Skocz do zawartości
IGNORED

ECC81 lub 12AT7


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

sporo jest na forum o popularnych AX i AU czyli ecc83 i ecc82

natomiast o tej odmianie nie ma lub jest bardzo malo

czyzby nie byly tak dobre czy jest jakis inny powod dla ktorego konstruktorzy traktuja ta lampe troche po macoszemu?

 

sa jakies wyrazne liderki wsrod tych lampek?

jakie omijac z daleka?

mial ktos z nimi blizszy kontakt?

 

tak sie sklada ze u mnie w przedwzmacniaczu siedzi sobie taka parka (na wyjsciu)

zastanawiam sie na co zmienic obecne JJ. jako wzmacniajace mam parke 12AU7 rca silver top...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przejrzyj jeszcze wątek dotyczący Manleya.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie bezskutecznie poszukuje jakiś obszerniejszych informacji o Psvane 12AU7. Niestety wszystkie opinie obieraja się na wpisie typu, genialne, wybitne lampki, a 0 opisu ich charakteru brzmienia czy sa to ciepłe lapmki czy raczej neutralne. Najchętniej chciałbym przeczytac porównanie do jakiś "słodkich" Mullardów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie dupy tymi Psvane 12AU7... To są współczesne szroty, jakich wiele jest obecnie produkowanych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnóstwo szczegółów i powietrza. Akordy wybrzmiewają do koñca a nie rwą się w połowie.

Zdjęty koc.

Pomimo tego slucha sie muzyki a nie sprzetu i lamp.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie bezskutecznie poszukuje jakiś obszerniejszych informacji o Psvane 12AU7. Niestety wszystkie opinie obieraja się na wpisie typu, genialne, wybitne lampki, a 0 opisu ich charakteru brzmienia czy sa to ciepłe lapmki czy raczej neutralne. Najchętniej chciałbym przeczytac porównanie do jakiś "słodkich" Mullardów.

 

No tak ale widzę że lampy ci się pomyliły albo nie wiesz o co kaman 12au7 to nie 12at7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, juz mi się myla te oznaczenia totalnie, miałem na myśli 12AT7. A dokłądniej zastanawiałem się nad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się wypowiadał na temat tych bo ich nie znam, zastanawiałem się na nimi ale cały czas odstrasza nie to że to chińszczyzna. Oni produkują rzeczy nieprzewidywalne jeżeli chodzi o trwałość. W tej cenie lub trochę wyższej można ustrzelić TFK, Mazdę, Ei nawet sporo taniej. Mnie żonglerka lampami już przeszła obecnie w Manleyu mam Zaerixy grają i jest ok, czasem jak się jakaś okazja się trafi to zmieniam. Przejrzyj wątek który podałem w drugim wpisie.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już go przeczytałem od początku do końca, chodzi o to, że liczyłem raczejna potwierdzenie typu: tak lampki są ciepłe i całkiem przyzwoite bierz :). Wtedy zakończyłbym poszukiwania. A z Mullardami bo te mam upatrzone to jak widzę, czeski film, duże ryzyko nie do końca wiadomo czy oryginalne, ile % emisji itp. itd. Po prostu miałem nadzieję, że te Psvane to pewniak i w moim guście :(

 

A czy ktoś może się wypowiedzieć o tym sklepie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj wątek który podałem w drugim wpisie.

czytalem go dawno temu

watek o wyzszosci swiat wielkiej nocy nad bozym narodzeniem...

i truizmy ze im starsze tym lepsze

mnie chodzi o konkrety

pewnego rodzaju standarty tak jak ludzi porobili z 12AX7

oczywiscie ze synergia z torem jest najwazniejsza ale jak kupuje long black plates to wiem czego sie spodziewac

w ECC81 juz nie jestem taki pewien

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem go dawno temu

watek o wyzszosci swiat wielkiej nocy nad bozym narodzeniem...

