Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz zintegrowany 30-35 tys.zł


ostrowek63

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz to Mirkowi że jego....Cary na 300B to nie najwyższych lotów wzmacniacz ze słabym basem....hehe... :-)

 

W pełni zgodzę się z tobą, że Burmester czy inny szybki tranzystor to z Avantgardami krew z uszu, ale powiedzmy sobie teź jasno, że to nie jest wina ani cecha charakterystyczna Burmestera tylko kolumn tubowych ogólnie. One z natury są jazgotliwe i chcąc je wykorzystać w systemie trzeba je łagodzić a nawet wręcz przymulić odpowiednim wzmacniaczem i misiowarymi kablami. I wtedy można uzyskać zadowalające efekty końcowe.

 

Nie tyle chodzi o szybkosc a o nasycenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie .....dla mnie to jest tylko vertykalne granie brak ...level nie ma swingu...

Branża winna wiedzieć, że w Klasyce trudno doszukać się Swingu:))

 

To jest pikuś. Dla mnie jest oczywiste, że sprzęt winien maksymalnie naśladować naturalne instrumenty i głosy. Ich barwę, wzajemne relacje, współbrzmienie, a także jak najbardziej zbliżać się do akustyki sali, pomieszczenia. Dalej - powinien odtwarzać muzykę ani za szybko, ani za wolno. Czy to swing, czy klasyka. Wówczas system jest OK.

Tymczasem "branży" chodzi przede wszystkim o .... swing? Niesamowite! Oczywiście - można sobie przyjąć za wzorzec, co się tylko podoba.

 

Swoją drogą - Mozart by się zdziwił... Ponoć był wielkim kompozytorem? Ale gdzież mu swingujących KC?

Bidula! Wysilił się, komponując Requiem na łożu śmierci. Nigdy nie przypuszczał, że to "tylko wertykalne granie"... Co za ironia losu:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze znasz moj wzm integre CAD 300-SEI(300B),jak tak to moze znasz jakies kolumny ktore by najlepiej zagraly z tym wzmacniaczem?pokoj do 18m/2,slucham wokalu,bas nie musi byc w tym przypadku spektakularny.

 

 

akurat CAD 300-SEI(300B)jest najwyzszych lotow wzmacniaczem, jezeli mowimy o wzm SET z lampom 300B i ma tyle basu ile potrzeba,musimy zawsze rozpatrywac wzm w swoich kategoriach"wagowych",nie mozemy wagi ciezkiej porownywac do piorkowej,w tym przypadku stosujemy calkiem inne kolumny ktore powinne grac przepieknie srednica, bardzo cieplo i namacalnie,wrecz kojaco i nikt tu nie szuka bombardowania basem,ma on byc, ale tylko w tle jako dodatek,tak ze pisz pochopnie!

 

Tego cary znajomy mi polecal do avantgardow gdy rozwazalem i ch zakup, najpierw probowalem je z moim wzmakiem AB i bylo zdecydowanie za chudo, nastepnie tego CARY i srednica byla ladna ale bas zdecydowanie za wolny a podlaczalem to wszystko kompletnym okablowanie nordosta. Z innymi kolumnamim go nie sluchalem.Avay dobrze wydaly z onosami founder's edition i anniversary

 

Muzyka to ocean dzwiekow,dla mnie jak system nie zagra chocby tego KC nie wart jest zadnego pensa....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pytanie czy zagra z Twoimi kabelkami bez basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przekreciles co napisalem,wlasnie lampa 300B to milosc i Cary 300B to ideal, bo to integra wspaniala do kolumn i sluchawek, to byl przemyslany zakup, wielokrotne przeplacanie za inne wzm

na lampe 300B nie ma sensu!

 

Dlaczego tak twierdzisz?

Jakich tych droższych i lepszych słuchałeś?

Zapytam wprost Reimyo pat-777,Air Tight czy nawet takiego jak mój Abraxas nie słuchałeś.

Starasz sie stanowczo nam cos wmówić.....wierze w to,że jestes mocno zakochany w swoim 300B Cary-to wiemy wszyscy.

Mireczku nie wygłupiaj się już-znamy wartośc tego Twojego Cary.......wiemy,wiemy,ze dla Ciebie jest to best buy))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wiesz Mirek z wczesniejszych moich wpisow w innych watkach, bardzo chcialbym posluchac Twojego wzmaka na 300B, bo z tymi lampami nie mialem do czynienia, zwlaszcza w swietle tego co pisze sly30 i Wojtek76. Ich opinie co do jakosci napedzenia skutecznych kolumn przez slabe mocowo wzmaki troche sie rozbiegaja, wiec chcialbym osobiscie to zweryfikowac, jak bedzie w przypadku moich kolumn. Mysle, ze i Ty rowniez, gdyz od razu u mnie porownalibysmy 300B z moim Cayinem A88T w PP na lampach 6550 EH i posluchalibysmy, czy na ucho bylyby na tyle istotne roznice, ze nalezaloby juz sobie to brac do serca, bo np. ogolna przyjemnosc ze sluchania na ktoryms z tych wzmakow bylaby wyraznie wieksza ? No i rowniez podjechalibysmy do Azusa, dla ciekawosci z oboma wzmakami, wiec bylyby juz trzy do porownan z jego kolumnami.

