Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz zintegrowany 30-35 tys.zł


ostrowek63

Rekomendowane odpowiedzi

co do stwierdzenia ze pieniązki grają - nie zgadzam się...

przykład? mam system za około 10kzł, porównywałem tańszy za około 4-5kzł i mój nie ma przewagi!!!!

kiedyś znajomy dał mi posłuchać zestawu za około 30kzł i niestety z grzeczności nie powiedziałem mu, że jego poziom wcale nie góruje nad moim ówczesnym za około 8kzł....naprawdę wszystko jest subiektywne, choć często bywa tak, że akurat uda się złożyć wspaniałe klocki za duzą kasę prezentujące wybitne właściowości soniczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

A ja myślałem że to jest wątek "kupujcie tylko u Rogera"

A mówili,że myślenie ma przyszłość Panie Branża.Nie sądź Rafaell innych według siebie, to jest forum o sprzęcie hi Fi i jak na nim napiszę ,że Bonasus jest subiektywnie git, to jest to tylko kolejna z opinii, w Twoim przypadku to już tak nie działa.Pamiętam też,że barwy Branża przywdziewałeś z oporami, szyjąc najpierw ciepłe lody pod płaszczykiem doradztwa.

Nie zapomnij o mnie w wątku o Harbeths,te głośniki też gdzieś trzeba kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość intenser

(Konto usunięte)

co do stwierdzenia ze pieniązki grają - nie zgadzam się...

 

masz prawo albo trafiłeś na te 10%

 

mam system za około 10kzł, porównywałem tańszy za około 4-5kzł i mój nie ma przewagi!!!!

 

bo był widać zestawiony ze sobą poprawniej - bez urazy ale all in one Coctail za 4kzl podłączony do niegłupich vandsersteenów nie ma prawa zgrać nawet na poziomie mało satysfakcjonującym -pisałem stronę wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówili,że myślenie ma przyszłość Panie Branża.Nie sądź Rafaell innych według siebie, to jest forum o sprzęcie hi Fi i jak na nim napiszę ,że Bonasus jest subiektywnie git, to jest to tylko kolejna z opinii, w Twoim przypadku to już tak nie działa.Pamiętam też,że barwy Branża przywdziewałeś z oporami, szyjąc najpierw ciepłe lody pod płaszczykiem doradztwa.

 

Uderz w stół nożyce się odezwą. Nic nie muszę udowadniać audio to zawsze był mój konik a że jest na poważnie to i takie zamysły moderatorów że to branża :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?Wypożycz sobiei, Boćka,podpinaj do niego nawet egzotyczne głośniki i nie martw się,że zasilacz nie wyrob jak już będziesz miał takie doświadczenia to się nimi podziel ,zamiast usiłować wmówić mi coś czego nie napisałem.

 

I ten wpis rowniez wskazuje na to co wczesniej napisalem na poprzedniej stronie.

A w jakim celu ma wypozyczac Bocka czy inny wzmak za jakies kosmiczne pieniadze, podpinac rozne, nawet egzotyczne glosniki i jeszcze myslec o tym, czy zasilacz wtrobi -tzn., niby juz z takimi wzmakami nie martwic sie czy wyrobi. " Wzmaki za takie pieniadze wciaz poszukuja ci,... ktorym wciaz malo mocy, wydajnosci pradowej, wciaz wzmaki za slabe i wciaz szukanie coraz to mocniejszych, niby lepszych, a tym samym coraz drozszych (bledne kolo)." Czy takie podejscie jest madre, jesli prawda jest taka, ze " wybitny dzwiek mozna tez osiagnac ze wzmaka nawet juz kilku - kilkunasto - watowego, a jesli bys kwote o ktorej mowa, przeznaczyl na wszystko - kolumny, wzmak, odtwarzacz (najlepiej z drugiej reki) - to w swoim pokoju mozesz miec od razu dzwiek hi-endowy. Jednak radze zaczac od dobrych, skutecznych, latwych impedancyjnie do napedzenia kolumn, z ktorych dzwiek bedzie Ci bardzo odpowiadal, a wowczas dobry wzmak do nich latwo i szybciej kupisz, niz do jakis trudnych kolumn." A majac juz latwiutkie kolumny, to dla swietego spokoju wzmaki o troche wiekszej mocy mozesz rowniez potestowac i zawsze kupic, jesli cie stac i bedziesz czul sie lepiej. " Przy takim podejsciu nie bedziesz w nieskonczonosc czekal na moment, kiedy zasiadziesz wygodnie w celu sluchania muzyki - stanie sie to o wiele szybciej. Przekonasz sie, ze napedzajac takie latwiutkie kolumny roznymi wzmakami ( testy roznych wzmakow), nie raz bedziesz zaskoczony z faktu, ze nie bedziesz ich mogl nawet czesto odroznic. Wielu kolegow - sluchaczy - o tym moglo sie osobiscie nie raz przekonac chociazby u mnie. "

