Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel coaxial do subwoofera


Robert Mikołap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich . Chciałbym połączyć subwoofer z amplitunerem przewodem coaxial"nym w miarę dobrym gatunkowo . Może macie jakieś propozycje koledzy ? Koszt do około 150 zł a długość owego kabla między 1 do 2 metrów . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup po prostu kabel do suba ekranowany cenionego producenta okablowania . Co tu analizować ?

Tu wstępnie zorientujesz się co i jak .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo fajny link ja już znalazłem dobrą cenę ..... przyjaciel pomógł ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo fajny link ja już znalazłem dobrą cenę ..... przyjaciel pomógł

, a przyjaciel nie powiedział , że to może jest kabel cyfrowy potocznie zwanym coaxialnym ? Skoro ma być taki to też zagra .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zerknij tu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

, a w ogóle kabel do suba o długości 1m ? Nie za krótki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie wystarczy bo suba mam blisko wzmacniacza ...zastanawiałem się nad ustawieniem go przy kanapie ale to stawia mnie w dylemacie zakupu około 7 m przewodu sygnałowego . Ja dla mnie odległość dość spora więc wole połączyć dobrym przewodem stojący sub frontem do mnie . Coaxial jakby nie był to chyba cinch o dobrej ekranowości i dobrych parametrach przewodnictwa wiec zagra .

 

Rozmyślałem również nad Klotz gdyż mam przewody głośnikowe i jestem zadowolony z tej firmy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz wejscie pojedynczew w subei czy podwojne, bo jak podwojne to lepiej kupic kabel wlasnie zeby mial stereo koncowke do suba, tzw. Y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie różni się , chodzi o to żeby był tylko porządnie ekranowany . Koaxalny to rodzaj kabla przesyłający sygnały elektryczne analogowe i cyfrowe o takiej budowie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wtyki i gniazda połączeniowe mogą być różne , jest ich wiele rodzai .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej polutować z porządnych wtyków i przewodu instrumentalnego ze sklepu muzycznego. Zaletą jest przystępna cena przy bdb jakości i długość dokładnie taka, jakiej potrzeba.

Do subwoofera nie trzeba super-hiper-wypasu na kosmicznej technologii :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chcę użyć Kabli ''Subwooferowych'' typu Y aby rozdzielić sygnał z pojedynczego wyjścia analogowego RCA w DACu - na 2 wzmacniacze. Czy mogę kabelki Y do tego wykorzystać ? Planuję kupić 2 kable Y ''Prolink'' 1,8m.

Wydaję się, że to najtańsze rozwiązanie i chyba najmniej inwazyjne dla sygnału. Ale wolę dopytać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a co TY kombinujesz ? Opisz dokładniej twoje plany podłączenia i pracy Audio .

 

To ma być taki ''zestaw domorosłego recenzenta'' ;-)

 

Jeden z kabelków Y będzie na co dzień podłączony do subwoofera. A raz na jakiś czas będę go używał do testowania wzmacniaczy.

 

Laptop --> do niego podłączony będzie DAC ( kablem USB ) --> z DAC wypuszczone będą 2 kable typu Y --> które będą szły do 2 porównywanych wzmacniaczy ( chodzi mi o to aby w jednym czasie grały ten sam utwór z tego samego źródła ) --> do tego mam jeszcze przełącznik Beresford 7220.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie gdy jedno i to samo źródło podłączysz do dwóch pracujących , lub nie pracujących wzmacniaczy nic nie pójdzie z dymem , gdyż to jest na poziomie przedwzmacniacza , lecz tego na pewno nie stwierdzę , może ktoś kto zna się na elektronice wypowie się .

Myślę sobie tak czy czasem nie będzie jakiegoś sprzężenia , buczenia itd ? Dwa wzmacniacze będą pracowały i miały wybrane selektorem te samo włączone źródło dźwięku .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O buczeniu nie pomyślałem. Ale chyba jak nie podłączę to się nie dowiem.

 

Jeszcze poluję na Multimetr 5in1 firmy YATO. Będzie trzeba wyrównać poziomy głośności we wzmakach i kolumnach.

 

Szykował się test porównawczy Klipsch Synergy VS Reference. RF-62 mk2 poszły na allegro za 2350zł z wysyłką. Koleś miał je na początku za 2650zł - pisałem mu, że dam 2500zł ale to raniło w jego godność i sprzedał je za 2350zł innemu. Taborety jednak istnieją na świecie. Może i dobrze bo szukam w brązowej okleinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to właściwie to samo - tylko dochodzi dodatkowe złącze kabla. W kablu Y mamy RCA-RCA. A tutaj RCA - RCA łączące -RCA. Teoretycznie kabel Y powinien być lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, podłączanie subwoofera kablem Y mija się z sensem, to po prostu wymysł "kablarzy", którzy zwietrzyli interes i produkują droższe i sprzedają z większym zyskiem kable, które mają zdublowane i całkowicie niepotrzebne "drugie kanały".