Czy Ty Mirku - jak obiecales wczesniej - na pewno wpadniesz na te odsluchy, bo jak do tej pory zauwazylem, duzo i od dawna piszesz o roznych kolumnach ale jeszcze nie slyszalem zadnej Twojej relacji z odsluchow i porownan jakis kolumn z twoim wzmakiem ?

 

No, ale to watek zawierajacy rady dla "ostrowek63"

Oczywiscie ze chcialem odpowiedziec tobie spokojnie wieczorem,caly czas mysle o spotkaniu z wami,kiedy to moge zawitac do Polski,jedynym mozliwym miejcem moze byc tylko Szczecin, ale z terminem problem ,bo wdzystko zalezne jest od zony i malego synka ,musze miec ich przy sobie, bo to powazny wyjazd z Londynu do Polski i tak sam audiofilsko to sobie nie moge pozwolic na wycieczke,musi byc to polaczone z przyjadem na urlop!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas mysle o spotkaniu z wami,kiedy to moge zawitac do Polski,jedynym mozliwym miejcem moze byc tylko Szczecin,

 

Jesli sie nie pofatygujesz do mnie ze wzmacniaczem, a nastepnie pojechalibysmy do Azusa, to raczej trudno bedzie Ci posluchac, bo przeciez raczej nie powieziemy takich duzych i ciezkich kolumn do Szczecina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

"Pytanie czy zagra z Twoimi kabelkami bez basu?"

Nie uzywam juz tamtego materialu... dalem taki przyklad to wiem o czym mowie...to nie tylko kable wzmacniacze sa o wiele wazniejsze..

 

W moim systemie ten bas pojawia sie nawet gdy slysze zegar na scianie....

 

Widze ze sie nie rozumiemy.....ale pytanie takie oczywiste... dlaczego wielbiciele klasyki tacy prawdziwi z sal filharmonii czy muzycy zajmujacy sie nia zawodowo nie przykladaja zadnej wagi do jakosci sprzetu...?

 

A "branza" to pomysl pewnego durnia z moderacji...nie mam firmy ....

 

A co do "poziomu" i "pionu" to takie uprszoszcenie ..dla mnie wiesz, te dzwieki sa wlasnie takie klasyczne...

 

....dokladniej - powiedz swej dziewczynie ..."kocham cie", wiesz tak do uszka czule i zaspiewaj to samo jak w operze... czujesz roznice?

 

...nie ma swingu piszesz....no ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie tego Gryphona Diablo. Bardzo fajny klocek, jak Ci się podoba kupuj. Bardzo dobra konstrukcja, regulacja wszystkiego przekaźnikami, pancerne zasilanie, tak jak lubię. Budowanie systemu zaczynając od wzmacnacza jest najlepszą i dla mnie jedyną drogą. U mnie od 20 lat wszystko się zmienia ale wzmacniacz pozostaje wciąż ten sam. Wzmacnicz narzuca charakter systemowi, od niego zależy jak to będzie grało. Owszem, są różne źródła, różne głośniki i przewody ale dobry wzmacniacz pozwala na ich odróżnianie i bardzo ułatwia późniejszy dobór. Pokój 16m2 wcale nie jest za mały.

I jeszcze do tego sam wygląd Gryphona - masakra - prędzej czy później sprawię sobie takiego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy wpływ na brzmienie całego systemu mają kolumny a nie wzmacniacz. To kolumny decydują o sygnaturze. Owszem wzmacniacz jest bardzo ważny i jest jakby sercem systemu, ma bardzo duży wpływ na odbiór całości ale nie zmieni charakteru kolumn. Może go jedynie nieco przesunąć w którąś ze stron. Dlatego oczywiście można budować system zaczynając od wzmacniacza. Można też zaczynając od kolumn. Jednakże ze względu na fizyczne parametry kolumn(wielkość, waga) i konieczność wnoszenia, wynoszenia, koszty takich operacji to wygodniej jednak będzie zacząć budowę systemu od kolumn a potem zmieniać i testować do nich różne wzmacniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy wpływ na brzmienie całego systemu mają kolumny a nie wzmacniacz

Nie da się zbudować dobrego systemu na doskonałych kolumnach i złym wzmacniaczu. Odwrotnie da się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie też się nie da.Można mieć super wzmacniacz i z kiepskimi lub źle dobranymi kolumnami nigdy nie zagra to dobrze!Cudów nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super wzmacniacz z kiepskimi lub źle dobranymi kolumnami daje wieksze szanse na przyzwoity dzwiek niz super kolumny z byle wzmacniaczem

 

System mozna budowac z jednej i drugiej strony. Budowanie od strony wzmacniacza ma ta zalete, ze mozna go latwo wrzucic w bagaznik i podlaczac do roznych kolumn w okolicy w celu wstepnej selekcji przed ostatecznym osluchem w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tych większych szans nie widzę ani nie słyszę. Kiepskie, źle dobrane kolumny nie dają szans rozwinąć skrzydeł nawet najlepszemu wzmacniaczowi.

