Skocz do zawartości
IGNORED

Podstawkowce do Luxmana L-550 AX II


partner

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

witam, nowy jestem, Grzegorz pozdrawia Szanowne koleżanki i kolegów.

 

Z zainteresowaniem śledzę forum i wątki pojawiające sie tutaj wątki; od kilkunastu lat również poszukuję swojego audio-Graala, z różnym skutkiem.

Jestem obecnie na etapie podejmowania decyzji dot. zakupu nowych kolumn glośnikowych, bo to chyba słaby punkt zestawu.

 

Obecny zestaw to: Luxman CD-05, AX-550 II, spięte RCA Kubala-Sosna Emotion, Pocale 907 Be spięte Transparentem MusicWave Ultra, z tyłu sieciówki Emotion, Furutech etc., podpięte do listwy TP-80 lub starszy model PowerWedge, bodajże 212P.

 

No i … chyba miałem więcej frajdy i emocji z zakupów, niż obecnie ze słuchania ;-)

Rozumiem, że sporo płyt jest nagranych niezbyt pieczołowicie, ale na innych systemach - owszem droższych, dcs, thiel etc - potrafią się miło zabrzmieć.

Natomiast u mnie bas jakiś nieprecyzyjny, rozmyty, średnie bez wyrazu, charakteru, kopułka jedynie broni się jako tako przed krytyką.

 

Na płytach rock, muzyka elektroniczna, w mniejszym zakresie muzyka klasyczna.

 

Pokój nie jest adaptowany akustycznie, w miarę równy prostokąt 4,5 x 9 m, głośniki na krótszej, ściany, sufit karton gips, panele, żaluzje, więcej roślin, niż domowników;-)

 

Jako potencjalne monitory w grę wchodziły: Focal Diablo, SF Memento lub Evolution; ostatnio po lekturze forum w krąg zainteresowań weszły również Harbeth 30.1, choć już ich estetyka jest mniej wyrafinowana i akceptowalna..Z tego względu - zdając sobie również sprawę z ograniczeń brzmienowych - nie wchodzą w grę również żadne wolnostojące kolumny. Sam sobie wyznaczyłem poziom wskaźnika " akceptowalności przez żonę" i designu przyszłych pudełek.

Nie miałem okazji posłuchać żadnej z wymienionych kolumn w takim zestawie, więc odwołując się do Waszego doświadczenia polecam się życzliwej uwadze.

 

Pozdrawiam, G.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

witam, nowy jestem, Grzegorz pozdrawia Szanowne koleżanki i kolegów.

 

Z zainteresowaniem śledzę forum i wątki pojawiające sie tutaj wątki; od kilkunastu lat również poszukuję swojego audio-Graala, z różnym skutkiem.

Jestem obecnie na etapie podejmowania decyzji dot. zakupu nowych kolumn glośnikowych, bo to chyba słaby punkt zestawu.

 

Obecny zestaw to: Luxman CD-05, AX-550 II, spięte RCA Kubala-Sosna Emotion, Pocale 907 Be spięte Transparentem MusicWave Ultra, z tyłu sieciówki Emotion, Furutech etc., podpięte do listwy TP-80 lub starszy model PowerWedge, bodajże 212P.

 

No i … chyba miałem więcej frajdy i emocji z zakupów, niż obecnie ze słuchania ;-)

Rozumiem, że sporo płyt jest nagranych niezbyt pieczołowicie, ale na innych systemach - owszem droższych, dcs, thiel etc - potrafią się miło zabrzmieć.

Natomiast u mnie bas jakiś nieprecyzyjny, rozmyty, średnie bez wyrazu, charakteru, kopułka jedynie broni się jako tako przed krytyką.

 

Na płytach rock, muzyka elektroniczna, w mniejszym zakresie muzyka klasyczna.

