Jump to content
IGNORED

interkonekty 5.1 vs cyfra - Wasze zdanie

Mikellino

Recommended Posts

Zacznę od opisu systemu - odtwarzacz dts/sacd ---- /coaxial i multich rca/ --- amplituner (sub,cent,rear sur)--/rca - preout/- stereo wzmacniacz (front).

W takim systemie odtwarzam wielokanałowy dźwięk.

Natomiast ostatnio doszedłem do wniosku iż jakość sacd czy dts, która wychodzi przez rca z odtwarzacza do amplitunera i dalej zastanowiła mnie.

A to dlatego, iż dźwięk puszczony w formacie dts-cd był zdecydowanie ładniej i przestrzenniej wzmocniony w przypadku doprowadzenia go do amplitunera kablem cyfrowym, dzięk przez rca - było słabo , a ponadto jak wiadomo sacd w 5.1 powinien zmieść dts - czego nie zrobił.

Mam słabe i samoróbkowe interkonekty więc zastanowiłem się, iż to właśnie jest powód i :wąskie gardło: jakości dźwięku. I tu powstaje konieczność zaopatrzenia się w jakieś interkonekty, które spowodują brak różnicy pomiędzy dźwiękiem dekodowanego w źródle sacd/dts czy amplitunerze. Wybór wstępnie padł na namelessy black lecz postanowiłem się Was zapytać czy u Was też taka sytuacja miała miejsce i co sądzicie o zmianie IK. Wiem że temat IK był na forum wałkowany ale nie natrafiłem na wypowiedź zawierającą stwierdzenie o takiej sytuacji jak u mnie. Więc pytam.

Ponadto z innej strony, zanim wydam ładnych parę stówek albo i więcej (bo IK muszą w moim przypadku mieć conajmniej 80 lub 100cm) może jest ktoś z forumowiczów, kto wspomoże mnie w decyzji i np jest z okolic Gliwic, kogo mogę go zaprosić na odsłuch i posiada markowe interkonekty conajmniej 4 pary, które ukażą w testach potencjał zestawu. Rozwieje to wątpliwości czy w ogóle jest sens wykładać kasę na te kable.

Napiszcie co sądzicie ww sprawie.

Jeśli ten odtwarzacz to typowy DVD albo BD, to raczej wymiana interkonektów analogowych niewiele pomoże. Takie odtwarzacze z założenia mają służyć jako transport dla zewnętrznego procesora/amplitunera, dlatego ich sekcje analogowe nie są zbyt dobrej jakości. Producent po prostu nie widzi sensu inwestowania w układy, których praktycznie nie będzie się wykorzystywać, bo 99% uzytkowników i tak podepnie go do ampli po cyfrze.

Problem może być natomiast z SACD, bo po coaxialu ani optyku tego sygnału nie wyślesz. Chyba że odtwarzacz i amplituner obydwa są od Denona - wtedy SACD mozesz puścić po denon-link'u. W przeciwnym razie zostaje juz tylko HDMI.

Napisz o jakie konkretne modele odtwarzacza i ampli się rozchodzi, to będzie łatwiej ocenić sytuację.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.