Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do 1000zł


82bialy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pytanie jak w temacie , poszukuję wzmacniacza do głośniczków B&W CDM1SE , oczywiście używka (raczej o nowym w tej kwocie to tylko marzyć można) , miałem nada c352 ale dla mnie za ostro na dole i jakoś tak sztucznie było , poza tym góra mocno zduszona .Słucham popu delikatnego rocka , trochę jezzu , poważnej. Myślałem o jakimś rotelu ale nigdy nie miałem a z tego co czytałem to mają skłonność do podkoloryzowania a tego raczej nie chcę .Zaczołem się zastanawiać nad hybrydą TAGA HARMONY albo MISTRAL , podobno to to samo , niestey nie mogłem nic znależć jedynie jeden filmik na youtube chwalący ten wzmacniacz ale czy da rade ? Pokój to 17m2 .Nad-om od razu dziękuję (żona powiedziała że już drugiej takiej brzydoty nie zniesie w pokoju). Z góry dzięki i pozdrawiam.

 

Oczywiście super by było żeby był pilot ale jak się nie da to też przeżyje , mam na oku marantza pm 7200 w nie złej cenie ale nie wiem czy to dobry wybór , generalnie czekam na propozycje , oczywiście może być poniżej bydżetu , w zasadzie najlepiej w okolicy 800zł , naturalnie możecie podrzucać jak macie coś konkretnego na zbyciu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ostro na dole? Jak to rozumieć?

Z jakim źródłem grał ten NAD?

Generalnie marantz to spokojniejsze brzmienie niż NAD. Z drugiej strony opinie w necie głoszą, żę CDM1 lubią pozamulać na dole, więc może jakiś rotel byłby wskazany? Napisz troszkę jaśniej co zarzucasz połączeniu BW z NADem i czego oczekujesz po "nowym" wzmaku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ostro na dole? Jak to rozumieć?

Z jakim źródłem grał ten NAD?

Generalnie marantz to spokojniejsze brzmienie niż NAD. Z drugiej strony opinie w necie głoszą, żę CDM1 lubią pozamulać na dole, więc może jakiś rotel byłby wskazany? Napisz troszkę jaśniej co zarzucasz połączeniu BW z NADem i czego oczekujesz po "nowym" wzmaku.

 

może nie zamulał ale za ciemno było mocny bas strasznie a poza tym wygląd jego normalnie katastrofa , znalazłem jeszcze musical fidelity e11 i e101 ale nigdy ich nie słyszałem i coś mało o nich znalazłem coś pomożesz jestem otwarty na propozycje oczywiście oprócz nada bo jego brzmienie mi nie odpowiadało (wygląd swoją drogą)

 

może nie zamulał ale za ciemno było mocny bas strasznie a poza tym wygląd jego normalnie katastrofa , znalazłem jeszcze musical fidelity e11 i e101 ale nigdy ich nie słyszałem i coś mało o nich znalazłem coś pomożesz jestem otwarty na propozycje oczywiście oprócz nada bo jego brzmienie mi nie odpowiadało (wygląd swoją drogą)

Bardzo słaba góra jak dla mnie w nadzie , średnica niezła , ale basu stanowczo za dużo , szukam czegoś żeby zagrało lekko nie tak męcząco ale nie sucho , wyraziście .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pm7200 do tysiaca moze byc. Dobry tez jest, a nawet lepszy Pm-75, a jeszcze lepszy pma-1520, ale juz ma troche latek i brak pilota. Za 1200 kupisz tez pma-1500r jak boisz sie leciwych piecow, albo taniej pma-1055, podobne granie do pm7200, ale nieco chlodniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pma to denon ? sory ale dopiero zaczynam zabawę więc nie zawsze zrozumiem , a może coś a musical fidelity ? jeśli chodzi o cene to maź 1000zł , idą święta więc dochodzą inne koszta , znalazłem audiolab 8000a (brzydal)ale może zagra ładnie , i tak coś czuję że chyba padnie na M pm7200 , 75 jest bez korekcji a nigdy nie miałem takiego i troche się boję że czegoś może zabraknąć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wlasnie omawiam tranzakcje ze studiem16hz, firma produkujaca kolumny. Zapytalem jakie wzmacniacze polecaja,wspomnieli o audiolab 8000s.Pozdrawiam.ps. Faktycznie wygladaja srednio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny jak diabli ale poza moim budżetem niestety i rzadko widywany na rynku wtórnym , teraz go widziałem za 1200zł więc nic z tego , czytałem o nim i bardzo pochlebne opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro NAD to zmulacz to MF przy nim jeszcze większy zamulacz:) Wolny bas, słaba dynamika poza tym gra ciekawie - szeroko, ale trochę płasko(słuchałem z CD E60 i TDL RTL 3 i Zaph SR71). Posiada ładną, ciepławą barwę i dziwne bo mimo, że anglik - to lekko wycofany na średnicy.

 

EDIT:

Od nowości miałeś tego NAD'a? Może bias jakoś słabo wyregulowany? Napis z jakim słuchałeś źródłem, bo nic nie powiedziałeś o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źródło to Vincent cd-2 więc raczej ostry i szybki , nad może nie tyle zamulał tylko poprostu miał za dużo basu co bardzo mnie męczyło , ogólnie grał poprawnie wedłóg mnie ale nie lubię takiego ociężałego dźwięku , czasami miałem wrażenie jakbym słuchał altusów i końcówki sharpa jakoś tak plastikowo (ale to moje odczucie ) kiedyś miałem advance acoustic map-105 z dynaudio audience 52 i byłem oczarowany niestety przy szybszych tematach sobie nie radził ale gdyby mi fundusz pozwolił na drugi wzmacniacz to napewno by to był on ale niestety nie można mieć wszystkiego , nada nie miałem od nowości ale słuchałem też na kolegi i efekt był bardzo podobny , może mniej basu ale góra znacznie wycofana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75 jest bez korekcji a nigdy nie miałem takiego i troche się boję że czegoś może zabraknąć

Ma korekcje pod klapką schowaną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to nie zauważyłem na zdjęciach , jednak pójdę chyba w strone marantza nawet jesli coś nie pójdzie to wydaje mi się że szybciej go sprzedam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad to zamulacz??

A chcesz kupić marantza. Z deszczu pod rynnę.

Jak chcesz mieć szybki bas to szukaj rotela. Niektórzy narzekają na ostrą górę.

Miałem te kolumny z ra-980 i było jak dla mnie całkiem fajnie.

 

Miałem tez Nada 370 i 317 z tymi kolumienkami.

Nad faktycznie ma wolny bas, a rotel zdecydowanie szybszy konturowy.

Do jazzu wolałbym nada, ale że słucham rock metal to o wiele bardzie rotel mi spasował z tymi podstawkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham muzyki - nie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.