Skocz do zawartości
IGNORED

serwis/naprawa wzmacniaczy Yamahy w warszawie?


v12

Rekomendowane odpowiedzi

dawniej takie rzeczy wpadały do zakładki "stereo" jezeli teraz to powinno "iśc" gdzie indziej to przepraszam.

 

do rzeczy:

Uratowałem przed złomowiskiem (w zasadzie strychem, ale na jedno wychodzi) dwa wzm yamahy - na pierwszy ogień ten tańszy bo potrzebuje go do systemu w pracy:

 

yamaha ax-570 - trzeszczący input selector, do ktorego za diabła nie umiem się dobrać..

 

w trybie direct jest ok, w trybie "non-direct" lewy kanał umiera - potrzebny mi fachowiec, który uczciwie powie czy to jeszcze pociagnie audio z laptopa czy na części.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek poruszaj sobie selektorem przez 10 min w lewo i prawo, przedmuchaj wzmaka sprężonym powietrzem czy powietrzem z kompresora. Jak to nic nie da to będzie trzeba go rozebrać i przeczyścić (kontakt s), skoro w directcie działa poprawnie to ewidentnie jest coś nie tak z przedwzmacniaczem. Poszukaj sobie serwisówki będziesz wiedział jak się do czego dobrać. Świetnego fachowca masz w Milanówku, Lech Kałuża

Milanówek, Podwiejska 21, Tel: 227583432. Sprawdzony przez sporo osób z forum:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie kontakt S? W/g producenta Kontakt U jest do usuwania tego co kontakt S rozpuścił.

Mam rozumieć, że kontakt S jest zbyt agresywny i mu coś tam zeżre:)?

Ja zestawu kontakt s+u zawsze używam do czyszczenia gniazd RCA i wtyków RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łups.. nawaliłem do tego selektora kontaktu PR - smród siarki dał po oczach jak belzebub - teraz w trybie direct w pozycji tape 1 i tape 2 działa gładko.. na smyczkowych solówkach nie słysze drżenia /pykania itp..

 

ale mam swojego rodzaju nerwicę natręctw - jak wiemże coś działa "nie do końca" to mnie męczy - pytanie czy to sam selektor winien czy coś na tej (pokaźnej) płytce do której jest przytwierdzony - to nie jest wzmacniacz hi-fi, tylko uczciwy rzemieśnik - do funku/disco czy amerykanskiego deep house jak znalazł bo na dole radzi sobie zaskakująco dobrze..

 

O Lechu Kałuży czytałem w postach wygrzebanych na forum.. tylko skoro człowiek jest tak powszechnie poważany to pewnie kolejka do niego długa.. a ten wzmacniacz wygląda tak.. że zajmie miz e dwa dni zanim sie nada do przekazania komukolwiek - tłumaczenie że stał i się kurzył 6 lat zapomniany to za mało..

 

w weekend przytagarm jeszcze A-700, jeżeli 5xx radzi sobie nieźle to 7-ka może dołoży do tej mocy troche równowagi w średnich miedzy 1-2 kHz

 

swoją drogą, które modele z serii A / AX są najtrwalsze/najmniej awaryjne?

 

naczytałem sie mnostwo złego o tych gratach..ze to tylko wykop, ze chamska moc / łubudu i nic wiecej... a "pusta" 5-tka radzi sobie zaskakująco dobrze..

 

kiedyś-kiedyś przeszły mi przez ręce AX-397 i jakaś 4xx i powiedziałem "nigdy więcej" ale wygląda na to, ze to były jakies wypadki przy pracy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawniej takie rzeczy wpadały do zakładki "stereo" jezeli teraz to powinno "iśc" gdzie indziej to przepraszam.

 

do rzeczy:

Uratowałem przed złomowiskiem (w zasadzie strychem, ale na jedno wychodzi) dwa wzm yamahy - na pierwszy ogień ten tańszy bo potrzebuje go do systemu w pracy:

 

yamaha ax-570 - trzeszczący input selector, do ktorego za diabła nie umiem się dobrać..

