Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Eltax Monitor III


sajki

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

 

Jaki polecilibyście wzmacniacz do w/w kolumn? Cena- 500zł(+/-50zł).

Po długich poszukiwaniach, zawęziłem listę do takich:

 

-denon 680r

-denon 860r/880r

-denon 980r

-denon 725r/925r

-yamaha AX-570

-rotel ra-930ax/bx

-rotel ra-931

-rotel ra-971

 

Muzyka to metal i hard rock, dlatego też skłaniam się najbardziej ku rotelom, ale pewien nie jestem. Poza tym nie do końca wiem, jaką one mają moc, bo informacje w internecie są sprzeczne, no i nie wiem czy zgrają się z moimi eltaxami.

Dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eltaxy mają jasne, swobodne brzmienie. Niestety to powoduje, że nie najlepiej komponują się z denonami i rotelami. W ostrej muzie uzyskasz ostre brzmienie z kującymi sopranami.

Ja bym celował w NAD. Doda masy w średnicy, jest odpowiednio dynamiczny.

 

Rotele grają bardzo dobrze cięższą muzę (miałem 971 i 980), ale nie z takimi kolumnami. Martwienie się o moc i wydajność rotela, to ostatnia rzecz o jaką trzeba się martwić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć te Eltax Monitor nie są tak ostre jak seria Liberty, choć nie wiem na pewno, bo nie miałem okazji porównywać. Niby są łagodniejsze, więc pomyślałem, że rotel będzie tu jak znalazł.

Co do NAD-ów- może to głupie, ale odrzuca mnie ich wygląd, szczególnie tych starszych, a przy moim budżecie raczej tylko takie wchodzą w grę. Oczywiście dźwięk jest ważniejszy od wyglądu, ale mimo wszystko chciałbym uzyskać jakiś kompromis. :)

Bardzo nie lubię ostrych i kłujących wysokich, więc teraz zasiałeś we mnie ziarno niepewności.

Ponoć model rotel ra-930ax/bx nie jest tak ostry jak choćby 971.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RA930AX powinien być dobry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam- miał ktoś okazję słyszeć pma-360? Jak to gra? Czy jest mniej suchy i agresywny niż 860? Ponoć jest cieplejszy i nie podbarwia żadnego pasma, co by mi pasowało. Tylko ta niska cena mnie zastanawia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam stary poczciwy NAD 3020 miałem dokładnie 3020A grało to naprawdę z duszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć te Eltax Monitor nie są tak ostre jak seria Liberty, (...)

Zgadza się, miałem te monitory i mam teraz Liberty 3+... i szczerze to chętnie bym się wrócił do Monitor III bo brzmiały przyjemniej. O połączenie ich z Rotelem był bym raczej spokojny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałęm ra945 i rc+rb971 i przyznam, że ra945 jest ciut cieplejsza.

Tu sam zdecyduj jakie granie Ci bardziej pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne info.

Powiedz mi jeszcze- czy nie podbijają one wysokich tonów za bardzo? Nie lubię natarczywej góry, choć wiadomo, żeby też w drugą stronę nie było, ale to chyba wątpliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Monitor 3 z górą nie przesadzisz podpinając Rotela. Te eltaxy mają brzmienie przesunięte nieco w dół pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne odpowiedzi.

jaczylibodzio- miałeś te Eltaxy? Byłeś z nich zadowolony? Do czego je podpinałeś i jakie były efekty? W czym najlepiej się sprawdzały?

Pytam, bo mimo że je posiadam, to na razie nie mam możliwości ich odsłuchu, bo kupiłem w ciemno i tylko sprawdziłem czy działają, a teraz właśnie szukam wzmacniacza i po Waszych sugestiach, na 99% będzie to jakiś rotel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eltax Monitor III +

- Wzmacniacz z kompletu Sony Scenario TA-S7 - fajnie i przyjemnie, zero ostrości, łagodnie, raczej uniwersalnie ale trochę bez charakteru.

- Denon PMA-1060 - palpitacji mało nie dostałem - energia, energia i jeszcze raz energia. Ale strasznie twardo jak dla mnie. Do rocka mógł by się nadać, ale głowy nie dam, bo z tym wzmacniaczem wytrzymałem 15 minut, dla mnie zbyt energiczny łomot (chociaż pozytywny)

- Cyrus One - do rocka to chyba średni wybór, ale wokale przy nim brzmiały świetnie. Ten wzmacniacz wyciągnął z nich najwięcej.

 

Obecnie Cyrus gra z Eltax Liberty 3+ i myślę o zmianie kolumn, bo dla mnie są ciut za ostre. Z poprzednimi eltaxami było znacznie lepiej.

 

yl8m.jpg

 

Kolumienki mają bassreflex od dołu, można poeksperymentować z ustawieniem i basem. Dźwięk przyjemny, coś a'la wzmacniacze marantza z tym że nie kluchowate, raczej ocieplone przez to że dół pasma się nieco wybija przed resztę, ale nie zagłusza. Średnie nieco cofnięte ale obecne, wysokie jakoś tam grały, ale polecał bym zmianę okablowania dla niego lub elementów w zwrotnicy na nieco lepszej jakości. W bi-wiringu potrafią lepiej zagrać, ale to chyba norma dla każdych kolumn. Z początku miałem zwykłe przewody beztlenowe, zamieniłem je na Procab-LS25, później doszedł LS-15 i była poprawa i to znaczna. Bas się skrócił, zyskał trochę wyrazu, więcej treści i kontroli, a góra się nieco "odsyfiła".

 

W swojej cenie w jakiej chodzą to bardzo dobry wybór. Dla mnie lepsze niż Liberty 3+ bo mniej ostre. Szczerze powiem że ciekawi mnie bardzo zestawienie ich z Rotelem i stawiam flachę dobrej wódki że będzie to bardzo dobre połączenie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Mam Eltaxy Monitor III. Do szczęścia brakuje mi wzmacniacza Z PILOTEM. Czy ktoś mógłby by mi poradzić jaki kupić do kwoty 400 PLN?

 

Z góry dziękuję za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Przepraszam za odgrzanie kotleta, ale mam podobny dylemat jak kolega wyżej i przyłączam się do pytania o wzmak z pilotem do Eltax Monitor III.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.