Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze nagłosnienia do pokoju 17 m2


Sewqaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam prośbę w doborze kolumn i wzmacniacza do pomieszczenia 17 m2 (pokój mieszkalny)

Chciałbym zakupić jakieś kolumny ze wzmacniaczem ale kompletnie się na tym nie znam (jestem laikiem) i potrzebuje jakichś wskazówek czym się kierować przy zakupie sprzętu.

Muzyka jakiej będe słuchał na co dzień to:

Dnb, dub, IDM - 70%

Metal, punk - 10 %

Ambient - 10 %

Jazz - 10%

Nadmieniam, że muzyka to w większości mp3 z komputera (moge dokupić kartę dźwiękową zewnętrzną jeśli to coś pomoże)

Zależy mi na mocnym basie i szczegółowości "detali" ze względu na muzykę elektroniczną która oferuję wiele różnych dźwięków w jednym czasie.

 

Zastanawiałem się nad kolumnami:

 

paradigm monitor 11v7 + ewentualnie subwoofer

paradigm studio 100 + ewentualnie subwoofer

Triangle quartet

Triangle trio - te odsłuchałem i chyba by mogły być ale czy nie za słabe ? Bas niby jest ale jakby go brakowało stąd rozważam opcję zakupu większych kolumn.

Co do wzmacniacza/amplitunera to nie mam żadnego porównania.

Proszę o wskazówki i o pomoc

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z MP3 128kbps, to nie spodziewaj się fajerwerków. To format do słuchania na słuchaweczkach z empetrójeczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli podstawkowe + sub czy mniejsze podłogowe ?

Postaram się przybliżyć trochę muzykę by pokazać do jakiej konkretnie muzyki potrzebuje tego sprzętu. Muzyka której słucham jest specyficzna i nie jest to zapewne Miles Davis, który również jest przyjemny do słuchania.

utwór:

1. Club root - Dulcet (soft)

2. Kantyze - Health Care (medium)

3. Frank-E & Mars-L - Aeon (hard)

4. The Outside Agency - Ghetto Blast (hard core)

 

a propos

Nie lepiej ciszej słuchać na dużych kolumnach niż głośniej na małych ?

mam na myśli poziom głośności 40% duże niż 80% małe.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej ciszej słuchać na dużych kolumnach niż głośniej na małych ?

Nie zrozumieliśmy się... Takie potężne kolumny potrzebują więcej przestrzeni niż te 17 m2.

Według mnie celuj w mniejsze podłogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham roznego rdzaju elektroniki i metalu od czasu do czasu i sugeruje zebys rozpocza poszukiwania od sprawdzonego zestawu Dyna 52SE i Rotel. Wg bardzo dobra kombinacja do elektoniki. Powinno byc tez w sam raz na 17m2.

 

Jescze jedna uwaga. Zacznij sciagac pliki 320 i FLAC. Nigdy juz nie zapodasz sobie 128 :)

 

Ps Z duzymi podlogowkami bylbym w 17m ostrozny. Bas bedzie wszedzie tylko nie w pokoju heheh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luckyguliver - Mam pytanie do Ciebie

Czy te "kolumienki" 52 SE naprawę wypełnią pokój 17 m2 basem ? Nie są za małe ?

Czy słuchałeś zaproponowanej muzyki przeze mnie na swoim sprzęcie?

marek w76 - Większość muzyki jaką posiadam z racji gatunku jest właściwie w formacie mp3. Dopiero zaczynam przygodę ze słuchaniem muzyki i dlatego prośba do Was by przedstawić mi w miarę jasno na co zwracać uwagę przy kupnie jeśli sam błądzę w gąszczu marek czy specyfikacji jakie firmy przedstawiają w kolorowych folderach...Mieszkam w małym miasteczku i tu na miejscu mam możliwość odsłuchania tylko "marketowych sprzętów"

Ps może ja nie potrafię sprecyzować czego oczekuje albo nagłośnienie jest już tak zminiaturyzowane, że daje "czadu" jak ogromna podłogówka.

Miałem kiedyśw Rzeszowie możliwość odsłuchania podłogowych kolumn chyba za 40 tyś i dźwięk był pełny, mocny i przyjemny tyko, że pomieszczenie było czymś wyłożone i ten bas jakby zanikał "niby był ale zaraz znikł" ale na takie mnie nie stać i tak pół roku odkładałem zł na sprzęt stąd moja propozycja kupna dużych kolumn do np 10 tys by niskie tony wypełniły pokój.

Nie rozumiem stwierdzenia: Bas będzie wszędzie tylko nie w pokoju - to gdzie się on podzieje ?

