jest dopiero polerowanie ładnej obudowy i aprobata dla braku estetyki brzmienia - to już gorsza sprawa.

Są też gospodynie domowe, które mają piękne wypolerowane kuchnie z super osprzętem. A najlepsze co potrafią zrobić, to usmażyć schabowego na oleju i ugotować ziemniaki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... trochę mnie to ubodło bo czasami coś tam dłuubnę ...

Wklej parę fotek swoich wyrobów i daj odpór takim niezasłużonym opiniom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIY to nie oznacznik biedoty!

DIY to hobby. Ot coś się tam dłubie w domu, to dlaczego nie wydłubać jakiegoś sprzętu audio?

 

Niegdyś byłem konstruktorem jakiejś tam aparatury, poważnej... ;-)

I jak myślicie, jak/gdzie wymyśla się różne aspekty konstrukcyjne?

Otóż, jak w większości takich działań, robi się to w domu... najlepsze pomysły przychodzą zaś w miejscach jakich nie będę tu przywoływał...

 

Ale zmierzam do tego, że założenia wybitnych konstrukcji powstają w głowach. Potem pozostaje już realizacja. Przy niej jak wiadomo istotna jest dostępność i cena...

Obecnie dostępność jest praktycznie taka sama dla osoby prywatnej jak i dla firmy.

Nasuwa się pytanie o dostępność do parku maszyn. To trzeba by się zastanowić jakie to maszyny mają firmy... Czy przypadkiem nie zamawiają podzespołów i modułów tam, gdzie hobbysta...

 

Proporcje?

A jakie są proporcje sprzętu hi-end w stosunku do klamotów marketowych?

Nie każdy DIY`owiec wkłada wzmacniacz do pudełka po butach...

Bywają to obudowy Modushop`owe a bywają i lepsze...

 

"Żadna trudność" zrobić coś na poziomie spośród wzmacniaczy...

Gorzej jest tam gdzie jest mechanika precyzyjna. Ale i tu są gotowe moduły. A co jeśli ktoś jest mechanikiem precyzyjnym z dostępem do parku maszyn?

Grafomonowcy znają takie konstrukcje...

I bywa, ze granica miedzy DIY a Profi jest zatarta.

 

Ale wydaje mi się, że za dużo patrzymy przez pryzmat obudowy. Spójrzmy na jakość wnętrza. Jakość montażu, lutowania... Tu rzeczywiście DIY znacznie odstaje od Prof.

Spójrzmy na topologię płytek z elektroniką. Tu DIY bywa, że przewyższa Prof...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym nie chodzi o konkurencję. Znowu ściagacie całą dyskusje do jednego - ceny.

Zapominacie o tym, że diy rozwija, poszerza horyzonty i po prostu uczy. Tym samym mozna z pełnym dystansem podchodzić do marketingowego bełkotu i wyrabiania sobie swojego własnego zdania kiedy i kto zwyczajnie robi nas w bambuko.

To jest bezcenne. Bez wiedzy człowiek skazany jest na kupowanie kolejnych "świecidełek" na zasadzie "a może tym razem" będzie lepiej.

W tym kontekście, kupowanie diy niczego nie daje.... Więc lepiej nich nie dyskutują o wartości diy ci, którzy sami włąsnoręcznie niczego nie zrobili. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bezcenne. Bez wiedzy człowiek skazany jest na kupowanie kolejnych "świecidełek" na zasadzie "a może tym razem" będzie lepiej.

Teraz wiem dlaczego część moderacji tego forum próbuje utrzymywać stan niewiedzy zamykając niektóre wątki lub przenosząc je na bocznicę a niewygodnych forumowiczów (nie chodzi o chamskie zachowania) czasowo lub na stałe banując. Dziwne jest tylko to, że techniczna część moderacji dorabia karkołomne teorie do tej próby zahamowania wzrostu wiedzy w dziedzinie naszego hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej parę fotek swoich wyrobów i daj odpór takim niezasłużonym opiniom.

 

Jak chcesz, to ja mogę parę fotek załączyć. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem dlaczego część moderacji tego forum próbuje utrzymywać stan niewiedzy zamykając niektóre wątki lub przenosząc je na bocznicę a niewygodnych forumowiczów (nie chodzi o chamskie zachowania) czasowo lub na stałe banując. Dziwne jest tylko to, że techniczna część moderacji dorabia karkołomne teorie do tej próby zahamowania wzrostu wiedzy w dziedzinie naszego hobby.

I żeby było jasne, diy uczy również dystansu do internetowego bełkotu gloryfikującego ślepe testy jako wyrocznię w audio. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kolumny Clockwork. Zaprojektowane i wykonane przeze mnie i Misiomora (stolarka Marko3t) ponad rok temu. Stoją w KAiM, słuchamy na nich w każdy piątek. ;-)

2. Kolumny Elica. Tegoroczny projekt duetu misiomor/twonk (stolarka znowu Marko3t). Stoją u mnie w firmie i właśnie grają. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-827-0-88108300-1385559581_thumb.jpg

post-827-0-85670900-1385559583_thumb.jpg

post-827-0-67627200-1385559585_thumb.jpg

post-827-0-01998100-1385559953_thumb.jpg

post-827-0-53144600-1385559956_thumb.jpg

post-827-0-08215500-1385559961_thumb.jpg

post-827-0-41522100-1385559964_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitolicie hipolicie - tak ogólnie powiem....

Jak ktoś jest brudas i fleja to tak to wygląda.

Ale widziałem takie samoróbki, że wielkim koncernom mogłoby być wstyd.

 

Owszem jak bida zagląda w oczy to konstrukcja może być w kartonie po butach.

 

Ale jeśli księgowa nie trzyma nas za gardło to obudowa może być robiona na poziomie Hi-End (o środku nie piszę, bo każdy ma inne ucho)

Widziałem parę takich cudeniek, grawerka, volume na silniczku z diodą, odlewane gałki - wiem to nie gra, ale chodzi o poziom wykonania...

 

Sam natomiast mam integrę bardzo szanowanej firmy (i drogą - się pochwaliłem) do wyglądu której się musiałem przyzwyczaić - żona już mnie chciała do lekarza od kozetek na wizytę umówić. A do dzisiaj jak trafi się gość nie znający się na audio to zawsze pada sakramentalne: "sprzęt fajny, super gra, ale tego grata nie możesz wymienić na coś nowszego" lol

 

P.S. A kolumny z postu powyżej mówiąc językiem audiofilskim (pfuj) bardzo zacnie wyglądają - czy po ogrzemu bardzo mi się podobają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy na jakość wnętrza. Jakość montażu, lutowania... Tu rzeczywiście DIY znacznie odstaje od Prof.

spójrzmy na diy na stronach japońców a szczękę z podłogi będzie zbierać "Prof"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w opozycji...

 

Ale dla podtrzymanie rozbieżności:

Spójrzmy do wątku "Sprzedam" i zobaczmy jakie "cuda" sprzedają DIY`owcy... ;-).

 

"Cuda" - Cud, że gra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie diy to już zupełnie inna sprawa. ;)

Ale i tu, jesli ktoś sam w diy to się nabrać tak łatwo nie da...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.