 

Tak wiec podkresle to jeszcze raz - jak zreszta wiekszosc tutaj kolegow: " Tylko i wylacznie nalezy zaczac od kolumn, bo to one i akustyka pomieszczenia maja najwiekszy wplyw na jakosc brzmienia. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Uderz w stół nożyce się odezwą. Nic nie muszę udowadniać audio to zawsze był mój konik a że jest na poważnie to i takie zamysły moderatorów że to branża :)

Tak, tak oczywiście, tylko zdaje się,że przed tym poważnym myśleniem i nicka miałeś innego.Ja Kolego sympatyczny opisuję tylko te rzeczy, które słuchałem,mam lub miałem a nie te którymi handluje,czy tak jest w Twoim przypadku?......

 

I ten wpis rowniez wskazuje na to co wczesniej napisalem na poprzedniej stronie.

A w jakim celu ma wypozyczac Bocka czy inny wzmak za jakies kosmiczne pieniadze, podpinac rozne, nawet egzotyczne glosniki i jeszcze myslec o tym, czy zasilacz wtrobi -tzn., niby juz z takimi wzmakami nie martwic sie czy wyrobi. " Wzmaki za takie pieniadze wciaz poszukuja ci,... ktorym wciaz malo mocy, wydajnosci pradowej, wciaz wzmaki za slabe i wciaz szukanie coraz to mocniejszych, niby lepszych, a tym samym coraz drozszych (bledne kolo)."

No oczywiście,ale masz świadomość,że mowa jest o 16 watach i 24 w porywach i ja jakoś nie szukam dalej,więc to chyba nie do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak oczywiście, tylko zdaje się,że przed tym poważnym myśleniem i nicka miałeś innego.Ja Kolego sympatyczny opisuję tylko te rzeczy, które słuchałem,mam lub miałem a nie te którymi handluje,czy tak jest w Twoim przypadku?......

Jak chcesz koniecznie to wstawię ogłoszenie specjalnie dla Ciebie, proszę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz prawo albo trafiłeś na te 10%

 

 

 

bo był widać zestawiony ze sobą poprawniej - bez urazy ale all in one Coctail za 4kzl podłączony do niegłupich vandsersteenów nie ma prawa zgrać nawet na poziomie mało satysfakcjonującym -pisałem stronę wcześniej

 

ale nie napisałem że mój system gra źle, gra wystarczająco dobrze, i jestem zadowolony....natomiast wiem, że w innych warunkach akustycznych może podobnie zagrać tańszy system, jak napisałem wcześniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem innego zdania. Z doświadczeń jakie mam to najważniejsze są kolumny. Jeśli nie są dobrane pod gust słuchacza i pod akustykę pokoju to potem nie pomoże żaden wzmacniacz. Ale gdy kolumny są dobrane odpowiednio to póżniej można doszlifować brzmienie dobierając różne wzmacniacze.

 

Swiete slowa, z ktorymi sie w pelni zgadzam... i zapewne wielu innych kolegow - sadzac po wpisach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie miałkie pitolenie...

neutralne wzmacniacze, neutralne kolumny....co to znaczy neutralne? skąd będziemy to wiedzieć? jest jakis WZORZEC neutralności brzmienia???

