Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz zintegrowany 30-35 tys.zł


ostrowek63

Rekomendowane odpowiedzi

Na sobotę jestem u mówiony na odsłuch Gryphona Diablo i kolega GT napisał że brzmi to jak prowokacja bo pokój 16m2.Od czegoś trzeba zacząć te odsłuchy akurat padło na Diablo.

 

Będę się upierał. Zacznij od kolumn...

Mam znajomego, co to zaczął od wzmacniacza za podobne do Twoich pieniądze. Ba. Ma prawie identyczny metraż jak Ty.

Problem - (choćby logistyczny) jest większy z kolumnami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor

Masz 16 m kw. To mało na Hi-End. Dźwięk się będzie dusił jak dasz za dużo mocy. Do tego metrażu wystarczy 20W. Polecam Tobie końcówkę mocy Accuphase A-20V w czystej kasie A. Cena ok. 10.000 pln. Napędzi każde kolumny do takiego pomieszczenia. Do tego Pre też Accuphase C-275 lub 275V za około 12.000-14.000 pln. Za 24.000 masz rewelacyjny zestaw. Do tego kolumny np. VA Mozart lub Harbety 30. Jeszcze raz. Nie potrzebujesz więcej niż 20W do 16 m kw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor

Masz 16 m kw. To mało na Hi-End. Dźwięk się będzie dusił jak dasz za dużo mocy. Do tego metrażu wystarczy 20W. Polecam Tobie końcówkę mocy Accuphase A-20V w czystej kasie A. Cena ok. 10.000 pln. Napędzi każde kolumny do takiego pomieszczenia. Do tego Pre też Accuphase C-275 lub 275V za około 12.000-14.000 pln. Za 24.000 masz rewelacyjny zestaw. Do tego kolumny np. VA Mozart lub Harbety 30. Jeszcze raz. Nie potrzebujesz więcej niż 20W do 16 m kw.

 

Następna recepta... Ale nawet lekarz niekiedy nie trafi, choć przebada (czasami nawet gruntownie) chorego... Ile ich już było? Co wybrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się.

 

Niby co? Przecież to cały czas trwa. Recepty, recepturki... A im wyższa kwota do wydania, tym bardziej nie ma to sensu.

Przecież to loteria... Tylko, że MY w niej nie gramy, a w razie czego - nic nie tracimy:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś zukzukzuk do przodu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa

16 metrów to ogromna przestrzeń, zupełnie wystarczająca, 5 czy 6 metrów, to byłby może i kłopot, choć też do pokonania.

 

Kluczem jest jakość dźwięku, niestety małe pomieszczenie potrzebuje jej znacznie wyższej, aby odsłuchiwać zdarzenia akustyczne z satysfakcjonującą jakością.

Istnieje konieczność dojścia do poziomu, przy którym potocznie i umownie mówi się, że znikają ściany.

 

Innej drogi nie ma.

 

System musi grać na bardzo niskiej impedancji dla wysokich frekwencji, wtedy takie efekty następują.

 

Tak konstruują sprzęt właśnie Japończycy, a w Europie na przykład Dynaudio.

 

Lekarstwem jest jak zwykle absolutnie najwyższej klasy linia energetyczna zasilająca każde urządzenie indywidualnie, oraz okablowanie z użyciem najlepszego srebra w obwodach urządzeń wejściowych /źródłach/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostrowek63

 

Moja rada jest podobna do zukzukzuk-a. Tylko i wylacznie nalezy zaczac od kolumn, bo to one i akustyka pomieszczenia maja najwiekszy wplyw na jakosc brzmienia.

Kwota ktora wymieniasz na zakup wzmaka przyprawia o zawrot glowy. Taka, ani nawet sporo nizsza kwota na wzmak jest zupelnie niepotrzebna i szkoda wyrzucac pieniadze w bloto.

