Jump to content
IGNORED

Kabel coaxial do subwoofera


Robert Mikołap

Recommended Posts

Dzięki bardzo fajny link ja już znalazłem dobrą cenę ..... przyjaciel pomógł

, a przyjaciel nie powiedział , że to może jest kabel cyfrowy potocznie zwanym coaxialnym ? Skoro ma być taki to też zagra .

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zerknij tu :

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

, a w ogóle kabel do suba o długości 1m ? Nie za krótki ?

Link to comment
Share on other sites

Właściwie wystarczy bo suba mam blisko wzmacniacza ...zastanawiałem się nad ustawieniem go przy kanapie ale to stawia mnie w dylemacie zakupu około 7 m przewodu sygnałowego . Ja dla mnie odległość dość spora więc wole połączyć dobrym przewodem stojący sub frontem do mnie . Coaxial jakby nie był to chyba cinch o dobrej ekranowości i dobrych parametrach przewodnictwa wiec zagra .

 

Rozmyślałem również nad Klotz gdyż mam przewody głośnikowe i jestem zadowolony z tej firmy .

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Link to comment
Share on other sites

Nie różni się , chodzi o to żeby był tylko porządnie ekranowany . Koaxalny to rodzaj kabla przesyłający sygnały elektryczne analogowe i cyfrowe o takiej budowie :

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wtyki i gniazda połączeniowe mogą być różne , jest ich wiele rodzai .

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Chcę użyć Kabli ''Subwooferowych'' typu Y aby rozdzielić sygnał z pojedynczego wyjścia analogowego RCA w DACu - na 2 wzmacniacze. Czy mogę kabelki Y do tego wykorzystać ? Planuję kupić 2 kable Y ''Prolink'' 1,8m.

Wydaję się, że to najtańsze rozwiązanie i chyba najmniej inwazyjne dla sygnału. Ale wolę dopytać

Link to comment
Share on other sites

, a co TY kombinujesz ? Opisz dokładniej twoje plany podłączenia i pracy Audio .

 

To ma być taki ''zestaw domorosłego recenzenta'' ;-)

 

Jeden z kabelków Y będzie na co dzień podłączony do subwoofera. A raz na jakiś czas będę go używał do testowania wzmacniaczy.

 

Laptop --> do niego podłączony będzie DAC ( kablem USB ) --> z DAC wypuszczone będą 2 kable typu Y --> które będą szły do 2 porównywanych wzmacniaczy ( chodzi mi o to aby w jednym czasie grały ten sam utwór z tego samego źródła ) --> do tego mam jeszcze przełącznik Beresford 7220.

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie gdy jedno i to samo źródło podłączysz do dwóch pracujących , lub nie pracujących wzmacniaczy nic nie pójdzie z dymem , gdyż to jest na poziomie przedwzmacniacza , lecz tego na pewno nie stwierdzę , może ktoś kto zna się na elektronice wypowie się .

Myślę sobie tak czy czasem nie będzie jakiegoś sprzężenia , buczenia itd ? Dwa wzmacniacze będą pracowały i miały wybrane selektorem te samo włączone źródło dźwięku .

Link to comment
Share on other sites

O buczeniu nie pomyślałem. Ale chyba jak nie podłączę to się nie dowiem.

 

Jeszcze poluję na Multimetr 5in1 firmy YATO. Będzie trzeba wyrównać poziomy głośności we wzmakach i kolumnach.

 

Szykował się test porównawczy Klipsch Synergy VS Reference. RF-62 mk2 poszły na allegro za 2350zł z wysyłką. Koleś miał je na początku za 2650zł - pisałem mu, że dam 2500zł ale to raniło w jego godność i sprzedał je za 2350zł innemu. Taborety jednak istnieją na świecie. Może i dobrze bo szukam w brązowej okleinie.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem, podłączanie subwoofera kablem Y mija się z sensem, to po prostu wymysł "kablarzy", którzy zwietrzyli interes i produkują droższe i sprzedają z większym zyskiem kable, które mają zdublowane i całkowicie niepotrzebne "drugie kanały".

