Skocz do zawartości
IGNORED

Focal Aria 906 vs Focal Chorus 806


krzysiekol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolumny w bardzo zbliżonym przedziale cenowym, Aria to nowość - może ktoś już słuchał Arie i opisze różnice w brzmieniu porównując do Chorusów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorus 806 miałem u siebie w domu przez jakiś rok, aria 906 odsłuchiwałem ale niestety dość krótko.

Wydaje mi się, że 906 gra trochę łagodniejszą górą i trochę bardziej doładowaną średnicą kosztem mniejszej detaliczności.

Niskie tony raczej na dość podobnym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

kolumny Focal Aria zastępują serię 800, znam bardzo dobrze "800", natomiast w salonie mamy cały asortyment serii Aria.

Dokładnie jest tak, jak napisał powyżej kolega, Aria jest łagodniejsza w górze, chociaż moim zdaniem detaliczność, ilość szczegółów przekazywanych przez kolumnę nie jest mniejsza. Znacznie lepszy jest srodek pasma i połaczenie z dolnym zakresem. Kolumna gra potęźniej, jest dobrze dociążona. Dodatkowo moim Daniem Aria oferuje równie głęboki, ale szybszy i lepiej kontrolowany bas.

 

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych kolumn. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Witaj,<br />kolumny Focal Aria zastępują serię 800, znam bardzo dobrze "800", natomiast w salonie mamy cały asortyment serii Aria.<br />

seria 800 miała też model Chorus 806VW z głośnikami od Electry, jak ma się Aria 906 do tych VW?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria VW miała więcej środka pasma, jest to podobna klasa do Aria. Aria jednak gra trochę delikatniej, bardziej powiedziałbym dokładnie także w paśmie środkowym, jest po prostu inaczej zestrojona.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa i calkiem ladna stylistycznie ta nowa Aria...

no właśnie seria Chorus 800 jakoś optycznie mnie nie przekonuje a Aria tak, ale najważniejsze jednak brzmienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fakt faktem, ale cena jednak sporo wyzsza w przypadku Arii

chyba jednak nie do końca jest jak piszesz:

 

Seria Aria

906 3480,- 4140 (kolor piano),-

 

806 V 3655,-

806 V SE 3995,-

806 VW 4210,-

 

Także jak widać ceny u dystrybutora wszystkich modeli prawie jednakowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria VW miała więcej środka pasma, jest to podobna klasa do Aria. Aria jednak gra trochę delikatniej, bardziej powiedziałbym dokładnie także w paśmie środkowym, jest po prostu inaczej zestrojona.

jaką integrę do 8tyś Polecacie do Chorus 806VW a jaką do Aria 900 tak aby była bdb synergia z kolumnami.

Pokój 17m2, muzyka, jazz, blues, rock, raczej wolę dynamiczne granie niż ospałe.

Wcześniej słuchałem 806VW i Nad 356bee, było na dole bdb, ale na średnicy stereofonii i głębi wiem że można lepiej, chodź już z Nadem było całkiem dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Seria VW miała więcej środka pasma, jest to podobna klasa do Aria. Aria jednak gra trochę delikatniej, bardziej powiedziałbym dokładnie także w paśmie środkowym<br />
to jak będzie z tą integrą do tych kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Marantz KI-Pearl Lite i moim zdaniem gra to bardzo przyzwoicie, jest mocna średnica i elegancka góra, nawet moje osobiste preferencje spowodowały, że musiałem trochę środek przykręcić potencjometrem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.