Wzmaki za takie pieniadze wciaz poszukuja ci, ktorzy blednie wybrali kolumny, bardzo trudne do napedzenia i teraz wciaz im malo mocy, wciaz wzmaki za slabe i wciaz szukanie coraz to mocniejszych, lepszych, a tym samym coraz drozszych (bledne kolo). A prawda jest taka, ze wybitny dzwiek mozna tez osiagnac ze wzmaka nawet juz kilku - kilkunasto - watowego, a jesli bys kwote o ktorej mowa, przeznaczyl na wszystko - kolumny, wzmak, odtwarzacz - (najlepiej z drugiej reki), to w swoim pokoju mozesz miec od razu dzwiek hi-endowy. Jednak radze zaczac od dobrych, skutecznych, latwych impedancyjnie do napedzenia kolumn, z ktorych dzwiek bedzie Ci bardzo odpowiadal, a wowczas dobry wzmak do nich latwo i szybciej kupisz, niz do jakis trudnych kolumn. Przy takim podejsciu nie bedziesz w nieskonczonosc czekal na moment, kiedy zasiadziesz wygodnie w celu sluchania muzyki - stanie sie to o wiele szybciej. Przekonasz sie, ze napedzajac takie latwiutkie kolumny roznymi wzmakami ( testy roznych wzmakow), nie raz bedziesz zaskoczony z faktu, ze nie bedziesz ich mogl nawet czesto odroznic. Wielu kolegow - sluchaczy - o tym moglo sie osobiscie nie raz przekonac chociazby u mnie.

 

A w ogole, to pierwsze kroki kieruj - jak tu niektorzy koledzy radza - na odsluchy. Jak juz bedziesz mial wstepnie wybrany model kolumn, to najlepiej najpierw staraj sie takie gdzies pozyczyc, aby przesluchac w swoim pokoju - bardzo wazne, ze wzgledu na akustyke. Majac je u siebie, bedziesz mogl nawet probowac te akustyke poprawiac, jesli bedzie nieodpowiednia.

 

Ja ze swej strony moge jedynie pomoc na tyle, ze mozesz wpasc do mnie na odsluch w celu zorientowania sie, jaki mozna miec dzwiek i za jakie juz pieniadze.

 

Lekarstwem jest jak zwykle absolutnie najwyższej klasy linia energetyczna zasilająca każde urządzenie indywidualnie, oraz okablowanie z użyciem najlepszego srebra w obwodach urządzeń wejściowych /źródłach/

 

> ostrowek63

Tylko prosze Cie bardzo, nie bierz na serio takich rad, jesli w miare szybko chcesz dojsc do dobrego sprzetu i sluchania muzyki. Przynajmniej na razie nie mysl o zadnych liniach energetycznych,siecioweczkach, kabeleczkach i innych dupareleczkach. Wystarczy, jak pomyslisz o wlasnej elektrowni, jak juz bedziesz mogl sluchac :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zpewnoscia najpierw dobre i latwe kolumny do napedzenie ale i do ustawienia w 16 metrach. Jak juz takie znajdziesz to bedziesz mogl wydac na wzmak gdzie placisz kase nie za ilosc ale za jakosc watow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy radzą bardzo słusznie, zacznij od kolumn.

Bez obrazy, ale na etapie osłuchania jakie posiadasz, precyzowanie swoich oczekiwań i preferencji jest wielkim wyzwaniem. Dojście do swojego dźwięku i wybranie systemu na dłużej jest procesem rozłożonym w czasie....

 

Sugeruję kupić klocki koniecznie odsprzedawalne, najlepiej używane, gdyż ryzyko źle ulokowanych funduszy w świetny (drogi) sprzęt, ale nie dla ciebie, jak może okazać się z czasem, jest zbyt duże.

Najważniejsze wiedzieć, jak ma ten cały system grać, precyzyjne określenie swoich preferencji, a o to jest bardzo trudno na początku przygody.

 

Dobrze, żebyś miał kilku znajomych skłonnych do umożliwienia Ci odsłuchu, a przy tym mających skończone systemy na bardzo dobrym poziomie i dłuższe zapoznanie się z ich sposobem prezentacji gatunków muzyki i realizacji, których słuchasz. Sukcesem i olbrzymim ułatwieniem byłoby odnalezienie wśród nich tego systemu, który jest bliski lub dokładnie trafia w to czego, jak sądzisz, szukasz dla siebie.

 

Jeśli jednak względy finansowe i problemy z odsprzedażą, straty są mało istotne dla ciebie, to szalej:) zdobędziesz cenne doświadczenie i odpowiednio za nie zapłacisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zdecydowanie polecam rozpocząć od kolumn, a potem nie zajmować się wzmacniaczem, tylko najpierw akustyką pokoju, można zrobić wiele tanim kosztem.

 

Co do kolumn, akurat jestem na etapie poszukiwań i bardzo dobrze wypadły Dali Epicon 6, to 40k, ale zawsze można coś utargować. Wzmacniacz masz, więc bedzie ci grało i będziesz miał z czym porównywać.