Po cholerę używać podwójnego kabla, gdy mamy pojedyncze wyjście z amplitunera/procesora, a w jedynym zastosowanym w systemie subwooferze, zaraz za podwójnym wejściem, oba kanały łączą się w jeden????

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem, podłączanie subwoofera kablem Y mija się z sensem, to po prostu wymysł "kablarzy"

Dokładnie. Sub ma wzmacniacz monofoniczny.

 

Zacytuję użytkownika Fitarkus z forum hdtvpolska.com :

 

''Nic podobnego! przewód sygnałowy ma ogromne znaczenie i jeśli się nie ma pojęcia jak działa używany przez nas model głośnika sub niskotonowego a zarazem posiada on wejście stereofoniczne to należy koniecznie stosować przewody typu "Y". Niektóre głośniki sub niskotonowe są stereofoniczne TAK! STEREOFONICZNE.Istnieją dwa podstawowe rozwiązania konstrukcyjne pierwsze to dwa niezależne przetworniki sub niskotonowe w jednej obudowie (stosowane w starszych konstrukcjach Yamaha) oraz nieco nowsze powszechnie stosowane u kilku firm w których to głośnik sub niskotonowy jest tylko jeden za to posiada dwie cewki na rdzeniu np: Wharfedale z serii Power Cube który zasilany jest wzmacniaczem stereofonicznym i posiada przetwornik dwu cewkowy . To rozwiązanie można spotkać również u naszych rodzimych producentów np TONSIL 250 również jest zasilany wzmacniaczem stereofonicznym na jakimś scalaku TDA i również posiada przetwornik z dwojgiem cewek i co ciekawe jest to sub bas samochodowy.Jaki jest sens stosowania takich rozwiązań? ,a no jest ,przede wszystkim w muzyce. Istnieją konstrukcje wzmacniaczy (np Sony) które posiadają stereofoniczne wyjście dla głośnika basowego i to nie w celu lokalizacji kierunku sygnału tylko dla balansowania nasycenia basem kanału lewego i prawego przy muzyce stereofonicznej.Dla przykładu, wyobraźmy sobie dźwięk uderzenia bębna który jest na obu kanałach o tym samym natężeniu oraz równocześnie grający kontrabas tylko z prawej strony ,na subwooferze kina domowego kontrabas zabrzmi jak stodoła ze strunami bo zagra pełną mocą głośnika choć nagrany jest tylko na prawym kanale ,wiec zostanie zakłócona równowaga głośności i nasycenia basem tych dwóch wspólnie grających instrumentów.Jeśli Twój sub bas posiada dwa wejścia RCA i nie masz pewności czy jest mono lub stereo to koniecznie należy podłączyć go do kina przewodem typu "Y" .Jeśli okaże się że jest to konstrukcja stereofoniczna to poprzez podłączenie jednym RCA głośnik sub niskotonowy zagra tylko połową mocy a w dodatku dźwięk z przetwornika w ekstremalnych sytuacjach w trakcie burzliwych scen zagra jak pierdziawka bo jedna cewka nie będzie w stanie nadać ciężkiej membranie prawdziwego kopa, przez co cały dźwięk straci na ekspresji''.

Link to comment
Share on other sites

Ja w tym wątku zainteresowałem się kablem Y akurat nie z powodu subwoofera.

 

Zacytowałem czyjąś wypowiedź, która tłumaczy na czym to niby polega i w jakim przypadku ma to sens. Posiadam złącze dla typu ''Y'' więc podłączam takim kablem. Kable kosztują podobnie więc nie ma czym się przejmować.

 

Mam złącze Y to podłączam i nie zastanawiam się co by było gdyby. Subwoofery podłączone przez Y łatwiej i szybciej wybudzoją się w trybie automatu. Więc jakaś różnica jednak jest :-)

Link to comment
Share on other sites

Co z tego, że bęben gra pośrodku, a kontrabas z lewej, jak bas do 200-250Hz jest i tak jednakowy w obu kanałach. Efekt stereo i lokalizację instrumentów grających przeważnie basem zapewniają dźwięki wyższych harmonicznych, które w subwooferze jakimkolwiek, ze wzmacniaczem mono, czy stereo i tak nie mają racji bytu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.