Skocz do zawartości
IGNORED

Info dla użytkowników torrentów.


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Osoby które pobierają filmy i muzykę z torrentów są nazywane złodziejami. Ja chciałbym się spytać w takim razie jak nazwać platformy cyfrowe które za obejrzenie jednego filmu żądają nawet 9,90 zł !!!. Kiedy jeszcze ok 15 lat temu wypożyczalnie płyt DVD miały się bardzo dobrze to za wypożyczenie "nowości" płaciło się średnio ok 6 zł. Wtedy jednak do domu przynosiliśmy płytę i cieszyliśmy się nią 24 godz. Koszt zakupu płyty z licencją do wypożyczenia to ponad 100 zł. Jedną płytę mógł mieć tylko jeden wypożyczający. Teraz kiedy jeden film może oglądać nieograniczona ilość osób to cena powinna być zdecydowanie niższa. Gdyby były internetowe wypożyczalnie płyt DVD i BD za rozsądne pieniądze w formie np. abonamentu za miesiąc lub rok, to wiele osób na pewno by z tego korzystało. Jeżeli jednak wszyscy będą nas chcieli okradać to Ci których nie stać na legalne źródła będą dalej korzystać z torrentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby które pobierają filmy i muzykę z torrentów są nazywane złodziejami. Ja chciałbym się spytać w takim razie jak nazwać platformy cyfrowe które za obejrzenie jednego filmu żądają nawet 9,90 zł !!!. Kiedy jeszcze ok 15 lat temu wypożyczalnie płyt DVD miały się bardzo dobrze to za wypożyczenie "nowości" płaciło się średnio ok 6 zł. Wtedy jednak do domu przynosiliśmy płytę i cieszyliśmy się nią 24 godz. Koszt zakupu płyty z licencją do wypożyczenia to ponad 100 zł. Jedną płytę mógł mieć tylko jeden wypożyczający. Teraz kiedy jeden film może oglądać nieograniczona ilość osób to cena powinna być zdecydowanie niższa. Gdyby były internetowe wypożyczalnie płyt DVD i BD za rozsądne pieniądze w formie np. abonamentu za miesiąc lub rok, to wiele osób na pewno by z tego korzystało. Jeżeli jednak wszyscy będą nas chcieli okradać to Ci których nie stać na legalne źródła będą dalej korzystać z torrentów.

Masz 100%racji.

Żeby tylko 9.90zl, nc+ woła za nowsze filmy po 15zl.

Nawet może bym dał, za coś co naprawdę chce obejrzeć, Ale.

Ale k**wa nie za taką jakość!

Gorszą chyba nawet niż płyta DVD.

Dlatego płacę sobie za Netflix i Amazon video, tam chociaż jest te 1080p minimum i da się to oglądać.

Dźwięk trochę słaby, no ale...

Dobry dźwięk tylko na płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego pirwctwo ma sie tak dobrze. I dopuki branża nie zmieni podejścia doputy będzie sie miało dobrze. A szkoda bo można by z tego zrobić produkt masowy dostępny dla każdego ale jak wola trzymac jako produkt luksuskwy to trudno masowy odbiorca takiego nie kupi.

 

Jedynie chyba netflix daje radę. Tylko żeby tych treści było więcej wraz z nowościami filmowymi to nie było by wymówki ze nie ma alternatywy. Bo bluray masowy odbiorca raczej nie kupuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość pobrań filmów to wersja gniot, poziom przeciętnego VOD, znacznie niższy od netflixa. Jakość nie jest tu żadnym wyznacznikiem i mało komu na niej zależy.

 

Ja BD miałem za free ale tylko na jedną noc, o 7 rano musiałby wrócić. To był hi life...

3 być legalnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na electro-torrent są wstawki BR 1:1 CEE to chyba jedyny sensowny serwis PL jak padł org jak rzekomo spalił im sie serw bo na większości to jakieś przeróbki remuxy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remux to nie jest żadna przeróbka.

To ponowny miks oryginalnych nieruszonych ścieżek: obrazowej, dźwiękowych i napisów z płyty BD.

Zazwyczaj zapisywany w kontenerze .mkv, który sam w sobie pozwala na uzyskanie mniejszej objętości niż struktura BDMV.

Przeciętny film z 50G BD zapisany jako BDMV z dźwiękową ścieżką DD TrHD lub DTS-HD MA i jedną, dwiema ścieżkami napisów zajmuje około 25 GB.

