Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz zintegrowany 30-35 tys.zł


ostrowek63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem na początku drogi do złożenia mojego systemu wzmacniacz+kolumny+odtwarzacz w takiej kolejności.Wzmacniacz nie musi być wybitny wystarczy że będzie grał dobrze i bardzo dobrze ważne żeby był w miarę uniwersalny.

Muzyka przeróżna.Pokój 16m2 bez adaptacji akustycznej.Na chwile obecną jestem u mówiony na odsłuch Gryphona diablo.Przed zakupem chciałbym jeszcze posłuchać innych wzmacniaczy.

Mam prośbę do bardziej osłuchanych kolegów czego by warto posłuchać na jakie wzmacniacze jeszcze zwrócić uwagę.

Z góry dziękuje za pomoc i dobre rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbyt ogólnie zadane pytanie jednak...

- czego szukasz w odtwarzanej muzyce (co ci sprawia najwieksza frajdę)

- tranzystor / lampa czy obojętnie?

- jaka muzyka u ciebie przeważa?

 

No i jeszcze jedno pytanie - czemy chcesz zacząć od wzmacniacza? Nie myślałeś żeby zacząć od kolumn (one jednak zdecydowanie maja największy wpływ na odtwarzany dzwiek, najbardziej narzucają charakter i łatwiej dobrać wzmacniacz do kolumn niz na odwrót)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diablo oczywiście, ale dlaczego nie końcówki mocy z PRE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość intenser

(Konto usunięte)

jeśli możesz zrezygnować z cd na rzecz plików to nie omijaj Devialeta

 

za 50tys masz model 240 , który spełni wszystkie kryteria z dużą nawiązką

 

kupisz kable gł. za parę złotych , niewiele droższą sieciówkę + Jplay , skonfigurujesz wirelessa i masz granie , że hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o muzykę lubię różne gatunki i słucham muzyki w zależności od nastroju czasem lubię przywalić a czasem lubię posłuchać spokojnych klimatów.

Z racji mojego wieku lubię muzykę z lat 80,rocka z lat 70 i tak wszystkiego po trochu.Chciałbym przy muzyce odpoczywać i mieć przyjemność ze słuchania muzyki.

Nie chce wzmacniacza który by za mnie wybierał czego mam słuchać.Dlaczego nie pre+końcówki jak już napisałem jestem na początku drogi.

Dlatego też wziąłem pod uwagę rade kolegów z klubu pre+końcówki żeby porównać urządzenia w podobnym przedziale cenowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie nie myślał bym nawet o integrze, jest sporo źródeł z wyjściem regulowanym + do tego końcówka mocy. Z drugiej strony Diablo do 16 m2 bez adaptacji? Brzmi jak prowokacja ;) sensu nie ma to najmniejszego bo zabije hukiem. Do tego metrażu małe monitorki i lampka lub Integra, wszystko powyżej większego kalibru to wyrzucanie kasy w błoto i tak nie zagra na miarę wywalonej kasy na zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 16m2 nie pchałbym sie w monitorki, ale to moje zdanie. Duzo ludzi je podziela, że nei ma to jak dobre 3 drogi niż małe monitorki w których kontrabasu nie usłyszysz, ale to nie temat o tym.

A własnie jakie kolumny wybrałeś i co jest źródłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być oczywiście monitory 3 drozne ;) Chodzi mi o to ze przy pewnych ograniczeniach lokalowych pewne inwestycje w audio są nietrafione i trzeba się z tym pogodzić bo dyktuje to akustyka/fizyka na której prawa wpływu specjalnie nie mamy (kolega ma pokój bez adaptacji). Idąc inna analogia, zmieniając sportowe auto np z Subaru na McLarena i tak w korku lub po dziurawej drodze nie pojedziemy szybciej/lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Devialeta też biorę pod uwagę ale 170-tke bo 240-tka to jak dla mnie za wysokie schody. Właśnie ze względu na odtwarzacz być może będzie to jakiś plikograj.

