Skocz do zawartości
IGNORED

Info dla użytkowników torrentów.


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Film zresztą zadziwiająco słaby. Polacy nie potrafią już nawet kręcić filmów o kluczowych wydarzeniach w ich historii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie to akurat tu ma znaczenie:-)

Ciekawe czy inni producenci pójdą za ciosem.

Kancelaria prowadząca tą sprawę zapowiada, że ma już w przygotowaniu pozwy o prawa innych producentów. Ciekawe jest też to ża kancelaria na wniosek prokuratury dostała adresy domowe użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwy są wysyłane ponoć zwykłym listem, nie poleconym ani z dowodem odbioru...

Dla mnie wszystkie takie sprawy śmierdzą i to na kilometr. Nawet gorzej niż ze zdjęciami fotoradów ze straży miejskiej...

Ponadto ciekawi mnie, jak udowodnią właścicielowi mieszkania (bo na 100% na niego jest umowa o dostęp do internetu i list zaadresowany do niego), że to on siedział przed komputerem i ściągał/udostępniał film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

A to już chyba nie ich problem.Jak już to odpowie właściciel IP.

On jest odpowiedzialny za to, komu udostępnia korzystanie z netu. To tak jak z właścicielem auta.

Jak na miejscu wypadku znajdą tabliczke rejestracyjną auta, to przyjda po właściciela. No chyba że będzie w stanie udowodnić, że to nie on korzystał z auta i wskaże inna osobę która prowadziła.

Albo jakby z Twojej broni, w Twoim mieszkaniu zastrzelono Twoją żonę.

A Ty nie zgłaszałeś, ani jej zaginięcia, ani kradzieży. To jak myślisz po kogo przyjdą po badaniu balistycznym?

Też mnie dziwi, że wysyłali to pismo listem zwykłym.

Tu więcej danych na temat:

http://natemat.pl/83635,to-niemiecka-firma-chce-pieniedzy-od-internautow-za-udostepnianie-filmu-czarny-czwartek-dziala-legalnie-lepiej-placic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwy są wysyłane ponoć zwykłym listem, nie poleconym ani z dowodem odbioru...

 

Wlasnie, nie ma zadnego potwierdzenia czy wogole zostalem poinformowany o sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dokładnie tak jest.

Tylko, że chyba wcale nie musisz otrzymać pisma przedprocesowego. Możesz przecież od razu dostać wezwanie do sądu. Niepokojące dla użytkowników torrentów jest to, że toczy się już postępowanie karne w sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy peerblock blokuje "nemieckie" namierzanie IP.

 

Dlaczego akurat wzięli się za Gdańsk?

 

 

Było ściągać polskie gnioty? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Było ściągać polskie gnioty? :)

 

"udostępniać" ;)

 

Ciekawe czy peerblock blokuje "nemieckie" namierzanie IP.

 

Dlaczego akurat wzięli się za Gdańsk?

 

Może wciąż myślą, że to Freie Stadt Danzig... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Youtube udostępniał, więc niech płaci:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pośredniczy. "Cycki" jakoś potrafią cenzurować - a tu nagle nie wiedzą do czego udostępniają serwery. Czym to się niby różni od Megaupload. który ciągano po sądach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Może tym, że na Megaupload prawie 100% to były pirackie materiały:-)

I tym, że jak wskażesz YT , że dany materiał narusza Twoje prawa autorskie to zostaje zawieszony.

Nie wiem. Zresztą nie o tym jest ten temat.

Prawnicy producenta mogą sobie wezwać do zapłaty kogo tam chcą. Czemu nie życzą sobie kasy od YT, to już musisz ich zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biznesik się kreci, jak chociaż jeden glupi zapłaci to można otwierac nowe biznesy - to sa dobre złodziejskie biznesy te pzedsadowe wezwania do zaplaty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

No tak właśnie się zastanawiam, o co tu chodzi.

Bo producentowi na pewno nie o kase ściągniętą od internautów. Wysłali już 300 pozwów po 550zł.

Wysyłają jak pisza następne. Dajmy na to, kolejne 300. Czyli suma kwot możliwych do uzyskania to 330tzł. Z tego 25%, czyli 82500zł, mogłoby wrócić do producenta. To śmiesznie niska kwota jak na produkcję filmową. Bardziej więc chyba chodzi o odstraszenie potencjalnych piratów w sieci.

Ciekawe właśnie, czy głupim się okaże ten pirat, który zapłaci te 550zł, czy ten który nie da się ,, zastraszyć''.

Fajne masz podejście do tematu. Złodziejski biznes to ten który miał czelność upomnieć się o swoją własność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Youtube udostępniał

To chyba nie Youtube udostępnia cokolwiek, tylko jego użytkownicy.

 

Właśnie tak jest - udostępniają Użytkownicy!

I YouTube od razu blokuje, jeśli taki przypadek zostanie do nich zgłoszony, czego przykładem jest właśnie Twój link, Yodzisław - zablokowany! :)

 

PS

A piractwo trzeba tępić! Takie jest moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jest - udostępniają Użytkownicy!

