Skocz do zawartości
IGNORED

Info dla użytkowników torrentów.


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

No chyba słabo czytałeś artykuł z tego linku.

Nie bez powodu Rada Adwokacka wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec Pani Łuczak.

Jej, tak jak i Tobie, wszystko wydawało się takie proste.

Ciekawe w którym kierunku sytuacja się rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że już Ci się włącza wyższość nad innymi, tym razem spasuj bo to akurat Ty nie zrozumiałeś o co chodzi.

 

Mnie martwi źródło adresów IP a nie jakaś papuga która łamie prawo. Robią to lekarze, policjanci, sędziowie i zwykli obywatele. Systemowe sprzątanie ok, ale 1 sztuka ? zawracane ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Co ma Rada adwokacka do tego?!

Nie ma nic na ten temat w tym artykule?!

Ty masz chyba jakiś inny internet.

Przeczytaj proszę ten artykuł a potem się o nim wypowiadaj:

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,113840,16544284,Scigala_piratow__a_teraz_sama_znalazla_sie_na_celowniku.html#BoxTechTxt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie (wyżej nazwane zmartwieniem), więc proszę o wskazanie oraz objaśnienie.

 

a tak z ciekawszych rzeczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie:

,,Co rada adwokacka ma do tego?''

nie, zadałem pytanie "co ma rada adwokacka do monitoringu ruchu p2p", a potem zmieniłem całą moją wypowiedź (#182) w której możemy przeczytać "Mnie martwi źródło adresów IP".

 

I naprawdę w tym artykule nie ma na ten temat odpowiedzi?

tak jak napisałem powyżej, na nurtujące mnie pytanie (wyżej nazwane zmartwieniem) nie znalazłem odpowiedzi.

 

To że go szybko wymazałeś i zastąpiłeś innym jest dosyć słabym wybiegiem.

jeszcze słabszym jest nie odpowiadanie na pytania, w końcu to takie proste.. jest w artykule. Ponadto jest to moja wypowiedz i mogę ją edytować jak mi się podoba.

 

Zaraz się zaczniesz migać z powodu edycji więc przypomnę że to jest tylko objaśnienie do wypowiedzi z poprzedniej strony (której nie zrozumiałeś)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

tak jak napisałem powyżej, na nurtujące mnie pytanie (wyżej nazwane zmartwieniem) nie znalazłem odpowiedzi.

To napisz do autorów artykułu.

 

O ile przez lata "internet" żył w świadomości że tak naprawdę brakuje narzędzi do namierzania "ściągających" to tutaj nagle okazuje się że wszystko jest bardzo proste, trzeba tylko chcieć. Z tego co widziałem to nie pierwszy taki przypadek.

Przypomnę, że dyskusja zaczęła się od takiej Twojej wypowiedzi.

Ja tylko jestem zdania, i wydaje się że nie tylko ja, skoro sama rada adwokacka zastanawia się nad sposobem działania Pani Łuczak, że nie ,, wszystko jest takie proste''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jestem zdania, i wydaje się że nie tylko ja, skoro sama rada adwokacka zastanawia się nad sposobem działania Pani Łuczak, że nie ,, wszystko jest takie proste''.

Problem właśnie w tym że jest to banalnie proste a ww pani adwokat jest na to najlepszym dowodem. Torrent od lat cieszy się dość sporą popularnością, z grubsza nic się u nas nie działo, nagle kancelaria przeprowadza akcje pisania listów do użytkowników sieci. Pytanie w jaki sposób bez większych podstaw prawnych (jak sugeruje artykuł) pełnomocnik bez problemu zdobył adresy IP ?

 

Skoro średniego producenta filmu stać na zdobycie adresów IP z sieci p2p znaczy że monitoring ruchu jest dość skuteczny i domyślam się że zarazem pamiętliwy. Pozostaje pytanie czy adresy IP były realne i te osoby faktycznie pobierały filmy czy też zostały wylosowane, jeśli były realne to czy każdy z użytkowników czeka tylko na dzień sądu ? z innej strony skoro tak jest to czemu nie korzysta z tego Hollywood ? itd..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

skoro tak jest to czemu nie korzysta z tego Hollywood

No tu akurat odpowiedź jest prosta.

Jednak ustawodawstwo w różnych państwach nie jest takie samo.

Mnie w zasadzie obojętne w którą stronę to pójdzie.

Mogą całkowicie zakazać nawet pobierania z sieci. Wtedy przestaną zamykać wypożyczalnie płyt i będzie co oglądać.

Mogą też usankcjonować bezkarne rżnięcie z sieci P2P. I też będzie co oglądać.

Byle wreszcie była jasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu akurat odpowiedź jest prosta.

Jednak ustawodawstwo w różnych państwach nie jest takie samo.

tak ale w każdym kraju teoretycznie chodzi o walkę z piractwem.