Jeśli mówicie, że za duże to może Paradigm 9v7 ? lub monitory z subem ? - nawet by było lepiej bo więcej miejsca bym zajął i zaoszczędził trochę grosza.

Podobają mi się z designu kolumny podstawkowe Jade 1 firmy Wharfedale - tanie i ładne. Co o takich myślicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Znam Dynie bardzo dobrze. Basu w 17m2 będzie dużo, często jest nawet za dużo. To monitorki z dużym basem, trzeba jednak go odpowiednio popędzić, więc mocny piec się przyda. Jeśli komuś byłoby basu za mało, to ja nie wiem, co powiedzieć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sluchalem. To jedna z propozycji. Z pewnoscia jest ich wiecej. Jednak sprawa basu to nie tylko sprawa kolumn ale i akustyki w pokoju. Sam szukalem takiego brzmienia, cos pomiedzy tym co masz w klubie a tym co na sluchawkach, ale po 2 latach dalem sobie spokoj. Moglbys dodac sub zeby zblizyc sie do warunkow klubowych ale to tez nie tak hop siup, niestety. Poszukaj taz na forum podobnych postow. Bylo ich co najmniej kilka.

 

Nie wiem gdzie mieszkasz ale wspomniales Rzeszow. Zrob sobie wielka przysluge i wybierz sie do Magellana. Powiedz im czego szukasz a potem wroc na formu i podziel sie swoim doswiadczeniem. W tym momencie bedzie Cie latwiej pokierowac. Inaczej szanse na trafienie beda hmmm 1:20?

 

Bas wszedzie tylko nie w pokoju oznacza ze "najlepszy" bas bedziesz slyszal przy otwartych drzwiach siedzac w kuchni zujac tosta :)

 

PS Tak tylko dodam ze ja przezucilem ok 40 klockow zeby znalezc cos co mi sie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dasz radę to skontaktuj się z jakimś salonem (jest tutaj na forum co najmniej kilka osób z branży). Istnieją możliwości wypożyczenia sprzętu do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli podstawkowe + sub czy mniejsze podłogowe ?

Postaram się przybliżyć trochę muzykę by pokazać do jakiej konkretnie muzyki potrzebuje tego sprzętu. Muzyka której słucham jest specyficzna i nie jest to zapewne Miles Davis, który również jest przyjemny do słuchania.

utwór:

1. Club root - Dulcet (soft)

2. Kantyze - Health Care (medium)

3. Frank-E & Mars-L - Aeon (hard)

4. The Outside Agency - Ghetto Blast (hard core)

 

a propos

Nie lepiej ciszej słuchać na dużych kolumnach niż głośniej na małych ?

mam na myśli poziom głośności 40% duże niż 80% małe.

 

 

Sądzę, że dobrze kombinujesz:)

Lepiej słuchać dużych kolumn, które bez wysiłku operują basem (i całym pasmem) niż mniejszych, które potrzebują grać głośniej żeby cokolwiek pokazać.

Nie dalej jak 2 dni temu, słuchałem dosłownie olbrzymów i to w 14 metrach, przy których wspomniane tu Paradigmy, to dosłownie "zabawki"... O dziwo - grało bardzo przyzwoicie, a nawet lepiej - na niskich i średnich poziomach głośności!

A jeśli się zechciało - tapczan dosłownie podskakiwał i kiszki przewracało! Choć nie było widać żeby membrany basowców pracowały :) To nie był hałas, jakim potrafi nas uraczyć nowoczesne kolumny, które potrafią grać głośno, lecz często przy okazji prawie krew płynie z uszu.

 

Nie znam Twojej muzyki. Lecz czuję przez skórę, że czasami takiego efektu chciałbyś.

Z "Dynkami" nie mierzyłbym się. To kolumny audiofilskie i potrzebują cholernie wydajnego oraz mocnego wzmacniacza... No i chyba nie do tej muzyki są stworzone.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka której słucham jest specyficzna i nie jest to zapewne Miles Davis, który również jest przyjemny do słuchania.

 

Tak mi się skojarzyło :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej słuchać dużych kolumn, które bez wysiłku operują basem (i całym pasmem) niż mniejszych, które potrzebują grać głośniej żeby cokolwiek pokazać.

