Skocz do zawartości
IGNORED

a jeśli nie PRO-JECT DEBUT CARBON (2M-RED) to co?


stachukubik

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Yul' timestamp='1386618699' post='3015915']
Rzecz w tym, że gramofon do którego należy szczególnie zachęcać posiadacza kwoty 1500 PLN, kosztuje 126 800 tychże PLN. I zera mi się nie pomyliły.
Pozdro,
Yul
[/quote]
Ja to mam plebejski sprzęt i się w cenach SME nie orientuję :-) widzę, że pie..ąłem się i kilkadziesiąt tysia zeta, pardon [img]http://gptking.com/images/shout/emoticons/smileys-money-114847.gif[/img]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam Panowie tylko że analog wciąga. Jeszcze nie mam nic a już AdFontes mnie oczarował. Budżet oczywiście dwa razy większy. Ale większość gramofonów w tej cenie wyglądają przy nim jak zabawki. I jak miałbym wydać 1650 na Pj to chyba lepiej chwilę poczekać i mieć sprawę gramofonu załatwioną na kilka lat. Bo co do tego sprzętu to chyba mało kto będzie miał zastrzeżenia. Stosunek jakości do ceny chyba wyborny. No i oko cieszy wybitnie. Pewnie są lepsze i ładniejsze ale jeżeli miałby być to pierwszy gramofon to myślę ze to niezły start i kto wie czy też nie meta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gramofon ma czarować ucho i oko.(Kurczę żeby jeszcze żonę zaczarował- oczarował). Ale jeżeli źle kombinuję, bo to za bardzo zaawansowany sprzęt dla nowicjusza to proszę mówić śmiało. Bo nie chciał bym później siedzieć godzinami i zastanawiać się gdzie popełniłem błąd. A że jednemu się podoba a drugiemu nie to dobrze. Mi to nie przeszkadza. Dla mnie duża zaletą jest też to że to polski sprzęt ze wszystkimi tego stanu korzyściami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

[quote name='masza1968' timestamp='1386621932' post='3015983']
No i w pi..du wylądował...
[/quote]

Miętko i bezpiecznie wylądował ;)[quote name='stachukubik' timestamp='1386622700' post='3015999']
Panowie gramofon ma czarować ucho i oko.(Kurczę żeby jeszcze żonę zaczarował- oczarował). Ale jeżeli źle kombinuję, bo to za bardzo zaawansowany sprzęt dla nowicjusza to proszę mówić śmiało. Bo nie chciał bym później siedzieć godzinami i zastanawiać się gdzie popełniłem błąd. A że jednemu się podoba a drugiemu nie to dobrze. Mi to nie przeszkadza. Dla mnie duża zaletą jest też to że to polski sprzęt ze wszystkimi tego stanu korzyściami.
[/quote]
Spokojnie, żona też oko nacieszy ;) Dla nowicjusza to może nie jest to gramofon ale po przeszkoleniu u Andrzeja będziesz wtajemniczony na tyle, że bez problemu poradzisz sobie z obsługą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='frywolny trucht' timestamp='1386622019' post='3015987']
Nie ma takiego wyboru co do którego nie będzie wątpliwości. Tutaj i teraz- w miejscu w którym stanąłeś- zaraz weźmiemy się za łby z Yulem :)
Przez ciebie :)
[/quote]
Spoko, jego 3 tysiące, jego wybór, Uważam, że jak kupi kredensa, to zrobi błąd, ale za to będzie miał gramofon z dwoma silnikami:) Błąd robi zresztą [i]a priori[/i], bo niepotrzebnie broni się przed kilkoma odsłuchami, zanim w ogóle zdecyduje się na gramofon. W końcu nie kupuje rzeczy wartej tyle co paczka fajek.
Pozdro,
Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul ależ oczywiście że posłucham tego i owego. Teraz mam na to czas bo na PJ byłem niemal już zdecydowany. Pospiech jak już pisałem nie jest w tym wypadku wskazany. Spróbuję w okolicy kogoś znaleźć. A jak nie to do Pana Andrzeja mam spory kawałek drogi więc myślę że po drodze uda mi się posłuchać u któregoś z forumowiczów dobrego gramofonu w podobnym budżecie. Tylko to już na pewno po nowym roku
Klamka jeszcze nie zapadła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Trudność z AF jest złożona. Nie da się w prosty sposób wyłuszczyć receptę BIERZ, albo wręcz przeciwnie.
Faktem jest, że gramofon gra zjawiskowo, ale konstruktor lubi pewną szkołę grania i wszystko jest tak skonfigurowane w jego systemie by tak grało. Tak jak lubi. Kubeł byłby zachwycony, on cierpi na niedostatek analitycznośći z winyla w swoim systemie. Chodzi i gdera, że winyl małodetaliczny, szczegółowy :) Podczas odsłuchu możesz się wręcz zniechęcić- jak akurat lubisz inne granie.
Faktem jest, że drugim silnikiem, o którym wspominał Yul, jest człowiek. To znaczy pomagasz silnikowi bujnąć na starcie ciężki talerz i przy zmianie winyli raczej robisz to w biegu. Można się obrażać.
Faktem jest, że standardowe ramię ogranicza wybór wkładek do MM i podatnych MC. Jednak sporo utytułowanych ramion ma jakieś ograniczenia
Faktem jest, że byli tu nabywcy, którzy sprzedali swoje AF, chyba zniechęceni, a kolejni pytali jak go ustawić pokazując zdjęcia. Te zdjęcia były przerażające. Jak można tak źle ustawić wkładkę?