 

Pokój nie jest adaptowany akustycznie, w miarę równy prostokąt 4,5 x 9 m, głośniki na krótszej, ściany, sufit karton gips, panele, żaluzje, więcej roślin, niż domowników;-)

 

Jako potencjalne monitory w grę wchodziły: Focal Diablo, SF Memento lub Evolution; ostatnio po lekturze forum w krąg zainteresowań weszły również Harbeth 30.1, choć już ich estetyka jest mniej wyrafinowana i akceptowalna..Z tego względu - zdając sobie również sprawę z ograniczeń brzmienowych - nie wchodzą w grę również żadne wolnostojące kolumny. Sam sobie wyznaczyłem poziom wskaźnika " akceptowalności przez żonę" i designu przyszłych pudełek.

Nie miałem okazji posłuchać żadnej z wymienionych kolumn w takim zestawie, więc odwołując się do Waszego doświadczenia polecam się życzliwej uwadze.

 

Pozdrawiam, G.

 

Nie chcę Cię martwić, ale możliwe że sporą winę ponosi za to Twój wzmacniacz. Kiedyś słuchałem jego poprzednika i było superdetalicznie, ale ostrawo i to nawet z gęstym źródłem Ayona. Na szczęście masz dobre, ciepło grające CD, to ratuje sprawę.A swoją drogą, testowałeś inne źródła? Takie mniej pastelowe a grające w sposób bardziej dociążony i z precyzyjniejszymi krawędziami?

 

Jeśli bierzesz pod uwagę Harbeth 30.1, to sprawdziłbym też SHL5 - imo ciekawsze.

Diablo odpuść, skoro z elektra funu nie masz, to te są jeszcze bardziej obnażające wady nagrań.

Monitor Audio PL 100

Dynaudio C1/S25 - nie wykluczałbym też tej firmy.

..a może Usher 718?

To tyle jeśli chodzi o mainstream. Poszukaj na forum.audiogon.com innych, mniej oczywistych produktów.

Włożyłeś trochę kasy w system, pewnie trochę polowania też było, więc teraz spokojnie sobie wypożycz i posłuchaj, bez nerwowych ruchów.

 

Teraz doczytałem: masz duży pokój! Może tu jest problem? JA bym do tak dużego pokoju myślał TYLKO o podłogówkach. Polecone firmy OK - tylko przesuń się wyżej (na podłogówki ) w ofercie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że ten Luxman to najbardziej "drażliwy" element systemu. Zestawiać Luxmana z Focalami to istny hardcor ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę, jak w tytule i proszę o życzliwe sugestie ws. doboru nowych kolumn.

 

Oznaczenie modelu II w tytule wiadomosci jest błędne, ale to wiecie ;-) Tylko L-550 AX.

 

Może powinienem wrócić do SF Electy Amator II, które swego czasu nieroztropnie zamieniłem właśnie na Focale Be 907. Potrafiły naprawdę czarować nawet z niecodzienną konstrukcją Bow Wazoo. CD Luxmana moim zdaniem jest ok, ale pójście za ciosem ze wzmakiem było chyba zbyt pochopne; mierzyłem w jakąś konstrukcję Ayona - Spirit, Mercury - po niemal trzyletniej przygodzie z pierwszym lampowcem - Skorpionem p. Dubiela. Jak na pierwszy krok konstrukcja - pomimo swoich niedoskonałosci - dostarczyła sporo fajnych emocji, zwłaszcza po wymianie lamp przedwzmacniacza na Telefunkeny.

 

Ale jest Luxman i w nim zaimponowała mi właśnie ta rozdzielczość i z dobrego materiału ( japońskie CD, SHM-y, XRCD , inne cuda wianki ) sprzęt potrafi rzetelnie i ciekawie zagrać. Ale by pojawiły się emocje, to już musi być lampka wina lub dwie;-)

Wzmacniacz od kwietnia u mnie, dopiero co się wygrzał, więc dam mu jeszcze szansę.

 

Kolumny podstawkowe, moi drodzy, mimo wszystko, a KEF Blade - piękny i tylko tyle.

Może B&W 805D ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę, jak w tytule i proszę o życzliwe sugestie ws. doboru nowych kolumn.