To prawda :) Monitorki np. wspomniane tu Dynaudio grają mocnym basem tylko że ten bas nie schodzi za nisko no i jak dla mnie jest sztucznie podbity one muszą się wysilać żeby zagrać basem nie grają nim tak swobodnie jak kolumny podłogowe . Jeśli lubisz mocniejszy bas to do 17m2 spokojnie możesz wstawić jakieś podłogowce pamiętaj że bas o którym piszą typowi audiofile to raczej bas którego nie poczujesz na sobie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi87
- utwór zaprezentowany przez Ciebie to gat rave z "midbasem" i nie do końca w tą stronę zmierzamy. Posłucha proszę tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

luckyguliver
- w moim przypadku można by powiedzieć, że muzyki zbliżonej bardziej do słuchawek (obecnie posiadam AKG DJ 518)

ps mieszkam w Stalowej Woli 70km od Rzeszowa i właśnie w sklepie Magellan odsłuchałem te oto kolumny:

 

Triangle trio - te odsłuchałem i chyba by mogły być... ale czy nie za słabe ?

zukzukzuk
- Nie jestem audiofilem i bardzo rzadko słucham muzyki typu jazz, klasyka etc i stąd nie wiem czy owe "Dynki" by sie sprawdziły... Co do wzmacniacza to muszę jakiś

zakupić do kolumn by to jakoś grało ale jak zauważyliście to zacząłem od szukania porady co do kolumn a później wzmacniacz/amplituner. Ps jaki wzmacniacz miałeś na myśli bym mógł się zorientować co masz na myśli mówiąc:
cholernie wydajnego oraz mocnego wzmacniacza...

Sebolx
- tak, wiem lub bardziej precyzyjnie powinienem napisać domniemam, że wiem - napisałeś:

 

bas o którym piszą typowi audiofile to raczej bas którego nie poczujesz na sobie .

szczerze to nie wiem czym się kierują audiofile. Przytoczę fakt, że będąc na odsłuchu jakichś tam kolum podłogowych za chyba 5k grających z Amplitunerem Onkyo TX-NR828 dźwięk był bardzo kiepski i basu jakby brak a sprzedawca ze sklepu Nautilus, że to aż nadto i stad moje spostrzeżenie, że chyba trzeba znaleźć coś dwa razy droższego by zagrało i nie myliłem się - mowa o Trianglach o których wspomniałem w pierwszym poście. I jeszcze te paradigmy ( w styczniu wybiorę się na odsłuch do Warszawy by móc posłuchać kilku modeli by mieć większe rozeznanie) a Was drodzy userzy chciałbym prosić o pomoc bym nie przesiedział w warszawie tygodnia na szukaniu kolumn które z góry mogą być kiepskie.

Jak potrzebujecie jeszcze jakieś dane by ułatwić mi wybór to proszę pytać:

1. Muzykę już znacie dnb, dub, Idm trochę jazzu , ambientu, metalu

2 Pomieszczenie 17 m 2

3. Kwota do np. 10 k za kolumny (może być opcja 5k za podstawkowe i 5 k za sub)

4 wzmacniacz do np 5k

Co do akustyki to nie wiem co mam napisać - moge zakupić na ścianę dodatkowo takie coś co przypomina obraz i nie odbija dźwięku - jeśli to potrzebne?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Widzę, że wypowiem się w wątku trochę umarłym - ale jestem ciekaw Sewqaz - czy znalazłeś coś dla siebie w świecie audio?

 

Jestem prawie w identycznej sytuacji jak Ty, tzn. szukam dobrego dźwięku do podobnej muzyki, dużo electro, oraz cięższe brzmienia no i taki sam wymiar pokoju. Niestety świat audiofili to nie dla nas - bo dla nich liczy się detaliczność oraz wierne odtworzenie tego, co zapisał producent muzyki, a nie mocny sugestywny dźwięk.

 

Stąd moja ciekawość, czy udało Ci się rozwiązać ten problem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@ daru2707 - Teoretycznie znalazłem to czego poszukiwałem ale w praktyce nie do końca udało uzyskać się zamierzony efekt.

Jak widać nadal dażę do zamierzonego efektu:

 

Proszę o pomoc w doborze głośnika niskotonowego do zestawu stereo składającego się z:

 

Linn Majik DSM - Wzmacniacz

Triangle Delta - kolumny

Cardas Clear light - przewód głośnikowy

Asus 551JM - źródło (laptop)

 

Główna muzyka to Elektronika w formacie (Flack):

 

Drum n Base

Dub,

Minimal,

Techno

 

Pomieszczenie: pokój odsłuchowy - mieszkalny o około18 m2 z meblami, sofą etc.

 

 

Zależy mi na uzupełnieniu basu przy słuchaniu muzyki. Wzmacniacz nie napędza dobrze kolumn - dopiero przy większej głośności jest wystarczająco basu.

Proszę o pomoc w celu dobrania suba - zastanawiam się nad habitat lub S2, S3

Co polecacie ?

 

Dam znać niebawem co z tego wyszło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.