I YouTube od razu blokuje, jeśli taki przypadek zostanie do nich zgłoszony, czego przykładem jest właśnie Twój link, Yodzisław - zablokowany! :)

 

 

Serwisy "pirackie" też blokują, jak się do nich zgłosi naruszenie praw.

 

Poza tym "piractwo" to słowo grubo nadużywane przez koncerny i dziennikarzy itp. Przypominam że kiedyś służyło ono do określania podmiotów, które zarabiały na powielaniu cudzej własności intelektualnej. Swobodna wymiana informacji pomiędzy "prywatnymi ludźmi" to inna sprawa. Czasy się zmieniły, technologie poszły do przodu, pojawił się internet, skopiować coś i udostępnić to wysiłek naciśnięcia guzika - a prawodawstwo i postawa wielkich właścicieli dóbr intelektualnych wygląda tak, jakby tego nie było, jakby ciągle była połowa XX wieku.

 

Tu ciekawy artykuł o "śliskości" sprawy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...Przy okazji sporu z MPAA wykazano też wiele błędów w raportach antypirackich i udało się wszcząć wiele dyskusji o prawdziwym celu, jakiemu powinny służyć prawa autorskie. Od roku 2011 w różnych gazetach wiele o tym pisano i doniesienia te wcale nie stawiały przemysłu filmowego w najlepszym świetle...

 

...Ostatnie małe zwycięstwo Hotfile miało miejsce przed zakończeniem sporu. Przedstawiciele Hotfile złożyli wniosek, aby MPAA ze swojej strony przestała używać słów "piractwo" i "kradzież", bo nic takiego nie miało miejsca. Nawet jeśli serwis Hotfile naruszał prawa autorskie, to przecież nie napadał na statki i niczego nie kradł. Sąd przychylił się do tego wniosku.

Efekty widać w najnowszym oświadczeniu MPAA, w którym nie znajdziemy słów "kradzież" i "piractwo", wcześniej tak lubianych przez MPAA...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kolego mój serdeczny, to stwórz coś - np. film, muzykę - a potem siedź po cichutku z uśmiechem na twarzy, kiedy nie dostaniesz za to praktycznie nic, bo wszyscy za darmo, w ramach swobodnej wymiany informacji pomiędzy "prywatnymi ludźmi", będą z tego korzystać.

Powodzenia! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kolejna b.ważna kwestia, z drugiej "strony lustra". Każda nasza, podmiotów fizycznych, aktywność w sieci jest bezczelnie monitorowana, a te same koncerny które tak zrzędzą na "piractwo", okradają nas z danych osobowych na potęgę i robią na tym świetny biznes. Nikt im tego nie zabrania. Włączcie sobie peerblocka, to zobaczycie ile oprogramowania dobija się do waszego komputera kiedy przeglądacie internet. Więc jeśli zaczynamy rozmowę o "piractwie" to trzeba by podjąć temat z obu stron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jest jeszcze kolejna b.ważna kwestia, z drugiej "strony lustra". Każda nasza, podmiotów fizycznych, aktywność w sieci jest bezczelnie monitorowana, a te same koncerny które tak zrzędzą na "piractwo", okradają nas z danych osobowych na potęgę i robią na tym świetny biznes. Nikt im tego nie zabrania. Włączcie sobie peerblocka, to zobaczycie ile oprogramowania dobija się do waszego komputera kiedy przeglądacie internet. Więc jeśli zaczynamy rozmowę o "piractwie" to trzeba by podjąć temat z obu stron.

 

Ależ to naprawdę nie ma nic wspólnego z tym, o czym piszemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie się zastanawiam, o co tu chodzi.

Bo producentowi na pewno nie o kase ściągniętą od internautów. Wysłali już 300 pozwów po 550zł.

Wysyłają jak pisza następne. Dajmy na to, kolejne 300. Czyli suma kwot możliwych do uzyskania to 330tzł. Z tego 25%, czyli 82500zł, mogłoby wrócić do producenta. To śmiesznie niska kwota jak na produkcję filmową. Bardziej więc chyba chodzi o odstraszenie potencjalnych piratów w sieci.

Ciekawe właśnie, czy głupim się okaże ten pirat, który zapłaci te 550zł, czy ten który nie da się ,, zastraszyć''.

Fajne masz podejście do tematu. Złodziejski biznes to ten który miał czelność upomnieć się o swoją własność.

alez oczywiście ze masz prawo się upominać o swoja wlasnosc ale takie przedsadowe wezwania do zaplaty jeszcze bez dowodu wyłudzenia (podpisu listu poleconego - dlatego zwykłym) to tylko biznes wyludzajacy kase a nie upomnienie się wlasciciela o swoja wlasnosc a to sa calkiem dwie inne sprawy, to tak jak ja bym poszedł do osoby xxx która mi ukradla felge i ja straszyl ze "udusze mu syna jak mi jej nie odda" a wiec podjal bym się nielegalnych metod na odzyskanie mojej felgi - tak wlasnie działa to straszenie przedsadowe, w rzeczywistości trzeba zdobyc dowody i pojsc do sadu a nie nielegalnie się dorabiać, dlatego pisze ze jak się znajdu naiwni i zaplaca to takie biznesy będą się rozrastać i co gorsza nawet nic wspólnego z wlascicielami dziel nie będą mieć a jedynie sami sobie będą kaske nielegalnie "trzepać"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie masz racji. Czym innym są groźby karalne i te podpadają pod paragraf, a całkiem czym innym listowne poinformowanie strony o możliwości podjęcia kroków dozwolonych prawem.