 

Słuchasz instrumentów, głosów na żywo (nie wzmacnianych przez inne sprzęta) i masz wzorzec, co prawda "naturalności":) Owszem - różny jest rodzaj akustyki, poziom artystów itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Ja swój ostatni system zacząłem budować od wzmacniacza.

Był to wybór świadomy bo pokochałem jego brzmienie ale droga do znalezienia odpowiednich dla niego kolumn była długa i ciernista.

 

Także, jeśli ktoś zaczyna budowę systemu i nie ma preferencji co do wzmacniacza to stanowczo doradzam rozpocząć od kolumn bo na własnej skórze przekonałem się ile jest zachodu jeśli się zacznie od dupy strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

 

 

Tak wiec podkresle to jeszcze raz - jak zreszta wiekszosc tutaj kolegow: " Tylko i wylacznie nalezy zaczac od kolumn, bo to one i akustyka pomieszczenia maja najwiekszy wplyw na jakosc brzmienia. "

Zakładając,że masz rację, to w jaki sposób przekonasz się, że to właśnie wybitne i grające na 100%możliwości kolumny?no chyba,że piszesz o kolumnach aktywnych, to wtedy przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Lutek dnia 08.12.2013 - 16:35 napisał

I ten wpis rowniez wskazuje na to co wczesniej napisalem na poprzedniej stronie.

A w jakim celu ma wypozyczac Bocka czy inny wzmak za jakies kosmiczne pieniadze, podpinac rozne, nawet egzotyczne glosniki i jeszcze myslec o tym, czy zasilacz wtrobi -tzn., niby juz z takimi wzmakami nie martwic sie czy wyrobi. " Wzmaki za takie pieniadze wciaz poszukuja ci,... ktorym wciaz malo mocy, wydajnosci pradowej, wciaz wzmaki za slabe i wciaz szukanie coraz to mocniejszych, niby lepszych, a tym samym coraz drozszych (bledne kolo)."

 

No oczywiście,ale masz świadomość,że mowa jest o 16 watach i 24 w porywach i ja jakoś nie szukam dalej,więc to chyba nie do mnie?

 

Zgoda..., ale rowniez mozna bardzo dobrze za dozo mniejsze pieniadze. No i przede wszystkim mam swiadomosc, ze najprawdopodobniej Bocka byc nie odroznil od np. mojego Cayina A88T, czy nawet od Rotela 895BX, czy slabiutkiego mocowo NVA AP30 we wspolpracy z Tannoy-ami ( 92 dB, a impedancja nie spada ponizej 6 - 5,5 ohma !!!). Zaznaczam.., we wspolpracy z moimi Tannoy-ami !. Dokladne testy na odroznienie byly u mnie przeprowadzane bodaj juz z ponad 20-toma roznymi wzmakami.

Tranzystora od lampy rowniez nie osmielono sie odroznic - zreszta porownania takich wzmakow ze skutkiem nie odroznienia - nie akurat przy wspoludziale moich kolumn, a innych, rowniez lekkich - mialy miejsce takze nie u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Tranzystora od lampy rowniez nie osmielono sie odroznic - zreszta porownania takich wzmakow ze skutkiem nie odroznienia - nie akurat przy wspoludziale moich kolumn, a innych, rowniez lekkich - mialy miejsce takze nie u mnie.

To tylko świadczy o tym ,że z kolegi kolumnami jest coś nie halo.

Na dobrych rozdzielczych i nie zmulonych kolumnach gwarantuję tobie ,że odróżnisz tranzystor od tranzystora a tym bardziej tranzystor od lampy.

 

I tutaj się kłania stara jak świat maksyma : "system zagra tak dobrze jak jego najsłabsze ogniowo".

I ani grama więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jamówię

(Konto usunięte)

Zgoda..., ale rowniez mozna bardzo dobrze za dozo mniejsze pieniadze. No i przede wszystkim mam swiadomosc, ze najprawdopodobniej Bocka byc nie odroznil od np. mojego Cayina A88T, czy nawet od Rotela 895BX, czy slabiutkiego mocowo NVA AP30 we wspolpracy z Tannoy-ami ( 92 dB, a impedancja nie spada ponizej 6 - 5,5 ohma !!!). Zaznaczam.., we wspolpracy z moimi Tannoy-ami !. Dokladne testy na odroznienie byly u mnie przeprowadzane bodaj juz z ponad 20-toma roznymi wzmakami.

