Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wooferów lub....? KEFIQ9


jarekf40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam już zmodyfikowane przeze mnie Kef IQ9 (jest temat na forum) w zakresie zwrotnic.

Idąc dalej chciałbym podziałać przy wooferach. Wymyśliłem sobie wymianę ich na lepsze. Pierwsze kroki kieruję do tych zastosowanych też w Kef tyle, że serii reference i tu kończy się moja pomysłowość z powodu braku wiedze. Dodam, że i u mnie i tych w serii ref są o tej samej średnicy 165mm ale zakładam, że duuużo lepsze.

Jedyne co wiem to że są firmy które produkują kolumny i głośniki jak Dynaudio i luzaki typu Vifa, ScanSpeak.

 

Tytułowe lub...... tj. np wymiana, wyjęcie lub jakiekolwiek inne działanie w temacie wytłumienia obudów. Z tego co doczytałem wata, która dzisiaj dzieli komory wooferów jest do niczego ale podział komór jest dobry sam w sobie. Podejrzewam, że materiał czyli jakaś gąbka którą są wyłożone ścianki też nie są najwyższych lotów. Zdjęcia w załączeniu.

 

Nieustannie wdzięczny za pomoc przy zwrotnicach Szanownym Kolegom oczekuję na podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zanim zaczniesz wymieniać głośniki zacznij od banalnego zabiegu. Ja przeprowadziłem go u Siebie i bas poprawił się zdecydowanie.

Wstaw w miejscach najbardziej newralgicznych poprzeczki z listewek dla usztywnienia obudów. W moim temacie jest nawet zdjęcie jak to wyglądało w środku. Wydatek prawie żaden a za to jaki efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz wymieniać głośniki zacznij od banalnego zabiegu. Ja przeprowadziłem go u Siebie i bas poprawił się zdecydowanie.

Wstaw w miejscach najbardziej newralgicznych poprzeczki z listewek dla usztywnienia obudów. W moim temacie jest nawet zdjęcie jak to wyglądało w środku. Wydatek prawie żaden a za to jaki efekt.

 

No właśnie nie doczytałem u Ciebie opisu tego efektu za to dużo było o wypełnieniu stąd moje pytania. Czy Twoje IQ90 mają przegrodą pomiędzy wooferami? tam gdzie w iq 9 jest wepchana biała wata bo nie zauważyłem tego na zdjęciach?

 

Chętnie wstawię te listewki. Ale jak znowu rozmontuję kolumny chciałbym zrobić coś więcej co najmniej w wypełnieniem. Więc proszę o podpowiedzi.

Wysłałem do Kef-a zapytanie o głośniki z serii XQ i Ref ale na razie nie dostałem odpowiedzi. Innych pomysłów z powodu braku wiedzy brak. Więc czekam..

Pozdrawiam

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest przegroda miedzy dolnym glośnikiem basowym a jego tubą. Widać to na jednym ze zdjęć. Są to dwie półki pomiędzy którymi widać ciemną gąbkę. Gąbka została, gdyż po jej wyjęciu ubyło basu, zaś gdy jest, więcej powietrza idzie na tubę pomiędzy dwoma głośnikami basowymi i basu jest ok. Pozbyłem się z kolei tego białego wytłumienia. U mnie było za górnym basowcem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W weekend wykonałem przewód zasilający do zasilacza na podwójnym ekranie (lappkabel z dodatkowym ekranem aluminiowym). Zmiana basu niesamowicie mnie zaskoczyła. Basu przybyło i zrobił się mięsisty. Koszt niewielki a efekt niespodziewany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.