 

Po kolumnach i akustyce można zacząć pożyczać różny sprzęt do domu. Źródło zostawiłbym w Twoim przypadku na koniec, bo na tej A-S2000 da się słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sobotni odsłuch poprosiłem o przygotowanie B&W 804D.Dlaczego ponieważ chciałem je połączyć z McIntoshem ma7000 lub ma 7900.

Wiem też że te kolumny łączy się z urządzeniami Classe.Przed założeniem tego wątku poprosiłem kolegów z klubu przedwzmacniacz-końcówka mocy o napisanie co skłoniło ich do tego że wybrali system dzielony.

Odpowiedzi były jasne i zrozumiałe.Fakt nie podałem kwoty.jakiej muzyki słucham ani wielkości pokoju ale były też rady żeby posłuchać klasowych wzmacniaczy zintegrowanych.

Dlatego założyłem ten wątek.Co do kolumn wiem że niektórzy koledzy posiadają te kolumny i jeżeli by zechcieli coś o nich napisać byłbym wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie tego McIntosha. Porównywałem w sobotę nową końcówkę McIntosha z Passem X250. Ten Pass dosłownie zmiótł tego McIntosha.

 

Co do 804D, to słuchałem 804S i miały kiepski bas, taki mało dokładny. Z McIntoshem to będzie już tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie tego McIntosha. Porównywałem w sobotę nową końcówkę McIntosha z Passem X250. Ten Pass dosłownie zmiótł tego McIntosha.

 

Co do 804D, to słuchałem 804S i miały kiepski bas, taki mało dokładny. Z McIntoshem to będzie już tragedia.

 

OK. Zmiótł - nie zmiótł. Wiele zależy od tego - co z czym gra... Sądzę, że nie ma co straszyć naprzód...

 

Ostrówek>>>

Może jakaś relacja, odczucia po sobotnim odsłuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory to Ja tylko czytałem recenzje i opinie inny a sam nic nie pisałem i nie jestem osłuchany.

Kolego zukzukzuk dzięki za wpis z klubu.Pisząc w klubie tak naprawdę myślałem o końcówce classe CA-2200 i przedwzmacniaczu CP-700 lub CP-800 ale teraz to już nie wiem do tych 16m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory to Ja tylko czytałem recenzje i opinie inny a sam nic nie pisałem i nie jestem osłuchany.

Kolego zukzukzuk dzięki za wpis z klubu.Pisząc w klubie tak naprawdę myślałem o końcówce classe CA-2200 i przedwzmacniaczu CP-700 lub CP-800 ale teraz to już nie wiem do tych 16m2.

 

Dla mnie NIE MA innej alternatywy jak pre-amp. Choć wiem, że równie dobrze gra zestaw CD z regulacją wzmocnienia (wiadomo- odpowiedni) +końcówka. Obojętnie w jakim metrażu...

Powodzenia!

 

P.S.

Tak mi się przypomniało, bo też "ćwiczysz" Bowersy.

Gość, u którego słucham co jakiś czas, próbował dawno temu do swoich 801N jakieś monobloki Classe z preampem (modelu nie pomnę ale b.mocne). Jednak, jak podpiął Gryphon Antileon, to owe nie miały czego szukać. Choć preamp pozostał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opini, kluczową sprawą w doborze sprzętu są warunki lokalowe, a właściwie jego dopasowanie do kubatury.

Ponadto nic nie wiadomo czy Twój pokój odsłuchowy ma silniejszą funkcję mieszkalną, czy też bardziej odsłuchową i uszczuplenie tej pierwszej na dłuższą metę na pewno zakceptują pozostali domownicy.

Poza tym powstaje pytanie czy w przyszłości będziesz dysponował większym metrażem o lepszej akustyce, czy też takie zmiany raczej nie będą miały miejsca. Dużo łatwiej wpasować akustycznie już posiadany lepszej klasy wzmacniacz i źródło w większą kubaturę niż kolumny. W takiej sytuacji wybrane wcześniej głośniki raczej na pewno staną się  niewystarczające.

 

Jeśli dysponujesz docelowo, a nie przejściowo 16m2 warto wziąć przy doborze poszczególnych elementów także praktyczną stronę symbiozy z otoczeniem i ze sprzętem, który zajmuje jednak trochę miejsca i wymusza później taki, a nie inny sposób "współżycia".

