Skocz do zawartości
IGNORED

Turystyka audio TAX FREE


iambr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś po rozmowach w pewnym wątku na forum doszedłem do wniosku, że można pomóc innym w zakupie dobrego HiFi w dużo niższych cenach, a mianowicie. Zacząłem od pewnego czasu obserwować ceny identycznych wzmacniaczy w Polsce i w krajach z poza UE no i muszę powiedzieć, że można kupić bardzo fajne klocki za nawet w skrajnych przypadkach połowę ceny.

 

Wymaga to co prawda fatygi, ale dla chcącego nic trudnego.

 

Kluczem jest TAX FREE oraz dużo niższe ceny w salonach. Ja z racji tego,że mieszkam za granicą nie mogę z tego korzystać, ale myślę, że gdybyście mieli zostać z 3-4tyś w kieszenie przy zakupie sprzętu za 6-10tyś to było by milej na koncie w banku.

 

Oczywiście dotyczy to tylko pewnych modeli i producentów ale...

 

P.S

Nie jest to oferta pośrednictwa, ale pokazanie możliwości posiadania bardzo dobrego sprzętu za śmieszne pieniądze...

 

Jeśli ktoś jest bliżej zainteresowany wątkiem to zapraszam do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz bez podatku w obojętnie jakim kraju poza unią ale jak wchodzi to do UE to płacisz clo i VAT, coś na zasadzie jak kupujesz chiński wzmacniacz lampowy na ebay to też masz bez podatku ale podatek ten zapłacisz u nas w kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszyscy w Polsce placili podatki (i cła) to byłby to bogaty kraj.

 

Czy branża wie jak wygląda zgłaszanie towarów na granicy, bo ja wiem. Wszyscy jak jeden mąż wychodzą bramką NOTHING TO DACLAIRE :-) bo przecie co można przywieźć do Polski np ze skandynawii DORSZA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz z każdym klockiem przechodzić granicę to może masz rację . Pytanie jak to zrobić np. z końcówką od 30 kg wzwyż? Już widzę minę celnika jak mu mówisz że nie masz nic do oclenia tylko owies dla konia przewozisz. albo słodką odmianę ziemniaka:). Jeśli już paczka idzie pocztą lotniczą albo morską to nie łudź się że nie trafi do odprawy , możesz gift na paczce mieć napisane dużą czcionka , nic to nie da. Będzie cena klocka, koszt przesyłki , na to cło , a na wszystko razem vat:) I połowę ceny było....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Risto za szersze wyjaśnienie, jednak branża coś tam wie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''...najważniejsze żeby te plusy nie przesłoniły nam minusów...'' cytując klasyka PRL-u

 

Risto

Można patrzeć na to z twojej perspektywy, powiem więcej, za nie oclenie towaru dostaniesz mandat od celnika, bagaż może zaginąć trzeba go ubezpieczyć, a co z gwarancją, generalnie można zapłacić spore frycowe za taki business.

 

I co z tego wynika? Same problemy.

 

Dziś bez chwili zastanowienia wsiadł bym w samolot i poleciał za granicę po nowy sprzęt, ale znam ludzi którzy tego nigdy nie zrobią ponieważ poprostu się boją.

 

...wiesz Pan bo to język trza znać, a problemy a po co mi to...

 

Nawiasem mówiąc, wiem, że branża się nie myli. NEWER

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kolegę Risto nie musisz uczyć tak się składa że się znamy, a kolega Risto niezły set Emotiva sobie ściągał z USA i wszystkie należności celno podatkowe płacił, my np. MingDa z chin też w bagażu podręcznym nie wozimy. Po części masz rację bo możesz sobie przywieść np. Ipada czy coś małego ale z końcówką 30 kg już tak łatwo nie przejdziesz choć nie można wykluczyć że Ci się uda. W czasach terroryzmu itd. wszystkie bagaże są porządnie sprawdzane.

 

Warto też sprawdzić ile kosztuje lot do USA czy Azji, wizy, paszporty, czas itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że aż tak daleko nie trzeba, w zupełności wystarczy Oslo.

 

A wbrew pozorom bagaże nie są tak prześwietlane, ponieważ bywając często w podróżach międzynarodowych widzę co się dzieje.

 

Kontrole, psy, itp skierowane są na narkotyki i materiały wybuchowe. Wszyscy mają w nosie jakieś tam audio i nie urabiajmy tego do wielkiej skali przemytu itd

 

... i czym się różni przewóz iPada w bagażu podręcznym ze Stanów od wzmacniacza w bagażu dodatkowym z Norwegii, a no tym, że celnik szybciej będzie wąchał za tym pierwszym bo ze Stanów co drugi jedzie z nowym iPadem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem tacy specjaliści od Tax Free rozpaczają na Bocznicy że emerytury są głodowe a służba zdrowia beznadziejna. Zależności nie widząc ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że krok po kroku zmierzamy w złą stronę, obawiam się że skończymy na polityce a chyba nie o to chodzi.

 

Justas

Myślę, że nie masz nic przeciwko temu, że Szwed zjeżdża z promu ze 100 litrami Żywca w bagażniku w Karskronie?

 

Tak działa ten świat my mamy tanią wódę i fajki Made in Poland a oni np tańsze audio!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii to już tyle polaków siedzi że latać nie trzeba, większość ma tam jakiegoś znajomego co może coś autem przywieźć. Ja sam znam 2 osoby co tam zarobkują.

 

Na wakacje do Norwegii lecieć to też nie bardzo, klimat za zimny, a lecieć tylko po klocek to bym już wolał roczną używkę kupić, miał bym przynajmniej jeszcze rok gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Elektropunk Bydgoszcz wypowie się tak bez ogródek, czy cena na półce w Polsce gdyby tak wszyscy chcieli małą łyżeczką zarabiać mogła by być niższa lub często promocyjna.

