Skocz do zawartości
IGNORED

Popsuł się Technics SL PG 580A.Potrzebuje porady,naprawiać czy nie?


wicher123

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Przypadłość jak w 90% nie czyta CD,napis no disc.Dałem do firmy naprawiającej sprzęt tego typu.Efekt=padł laser.Cena lasera+wycena+robocizna=200zł

Ja z tego CDka byłem bardzo zadowolony,jak go kupowałem(a on klasy AA jest i ja się nie znam w ogóle) to byłem pewien,że on z wyższej półki jest.Niedawno koledzy mnie wyprowadzili z błędu i stwierdzili,że w cenie tego CDka można byłoby dorwać dużo lepszy sprzęt.Może mi poradzicie,warto go naprawiać,zapłacić te 200 i nadal się cieszyć,czy może dać spokój i kupić coś używanego,coś co będzie znacznie lepiej grać?Podpięte to mam pod wzmacniacz Technics SU A700 MK III.

Może ktoś poradzi.Mogę dopłacić te 150zł i coś dorwać ,nie wiem,za ok 300-350zł?Warto?

Bardzo Was proszę o poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ;)

Naprawę tego technicsa sobie odpuść, nadaje się na złom, z resztą równie dobrze by się tam nadawał jakby był sprawny.

Z takim wzmacniaczem niestety nie uzyskasz jakiegokolwiek dźwięku na przyzwoitym poziomie, więc jeżeli w przyszłości byś się nastawiał na zakup czegoś z nieco wyższej półki to pisz śmiało.

Do 300-350zł, kup Marantza CD-63, CD-63SE, CD-67 - dźwięk jako taki i dostępne lasery

W tej cenie możesz dostać jeszcze np. Pioneera PD-8700, ale tutaj jest większy problem z dostępnością lasera i jego ceny są większe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie,że chciałbym zmienić na coś lepszego,innego byle była różnica i cenowo mnie nie zabiło(ale tu już będzie gorzej,nic za darmo) :(

Poszło PW do Ciebie.

Na szybko znalazłem ten CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Poważnie się nad nim zastanowie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tani CD i tyle. Laser tam stosowany to CDM12.1/vam1201 można kupić już za niecałe 50zł i wymienić samodzielnie, ciekawe czy m.stank2 też tak wyrzuca sobie 200-300zł do kosza nawet jak mu się już w portfelu nie mieści?

Druga sprawa że nie ma sensu inwestowanie w lepszy CD na tym konkretnie wzmacniaczu, to jeden z najgorzej brzmiących wzmacniaczy technicsa, już nawet SU-V500 grał lepiej. Polecam w cenie około 400zł poszukać NAD310 będziesz zdumiony jak gra to maleństwo i dopiero zacznie się przygoda z muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak to wszystko grało

Byłem pewien,że pięknie gra,ale jak mówicie(wiele osób krytykuje mój wzmak) że on ie jest dobry to aż się boję co by było gdybym coś innego podpiął.Niestety tak to jest jak człowiek się nie zna a kupuje.Kupująć A700 MK III sugerowałem się magicznym AA jeśli chodzi o technics i pewnie się na tym przejechałem :(

Echhh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do wymiany nadaje się i wzmak i CD a o kolumnach nic nie napisałeś, pewnie są tej samej klasy więc również do wymiany z punktu "audiofilskiego". Natomiast jak wyraźnie napisałeś dźwięk Ci odpowiadał więc nie do końca wiem po co to zmieniać - no bo chyba nie dlatego, że ktoś na forum napisał, że tak trzeba bo Technics to złom.

 

Osobiście jeśli lasera sam nie potrafiłbym wymienić to bym go kupił (jak opteron wspomniał koszt to ok. 50pln, w ipelshopie jest za 68 opisany jako oryginał, ale nie wiem czy warto go kupić) i znalazł kogoś kto wymieni za przysłowiową flaszkę. Zamknie się to w 100pln a nowy laser kilka lat pociągnie. Kupisz używany CD i może za chwilę być kolejny zonk.

 

A co do sprzętu to przed podjęciem decyzji o jakiś wymianach posłuchaj innych systemów grających Twoją muzykę. Wtedy podejmij decyzję czy różnica w jakości jest warta inwestycji.