 

Dlatego posłuchałbym kolumn u kogoś lub w salonie odsłuchowym na integrze lub końcówkach nawet na takich jakich docelowo nie zamierzasz kupić,  a potem najlepiej posłuchać ten wybrany zestaw u siebie. To da Ci możliwość oceny samych głośników, od których potem zacząłbym zakupy.

Może okazać się, że niepozorne głośniki lub monitory zagrają w pełni spełniając Twoje obecne oczekiwania.

Im lepsza reszta toru od głośników tym szczegółowsza będzie ich ocena.

Będziesz wiedzieć na co je stać i jaki potem kompromis wzmacniacza zaakceptujesz. Źródłem interesowałbym się na końcu lub na razie pozostałbym przy obecnym. Zresztą dobrze je znasz, a to ważne przy odsłuchach u siebie.

Tak czy inaczej droga wyboista, lecz kierunek moim zdaniem słuszny. Powodzenia i życzę cierpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ostrowek63, kilku kolegów znakomicie radzi, najpierw kolumny. Wpierw sprecyzować sobie, jakie brzmienie właśnie Tobie pasuje. Następnie odsłuchać ich w Twoim pokoju. Dalej do tego szukać wzmacniacza. Źródło, jak sam już wydedukowałeś na końcu dobierać. Przy takim budżecie nie szalał bym zaczynając od wzmaka. Wyraźnie nie masz sprecyzowanego dźwięku , jaki ma wydobywać się z Twojego przyszłego zestawu. Ba, masz prawie zerowe obycie ze sposobem grania poszczególnych wzmacniaczy. Pozszukiwania zaczynasz od marki a nie brzmienia. Najważniejszym zaś elementem brzmienia są kolumny. Co z tego, że kupisz super Accu czy Krela , Maca czy XYZ. Położy cię akustyka pomieszczenia i kolumny. Kolumny,wzmak integra czy dzielony i źródło. Nie widzę też sensu wywalać takiej fury kasy na raz . Powoli, naucz się słuchać, znajdź to brzmienie, które Ci się podoba i dopiero buduj bogaty zestaw. Nie wiem skąd jesteś. Jest w Warszawie klum audiofila i melomana. Kilku super gości z obyciem w sprzęcie i jego niuansach. Kilku to również pasjonaci w budowaniu kiolumn czy wzmacniaczy. Wpadnij kilka razy, okreśł co chcesz uzyskać. Posłuchaj tego co mają, co inni przynoszą do klubu. Zobaczysz sam, że bez wykładania w ciemno gotówki, Twoje doświadczenia w dziedzinie audio wzrosną, poznasz co i jak gra. Jest Kolega, który ma zestaw Reimyo.

Pogadaj z nim, może umożliwi odsłuch. Monitory tej marki kładą na kolana tego, kto je usłyszy. Sceptykom radzę zapomnieć na chwilę o swoich uprzedzeniach. Nie słyszeli, nie dyskutują. Pewne , że się mylą. Po kilku wspólnych spotkaniach, będziesz bogatszy dwójnasub. Nie wywalisz kasy na ślepo i zdobędziesz ciut osłuchania . Przy okazji poznasz naprawdę wiele wspaniałych pasjonatów. Kasa wydana na przejazd tam i powrotem i chwila straconego czasu to nic w porównaniu do zysku jaki da te kilka chwil spędzonych w klubie. Jedynym mankamentem może być odległość od Warszawy, bo tam mieści się klub. Sporo osób jednak wpada nawet z odległych miast .

Sorry, za rozwlekły wywód.

Pozdrawiam

Jan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz również połączyć mcintosha 7000 z podstawkowymi sonusami Guarneri Evolution....ostatnio widziałem na allegro okazyjną cenę 32 kzł za parę...jeśli nie masz uprzedzeń to dołączasz cd 500 mca i po sprawie.....polecam....a tak na marginesie do 16 metrów B&W 804D to lekka przesada....

o znalazłem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz również połączyć mcintosha 7000 z podstawkowymi sonusami Guarneri Evolution....ostatnio widziałem na allegro okazyjną cenę 32 kzł za parę...jeśli nie masz uprzedzeń to dołączasz cd 500 mca i po sprawie.....polecam....a tak na marginesie do 16 metrów B&W 804D to lekka przesada....