 

z powrotu wypożyczali bym się ucieszył, mimo wszystko uważam że jeszcze dłuuugo się nic nie zmieni, pewna kontrola i tak jest zachowana. Może będzie mniej bubli a więcej powodów by zakupić krążek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłudzanie to jedno a dane internautów to drugie.

 

O ile przez lata "internet" żył w świadomości że tak naprawdę brakuje narzędzi do namierzania "ściągających" to tutaj nagle okazuje się że wszystko jest bardzo proste, trzeba tylko chcieć. Z tego co widziałem to nie pierwszy taki przypadek.

 

wszystko jest proste od dawna... ale przepisy blokowaly powstanie kolejnej bardzo mocnej grupy "darmozjadow" - tzw. lapaczy korzystających z utworu chroniącego prawem autorskim, biznes jest rewelacyjny koszty otwarcia male wiec tylko wpiac się spisywać ip wysylac pisma i patrzeć jak konto rosnie...

 

no wlasnie ale dla mnie to tylko wyłudzanie kasy... a wiec zerowanie na obywatelu - w końcu cala technologia opiera się na własności intelektualnej wiec od 99% osob można by wyludzic kase z tego typulu gdyby tylko pozwolić wzrosnąć grupie wyłudzaczy kasy na prawie autorskim i pozwolić jej na lobbing i wszystkie kapitalistyczne metody...

 

także to nie działa w ten sposób i dlatego te ograniczenia na dane na tylko zarobek i inne trochę usprawniają system i daja jakies możliwości rozwoju technologii... bo przy dostępie do monopolu jako jedyna droga do tworzenia bylibyśmy skazani na pozostanie w epoce poprzedniej...

 

no i pamiętaj ze zaiksy itp. po to zdzierają z nas kase żeby zarobić za te utwory które nabywasz w celach niezarobkowych...

 

a jeśli Ty nigdy tego nie robiles to reszta placi za to... co robi...(w co watpie wybryki zadko się zdarzają tym bardziej ze mamy za sobą socjalizm w którym tylko tak można było często cos dostać)

 

przykład tak dla ciekawości:

 

- wersja bez ograniczania grupy wyłudzania kasy za prawo autorskie

kolezanka xxx skopiowala sobie na swojego srajfona przez bluetooth od kolegi yyy 4 piosenki rihanny, gdupa wyłudzaczy dzięki lobbingowi zyskala prawo do szpiegowania każdego srajfona wyszpiegowala kolezanke yyy i wyslala jej pismo na 4000zl za 4 piosenki

 

- obywatele dzięki systemowi pelnej inwiglacji który mamy dzięki wyludzaczom już nie kopiują,

wiec znow trzeba jakos kase zgarniac... znow ta sama kolezanka tym razem sobie przesluchala na fejsg..ie 2 piosenki jakiejś pseudo pop gwiazdy wyłudzacze znow wylapali muzyke odtwarzana sprawdzili konta nie ma zaplaty znow syslali 2000 zl

 

daleka przyszlosc - swiat owrella iwyludzacze jako jedna z 10 najsilniejszych branż w systemie kapitalistycznym...

 

skrajności ale wiedz ze chciwość jest tak duza ze bez zadnych regulacji byśmy mieli skrajności...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o przedstawienie problemu w sposób "oni wszystko o nas wiedzą" tylko jeszcze z tego nie korzystają, albo w bardzo ograniczonym zakresie.

 

No a idąc Twoim torem rozumowania (z którym się zgadzam), pliki audio są bardzo w modzie (zwłaszcza te legalne) a prawie każdy kombajn pobiera informacje o autorach, płytach itd.. zapewne też coś wysyła, kwestia tylko ubrania tego prawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągnę, ciągnę i ciągnę ile się da, czekam aż mnie wyciągną z chaty na rynek i powieszą na lampie. Ostatnio ściągnąłem 137 odcinków SpongeBoba Kanciastoportego. Ile mi mogą dać? Dwa wyroki śmierci i milion dolarów do zapłaty przez spadkobierców?

I ta tabliczka nagrobna: "Wziął i poległ za Ojczyznę, ściągając prawie 140 części SpongeBoba. Alleluja i do przoda...".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

walka z piractwem to tylko pozorne mydlenie oczu, ważniejsze jest zbieranie informacji i kontrola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Numer IP to żaden dowód ,najwyżej poszlaka.Każdy sobie może składać zawiadomienia o czym tylko chce na policję,czesto i gęsto.Prokuratorzy wystepują i dostają od operatora internetu tylko wiadomość kto miał przydzielony (nazwisko ,imie i adres ) taki numer takiego dnia o takiej godzinie .I nic wiecej .Kancelaria adwokacka .dostaje te numery IP z nazwiskami jako strona w sprawie i rozsyła pisma utrudnijąc tym samym złapanie tzw.pirata. Bo ten pewnie wszystko usunie z PC i brak dowodów w postaci plików.Ważny jest także czas jaki to zajmuje .Czesto sprawa ciagnie sie dwa trzy lata.I nie ma juz żadnych sladów.Kto zapłacił takiej kancelari oddał im na tacy swoje dane w postaci numeru pesel ,adresu e-mail .Taka jest treśc umowy.Widziałem zdjęcia.

