Skocz do zawartości
IGNORED

Regulacja gramofonu Dual HS 27


Lonesome Wyatt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W ostatnim czasie nabyłem używany gramofon Dual HS 27. Niestety podczas przewożenia go samochodem (cholerne polskie drogi), musiało dojść do jego rozkalibrowania, ponieważ po podróży praktycznie każda płyta na nim się zacinała. Z tym problemem uporałem się regulując nacisk ramienia i po krótkiej dłubaninie wszystkie odtwarzały bez zarzutu. Jestem jednak laikiem, jeśli chodzi o obsługę gramofonów i to ustawienie jest zrobione na oko, a czytając na ten temat w internecie, dowiedziałem się że zła kalibracja prowadzi do niszczenia płyt. Problem w tym, że wszelkie porady i tutoriale są dla mnie całkowicie niejasne, tym bardziej że są opisywane na modelach które różnią się od mojego. Dlatego kieruję się z zapytaniem, czy ktoś może miał do czynienia z moim modelem i mógłby mi ,,łopotologicznie" wyjaśnić jak go prawidłowo wyregulować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Myślę że przy pomocy tego sobie poradzisz :-)

Wiele przyjemności z obcowania z analogiem ci życzę.

W.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! Co prawda niemiecki rozumiem na podstawowym poziomie i jakoś to sobie przetłumaczyłem, to jednak odnoszę wrażenie, że ta instrukcja opisuje obsługę bardzo ogólnikowo, bez podania konkretnych ustawień (albo ja to przeoczyłem). Dlatego mam jeszcze kilka pytań do osób które na ,,oko" potrafiły by mi doradzić. A mianowicie:

 

1. Przy odważniku są oznaczone cyfry 4 i 5. Czy jeżeli odważnik ustawię na 5, to siła nacisku igły będzie wynosiła 5 gramów? Z tego co czytałem to chyba sporo, w jaki więc sposób ustawić odważnik na bezpiecznym nacisku? Co więcej kiedy odważnik jest odkręcony z ramienia, to ono nie odchyla się - dalej jest uniesione z lekkim przechyłem równolegle do talerza, a po założeniu nachylenie zmienia się minimalnie.

 

2. Dzisiaj doszła mi jeszcze jedna usterka w gramofonie, mianowicie wymiana bezpiecznika co wymagało odkręcenia górnej pokrywy. Wymiana przebiegła bez problemu, jednak po ponownym montażu, płyty tną się jak szalone. Moim zdaniem problem może być w oporze ramienia, bo kiedy nim poruszam plastikowy element na którym jest umocowany, wyraźnie ociera się o obudowę. Czy w takim razie zastosowanie np. WD-40 na zewnętrznych częściach ramienia może jakoś pomóc, i czy przede wszystkim jest to bezpieczne?

 

3. Z tego co wyczytałem, mój model nie posiada regulacji anty-skatingu, w takim razie czy przy prostym ramieniu problem ten w ogóle nie zachodzi (a mam co do tego wątpliwości), czy też jest jakiś inny na to sposób?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.