Tranzystora od lampy rowniez nie osmielono sie odroznic - zreszta porownania takich wzmakow ze skutkiem nie odroznienia - nie akurat przy wspoludziale moich kolumn, a innych, rowniez lekkich - mialy miejsce takze nie u mnie.

Lutek, zaczynamy stąpać po kruchym lodzie z kultowym przełącznikiem,czarną magią i ślepymi testami:)Ja twierdze,że jak nie wybierzesz najlepszego dla siebie wzmacniacza, który pozwoli Ci idealnie określać brzmienie kolumn to nie ruszysz z miejsca, bo gdzie te kolumny podepniesz?do gniazdka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To tylko świadczy o tym ,że z kolegi kolumnami jest coś nie halo.

Na dobrych rozdzielczych i nie zmulonych kolumnach gwarantuję tobie ,że odróżnisz tranzystor od tranzystora a tym bardziej tranzystor od lampy.

 

I tutaj się kłania stara jak świat maksyma : "system zagra tak dobrze jak jego najsłabsze ogniowo".

I ani grama więcej.

 

A ja taki pewien tego nie jestem. Może nie mam tak dobrego słuchu a może słucham bardziej syntetycznie niż analitycznie. Odróżniam brzmienie suche, twarde, miękkie, soczyste, ciepłe, chłodne itd ale czy to jest lampa czy dobry tranzystor to już niekoniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A ja taki pewien tego nie jestem. Może nie mam tak dobrego słuchu a może słucham bardziej syntetycznie niż analitycznie. Odróżniam brzmienie suche, twarde, miękkie, soczyste, ciepłe, chłodne itd ale czy to jest lampa czy dobry tranzystor to już niekoniecznie.

No to chyba nie zrozumiałeś co napisałem.

Ja nie twierdzę ,że po dżwięku poznasz jaka to marka wzmacniacza tylko dokładnie to co napisałeś , czyli różnice w brzmieniu.

 

Co do brzmienia lampowego wzmacniacza tranzystorowego to takie rzeczy można włożyć między bajki dla grzecznych dzieci ;)

I nie chodzi mi wcale o to , że coś gra lepiej czy gorzej bo to kwestia gustu słuchacza.

Chodzi mi o sygnaturę brzmienia tych dwóch typów wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając,że masz rację, to w jaki sposób przekonasz się, że to właśnie wybitne i grające na 100%możliwości kolumny?no chyba,że piszesz o kolumnach aktywnych, to wtedy przepraszam

 

Na poczatku drogi - zreszta nie tylko na poczatku - czytanie wielu opinii i jesli w bardzo zdecydowanej wiekszosci sa zgodne, to w nastepnej kolejnosci w miare mozliwosci sluchanie wybranych wstepnie modeli: w salonach, a najlepiej u roznych kolegow posiadajacych takie kolumny, ktorzy napedzaja je roznymi wzmakami. Nastepnie starania o wypozyczenie na odsluch do swojego domu. A jak napisalem powyzej, na jeszcze lepszy czy mocniejszy wzmak od tych, ktorych sie sluchalo na wczesniejszych odsluchach kolumn zawsze mozna sie zdecydowac. Ale jesli kolumny juz nas zadawalaja, lub wrecz jestesmy nimi zachwyceni sluchajac ze wzmakami nawet tymi przypadkowymi, to brac, bo od razu mamy muzyke w domu, a wowczas porownania z innymi wzmakami mozemy sobie spokojnie , bez pospiechu robic..., a noz sie okaze, ze jeszcze kiedys trafimy na dzwiek jeszcze lepszy z naszych kolumn z innym wzmakiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

To tylko świadczy o tym ,że z kolegi kolumnami jest coś nie halo.

Na dobrych rozdzielczych i nie zmulonych kolumnach gwarantuję tobie ,że odróżnisz tranzystor od tranzystora a tym bardziej tranzystor od lampy.

