Skocz do zawartości
IGNORED

Jak prawidłowo podłączyć Rel do Arcam


peso310

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Amplitunera Arcam AVR 300 i subwoofera Rel Q200E.

Subwoofer posiada dwa wejścia Lo-Level stero i Hi-Level.

 

Jak prawidłowo podłączyć ten zestaw? Jeżeli poprzez Lo-Level to czy jest różnica czy po R czy L wejscie?

Głównie sprzęt używany jest pod kątem słuchania muzyki.

 

Z góry dziękuję za uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej jestem początkującym bo śmiem twierdzić że chwalony Arcam AVR 300 jest już jedną z drug do Hi-Endu tak samo jak jeden z nielicznych Subwooferów Rel który był tworzony pod kontem muzycznym.

 

To żebym nie wyszedł na totalnego głupka to dopisze że posiadam do tego kolumny Castle Knight 5... Ale panowie "Hi-Endowcy" pewnie parskną śmiechem.

 

Dziękuje w takim razie za odpowiedź w sprawie temu, niesamowicie wiele się dowiedziałem. Każdy teraz patrzy na cene sprzętu. Zraziłem się tylko. Temat uważam za zamknięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie bardziej zaniepokoiło to:

 

Głównie sprzęt używany jest pod kątem słuchania muzyki.

 

 

:)

 

 

i nie narzekajcie - przecież rzecz dotyczy hi:

 

Subwoofer posiada ....Hi-Level.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wiele "drug" prowadzi do high endowej Nirvany!

 

Kolego peso.....najwidoczniej jesteś początkujący. Ale nie ma w tym nic złego.

Po prostu Arcam nie jest high endem a tematy kina domowego nie są omawiane w tej zakładce. Tu nie uzyskasz odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraza "majestatów".....

Jak śmiał.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem młodym człowiekiem, pomyślałem że zakładając ten temat w tym dziale otrzymam wyjaśnienie godne audiofila "dlaczego tak a nie inaczej"

 

Przepraszam za błąd "drug"

 

Co do "głównie do muzyki" nie stać mnie jeszcze na to by mieć dwa osobne sprzęty do muzyki i filmu więc poszedłem na kompromis.

 

Może fakycznie myśląc że Taki Arcam i "Castelki" to już jakiś High End :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie. Faktycznie nie masz hi endu, jednak alergiczna reakcja Panow od hi-endu godna jest pozalowania. Calymi tygodniami potrafia pisac o niczym, ale gdy potrzebna pomoc, to nie jestes godny by jakas otrzymac.

 

Wejscia "low level" prawe i lewe powinny byc polaczone z wyjsciami z przedwzmacniacza w amplitunerze. Wejscie "high level" o ile wiem podlacza sie do gniazd wyjsciowych na kolumny we wzmaku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

peso310 - nie przejmuj się tymi panami, toż to sama "elyta"...

 

Zapytaj przede wszystkim tutaj:

- http://www.audiostereo.pl/klub-rel-subwoofer_104009.html/page__hl__subwoofer

 

Możesz też w jakimś innym wątku dot. subwoofera, np:

- http://www.audiostereo.pl/subwoofer-do-muzyki-ok-6-kzl_23825.html

- http://www.audiostereo.pl/subwoofer_106933.html/page__hl__subwoofer

- http://www.audiostereo.pl/subwoofer_107387.html/page__hl__subwoofer

- http://www.audiostereo.pl/nowy-subwoofer_107557.html/page__hl__subwoofer

 

Teraz widzę, że kolega fafarskid już w sumie wyjaśnił, ale zawsze możesz jeszcze zapytać w tamtych wątkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dalej idę tym większa świadomość ile przede mną..

Nie jest złym , że pytasz bo powinniśmy dzielić się doświadczeniami o muzyce i sprzęcie..