Dlatego też odtwarzacz umieściłem na końcu żeby zobaczyć jak to wszystko się rozwinie z tymi plikami i w jakim kierunku to pójdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli jesteś na początku drogi to w tej cenie bierz pod uwagę Devialeta, bo masz coś sensownego co pozwoli grać nawet z laptopa, a jak będziesz chciał lepiej to kupisz transport CD, połączysz dobrym coaxialem i będzie pięknie z płyt CD. Ciekawym wzmacniaczem jest też Krell 550i coś koło 20 tyś PLN. Diablo jest na wyprzedaży w Top HIFI ale dla mnie ten wzmak nie ma emocji jakie powodują że chce się wracać do domu i słuchać płyt. Dwa razy go słuchałem i ani razu nie potrafił ukazać piękna muzyki. Devialet z tymi samymi kolumnami był mistrzem muzykalności w porówaniu do Diablo. Bas z Devialeta jest świetny! 240 dużo lepsza od 170. Jednak do 16 metrów spokojnie wystarczy 110. Słuchałem na 25 m2 i 110 dawała sobie świetnie radę. Dla mnie 110 jest bardziej muzykalna od 170. Słuchałem obu na tym samym systemie i tym samym materiale muzycznym.

Jest też wiele ciekawych wzmaków z pewnych rąk na rynku wtórnym jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem na początku drogi do złożenia mojego systemu wzmacniacz+kolumny+odtwarzacz w takiej kolejności.Wzmacniacz nie musi być wybitny wystarczy że będzie grał dobrze i bardzo dobrze ważne żeby był w miarę uniwersalny.

Muzyka przeróżna.Pokój 16m2 bez adaptacji akustycznej.Na chwile obecną jestem u mówiony na odsłuch Gryphona diablo.Przed zakupem chciałbym jeszcze posłuchać innych wzmacniaczy.

Mam prośbę do bardziej osłuchanych kolegów czego by warto posłuchać na jakie wzmacniacze jeszcze zwrócić uwagę.

Z góry dziękuje za pomoc i dobre rady.

Na początku drogi i od razu Gryphon? Nie obraź się, ale skąd taki pomysł? Bez doświadczenia nie złożysz z tego grającego systemu.

Coś Ci polecę - kup używanego Devialeta Premier (zmieścisz się w budżecie,a i trochę zostanie) i do tego kolumny Wilson Benesch, najlepsze na jakie Cię stać.

Ew coś z innej beczki - tradycyjny wzmak ATC SIA2-150 + ciepłe źródło np coś Leema albo Resolution Audio + najlepsze kolumny na jakie Cię stać. Mogą być ATC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chcę wywalić kasy w błoto dlatego poprosiłem o pomoc i radę.Chcę złożyć system który już zostanie zemną na długo albo i na zawsze.

Dlatego zacząłem od wzmacniacza jak wybiorę wzmacniacz będę szukał kolumn a następnie odtwarzacza to nie musi być już i nie będzie już bo nie mam tyle kasy

to ma być świadomy i przemyślany wybór.

 

moreno1973 wiem czytałem i według tego co napisałeś 110-tka jest lepsza od 170-tki.Teraz cena z air jest taka sama ale gdyby się zmieniła to warto dopłacać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreno1973 wiem czytałem i według tego co napisałeś 110-tka jest lepsza od 170-tki.Teraz cena z air jest taka sama ale gdyby się zmieniła to warto dopłacać.