i truizmy ze im starsze tym lepsze

mnie chodzi o konkrety

pewnego rodzaju standarty tak jak ludzi porobili z 12AX7

oczywiscie ze synergia z torem jest najwazniejsza ale jak kupuje long black plates to wiem czego sie spodziewac

w ECC81 juz nie jestem taki pewien

 

Przerobiłem ecc81,82,83 w różnych wzmacniaczach ecc81 z tych wszystkich podoba mi się najbardziej są one najbardziej dźwięczne i to mi się podoba. Charakter brzmienia poszczególnych ecc81 czy też AT w/g mojego doświadczenia jest bardzo zbliżony do niebieskiej tabelki. Plus oczywiście indywidualna cecha o której wspomniałem wyżej.

I tyle. Musisz pamiętać nie ma uniwersalnego przepisu i pewne rzeczy trzeba przerobić samemu. Nikt nie siedzi w Twojej głowie i nie powie Ci kup to czy tamto. No chyba ze jeden człowiek z forum dla którego jedynymi słusznymi lampami są PSVANE. Niebieska tabelka jest też tylko sugestią.

Może jeszcze Mateuszek jakbyś napisał do czego są Ci one potrzebne jaki wzmacniacz? Wnioskuję że te 12at7 to lampy wejściowe. W każdym razie jak tego JJa zamienisz na cokolwiek będzie lepiej bo JJe to bardzo nieciekawe i awaryjne lampy. Możesz spróbować nawet wstawić tanią RFT ja ją nazywam grającą inaczej.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czego są Ci one potrzebne jaki wzmacniacz? Wnioskuję że te 12at7 to lampy wejściowe

wlasnie nie

masz w opisie "o mnie" jak i co

lampki siedza w pre vtl tl2.5 na wyjsciu

na wejsciu sa clear topy rca. jak na razie jada do mnie jakies mazdy z lat 60tych wiec zakladam ze poprawa bedzie w stosunku do JJ ale to wyjscie wiec z mojego doswiadczenia wyjsciowe to inna bajka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 12au7 clear top RCA raczej neutralne tak przynajmniej wynika z moich wcześniejszych doświadczeń. Natomiast wszelkie japończyki z którymi miałem do czynienia leżą po 'jaśniejszej stronie mocy" powinna być znaczna poprawa jak zamienisz je z JJ. Powinny wnieść więcej szczegółów i powietrza. Uważam że to bardzo dobry wybór jak dojadą to napisz co i jak.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wam się wtrącę w rozmowę, ale muszę :). Mam pytanie do paweljazz, Jakie lampki ecc81 polecasz do ocieplenia systemu mam teraz Telefunken ecc81 i jest dla mnie za ostro, chciałbym czaru więcej, żeby uściślić podam sprzęt: CD Arcam diva cd82, soha 3, i senki hd600. Dzięki za odpowiedź :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz te telefunkeny. Raczej szukałbym czegoś z długą anodą. Np. fabryczny EH którego miałem w Manleyu powodował właśnie ocieplenie o którym napisałeś. Jednak nie wiem czy to był EH jakoś specjalnie selekcjonowany przez fachowców z fabryki Evy. No i ja piszę o wzmacniaczu. We wzmacniaczu słuchawkowym wszytko może brzmieć inaczej. W każdym razie jeśli Twoje telefunkeny są z długimi anodami to niestety przyczyn musisz szukać gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ich teraz dokładnie przed sobą żeby porównać każdy detal, podejrzewam, że to mogą być właśnie te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak raczej jednak szukałbym czegoś z długą anodą. Nie wiem gdzie mieszkasz ale żebyś nie szukał po omacku mogę pożyczyć Ci te moje manleyowe EH sprawdzisz co się zmieniło i ewentualnie w jakim kierunku iść. Wprawdzie nie sa to drogie lampy ale szkoda stówy w razie jakiejś porażki. Jeśli chcesz to szczegóły na PW.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.