 

A może jesteś w stanie powiedzieć dlaczego cena na półce w Norwegii HEGEL H80 to w przeliczeniu 5000pln a w PL 6790pln?

 

Koszty lokalu x5 pracownika x5 magazynowania i transpotu x5 a cena finalna jaka? 25%niższa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie masz nic przeciwko temu, że Szwed zjeżdża z promu ze 100 litrami Żywca w bagażniku w Karskronie?

 

Szwed jest bogaty. Nie mam nic przeciwko temu żeby oszukiwał szwedzki rząd kupując polskie towary. Bo jest bogaty. Bo kupując polskie towary zwiększa polski fundusz emerytalny. I mam gdzieś JEGO rząd i fakt że jest on okradany.

No - chyba że by mi zaczął taki Szwed narzekać że będzie miał kiepską emeryturę i słabą służbę zdrowia. Wtedy bym mu w twarz zarzucił zakłamanie !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jak ty nic nie rozumiesz Justas.

 

To raczej jest tak, że handel odbywa się w bardziej otwarty i globalny sposób już nie ma cigaretten nach Berlin, teraz poprostu masz więcej możliwości.

 

To może wogóle wybudujmy mur i produkujmy jedzmy pijmy swoje po co nam otwarty rynek w Europie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Elektropunk Bydgoszcz wypowie się tak bez ogródek, czy cena na półce w Polsce gdyby tak wszyscy chcieli małą łyżeczką zarabiać mogła by być niższa lub często promocyjna.

 

A może jesteś w stanie powiedzieć dlaczego cena na półce w Norwegii HEGEL H80 to w przeliczeniu 5000pln a w PL 6790pln?

 

Koszty lokalu x5 pracownika x5 magazynowania i transpotu x5 a cena finalna jaka? 25%niższa

 

Ja mogę się wypowiedzieć jako dystrybutor MingDa na PL, ceny mamy najniższe w europie, jakieś 30% taniej niż w UK. Heglem nie handluje także nie znam ich polityki cenowej. Takie brandy jak np. Martin Logan, Paradigm, Heco, Magnat, też są w PL tańsze jak na zachodzie. Nie raz mieliśmy zadymę z Niemczech że ceny w necie są niższe niż u nich a to w końcu niemiecka marka.

 

Cen nie ustalają sklepy, ceny detaliczne ustala dystrybutor danej marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za bardzo rzeczową odpowiedź.

 

Elektropunkt

Tak na marginesie, odbiegając od wątku, czy w budżecie Nad-a 356 jest coś lepszego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audio nie ma lepsze gorsze no może poza kilkoma wyjątkami, odsłuch i sam wybierzesz co najlepsze dla ciebie. Jeden wybierze Nad a drugi Xindak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie trzeba wskoczyć na wyższą półkę budżetową. Szukam czegoś do Xavian 125 kolega namawia mnie na Audiolab

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Xaviana także Ci nie pomogę, polecam zabrać kolumny pod pachę i pojeździć po sklepach, stracisz trochę czasu a kupisz raz a dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś bez chwili zastanowienia wsiadł bym w samolot i poleciał za granicę po nowy sprzęt, ale znam ludzi którzy tego nigdy nie zrobią ponieważ poprostu się boją.

 

...wiesz Pan bo to język trza znać, a problemy a po co mi to...

 

Iambr, teoretyzujesz, czy z praktyki tak? Do hameryki będziesz po McIntosha leciał? Płacił cło, akcyzę, bagaż, bilet?

W EU to nie problem, ale żadnego podatku nie odzyskasz. Więc nie za bardzo wiem, o czym jest ten temat.

 

A wbrew pozorom bagaże nie są tak prześwietlane, ponieważ bywając często w podróżach międzynarodowych widzę co się dzieje.

 

Kontrole, psy, itp skierowane są na narkotyki i materiały wybuchowe. Wszyscy mają w nosie jakieś tam audio i nie urabiajmy tego do wielkiej skali przemytu itd

 

Nie wiem gdzie latasz - ja laptopa zawsze muszę wyjąć, a o inną elektronikę pytają też często. Myślisz, że postawisz na taśmie karton z 30kg piecem i nie spytają co jest w środku, nie sprawdzą dokładnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już jest temat martwy w założeniu ale nasi rodacy z powodu turystki słonecznej chorobliwie chcieli by ceny zbijać , ale panowie sklepy audio to nie arabski bazar ! Osobiście przed wejściem do UE kupowałem dla siebie i znajomych sprzęt poza krajem , ale miało to sens przy "okazji" Bo zwrot VATu sam w sobie nie pokrywał kosztów podróży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie do jakiej wartości towaru nie trzeba płacić cła?

 

Cła wwozowego do UE? Na elektronikę?

 

O ile wiem zwolnione są tylko:

 

"Towary o niewielkiej wartości, towary przywożone do celów niehandlowych, dobra inwestycyjne oraz towary znajdujące się w bagażu osobistym podróżnych:

 

towary o niewielkiej wartości,

towary o charakterze niehandlowym przekazywane bezpośrednio przez osobę fizyczną w państwie trzecim osobie fizycznej mieszkającej w UE,

dobra inwestycyjne oraz inne urządzenia należące do przedsiębiorstw, które ostatecznie zaprzestają swojej działalności w państwie trzecim i przenoszą się do UE,

towary zwolnione z podatku VAT znajdujące się w bagażu osobistym podróżnych przyjeżdżających spoza UE."

 

A teraz szukaj sobie, co znaczy 'towary niewielkiej wartości'...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.