Wypada jednak nieco poczytać o forum i zakładkach - włożyć trochę trudu by pomóc i nakierować swój problem na odpowiedni tor..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że jak pokazał emereko wątków w tym temacie było sporo. Odpowiedzi są tylko trzeba trochę poszperać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panom *fafarskid i *eMeReKo za zainteresowanie temat i konkretną odpowiedź i gdybym nie szukał to na pewno pierw bym zaczął, najwidoczniej źle to robiłem.

 

Jeszcze raz dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem młodym człowiekiem, pomyślałem że zakładając ten temat w tym dziale otrzymam wyjaśnienie godne audiofila "dlaczego tak a nie inaczej"

 

Przepraszam za błąd "drug"

 

Nie masz kogo przepraszać, to ciebie powinni przeprosić. Jako stali bywalcy obeznani na forum powinni cię nakierować co i gdzie napisać, a nie prawić jakieś głupie uwagi, to taka tamtejsza życzliwość :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... prościej, było by odpowiedzieć chłopakowi na pytanie i/lub linki podesłać a później temat przenieść tam gdzie trzeba ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy łączyłem woofer z wzmacniaczem wyjściem niskonapięciowym zawsze miałem odczucie, że to jest to. Łącząc natomiast kablami głośnikowymi bas był bułowaty, rozlazły i nie schodził tak nisko. Próbowałem na Yamasze YST-SW 225 oraz na Velodyne CHT-8Q. Cześć chłopaków pisała jednak, że w przypadku REL jest odwrotnie, dlatego najlepiej spróbować na własne ucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoich subwooferach miałem wrażenie że po wyjściu niskoprądowym (RCA) bas jest dobrze kontrolowany ale jest go mniej zaś po wyjściu wysokoprądowym (głośnikowym) bas jest większy, mocniejszy ale niekontrolowany i buczący.

Nie wiem czy każdy ma takie doświadczenia, może to też zależeć od konstrukcji danego subwoofera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poczytaj w tym linku,sporo wskazówek i porad oraz opis podłączenia.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak powinno wyglądać forum, dziękuje bardzo za wiele cennych informacji. Mam problem ze znalezieniem kabla pod Hi-level czy ktoś może mnie pokierować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem Amplitunera Arcam AVR 300 i subwoofera Rel Q200E.

Subwoofer posiada dwa wejścia Lo-Level stero i Hi-Level.

 

Jak prawidłowo podłączyć ten zestaw? Jeżeli poprzez Lo-Level to czy jest różnica czy po R czy L wejscie?

Głównie sprzęt używany jest pod kątem słuchania muzyki.

 

Z góry dziękuję za uwagę.

 

 

Jeśli podłączysz RELa poprzez Hi level, a tak zaleca producent w przypadku systemów stereofonicznych, to podpinasz sie czarnym kabelkiem pod "minus" jednego z wyjść głosnikowych wzmacniacza, a czerwonym i żółtym do "plusa" kanału lewego i prawego (zakładam że masz oryginalny REL-owski przewód). Sub dostaje wtedy sygnał z obydwu kanałów.

W przypadku RELa Low-level jest głównie do efektów LFE w kinie domowym.

Możesz także podłączyć obydwa jednocześnie bo zapewne masz w REL-u niezależną regulację dla obydwu.

 

Co do wyszukiwarki - nie przejmuj sie kolego, ja też nie potrafie z niej korzystać. Kiedyś działała fajnie od jakiegoś czasu nic nie potrafie przy jej pomocy znajeźć.

 

YST-SW 225 oraz na Velodyne CHT-8Q

To jednak troche inna filozofia... nie porównywałbym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebujesz takiego kabla:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można też wtyczkę kupić na allegro oraz kabel 3 x 1,5mm i podłączyć,albo zadzwonić do polskiego dystrybutora i u niego zakupić oryginał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam kolegów :)

P.S

ewentualne zdjęcia jak podłączyć wtyczkę z kablem mogę przesłać na priva,ale polecam kontakt z dystrybutorem na pewno pomogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.