 

Trudno jest kupić coś na zawsze;-). Szczególnie za pierwszym podejściem. Natomiast szczerze to w obecnych czasach Devialet jest świetnym rozwiązaniem. Aktualizacje softu pozwolą na to że ten sprzęt sie nie zestarzeje tak szybko jak każdy inny konkurencyjny (jeśli mamy na mysli źródło dźwieku i możliwości użytkowe). Słucha i jeszcze raz słuchaj. To Twoje pieniadze, więc i Twoja decyzja. Ludzie moga polecać ale to wszystko takie subiektywne. Ja nie mam żadnego interesu w promowaniu czegokolwiek, a Top HiFi w szczególności, ich polityka cenową jest dla mnie niedorzeczna... jednak szczerze uważam, że koncepcja Devialeta jest czymś nowym na rynku audio. Co do starszego modelu Devialeta to go nie polecam. Obecnie kosztuje z 30 tyś PLN, może trochę mniej, ale po co kupować coś uzywanego skoro za około 20 tyś masz nowego 110 a za 30 tyś 170 która według wielu osób jest lepsza od pierwszego Devialeta. Ja słuchałem w dwóch systemach wysokiej klasy pierwszego Devialeta i nie podobał mi sie ten dźwięk. Brakowało muzykalności. Obecne modele sa ciekawe bo sa po prostu dużo barwniejsze. Ale każdy ma swoją opinię.

 

Tak więc moja porada to na 16m2 Devialet 110, muzykalne kolumny z naturalnym basem, dobre miedziane kable głosnikowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup używanego Krella FBI. Około 9 tys Euro jak potargujesz. Nie wyszła do tej pory lepsza integra. Ponadto zawsze odsprzedawalna, praktycznie bez straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie ( no prawie ) będziesz miał 2 x Marantz PM11S3 ( bi-amping ) i odwarzacz sieciowy Marantz NA11S1.

Widzę jedną "wadę" tego rozwiązania. Razem 70kG. Będzie ciężko!

 

I jeszcze jedno. Nie daj się wpuścić w monitory. Chyba, że trzy drogi na 10" basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trudno jest kupić coś na zawsze;-). Szczególnie za pierwszym podejściem. Natomiast szczerze to w obecnych czasach Devialet jest świetnym rozwiązaniem. Aktualizacje softu pozwolą na to że ten sprzęt sie nie zestarzeje tak szybko jak każdy inny konkurencyjny (jeśli mamy na mysli źródło dźwieku i możliwości użytkowe). Słucha i jeszcze raz słuchaj. To Twoje pieniadze, więc i Twoja decyzja. Ludzie moga polecać ale to wszystko takie subiektywne. Ja nie mam żadnego interesu w promowaniu czegokolwiek, a Top HiFi w szczególności, ich polityka cenową jest dla mnie niedorzeczna... jednak szczerze uważam, że koncepcja Devialeta jest czymś nowym na rynku audio. Co do starszego modelu Devialeta to go nie polecam. Obecnie kosztuje z 30 tyś PLN, może trochę mniej, ale po co kupować coś uzywanego skoro za około 20 tyś masz nowego 110 a za 30 tyś 170 która według wielu osób jest lepsza od pierwszego Devialeta. Ja słuchałem w dwóch systemach wysokiej klasy pierwszego Devialeta i nie podobał mi sie ten dźwięk. Brakowało muzykalności. Obecne modele sa ciekawe bo sa po prostu dużo barwniejsze. Ale każdy ma swoją opinię.

 

Tak więc moja porada to na 16m2 Devialet 110, muzykalne kolumny z naturalnym basem, dobre miedziane kable głosnikowe...

tu kolega ma racje!prawie wszystko w jednym swietnie grajace,czym mniej klockow do polaczenia i kabli tym lepiej,akurat dotyczy sprzetu hi-end ,ale Devialet do takiego juz mozemy zaliczyc,takie produkty nie sa idealne dla sprzedawcow ,bo nie sprzedadza wzm,przedwzmacniaczy,kabli polaczeniowych itd. dla nich to tragedia!Kiedys slyszalem rozmowe mlodego audiofila ktoremu diler polecal nastepne dodatki sprzetowe aby dokupil, zeby gralo lepiej,mlody zrobil duze oczy i pokazal publikacje gdzie udawadniano czym mniej osprzetu tym lepiej,troszke sie sprzedawca zaczerwienil!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na wzmacniasz chcesz wydać 35k, to rozumiem, że do tego będą jeszcze kolumny ok. 30k i źródło też odpowiednio drogie? Razem to już podchodzi do 100k. Takiej kwoty nie wydaje się tak ot, zwłaszcza jeśli ma to być system na długie lata.