Ale jestem też ja, naturszczyk w zasadzie winylowy, pół roku jechałem na prostym automacie, potem przesiadka i jednak dałem radę z AF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julianie, sklaruję moją wypowiedź jeszcze raz.

Abstrachując od tematu wątku, biorąc pod uwagę Twoją znajomość tematu, ogólną kulturę i głęboką osobowość:

bardziej pasujesz mi na Ambasadora Marki SME.

A nie tych pokracznych paździerzaków od Pro-Jecta.

Oczywiście POZDRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul jeżeli masz jakieś typy które powinienem posłuchać przed AF to bardzo proszę o propozycję. Chciałby na taki odsłuch pojechać "przygotowany" a nie tak z biegu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Prawdę mówiąc odsłuch różnych gramofonów w porównywalnych warunkach przyrody jest w zasadzie niemożliwy.
To znaczy, może się zdarzyć jakiś sympatyczny sklep w Polsce, który ma dwa gramofony różne z podwieszoną taką samą wkładką. Sklep, kórry prowadzi np Pro-Jecty, Music-Halle czy inne Regi. Może zgodzą się przełożyć wkładkę do trzeciego. Ale tak żebyś porównał AF z dajmy na to Pro-Jectem 5,1 na tej samej wkładce to ja szans nie widzę. Chyba, że ktoś przyniesie do sklepu swój prywatny :)

A do tego, że jakiś gramofon ci się spodobał w danym sklepie na jakimś systemie, a inny nie, to bym nie przywiązywał zbytniej wagi. W Twoim systemie, w twoim pokoju, może być zupełnie inaczej.

Chyba widziałbym to tak: Wkładki ci raczej nikt nie wypożyczy. Kupujesz wkładkę. Dogadujesz się ze sklepem by ci za kaucją pożyczył gramofon do chaty, pożyczasz drugi i porównujesz. Dwie kaucje :)
Ale i tu można sie przyczepić, bo gramofon może zagrać z konkretną wkładką lepiej, a z inną gorzej :)
No lekko nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi, która zagłębiem gramofonowym z pewnością nie jest, wystarczy jedno popołudnie po pracy aby paru sztuk posłuchać. Najpierw komis o którym pisałem, po tym do Pabianic i tam posłuchać czegoś tańszego (Rega, Pro-Ject) i na koniec czegoś droższego (Roksan, Acoustic Signature). Na pewno nie na jednej wkładce i nie na jednym pre, ale orientację co robić to daje. Kupić natychmiast runchla, zadowolić się czymś nowym - prostszym i niedrogim czy wziąć na wstrzymanie i odkładać na coś droższego. Do Włocławka bym w tej sytuacji nie jechał, bez przesady. Do Pabianic najlepiej wcześniej zadzwonić i zapytać co konkretnie mają, bo oni mają full towaru na stronie internetowej, a w sklepie bywa czasem mało co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='stachukubik' timestamp='1386622700' post='3015999']<br />Panowie gramofon ma czarować ucho i oko<br />[/quote] - oko niekoniecznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że jednak oko też. Bo często własnie lodzie kupują gramofony oczami a nie uszami. I jest to powodowane posiadaniem ładnego sprzętu. Brzmienie odchodzi wtedy na dalszy plan. Ja osobiście od DAC a nie wymagam żeby był nawet ładny. Ale gramofon po prostu musi mi się podobać. Myślę że znaczna większość forumowiczów też zwraca uwagę na wygląd i bez problemów każdy mógłby przytoczyć przykłady ładnych i brzydkich gramofonów. Co jednoznacznie świadczy o tym że od gramofonów wymagamy jednak tego żeby nam się własnie podobały. I przy wyborze danego sprzętu też się tym kierujemy. Jeżeli mam do wyboru tak samo brzmiący ładny i brzydki to wybór jest oczywisty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

[quote name='stachukubik' timestamp='1386709178' post='3016933']
Bo często własnie lodzie kupują gramofony oczami
[/quote]
A Lodzia też chce gramofon kupić?

[quote name='stachukubik' timestamp='1386709178' post='3016933']
Ale gramofon po prostu musi mi się podobać.
[/quote]

To jak Lodzi ma się podobać to niech Lodzia kupi takie cacuszko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='frywolny trucht' timestamp='1386705656' post='3016864']<br />Ale tak żebyś porównał AF z dajmy na to Pro-Jectem 5,1 na tej samej wkładce to ja szans nie widzę.<br />[/quote]

He he, szanse to jakieś są:) Ja mam 5.1, kolega Wit0 posiadywa kredensa, a mieszkamy od siebie kilka ulic. Tylko taszczyć się tego towaru nie chce, i wkładkę przekładać, i kalibrować, i jeszcze raz kalibrować, i znowu, bo trudno utrafić za drugim razem...

No, może kiedyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem fontka mając jeszcze debuta se z inną wkładką, trudno to teraz odnieść do 5.1. Poza tym był wtedy zdecydowanie inny sprzęt towarzyszący i warunki odsłuchowe, więc nawet nie chcę się wypowiadać, Wit0 pewnie też nie zechce.
Ale kiedyś się zaweźmiemy na sesyjkę, na pewno. Choć będzie trudno, bo Witek strasznie zarobiony jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba temat został wyczerpany. Okazuje się że jedynym z nowym konkurentem jest.... Pro-Ject RPM 1.3 Genie ze względu na możliwość regulacji ramienia i że podwajając budżet można wzbić się na wyższy poziom. I że nie będzie łatwo posłuchać używanych sprzętów w założonym budżecie. No ale wyjścia nie będzie. Więc może jest ktoś na forum kto ma używany gramofon z wkładką 2M red lub bronze? i chętnie podzieli się ze mną... dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.