Ja jestem w stanie uwierzyć, że na Tannoyach można niczego nie odróżnić :)

Kiedyś bardzo chciałem mieć Tannoye i przytargałem do domu Turnberry SE. Te cholery tak narzuciły swoje firmowa brzmienie, że faktycznie co się pod nie nie podpięło grały jak grały. W każdym razie nie po mojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie napisałem że mój system gra źle, gra wystarczająco dobrze, i jestem zadowolony....natomiast wiem, że w innych warunkach akustycznych może podobnie zagrać tańszy system, jak napisałem wcześniej

 

 

Jest tez duzo drozszych systemow ktore moga zagrac zdecydowanie lepiej.

 

A ja taki pewien tego nie jestem. Może nie mam tak dobrego słuchu a może słucham bardziej syntetycznie niż analitycznie. Odróżniam brzmienie suche, twarde, miękkie, soczyste, ciepłe, chłodne itd ale czy to jest lampa czy dobry tranzystor to już niekoniecznie.

A miales kiedys w pelni lampowy system u siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko świadczy o tym ,że z kolegi kolumnami jest coś nie halo.

Na dobrych rozdzielczych i nie zmulonych kolumnach gwarantuję tobie ,że odróżnisz tranzystor od tranzystora a tym bardziej tranzystor od lampy.

 

I tutaj się kłania stara jak świat maksyma : "system zagra tak dobrze jak jego najsłabsze ogniowo".

I ani grama więcej.

 

Zapewniam Cie, ze z kolumnami jest bardzo "halo" Sa wlasnie bardzo rozdzielcze, szczegolowe, o dzwiecznym, otwartym dzwieku, z dobra lokalizacja zrodel itp. Zamulenia rowniez nienawidze ! Ale co ja za to moge, ze trudno odroznic wzmaki ? Zreszta w tych testach nie ja sam probowalem odrozniac, ale zawsze w towarzystwie innych sluchaczy, nie nowicjuszy. Byli tez tacy, ktorzy nawet z daleka specjalnie w tym ceku przyjechali ze swoimi wzmakami, bo nie wierzyli - np. piopio czy palton.

 

Ja chetnie zapraszam kazdego do siebie, kto ma ochote posluchac moich monitorow, a teraz szczegolnie tych glosnikow w nowych duzych obudowach podlogowych. Po ich zbudowaniu sam jestem bardzo ciekaw opinii i ewentualnych rad innych co do dzwieku. Mile widziane rowniez wzmaki czy odtwarzacze. A czy w celu potestowania czy li tylko posluchania muzyki z tych glosnikow, to juz wybor goscia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Zapewniam Ci. ze z kolumnami jest bardzo "halo" Sa wlasnie bardzo rozdzielcze, szczegolowe, o dzwiecznym, otwartym dzwieku, z dobra lokalizacja zrodel itp. Zamulenia rowniez nienawidze ! Ale co ja za to moge, ze trudno odroznic wzmaki ? Zreszta w tych testach nie ja sam probowalem odrozniac, ale zawsze w towarzystwie innych sluchaczy, nie nowicjuszy. Byli tez tacy, ktorzy nawet z daleka specjalnie w tym ceku przyjechali ze swoimi wzmakami, bo nie wierzyli - np. piopio czy palton.

Trudno mi powiedzieć dlaczego jest u ciebie tak jak piszesz.

Ja mam inne spostrzeżenia niż twoje.

Każdy wzmacniacz różni się czymś tam w swoim brzmieniu niż inny wzmacniacz choć może są i takie przypadki , o których wspomniałeś ale to są raczej wyjątki.

Jeżeli jednak byłaby to reguła ,że wszystkie wzmacniacze brzmią identycznie to nie istniało by tylu producentów i różnych konstrukcji wzmacniaczy.

Więc trudno mi sobie wyobrazić ,że jest tak u ciebie jak opisujesz a jeżeli jest tak na prawdę jak piszesz to nie jest to naturalna kolej rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton.....ale ekspert ......Tannoy i wokal to sprzecznosc......