o znalazłem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Gram na 804D w 16m2 i jest to powierzchnia moim zdaniem wystarczająca. Napędzałem je wcześniej McIntoshem MA7000, a obecnie gra MC601 z C2300. Nie ma problemu z basem i dźwięk bez problemu "mieści" się w pomieszczeniu. W tych samych warunkach wcześnej napędzałem AN-E Spx końcówką AN Conqueror z pre m5. Teraz gra 600W, a przedtem było 8W przy czym wcześniej bas hulał po całym pomieszczeniu i była to tzw. "buła", a aktualnie jego kontrola jest absolutna, a rozciągnięcie bez zastrzeżeń jak na małe podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gram na 804D w 16m2 i jest to powierzchnia moim zdaniem wystarczająca. Napędzałem je wcześniej McIntoshem MA7000, a obecnie gra MC601 z C2300. Nie ma problemu z basem i dźwięk bez problemu "mieści" się w pomieszczeniu. W tych samych warunkach wcześnej napędzałem AN-E Spx końcówką AN Conqueror z pre m5. Teraz gra 600W, a przedtem było 8W przy czym wcześniej bas hulał po całym pomieszczeniu i była to tzw. "buła", a aktualnie jego kontrola jest absolutna, a rozciągnięcie bez zastrzeżeń jak na małe podłogówki.

Co bylo powodem buly,zle kolumny Adio Note czy wzmacniacz?czy caly tor odsluchowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zgadnąć...słaby wzmacniacz 8W jakoś grał ale kontroli nad kolumnami nie miał. A mocny piec 600W złapał obie "niewiasty" za pysk i krótko poprowadził!! Dlatego gra duźo lepiej i wcale nie chodzi o głośność. Słabe to akceptowalne są poranne bóle głowy po imprezie a nie wzmacniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bylo powodem buly,zle kolumny Adio Note czy wzmacniacz?czy caly tor odsluchowy.

 

Tor był praktycznie cały od AN łącznie z okablowaniem (srebrnym) za wyjątkiem sieciówek. Sedno leży raczej w charakterystyce lampy 300B, która w niektórych końcówkach lubi "hasać" na basie. Może coś od siebie dorzuciło niezbyt odpowiednie pomieszczenie.

 

 

Spróbuję zgadnąć...słaby wzmacniacz 8W jakoś grał ale kontroli nad kolumnami nie miał. A mocny piec 600W złapał obie "niewiasty" za pysk i krótko poprowadził!! Dlatego gra duźo lepiej i wcale nie chodzi o głośność. Słabe to akceptowalne są poranne bóle głowy po imprezie a nie wzmacniacze.

 

Tytułem sprostowania moim zdaniem AN Conqueror jest słaby ale mocowo, bo dźwiękowo na środku i górze jest dobrze. Z basem u mnie było nienajlepiej chociaż użyte kolumny AN mają deklarowaną skuteczność 94dB. Co ciekawe te kolumny grają bdb z aktualnymi monoblokami 600W.

Podzielam również opinię, że nadmiar (teoretycznie) watów daje komfort grania i rzeczywiście nie ma wiele wspólnego z wykorzystywanym w odsłuchu poziomem głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej kwestia charakteru tego wzmacniacza a nie samej mocy. Sa wzmacniacze ktore maja podobna i buly na basie z efektywnymi kolumnami nie ma.

Ide o zaklad, ze kolumny o dynamice 120dB z kilkunastowatowa porzadna lampa zagraja z wieksza dynamika niz 85dB z 1000W

Slyszalem avantgardy duo omega z carry SE i dynamika byla taka, ze mozna bylo ogluchnac od perkusji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas i dynamika to moźe tak ale kontroli nie bedzie więc trudno powiedzieć że będzie lepiej. 1000W piec dobrze będzie kontrolował zarówno kolumny 86dB jak i 110dB a słaby w ogóle nie zagra z tymi 86dB a z tymi 110dB jakoś zagra ale bez dobrej kontroli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego, jezeli np basowce beda z tuba to spokojnie

 

wystarczy wtedy wydajny pradowo niekoniecznie super mocny piec.

 

oczywiscie tych 86 db to sie zgadza. Z tym, ze przewaznie tak jest, ze te super mocne piece nie maja tak pieknej barwy jak te slabsze lampy SE. Poprostu lampa juz technicznie jet szybsza. Atomy w prozni kontra polprzewodniki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak do avantgardów duo to przypadek szczególny, bo te kolumny mają aktywny bas. Jaki ma więc sens mówić o basie w zależności od wzmacniacza, skoro ten wzmacniacz nie będzie go napędzał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trio ma tubowy bas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.