 

P.S. Gdybyś jednak zdecydował się na wymianę CD to daj znać - chętnie ten uszkodzony przygarnę za flaszkę ;)

 

U mnie tak to wszystko grało

 

Straszny jazgot, ale przeca nagraniem sprzętu nie ocenimy. Jakiś dywan też by się przydał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpowiedz mi,dużo roboty z wymianą,czy tylko stary odlutować i w to miejsce przylutować nowy?

Za 50zł mogę wymienić laser.50zł to nie 200 :)

Jak ja nie podołam to mam kolegę złotą rączkę,tylko chciałbym mniej więcej czy nie wybieram się z motyką na księżyc ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień tanio laser w swoim CD. Przynajmniej wyglądem pasuje do reszty. A w Twoim zestawie ten słaby CD i tak jest najmocniejszym elementem. Więc wymiana go na lepszy nic Ci dźwiękowo nie da !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz jakiegoś "zastępczaka", za piwo mogę Ci oddać Pioneera PD-S602. Zalega u mnie nieużywany. Jedyne wady - pęknięty napis "Pioneer" (łatwo skleić ;) ) oraz czasem zacinająca się szufladka.

 

Jedyny warunek - odbiór w Warszawie (nie wiem, czy opłaca się w jego przypadku inwestować w kuriera :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak robię.Dziękuję za porady.

Dziś odbieram sprzęt,niestety za samą wycenę zapłacę 35zł :(

Tyle biorą za samo stwierdzenie co i jak :(

No nic..dziękuję.Zrobię go i poszukam innego wzmacniacza ;)

 

Jeśli chcesz jakiegoś "zastępczaka", za piwo mogę Ci oddać Pioneera PD-S602. Zalega u mnie nieużywany. Jedyne wady - pęknięty napis "Pioneer" (łatwo skleić ;) ) oraz czasem zacinająca się szufladka.

 

Jedyny warunek - odbiór w Warszawie (nie wiem, czy opłaca się w jego przypadku inwestować w kuriera :) )

Dziekuję bardzo.Niestety ja jestem z Nysy,za daleko troszkę ;)

Ale piękny i miły gest z Twojej strony,jestem w szoku.Po raz pierwszy w życiu ktoś mi coś takiego zaproponował ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo.Niestety ja jestem z Nysy,za daleko troszkę ;)

Ale piękny i miły gest z Twojej strony,jestem w szoku.Po raz pierwszy w życiu ktoś mi coś takiego zaproponował ;)

 

No trudno...

A na oddanie Pioneera mam nacisk "z góry" - żona narzeka na zalegające pudło z nieużywanym sprzętem. Obawiam się, że jak go komuś nie oddam, któregoś dnia w tajemniczych okolicznościach zniknie z domu - a szkoda, żeby się zmarnował :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sytuacja się wyklarowała,muszę oddać CD bratu on to naprawi i mi już nie odda :( bo mu potrzebny jest a pożyczył mi jakieś 5 lat temu.Zatem już szukam dla siebie CDka.Wzmacniacz też wymienię,za jakiś czas ;)

Może będzie to ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z pomocą niektórych forumowiczów wybraliśmy te i muszę zaraz podjąć decyzję ;)

 

1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciężki będzie to wybór,mam nadzieję,że trafny a nie tak jak dotychczas z moim trafianiem sprzętu HiFi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 1460 albo szukał kenwood DP-7020 w takich pieniądzach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś bym postawił na Kenwooda 7040 i do tego(jak sprzedam SU-A700 MK 3) dobiorę jakiś wzmacniacz.

Oj ciężko coś wybrać.Wzmacniacz upolowałem już

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) teraz czekać na nabywcę technicsa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak pewnie jest lepszy od mojego Technicsa,którego miałem.Cena ok za tego 7040,ładny stan,pilot.Raczej się skuszę.Dziękuję Wam bardzo za poradę.Co ja bym bez Was zrobił ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,więc wstrzymać się,widzę mam i go nie kupować.Lepszym wyborem jednak będzie albo 1460 Denon(ale droższy sporo) lub CD 67 mkII cenowo dla mnie bomba

?

Po przemyśleniu,biorąc pod uwagę,że zmiana wzmacniacza mnie czeka,trzeba będzie wybrać CD 67 mkII.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.