 

Oznaczenie modelu II w tytule wiadomosci jest błędne, ale to wiecie ;-) Tylko L-550 AX.

 

Może powinienem wrócić do SF Electy Amator II, które swego czasu nieroztropnie zamieniłem właśnie na Focale Be 907. Potrafiły naprawdę czarować nawet z niecodzienną konstrukcją Bow Wazoo. CD Luxmana moim zdaniem jest ok, ale pójście za ciosem ze wzmakiem było chyba zbyt pochopne; mierzyłem w jakąś konstrukcję Ayona - Spirit, Mercury - po niemal trzyletniej przygodzie z pierwszym lampowcem - Skorpionem p. Dubiela. Jak na pierwszy krok konstrukcja - pomimo swoich niedoskonałosci - dostarczyła sporo fajnych emocji, zwłaszcza po wymianie lamp przedwzmacniacza na Telefunkeny.

 

Ale jest Luxman i w nim zaimponowała mi właśnie ta rozdzielczość i z dobrego materiału ( japońskie CD, SHM-y, XRCD , inne cuda wianki ) sprzęt potrafi rzetelnie i ciekawie zagrać. Ale by pojawiły się emocje, to już musi być lampka wina lub dwie;-)

Wzmacniacz od kwietnia u mnie, dopiero co się wygrzał, więc dam mu jeszcze szansę.

 

Kolumny podstawkowe, moi drodzy, mimo wszystko, a KEF Blade - piękny i tylko tyle.

Może B&W 805D ?

 

Jeśli lubiłeś czary Sonusa to nie kombinuj tylko wypożycz sobie podstawkowe Sonus Faber. Masz bardzo duży pokój. Na takim metrażu idealnie się sprawdzą kolumny Guarneri Evolution. To jest potęzny dźwięk jak na kolumny podstawkowe. Cena też jest potezna, ale wiem że w Top HIFI mają na wyprzedaży ten model za jakieś 48 tyś PLN. Są jeszcze nowe kolumny SF Olympica I. Cena około 20 tyś PLN. W mniejszym metrażu byłyby dobre Auditor M. Model Memento jest przepiękny wizualnie ale wymagający pod względem wzmacniaczy.

Jeśli lubisz ładny wygląd i dobre brzemienie Sonusów to polecam jednak posłuchać podłogowej Cremony M. W cenie ok. 2o tyś PLN za uzywaną z pewnej ręki może być świetnym wyborem. Żonie się spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę, jak w tytule i proszę o życzliwe sugestie ws. doboru nowych kolumn.

 

Oznaczenie modelu II w tytule wiadomosci jest błędne, ale to wiecie ;-) Tylko L-550 AX.

 

Może powinienem wrócić do SF Electy Amator II, które swego czasu nieroztropnie zamieniłem właśnie na Focale Be 907. Potrafiły naprawdę czarować nawet z niecodzienną konstrukcją Bow Wazoo. CD Luxmana moim zdaniem jest ok, ale pójście za ciosem ze wzmakiem było chyba zbyt pochopne; mierzyłem w jakąś konstrukcję Ayona - Spirit, Mercury - po niemal trzyletniej przygodzie z pierwszym lampowcem - Skorpionem p. Dubiela. Jak na pierwszy krok konstrukcja - pomimo swoich niedoskonałosci - dostarczyła sporo fajnych emocji, zwłaszcza po wymianie lamp przedwzmacniacza na Telefunkeny.

 

Ale jest Luxman i w nim zaimponowała mi właśnie ta rozdzielczość i z dobrego materiału ( japońskie CD, SHM-y, XRCD , inne cuda wianki ) sprzęt potrafi rzetelnie i ciekawie zagrać. Ale by pojawiły się emocje, to już musi być lampka wina lub dwie;-)

Wzmacniacz od kwietnia u mnie, dopiero co się wygrzał, więc dam mu jeszcze szansę.