A skad wiesz czy ekspert czy nie. ? Tych dwoch sluchaczy, to byl przyklad, ze rowniez celowo jechali z daleka. A Tannoy i wokal to sprzecznosc jedynie chyba dla Ciebie Teraz juz wiem, ze Twoje postrzeganie dzwieku z brzmieniem na zywo nie ma za wiele wspolnego, a czyz to nie jedyny wzorzec ? Acha..., czyli muliscie, nosowo, za zaslona, wycofanie itp., wiec jak to pewnie niektorzy rozumieja: cieply dzwiek, cieply bas i w ogole wszystko cieple, ale z zywa muzyka nie wiele wspolnego :-). Akurat przynajmniej kilkudziesieciu sluchaczy - co ja gadam..., chyba juz ponad stu w ciagu tych lat "tannoy-owych" - twierdzi zupelnie cos innego. O chocby w ostatnim czasie juz tych duzych kolumn sluchalo chyba z siedmiu i same wprost zachwyty, a dwoch czy trzech z nich stwierdzilo, ze sa w szoku :-) - to ich opinie i niektorzy pewnie troche przesadzili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Kupuje sie wzmacniacz, buduje system gdzie takie muzykowanie wgniata w fotel i zdaje sie trwac chwile a nie 25 minut....

 

 

..tez kiedys jezdzilem ale to w zadnym wypadku kategorycznie nie zastapi dluuugich spotkan sam na sam u siebie w domu....kropka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie nie miałem całego lampowego systemu ale słuchałem w wielu miejscach.

Natomiast u siebie miałem lampowe pre i DACi. I fakt, że któreś jest lampowe lub nie jest lampowe nie ma znaczenia dla mnie. Albo gra dobrze albo nie. Dla mnie w tych przypadkach lampa nie ma żadnej przewagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Albo gra dobrze albo nie. Dla mnie w tych przypadkach lampa nie ma żadnej przewagi.

Sylwek , przecież nie o to chodzi czy coś ma nad czymś przewagę czy nie .

To nie zawody MMA ;)

 

Jednemu pasuje bardziej muzyka z lampą w torze a innemu nie musi się podobać.

Jednemu podoba się jazda BMW a innemu np. Audi a oba samochody mają podobne "osiągi".

 

Jednemu podoba się gajerek od Armaniego a innemu np. z grempliny i nogawkami dzwonami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek, zaczynamy stąpać po kruchym lodzie z kultowym przełącznikiem,czarną magią i ślepymi testami:)Ja twierdze,że jak nie wybierzesz najlepszego dla siebie wzmacniacza, który pozwoli Ci idealnie określać brzmienie kolumn to nie ruszysz z miejsca, bo gdzie te kolumny podepniesz?do gniazdka?

 

Przepraszam, ale u mnie nie bylo zadnej czarnej magii, ani typowych slepych testow - podkreslalem to juz wiele razy - a jawne - sluchacze wiedzieli czego sluchaja.

" Ja twierdze, że jak nie wybierzesz najlepszego dla siebie wzmacniacza, który pozwoli Ci idealnie określać brzmienie kolumn to nie ruszysz z miejsca, bo gdzie te kolumny podepniesz?do gniazdka? "

Jak mam wybrac najlepszy jesli nie ma istotnych, majacych znaczenie dla sluchania roznic. Jedynym wzmakiem, ktory gra - jak mi sie wydaje - lepiej ( wole tak mowic, niz "gra lepiej") i odczowam wieksza przyjemnosc ze sluchania jest Cayin, ale ja go mam, wiec trudno juz wybrac mi ten najlepszy do tych kolumn. Zreszta, gdybym nawet kiedys stwierdzil, ze jest jeszcze lepszy, to i tak beda watpliwosci czy nie ma jeszcze lepszego od tego i - tak jak pisalem - bledne kolo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć dlaczego jest u ciebie tak jak piszesz.

Jeżeli jednak byłaby to reguła ,że wszystkie wzmacniacze brzmią identycznie to nie istniało by tylu producentów i różnych konstrukcji wzmacniaczy.

 

Nie twierdze, ze to regula, bo i u mnie wzmaki z innymi - trudnymi kolumnami - sie roznily, ale pisze jak jest u mnie i mysle, ze to bardzo dobrze, bo nie musze sie uganiac za coraz to drozszymi wzmakami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 46

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.