 

w trybie direct jest ok, w trybie "non-direct" lewy kanał umiera - potrzebny mi fachowiec, który uczciwie powie czy to jeszcze pociagnie audio z laptopa czy na części.

 

 

Spróbuj tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja naprawiałam u nich sprzęt kilka lat temu i działa do dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie - to są naprawy najprostsze z prostych. KAŻDY serwisant da sobie z nimi radę. Po co polecać cokolwiek - wystarczy zanieść do pierwszego lepszego za rogiem.

Jak się ma w samochodzie żarówkę do wymiany to nie szuka się na siłę warsztatu specjalistycznego albo ASO bo każdy to umie zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak w directie graja oba kanały a przy wyłaczonym tylko jeden to wystarczy wymienić żarówke.. jestes z warszawy justas? wlasnie takiego fachowca szukałem, podrzuce ci go.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma w samochodzie żarówkę do wymiany to nie szuka się na siłę warsztatu specjalistycznego albo ASO bo każdy to umie zrobić.

 

To spróbuj to zrobić w takim np. Megane 2 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ludzie - to są naprawy najprostsze z prostych. KAŻDY serwisant da sobie z nimi radę. Po co polecać cokolwiek - wystarczy zanieść do pierwszego lepszego za rogiem.

Jak się ma w samochodzie żarówkę do wymiany to nie szuka się na siłę warsztatu specjalistycznego albo ASO bo każdy to umie zrobić.

 

^

to ciekawe jak zdaniem usera justas wyglądają operacje skomplikowane:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

chyba że takie komponenty wylutowuje tutaj każdy i kąpie je na porządku dziennym tylko ja mam dwie lewe ręce i robię problem z niczego.

 

z tego co słyszę to AX'y powyżej 5XX robią dokładnie to lubię - czy jest na forum fachura, który potrafiłby zestawić/porównać pracę zestawów C(pre) + M(końcówka) z integrami A/AX ?

bo chyba jednak wole mieć pre i końcówkę osobno, tylko brak mi rozeznania ;/

 

no i pozostaje kwestia serwisu bo wiadomo że to się będzie sypać często..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjometry Alps NOWE to cena od 19 do 120 zł przy medianie 40 zł. W sklepach jest ich zatrzęsienie.

Oczywiście można na siłę próbować reperować coś co już padło. Jeżeli ktoś to umie - to OK, fajna zabawa i nauka dla niego. Jeżeli umie tylko trochę - to kupuje nowy za 19 zł i wlutowuje.

Jeżeli nie umie - to kupuje nowy za 19 zł i oddaje do serwisu gdzie za 50 zł serwisant mu to przylutuje.

 

Audio to droga zabawa - jeżeli nie stać cię na wydatek 19 albo 40 zł to porzuć to hobby na rzecz zbierania etykietek do zapałek. Albo przynajmniej nie narzekaj publicznie że los pokarał cię zepsutym potencjometrem - bo to żałosne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audio to droga zabawa, owszem. Reszta posta to już niestety szczeniacka zaczepka, na którą wyjątkowo nie odpowiem.

 

temat zalozony dlatego, że zmotoryzowany selektor do yamahy ax570 kosztuje od 50USD do 120 EUR - wiec tyle, za ile mozna kupic sprawny wzmacniacz.

 

_______________________________________________

znalazłem:

 

jeżeli ktoś to widział w cenie poniżej 200 PLN - będę wdzięczny za linka:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bo to siada w każdym AX'ie (w różnych seriach siedzą różne sąsiedne selectory VT) i zgaduje ze bedzie mi potrzebny więcej niz jeden. To są ogólnie rzecz ujmując naprawde fajne graty tylko mają jedną glinianą nogę.

 

 

 

edit:

gdzie ten skubaniec widział to ustrojstwo za ...19* - 120 pln będzie mnie męczyło całą noc :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.