 

Kolumny podstawkowe, moi drodzy, mimo wszystko, a KEF Blade - piękny i tylko tyle.

Może B&W 805D ?

Jak nie chcesz mieć w ogóle basu ...to 805 ok, chociaż ja w ogóle sobie takiego połączenia nie wyobrażam.

Do Twojego metrażu to B&W ale 2 największe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partner, ale poison dobrze mówi. Z praw fizyki wynika, że monitorami nie da się nagłośnić 40m2, żeby było dobrze i żeby był bas. Tobie tłumaczą że się nie da, ale Ty ewidentnie wiesz lepiej i się boczysz. To po co pytasz? Widać chcesz mieć znowu fun z zakupów, a nie ze słuchania.

To po pierwsze, a po drugie radzą Ci że Luxman jest to ostrzejszy wzmacniacz i z jasnymi kolumnami będziesz miał żyletki. Tu rozumiem, kupiłeś jest fajny nie chcesz sprzedawać ze stratą więc nie sugeruję sprzedaży, ale spróbuj ciemniejsze kolumny np. Dynaudio. Chyba że lubisz żyletki. Jak tak, to rzecz inna i bierz Diablo z firmowymi podstawkami - będą to wtedy "estetyczne podstawkowce" (nie wiem tylko dlaczego nagle podstawkowiec jest bardziej estetyczny od kolumny wolnostojącej) z odrobiną wykopu. Bo na 40 m2 to i tak się rozejdzie z basem szczególnie. Obawiam się, że warunki brzegowe, które sam sobie narzucasz wykluczają się wzajemnie, więc postaraj się je zmienić sam ze sobą lub z żoną.

 

A 805D to byłyby dobre ale na 10-15m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partner, w takim pomieszczeniu tylko kolumny wolnostojące.

Gdybym Ja dysponował takim metrażem to mocno bym się zainteresował Dynaudio Confidence C 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie mam powodu, ani zamiaru by tutaj się na kogokolwiek boczyć czy też udawać "lepiej wiedzącego"; to chyba nieporozumienie; moja ostatnia wypowiedź dotyczyła skreślenia z listy B & W 805, a propozycja Harbetów wyszła od kol. p0is0na.

Powinienem na początku dodać, że miejsce odsłuchu jest w połowie pomieszczenia, czyli ok. 3,5 m od linii wyznaczonej przez głośniki.

 

Pozdrawiam, G.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na metraż 25-35m2 to już spore podłogówki a na 40m2 to tylko konkretne, poważne, duże kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autor

Proszę zakupić kolumny, takie jakie Koledze przypadną do gustu, które będą go cieszyć wewnętrznie, proszę tylko pod żadnym pozorem nie akceptować takiego ich modelu, w którym zastosowano aluminiowe cewki w głośnikach, jednocześnie w zwrotnicy używając żelaznych rdzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój nie jest adaptowany akustycznie, w miarę równy prostokąt 4,5 x 9 m, głośniki na krótszej, ściany, sufit karton gips, panele, żaluzje, więcej roślin, niż domowników;-)

 

Mimo wszystko radziłbym popracować choć troszeczkę nad akustyką pomieszczenia. Z opisu wynika że do panelowo gipsowego akwarium wstawiłeś kilka karzaczorów i jest OK, niestety to tak nie działa czego byś tam nie wstawił to nie pokarze swoich możliwości.

Rzeczywiście połączenia tego Luxmana z Focalami też kiedyś nie przypadło mi do gustu chyba jest ono niezbyt fortunne. Jako użytkownik Harbethów SHL5 mogę je tylko polecić i może to być całkiem udany mariaż z Luxmanem ale napiszę jeszcze raz akustyka!!! Jeszcze jedna sprawa Harbethom SHL5 bliżej do podlogówek niż do monitorów.

Pozdrawiam i powodzenia

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj moja skromna propozycja zmiana wzm na Hegel 300 wszystko zlapie "za twarz" plus cos z B&W PM1 lub 805 Diamont pozdrawiam D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.