Reszta to dodatki i śmieci plus dodatkowe ścieżzki dźwiękowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli filmy co są do 8 GB co sa dodawane na tych torrentach. Na orgu owszem były MKV 30GB ale jak upadł to na polskich nie znalazłem kopii 1:1 innych jak CEE na electro.Na orgu były remuxy jak pisali co wstawiali że była naruszana i dodawana ścieżka polska dźwiękowa tyle wiem z opisów wstawiających jak np. W Obcych wydaniach BR oryginalnej polskiej ścieżki tylko są napisy bo mam oryginalne wydania BR a na orgu były MKV do 30GB z dodanym lektorem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, 8GB to żaden remux a reencod.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie zawsze remux jest 1:1 kopią bo sami co wstawiali przyznawali że dodali polskiego lektora jak nie było w oryginale i chwała im za to że nic nie ukrywali np.jak Leon wstawiał na orgu obcego to pisał co było dodane jego MKV były po 23-26GB a większość co wstawia nic nie pisze bo dla nich liczy sie statystyka ile wstawił nie jakość i prawdziwe info

 

wiec jak dla mnie wstawianie lektora jak nie jest w oryginale to już nie jest remux bo coś jest dodane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na electro-torrent są wstawki BR 1:1 CEE to chyba jedyny sensowny serwis PL

i co z tego że jest, zobacz co ma najwięcej pobrać.. ile razy można pisać o tym samym ?

 

Więc nie zawsze remux jest 1:1 kopią bo sami co wstawiali przyznawali że dodali polskiego lektora jak nie było w oryginale i chwała im za to że nic nie ukrywali np.jak Leon wstawiał na orgu obcego to pisał co było dodane jego MKV były po 23-26GB a większość co wstawia nic nie pisze bo dla nich liczy sie statystyka ile wstawił nie jakość i prawdziwe info

dodać / usunać strumień to są dwa kliknięcia, chodzi o to że to co masz w kontenerze jest kopią 1:1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś to przeszkadza niech kupuje oryginały jak ja nie mam problemu bo tak robię nic nikomu nie narzucam tylko dołem info gdzie są kopie 1:1 Ja szanuje przemysł filmowy i kupuje krążki jak ktoś ma z tym problem to nie moja ja wina

 

w końcu mamy kapitalizm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osoby które pobierają filmy i muzykę z torrentów są nazywane złodziejami. Ja chciałbym się spytać w takim razie jak nazwać platformy cyfrowe które za obejrzenie jednego filmu żądają nawet 9,90 zł !!!.

A jak nazwać tych, którzy wyłudzają jakieś abonamenty rtv, pomimo, że nie korzystamy z ich oferty? Jeśli mam w domu tv i służy tylko do oglądania BD, dlaczego mam płacić haracz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

 

Bardzo dobrze. Kolejny złodziejski serwis mniej

 

A mi to lata nie korzystałem nie znałem. Piraci sobie poradzą. System prawny zachodu nie zadziała wszędzie. Ruscy wciąż mają mocne strony tego typu nie do ruszenia. Ale bulu d..y o to nie mam bo jak kupuje to znaczny ze chcę i co mnie obchodzi czy ktoś inny kupi czy sciagnie. A jak nie chce albo wiem ze nie warto to nie kupuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze. Kolejny złodziejski serwis mniej

Tak na marginesie - w dobie dystrybucji cyfrowej...to zastanawiam się, czy czasem sam nie jestem okradany, gdy kupię taki "produkt" - wróć, usługę...albo nie wiadomo co bo nagle okazuje się, że ktoś traci licencję na coś i np. gra musi zostać wycofana ze sprzedaży...W dobie np. gier, robionych na odwal, z paczami po kilka GB "day one", wycinaną zawartością i rozczłonkowaniem na DLC, serio mówisz o złodziejstwie? Dwie strony są siebie warte. W sumie nawet dam dwa przykłady:

 

-Wiedźmin 3, obszerność całości i jego cena, względem większości wydawanych crapów i ich cen

-np. kolekcja Judas Priesta, albo niektóre płyty Diany Krall. Czasem kolekcję w sklepie X kupisz za 330, a w większości po 650. "The look of love" Diany Krall w firmie X kosztowała 35 zł a w firmie Y 120...

 

Kto kogo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Kto kogo?

 

Lubię dobrze zjeść. Tyle że dobra wołowina potrafi kosztować 4 tysiące za parę kilo. Czas zacząć kraść krowy , bo mnie nie stać . Normalnie to rozbój w biały dzień , to moja wymówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lubię dobrze zjeść. Tyle że dobra wołowina potrafi kosztować 4 tysiące za parę kilo. Czas zacząć kraść krowy , bo mnie nie stać . Normalnie to rozbój w biały dzień , to moja wymówka

 

Artysta? Napisz jaką twórczością się zajmujesz żebym wiedział czego nie kupować.

 

Bo bucow nie będę wspierał.

A co do wydawców to dymaja klientów az miło. Dlatego ja ostatnio minimalizuje na ich produkty wydatki. Tylko wyjątkowe produkcje kupuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.