Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór gramofonu do 3500zł


wasco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Mam duży dylemat, sporo czytam na różnych forach.. Ale do końca brak wisienki na torcie..

Mianowicie chciałbym zakupić dobry gramofon w cenie ok. 3500zł, nie ukrywam, że to moja nowa przygoda z winylem.

Zastanawiam się nad którymś z Thorens'ów.. automat czy półautomat?

Czy od razu wymieniać wkładkę na MC?

 

Słucham rock, blues.

 

Wzmacniacz Rotel RA-1570 (Czy również dokupić przedwzmacnicz? Jeśli tak to jaki?) + zastanawiam się nad B&W CM8 /CM9.

 

Bardzo dziękuję za pomoc i info ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

A słuchałeś już czegoś

 

nad którymś z Thorens'ów.

 

???

 

może trochę precyzyjniej.

 

Nowy czy używany ?

 

Moja pierwsza myśl to Thorens TD 206, ale wyprzedzając, nie mam o nim zielonego pojęcia, nie słyszałem, mało się znam na analogu, mam gramofon raptem troszkę ponad rok, ale podoba mi się, a z gramofonem jest jak z chłopem.

 

Czego chłop nie dorucha, to doliże, a czego gramofon nie dogra, to dowygląda

 

:)

 

Dominik.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od kolumn, aby doradzić Ci konkretne rozwiązanie, podaj proszę trochę więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsluchowe, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

W kwestii gramofonu, wybrałbym pomiędzy trzema urządzeniami: Thorens TD 209 (http://q21.pl/thorens-td-209.html), świetnym, limitowanym modelem Rega RP40 Anniversary Edition (http://q21.pl/rega-rp40-anniversary-edition.html) oraz najnowszym Pro-Ject 1-Xpression Carbon Classic (http://q21.pl/pro-ject-1-xpression-carbon-classic.html). Oczywiście do powyższych gramofonów koniecznie zastosuj dobry przedwzmacniacz gramofonowy. Dobry przedwzmacniacz ma ogromne znaczenie i wpływ na końcowe brzmienie.

 

Czekam na szczegóły, w przypadku pytań służę pomocą. Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy. Jeśli chciałbyś porozmawiać na temat analogu, kontaktuj się z naszym salonem i rozmawiaj z Rafałem.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odsłuch- pokój 530cm x 315 cm. Audio na ścianie 315 cm.

Muzyki, której słucham to rock, blues (Peter Green's Fleetwood Mac, Dire Straits, Pink Floyd, Rolling Stones) całkiem sporo koncertów posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Zastanawiam się nad którymś z Thorens'ów.. automat czy półautomat?

Czy od razu wymieniać wkładkę na MC?

Automaty sobie odpuść. Jeżeli wygoda jest priorytetem to lepiej iść w pliki.

Na MC przyjdzie czas. Pierwsze wkładki (w moim przypadku to były dwie kolejne) załatwiamy sobie tym czy innym sposobem sami :(

Przedwzmacniacz na pewno będziesz musiał wcześniej czy później kupić, ale może nie od razu.

Sklep Q21 zaproponował Ci to co jest w ofercie rynkowej w okolicy podanej przez Ciebie kwoty. Żeby było co porównywać ja z kolei proponuję żebyś wszedł na stronę audio-markt.de Pobawił się wyszukiwarką i zobaczył co jeszcze można kupić za kwotę 835EUR.

Ja znalazłem np coś takiego7481787511_g.jpg

 

A generalnie to najlepiej skontaktować się z Andrzejem Analogowym http://www.audiostereo.pl/gramofon-ad-fontes-czy-wart-swojej-ceny_93206.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z zaproszenia Andrzeja Analogowego. Żeby mieć piękne brzmienie z LP, trzeba sporo wydać, niestety...

Ale jest pewna droga na skróty. Andrzej pokaże Ci ją.

I osiągniesz nirwanę. Jak wielu z nas tu na forum,

Właśnie dzięki Andrzejowi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze można już się rozglądać za leciwym ale w świetnej kondycji Sondekiem.

Ja bym poszedł w tym kierunku. Zresztą już tak kiedyś zrobiłem :)

 

dobra rada, ale obawiam się, że byłyby to długie poszukiwania.

 

Za ile sprzedałeś Swojego, jeśli można spytać ?

 

albo i nie :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Za ile sprzedałeś Swojego, jeśli można spytać ?

Mój był w stanie perfekcyjnym z SME 3009III i dodałem Shure V15II.

Sprzedałem poniżej 3,5k. O ile pamiętam 3,3k.

 

I jeszcze była valhalla na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I osiągniesz nirwanę.

Do tego potrzeba Universum+ MF100 na sztukasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodź w winyl, bo wciąga jak bagna :-) zamienisz górę pieniędzy na półki z płytami i po co Ci to? ;-)

junk.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Kup gramofon :) Najlepiej sprawny. Nowy może być. Andrzej Analogowy Cię zaprasza, skorzystał bym, warto. Jak zabawa wciągnie tak na maxa to nie ma odwrotu :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodź w winyl, bo wciąga jak bagna :-) zamienisz górę pieniędzy na półki z płytami i po co Ci to? ;-)

 

 

dojdzie jeszcze do tego, że będziesz przemycał do domu nowe płyty, tak aby druga połówka nie widziała, a jak Cię złapie, to będziesz się tłumaczył, że ta płyta kosztowała tylko 10 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojdzie jeszcze do tego, że będziesz przemycał do domu nowe płyty, tak aby druga połówka nie widziała, a jak Cię złapie, to będziesz się tłumaczył, że ta płyta kosztowała tylko 10 zł.

Ja tego problemu akurat nie mam :-) jeszcze opi...ol dostaję jak nie kupię jakiejś reedycji rare, bo potem łażę i żałuję "a mogłem kupić za 70 pln a teraz tylko ze Stanów i to 3x drożej" ;-) poza tym nie ma też problemu z prezentami na wszelkie okazje, bo po co mi na Wigilię kupować skarpy, krawat czy inną koszulę jak wiadomo, że stary ma listę winyli które chciałby mieć do końca życia, a i tak jej nie skompletuje bo czasu mało :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym nie ma też problemu z prezentami na wszelkie okazje, bo po co mi na Wigilię kupować skarpy, krawat czy inną koszulę jak wiadomo, że stary ma listę winyli które chciałby mieć do końca życia, a i tak jej nie skompletuje bo czasu mało :-)

 

+1

to samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.