Po cholerę używać podwójnego kabla, gdy mamy pojedyncze wyjście z amplitunera/procesora, a w jedynym zastosowanym w systemie subwooferze, zaraz za podwójnym wejściem, oba kanały łączą się w jeden????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, podłączanie subwoofera kablem Y mija się z sensem, to po prostu wymysł "kablarzy"

Dokładnie. Sub ma wzmacniacz monofoniczny.

 

Zacytuję użytkownika Fitarkus z forum hdtvpolska.com :

 

''Nic podobnego! przewód sygnałowy ma ogromne znaczenie i jeśli się nie ma pojęcia jak działa używany przez nas model głośnika sub niskotonowego a zarazem posiada on wejście stereofoniczne to należy koniecznie stosować przewody typu "Y". Niektóre głośniki sub niskotonowe są stereofoniczne TAK! STEREOFONICZNE.Istnieją dwa podstawowe rozwiązania konstrukcyjne pierwsze to dwa niezależne przetworniki sub niskotonowe w jednej obudowie (stosowane w starszych konstrukcjach Yamaha) oraz nieco nowsze powszechnie stosowane u kilku firm w których to głośnik sub niskotonowy jest tylko jeden za to posiada dwie cewki na rdzeniu np: Wharfedale z serii Power Cube który zasilany jest wzmacniaczem stereofonicznym i posiada przetwornik dwu cewkowy . To rozwiązanie można spotkać również u naszych rodzimych producentów np TONSIL 250 również jest zasilany wzmacniaczem stereofonicznym na jakimś scalaku TDA i również posiada przetwornik z dwojgiem cewek i co ciekawe jest to sub bas samochodowy.Jaki jest sens stosowania takich rozwiązań? ,a no jest ,przede wszystkim w muzyce. Istnieją konstrukcje wzmacniaczy (np Sony) które posiadają stereofoniczne wyjście dla głośnika basowego i to nie w celu lokalizacji kierunku sygnału tylko dla balansowania nasycenia basem kanału lewego i prawego przy muzyce stereofonicznej.Dla przykładu, wyobraźmy sobie dźwięk uderzenia bębna który jest na obu kanałach o tym samym natężeniu oraz równocześnie grający kontrabas tylko z prawej strony ,na subwooferze kina domowego kontrabas zabrzmi jak stodoła ze strunami bo zagra pełną mocą głośnika choć nagrany jest tylko na prawym kanale ,wiec zostanie zakłócona równowaga głośności i nasycenia basem tych dwóch wspólnie grających instrumentów.Jeśli Twój sub bas posiada dwa wejścia RCA i nie masz pewności czy jest mono lub stereo to koniecznie należy podłączyć go do kina przewodem typu "Y" .Jeśli okaże się że jest to konstrukcja stereofoniczna to poprzez podłączenie jednym RCA głośnik sub niskotonowy zagra tylko połową mocy a w dodatku dźwięk z przetwornika w ekstremalnych sytuacjach w trakcie burzliwych scen zagra jak pierdziawka bo jedna cewka nie będzie w stanie nadać ciężkiej membranie prawdziwego kopa, przez co cały dźwięk straci na ekspresji''.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym wątku zainteresowałem się kablem Y akurat nie z powodu subwoofera.

 

Zacytowałem czyjąś wypowiedź, która tłumaczy na czym to niby polega i w jakim przypadku ma to sens. Posiadam złącze dla typu ''Y'' więc podłączam takim kablem. Kable kosztują podobnie więc nie ma czym się przejmować.

 

Mam złącze Y to podłączam i nie zastanawiam się co by było gdyby. Subwoofery podłączone przez Y łatwiej i szybciej wybudzoją się w trybie automatu. Więc jakaś różnica jednak jest :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że bęben gra pośrodku, a kontrabas z lewej, jak bas do 200-250Hz jest i tak jednakowy w obu kanałach. Efekt stereo i lokalizację instrumentów grających przeważnie basem zapewniają dźwięki wyższych harmonicznych, które w subwooferze jakimkolwiek, ze wzmacniaczem mono, czy stereo i tak nie mają racji bytu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.