 

Najlepiej na razie nic nie kupuj, spróbuj znaleźć na forum jakieś osoby z twojej okolicy, posłuchaj, co mają w domu, zastanów się na spokojnie, i nich ci ktoś coś doradzi w realu, nie na forum. W wielu miastach są jakies spotkania znajomych audiofili. Moim zdaniem jest to jedyna sensowna droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklaneczka dla dd6. Podzielam zdanie najlepiej przy takich pieniądzach przemyśleć posłuchać zastanowić się. A byłeś Kolego ostrowek63 tegorocznym AS? Może tam jakieś inspiracje? Pewnie że najlepiej przeczytać wpis kup to bo to jest najlepsze, ale dlaczego najlepsze bo ja to mam? albo ja to sprzedaję? lub ludzie mówią że dobre. Rzeczywiście przy tych pieniądzach trzeba posłuchać i to trochę ponad kilka sztuk sprzętu.

Ja osobiście gdym miał takie pieniądze na wzmacniacz kupiłbym Mckintosha. Dlaczego?, bo nie słyszałem słabo grającego zestawu Mckintosha i tyle.

Jednak zaraz ktoś napisze że każdego Maca zjada na śniadanie sprzęt X czy Y. Takich wpisów będzie wiele. Jest jeszcze jedna sprawa w tych pieniądzach sprzęt ma prawo wyglądać. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dziękuje za wpisy i proszę o więcej.

Być może za dużo się naczytałem recenzji i opinii niektórych użytkowników właśnie posiadanego systemu o tym jak to pięknie gra o scenie,barwach o emocjach i muzykach przebywających właśnie u nich w pokoju.

Ja też bym chciał to wszystko mieć i też bym chciał zaprosić czasem muzyków do siebie do domu.Posiadam zestaw budżetowy Yamahy wzmacniacz as-1000 odtwarzacz cd-s2000 i kolumny Klipsch F3 więc jakieś

tam wyobrażenie mam.Choć to zestaw budżetowy i złożony przypadkowo nie było aż tak żle bo i pojawiała się scena i bywało że kolumny znikały ogólnie raz było lepiej raz gorzej w zależności od jakości.

Pomyślałem kupie se hi-enda będę miał to wszystko o czym tak ładnie piszą w recenzjach a tu d..a blada trzeba zejść na ziemię.

Ja nie chcę kupić nic na siłę najpierw chcę posłuchać jak to gra a jak się spodoba dopiero kupić i do kupionego wzmacniacz dobrać kolumny a potem odtwarzacz.

Jak już pisałem nie stać mnie na zakup wszystkiego od razu to będzie rozłożone w czasie.Może są jakieś systemy pewniaki że coś z czymś dobrze się zgrywa a czy będzie się podobało to już trzeba posłuchać i ocenić samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dziękuje za wpisy i proszę o więcej.

Być może za dużo się naczytałem recenzji i opinii niektórych użytkowników właśnie posiadanego systemu o tym jak to pięknie gra o scenie,barwach o emocjach i muzykach przebywających właśnie u nich w pokoju.

Ja też bym chciał to wszystko mieć i też bym chciał zaprosić czasem muzyków do siebie do domu.Posiadam zestaw budżetowy Yamahy wzmacniacz as-1000 odtwarzacz cd-s2000 i kolumny Klipsch F3 więc jakieś

tam wyobrażenie mam.Choć to zestaw budżetowy i złożony przypadkowo nie było aż tak żle bo i pojawiała się scena i bywało że kolumny znikały ogólnie raz było lepiej raz gorzej w zależności od jakości.