 

I tak finalna selekcja musi odbyć się w domu gdzie system bedzie na stałe.Wstępna selekcja nic nie daje. Strata czasu i niepotrzebne wożenie wzmacniacza. Pewnie że moźna tyle tylko że nic to nie wnosi. Kilka razy miałem okazję przekonać się jak różnie potrafią grać te same kolumny w różnych domach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wzmacniacz i slabe kolumny - jakos to bedzie

Super kolumny i marny wzmacniacz - mozliwa katastrofa dzwiekowa (albo i techniczna - do spalenia wzmacniacza wlacznie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zbudować dobrego systemu na doskonałych kolumnach i złym wzmacniaczu. Odwrotnie da się.

Odwazna teza, ale moim zdaniem bledna. System zagra tak jak jego najslabszy element. Jezeli kolumny do bani to najlepszy wzmacniacz niewiele pomoze. Nawet majac super kolumny i wzmacniacz bez dobrego zrodla dzwieku tez bedzie lipa.

 

Ja bym, najpierw pomyslal o kolumnach ktorych brzmienie znam bo akustyka, wymiary ich oraz ciezar utrudniaja tachanie nie dosc, ze ciezkie to jeszcze najmniej porewczne i w ilosci sztuk 2;), nastepnie zrodlo dobral pod kolumny, oczywiscie takie mniej wiecej znane dzwiekowo. Jezeli wybierzemy kolumny ciezkie do napedzenia to od razu zawezimy sobie wybor wzmacniaczy do tych mocnych i sprawa teoretycznie bedzie latwiejsza (czyt mniejszy wybor;p)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nikt z was zapewne nie bierze pod uwagę prostej rzeczy - bardzo wiele kolumn, a w tym większość z górnej półki ma bardzo dziwne i trudne impedancje. Z normalnym budzetowym wzmacniaczem te głośniki zagrają źle, płasko i bez "kopa". Ze wzmakami z wyzszej półki jeżeli trafi na wzmacniacz który nie lubi wypluć dużych prądów a takich nie brakuje, sytuacja się powtórzy.

proszę mi teraz udowodnić że nie mam racji...

Mając przeciętny wzmacniacz podłączając nawet najlepsze głośniki nie usłyszycie co one naprawdę potrafią.

 

Zaczynając od dobrego wzmacniacza taka sytuacja nie będzie mieć miejsca. Na moim wzmaku każdy głośnik coś potrafi i da się słuchać. Używam kolumn które można kupić za niecałe 100 funtów, które tak staniały bo mają nienajlepsze opinie, a które są wspaniałe kiedy tylko dać im chapnąć dużo prądu. Muszą dostac dobry wzmacniacz. One dostały, prąd gryzą jak ja świeży boczek - i grają. I mam problem żeby je wymienić na 10 razy droższe.

 

Dlatego twierdzę że pomysl zakupu Gryphona Diablo jest jak najbardziej na miejscu, bo widząc jak jest zbudowany wiem, że da radę czemukolwiek co dostanie do zacisków. A do tego fajnie wygląda :)

 

System mozna budowac z jednej i drugiej strony. Budowanie od strony wzmacniacza ma ta zalete, ze mozna go latwo wrzucic w bagaznik i podlaczac do roznych kolumn w okolicy w celu wstepnej selekcji przed ostatecznym osluchem w domu.

Prawda! tak też właśnie i robiłem. trochę wprawy i nawet się wie jak on powinen zagrać z danym źródłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość intenser

(Konto usunięte)

System zagra tak jak jego najslabszy element.

 

złota zasada i nie ma od niej odstępstw

 

z dwojga złego zawsze lepiej sprawdzi się lepsza elektronika + półkę słabsze kolumny niż sytuacja odwrotna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super kolumny i marny wzmacniacz - mozliwa katastrofa dzwiekowa (albo i techniczna - do spalenia wzmacniacza wlacznie)

To też prawda. Diablo weźmie wtedy i wzmacniacz i drogie super kolumny. Kiepsko zbudowany wzmak zwyczajnei puści je z dymem, albo ze sprzężeniem. Ja na pewno nie zaryzykowałbym podłączenia kolumn za pierdylion dolarów do kiepskiego wzmaka.