Nie wiadomo jaka technologia zbiera numery IP z tych stron torrent.Technologia ta jest w polskim prawie znana i zalegalizowana ? Posiada jakieś certyfikaty dopuszczajace do uzytku ? Z tego co czytałem firma jest niemiecka.

Może ktos uzywał naszego routera bez naszej wiedzy ?

Moze ktoś podszywał sie pod nasz numer IP ?

Moze ktos z domowników ?

Może firma z niemiec wzieła sobie IP kogoś z tego forum dla jaj ?

 

To jeśli chodzi o sieć torrent. Gorzej ma sie sprawa z serwisem chomikuj .pl.Tutaj są jakies logi ,konta e-mail widoczne .Cieżko sie wybronić ludziom.

Polskie prawo jest także zupełnie kulawe pod tym wzgledem.Sciagać można filmy ,muzykę ,książki w pdf a nie wolno jedynie udostepniać.Moralnie bez sensu.

No i sprawy karne do tego za takie pierdoły.Powinno sie załatwiać takie sprawy najwyżej na poziomie adwokatów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ściągając coś z Chomika też jednocześnie udostępniamy jak z P2P?s

 

Nie ale wystawiając cokolwiek na chomiku = udostepnianiu

 

Zresztą nie korzystalem nigdy wiec pewności nie mam co sie dzieje podczas sciagania. Jakie logi i inne informacje wysyłamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie, to ściągać filmy i muzykę można z Chomika bezkarnie.

Mogą mieć nawet adres i pesel, skoro ściąganie nie jest zabronione.

 

Na własny uzytek mozna sobie ściągnąć. Nikt ci nie broni jak na razie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli chodzi o sieć torrent. Gorzej ma sie sprawa z serwisem chomikuj .pl.Tutaj są jakies logi ,konta e-mail widoczne .Cieżko sie wybronić ludziom.

Polskie prawo jest także zupełnie kulawe pod tym wzgledem.Sciagać można filmy ,muzykę ,książki w pdf a nie wolno jedynie udostepniać.Moralnie bez sensu.

No i sprawy karne do tego za takie pierdoły.Powinno sie załatwiać takie sprawy najwyżej na poziomie adwokatów.

ciekawe .. z jednej strony ciężko się wybronić z drugiej strony można sobie ściągać... ;]

 

chomik i dziesiątki innych serwisów, umożliwia zarabianie osobą które udostępniają materiał a płaci się tylko za transfer lub czasowy dostęp (mają to robić za darmo ?), więc chyba znowu ktoś tu czego nie rozumie i nie zdziwiłbym się że najwięcej namieszają tu dziennikarze (w końcu to wyborcza...).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirata próbowali zatopić w Szwecji ale podobno wstał pod .ee :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
PiS proponuje usunięcie odpowiedzialności w sytuacjach, kiedy z faktu rozpowszechniania nie czerpiemy korzyści majątkowych.

 

no to poczekamy na jeszcze inne gazety ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Do znajomego mojej kobiety wpadli i skasowali laptopa bo jakiś film byk z torrenta ponierany. Nie dowiedziałem się dokładnie co i jak bo moja nie jest biegła w tych sprawach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno każdy kto najpierw był zastraszany teraz realnie boi się Policji.

 

Ja tęsknie za wypożyczalniami, płaciło się 8 -13 zł za niebieski krążek miało się pewną jakość obrazu i dźwięku, o nic człowiek się nie martwił. Dobrze że jeszcze jest to HBO i C+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno każdy kto najpierw był zastraszany teraz realnie boi się Policji.

 

Ja tęsknie za wypożyczalniami, płaciło się 8 -13 zł za niebieski krążek miało się pewną jakość obrazu i dźwięku, o nic człowiek się nie martwił. Dobrze że jeszcnze jest to HBO i C+

 

Tylko że torent jest ewolucja która przebija wszystko co do tej oory wymyslono jesli chodzi o dostęp do treści filmowej. Gdyz masz zarowno najwyzsza jakosc jak i najszybszy transfer jak i natychmiastowy dostęp do nowości oraz dostęp do treści. Jesli jakosc nie jest najwazniejsza jest jeszcze nadzieja w streamingu w orzyszkosci. Tylko ograniczenia ze względu na dyktature kkrporacyjna uniemożliwiają wystartowanie takiej strony legalnie za abonament.

 

Strony torrent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był osioł, potem DC++ teraz bittorrent, to nie jest żadna ewolucja.

 

No i kwestie prawne.

 

Jeśli wideoteka ma dobrego hurtownika i szybko wbija magazyn to na półce nowości ma w tym samym dniu lub nawet dzień zanim dana wersja pokaże się w sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze warez, bardziej bezpieczny od torentów.

Dostęp do filmów duży,głównie nowości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.