Pomyślałem kupie se hi-enda będę miał to wszystko o czym tak ładnie piszą w recenzjach a tu d..a blada trzeba zejść na ziemię.

Ja nie chcę kupić nic na siłę najpierw chcę posłuchać jak to gra a jak się spodoba dopiero kupić i do kupionego wzmacniacz dobrać kolumny a potem odtwarzacz.

Jak już pisałem nie stać mnie na zakup wszystkiego od razu to będzie rozłożone w czasie.Może są jakieś systemy pewniaki że coś z czymś dobrze się zgrywa a czy będzie się podobało to już trzeba posłuchać i ocenić samemu.

 

Warto spróbować większej ilości odsłuchów w różnych systemach. Przechodziłem ostatnio problem zmiany konfiguracji z dotychczasowej Audio Note. Miałem okazję posłuchać w spokoju wielu systemów, w tym także na bazie opisywanego wyżej Devialeta 170. Urządzenie jest naprawdę niezłe czym zaskoczyło takiego sceptyka klasy D jak ja :) Trudno znaleźć jego ewidentne słabe punkty, a bas i przestrzeń są pierwszorzędne. Jednak w trakcie testów odsłuchałem najpierw integrę McIntosha MA7000, a następnie dzieloną kombinację tegoż producenta. Zagrało dla mnie jeszcze lepiej niż chociażby z Devialeta (mam też trochę płyt), więc na dzielonce ostatecznie stanęło. Własne preferencje są dla mnie najważniejsze i bez odsłuchu nie warto nic kupować. Rady innych to tylko "wstępniak" do własnej weryfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arek 45 pisząc jakiś miałem na myśli że bardzo małe. Nie ma zakładki przedszkole hi-end bo pewnie tam bym najpierw napisał.

Nie wiele mi pomogłeś tym wpisem a jeżeli nie chcesz pomóc to po prostu tu nie zaglądaj i wcale nie czuję się urażony.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko 4 lata starszy,wiec poradzę jak dojrzały audiofil dojrzalemu facetowi:)

Najpierw określiłbym w zarysie,do jakiego zestawu docelowego zmierzam.

A to w dużej mierze zależy od słuchanej muzy , piszesz o rocku lat 70 i 80 tych, ale tez o spokojnej muzie, cokolwiek to znaczy.

Jeśli rock to raczej nie monitory . Podlogowki zatem, pasywki czy aktywne?

Jak pasywki to wzmak tranowy raczej, jak aktywne to lampa lepsza.

Muza z plików , gramiaka czy cd?

Jak odpowiesz sobie na te pytanie , skorzystaj z rady dd6 i spróbuj posłuchać u znajomych.

Poczytaj o sprzęcie w necie, kup pare czasopism. Znając swój dotychczasowy system wybierz opinie tych recenzentów, z którymi się zgadzasz na temat posiadanego zestawu.

Idź za ich rekomendacjami i spróbuj znaleźć sprzęt od odsluchow. Jak już to zrobisz i nie będziesz pewny wróć na forum , wcześniej to raczej będzie koncert życzeń - kup to lub tamto.

Nic nic zastąpi własnych doświadczeń. Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na wzmacniasz chcesz wydać 35k, to rozumiem, że do tego będą jeszcze kolumny ok. 30k i źródło też odpowiednio drogie? Razem to już podchodzi do 100k. Takiej kwoty nie wydaje się tak ot, zwłaszcza jeśli ma to być system na długie lata.

 

Najlepiej na razie nic nie kupuj, spróbuj znaleźć na forum jakieś osoby z twojej okolicy, posłuchaj, co mają w domu, zastanów się na spokojnie, i nich ci ktoś coś doradzi w realu, nie na forum. W wielu miastach są jakies spotkania znajomych audiofili. Moim zdaniem jest to jedyna sensowna droga.