 

 

Na koniec pisze kolejną herezję - Wzmak ma być mocny. Jak najmocniejszy. Można bez problemu używać go ze słabszymi znacznie mocowo kolumnami i nic sie nie wydarzy złego. Odwrotnie - weźmy duży mocny głodny głośnik i dajmy mu 2x40W z niewiadomym inpulsem i prądem - przester i składowe stałe murowane, a głośniki tego baardzo nie lubią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego zmierza ta dyskusja? Albo chcemy miec dobry dzwiek i kupujemy dobre podzespoly a jezeli sredni to kupujemy srednie. Nie ma sensu kupowac jakikolwiek super element w tor i reszte slaba, [p[rpstu szkoda kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

A Diablo ma tak złą wentylacje,że prądożerne paczki po prostu go wyłączają-faktycznie świetny sprzęt:)Są to doświadczenia paru osób,ja słuchałem Diablo w Top Hi Fi z głośnikami od sasa do lasa SF,B&W, VA i zawsze było nudno jak flaki z olejem, lampowy Copland gonił go do budy:)to są oczywiście subiektywne, bo moje doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na dzisiaj u mówiony odsłuch Gryphona z B&W 804D ale nie dojechałem bo niejaki Ksawery namieszał.

W przyszłym tygodniu wybiorę się posłuchać Diablo tylko muszę zadzwonić i u mówić się na konkretny dzień.

Dzięki za wpisy i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego zmierza ta dyskusja? Albo chcemy miec dobry dzwiek i kupujemy dobre podzespoly a jezeli sredni to kupujemy srednie. Nie ma sensu kupowac jakikolwiek super element w tor i reszte slaba, [p[rpstu szkoda kasy.

błąd - kupi dobry wzmak - będzie miał dobry wzmak. zostaną kolumny do zmiany. Kupi 2 buble - wymieniac będzie musiał oba, straci na obu a do tego nie będzie osłuchany z dobrym wzmakiem, co będzie miało w pierwszym przypadku. A tak kupi solidną podstawę, osłucha się, będzie wiedział czego mu trzeba,

 

Napisano dziś, 18:54

A Diablo ma tak złą wentylacje,że prądożerne paczki po prostu go wyłączają-faktycznie świetny sprzęt:)Są to doświadczenia paru osób,ja słuchałem Diablo w Top Hi Fi z głośnikami od sasa do lasa SF,B&W, VA i zawsze było nudno jak flaki z olejem, lampowy Copland gonił go do budy:

a też możliwe. Trzeba posłuchać i tego i tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złota zasada i nie ma od niej odstępstw

 

z dwojga złego zawsze lepiej sprawdzi się lepsza elektronika + półkę słabsze kolumny niż sytuacja odwrotna

 

Święte słowa :) i nie ma ryzyka zniechęcenia się do audio .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w/g mnie jak masz i wzmacniacz i kolumny super....to o niczym nie swiadczy-bo gra cały system-zawsze.

Przestancie się przekomarzać bo prawda jest taka jak napisałem.....inna być nie może.

Najłatwiej brzmienie zestawu można spierdzielić kabelkami.O akustyce nic nie piszę,bo to indywidualna sprawa pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd - kupi dobry wzmak - będzie miał dobry wzmak. zostaną kolumny do zmiany. Kupi 2 buble - wymieniac będzie musiał oba, straci na obu a do tego nie będzie osłuchany z dobrym wzmakiem, co będzie miało w pierwszym przypadku. A tak kupi solidną podstawę, osłucha się, będzie wiedział czego mu trzeba,

 

 

To taka gadanina. Nic z tego nie wynika. Równie dobrze może kupić parę dobrych kolumn i tak samo będzie miał solidną podstawę. Łatwiej wnosić kolejne wzmacniacze do pokoju z kolumnami niż kolejne kolumny do pokoju ze wzmacniaczem.Tak samo jak ważny jest wzmacniacz, tak ważne są kolumny a nawet bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, najpierw podstawowa adaptacja akustyczna pomieszczenia, potem kolumny głośnikowe + wzmacniacz równocześnie.

Jeżeli coś ma być pierwsze, to kolumny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny zawsze na początku. Są najtrudniejsze logistycznie, jest problem z zapakowaniem. Z przechowywaniem opakowania też i jest największa strata jest na odsprzedaży kolumn. Do nich dobiera się wzmacniacz, a potem źródło. Najlepiej te 2 byłoby jednocześnie, ale z reguły się nie da, bo są różni dystrybutorzy, przynajmniej w tym przedziale cenowym.

Na pocieszenie - czym droższe klocki kupujesz tym lepiej Cię traktują. Sami przyjadą, kaucji nie chcą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.