Weź pod uwagę że adresy otrzymali od prokuratury, która już podjęła czynności w sprawie.

Oczywiście taka informacja do niczego nie zmusza osoby która może zostać pozwana. Może zapłacić te 550zł i mieć problem z głowy, a równie dobrze może powiedzieć nie, jak chcecie coś ode mnie uzyskać, to załóżcie mi sprawę.

Niczym ta firma piratom nie grozi, nie straszy ,, uduszeniem syna'', zwykła informacja.

A jak się to dalej potoczy to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji. Czym innym są groźby karalne i te podpadają pod paragraf, a całkiem czym innym listowne poinformowanie strony o możliwości podjęcia kroków dozwolonych prawem.

Weź pod uwagę że adresy otrzymali od prokuratury, która już podjęła czynności w sprawie.

Oczywiście taka informacja do niczego nie zmusza osoby która może zostać pozwana. Może zapłacić te 550zł i mieć problem z głowy, a równie dobrze może powiedzieć nie, jak chcecie coś ode mnie uzyskać, to załóżcie mi sprawę.

Niczym ta firma piratom nie grozi, nie straszy ,, uduszeniem syna'', zwykła informacja.

A jak się to dalej potoczy to zobaczymy.

a to nie jest z tych ostanio wszędzie reklamowanych na bilbordach nowym biznesie "kupie twojego dluznika" :D mojej koleżanki kupili dlug na mandatach sprzed 10 lat za czasów bezrobocia i tez jej milo przysylali coraz ciekawsze pisma do czasu az odpowiedziałem i zwrocilem uiwage na nieprawidlowosci wlacznie z tym ze ten dlug i tak nie jest już wazny to się uciszylo... w sumie ciekawe jak złapali delikwentow legalnymi metodami się nie da... chociaż stawiam ze to losowo wyslane listy do nielegalnie uzyskanych IP w przypadku wstawienia specjalnego filmu do sieci (ale czy delikwent udostepnial czy tylko legalnie sciagal z wylaczona opcja udostepniania w torrencie to chyba tez trzeba by sprawdzić i wykazac w sadzie a nie na domysłach jechać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Przeczytałeś artykuły które zacytowałem?

Nie musiałbyś teoretyzować i snuć błędnych przypuszczeń.

Zwrócili się do prokuratury a ta nakazała administratorowi torrenta przekazać adresy.

W wezwaniu zwrócono też uwagę, że pismo przedprocesowe zostało wystosowane w związku z toczącym się już postępowaniem karnym, prowadzonym przez prokuraturę rejonową w Pruszkowie.

Twoje domysły są całkowicie błędne, przeczytaj wypowiedzi konkretnego prokuratora i treść wezwania do zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze miejmy nadzieje ze to jacys uploaderzy a nie babcie ktorych synowie córki tylko sciagneli albo mieli taki zamiar i tylko pobrali link

 

No dobrze miejmy nadzieje ze to jacys uploaderzy a nie babcie ktorych synowie córki tylko sciagneli albo mieli taki zamiar i tylko pobrali link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No dobrze miejmy nadzieje ze to jacys uploaderzy a nie babcie ktorych synowie córki tylko sciagneli albo mieli taki zamiar i tylko pobrali link

 

Za to ścigają - nie za pobieranie!:

 

"udostępniać"

Pisma dostały tylko te osoby które udostępniały pliki z tym filmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz Ci napiszę. Pisma dostały tylko te osoby które udostępniały pliki z tym filmem.

,, No dobrze'' oznacza, tak przyznaję, myliłem się, pisałem głupoty?

nie mylilem sie tylko za bardzo sie zaglebialem w temat

 

 

 

Za to ścigają - nie za pobieranie!:

Wiesz dla niektórych sam torrent ozncza ze udostępnia a wcale nie musi bo to jest wylaczalne znow sie zaglebiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

:-)

No to się myliłeś, a Twoja pomyłka wynikała z nieznajomości tematu w którym zabierałeś głos.

Jeszcze raz Ci napiszę, bo widzę, że jeszcze dobrze nie zapoznałeś się z tematem dyskusji.

Goście którzy dostali listy z wezwaniem do zapłaty, to osoby które UDOSTĘPNIAŁY pliki z tym konkretnym filmem w sieci. Kancelaria to potrafiła udowodnić przed prokuraturą, ta wszczęła postępowanie w sprawie i nakazała administratorowi sieci wydać adresy domowe po IP.

Nikt nikogo za samo uczestnictwo na torrentach w tym przypadku nie ściga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.