 

Tak jak pisze DD6 powyżej....

Mniej czytać i pytać w necie, a zdecydowanie więcej słuchać!

Tym bardziej, że chcesz przeznaczyć na audio TAAAAAAAAKKIE pieniądze.

Moja rada. Zacznij od kolumn. 16 metrów, to powierzchnia gdzie możesz z powodzeniem słuchać sporych kolumn, nie tylko monitorów. Jedni lubią to, a drudzy tamto. Musisz usłyszeć, żeby zdecydować!

W każdym, nawet niewielkim miasteczku znajdziesz choćby kilku zapaleńców, którzy mają w domu DŹWIĘK!

Problem leży również w tym, że Twoje ulubione nagrania mogą zabrzmieć nijak na systemie, który zda się być super!

Także, proponuje wziąć płyty w torbę i ruszyć w drogę...

 

Powodzenia!

 

P.S.

Jakbyś miał problemy z odsłuchami - służę pomocą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kup sobie precyzyjny japoński wzmacniacz, podłącz do niego, precyzyjne wysokiej klasy kolumny, precyzyjnym najwyższej klasy kablem głośnikowym.

 

Będzie na pewno dobrze i będziesz zadowolony.

 

Nie kupuj żadnych kreli, marków levinsonów i innych wynalazków zbudowanych z śmieci, które niby posiadają siłę, do ciągnięcia czegoś.

Siłę to musi posiadać, traktor, lub ciągnik siodłowy, wzmacniacz potrzebuje logiki konstrukcji, szybkości wygaszania impulsu, niskiej impedancji, liniowości i fantastycznej pracy w mikrosygnałach na poziomie Mhz.

 

Możesz kupić lampę od Audio Note, też zagra, szczególnie jeśli wewnątrz będą takie podzespoły, że będzie miała z czego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kup sobie precyzyjny japoński wzmacniacz, podłącz do niego, precyzyjne wysokiej klasy kolumny, precyzyjnym najwyższej klasy kablem głośnikowym.

 

Będzie na pewno dobrze i będziesz zadowolony.

 

Nie kupuj żadnych kreli, marków levinsonów i innych wynalazków zbudowanych z śmieci, które niby posiadają siłę, do ciągnięcia czegoś.

Siłę to musi posiadać, traktor, lub ciągnik siodłowy, wzmacniacz potrzebuje logiki konstrukcji, szybkości wygaszania impulsu, niskiej impedancji, liniowości i fantastycznej pracy w mikrosygnałach na poziomie Mhz.

 

Możesz kupić lampę od Audio Note, też zagra, szczególnie jeśli wewnątrz będą takie podzespoły, że będzie miała z czego.

 

Sam widzisz. Jak to mówią: co rok, to prorok...

Radziłbym - zrób dokładnie odwrotnie:)

A taki Audio Research nie mógłby być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sobotę jestem u mówiony na odsłuch Gryphona Diablo i kolega GT napisał że brzmi to jak prowokacja bo pokój 16m2.Od czegoś trzeba zacząć te odsłuchy akurat padło na Diablo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Research to bardzo solidny producent.

 

 

Nikomu nic nie doradzam konkretnie, proponuję kierunki gdyż znam uwarunkowania, jednak wyboru i wartościowania, każdy powinien dokonać sam.

 

Nazwy firm producenckich to tylko symbole, proszę się nimi zbytnio nie kierować, aby uniknąć rozczarowania.

Firmy drogie, prestiżowe, dobrze wykonują najczęściej tylko swoje flagowe konstrukcje, do tego te konstrukcje nie koniecznie muszą wykazywać się nadzwyczajnymi właściwościami sonicznymi, często są po prostu exkluzywne w szerokim rozumieniu tego słowa, oczywiście dobrze grają, ale bez fajerwerków.

 

Są też tacy producenci, którzy niemal każdy produkt posiadają dopracowany do maximum, w ramach założonych kosztów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.