Jump to content
IGNORED

HK avr235 - tuner problem?


superfejmus

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum, mam mały problem stąd moja obecność na najlepszym forum audio - trzeba posłodzić na początek :)

 

Tematyką KD interesuje się od dawna, w przeszłości miałem już ok 5-6 różnych amplitunerów i tyle samo różnych zestawów głośnikowych, dvd.

ale przechodząc do sedna sprawy: sprzedałem amplituner którego użytkowałem ponad 5 lat mianowicie tytułowego Harmana avr235, oczywiście w pełni sprawny itd, nigdy nie miałem z nim problemów. Kupiła go ode mnie starsza osoba ~60-65 lat, wysyłka kurierska, wszystko dotarło bez uszkodzeń po czym otrzymuję telefon, że nie ma wogóle dźwięku... nawet testu/szumu brak... porozmawialiśmy trochę, sugerowałem podłączyć jakieś cd by sprawdzić, kolejny telefon po 2-3 godzinach i już źródła działają ale niestety problem z radiem FM, brak jakiegokolwiek szumu, po prostu cisza, test głośników tj szum do ustawiania poziomu głośności już działa oczywiście. Rozmawiałem z dobrym znajomym elektronikiem i mówi, że raczej nie ma opcji, żeby coś w środku się uszkodziło podczas transportu. Sprzęt przed włączeniem kilka godzin stał u tego pana, który go kupił by się ogrzał, tak właśnie sugerowałem. W życiu nie sprzedałbym uszkodzonego sprzętu i stąd moje pytanie do was czy możliwe, że FM nie działa tak po prostu, używałem tego rzadko a prawie nigdy ale ostatnio kilka dni pr zed zapakowaniem AVR normalnie działało bez żadnego problemu. U mnie wszystko było sprawne i teraz mam lekki zgrzyt bo klient za bardzo nic nie kojarzy z obsługi HK (do tego stopnia, że nawet ikonki określające kolumny centralne, subwoofer są niezrozumiałe dopóki nie powiedziałem o co chodzi), instrukcję dostał eng. bo HK kupiony był w DE. Nie bardzo pasuje mi by sprzęt do mnie wrócił jeśli wiem, że był w pełni sprawny a może klient go uszkodził...Dodatkowo gdy testował wejścia audio i coś tam zagrało Pan stwierdził, że nie gra on ładnie, i że pewnie o tym wiem bo skoro kupiłem już nowy amplituner to pewnie ten stary mi się nie podobał w sensie dźwięku jaki wydobywa z siebie... W zasadzie zaoferowałem, że przyjmę sprzęt z powrotem gdy mowa była, że wogóle nie gra ale teraz już gra a niby z FM jest problem a na tym klientowi najbardziej zależy. Nie za bardzo wiem, czy kwestia leży w podłaczeniu, ustawieniach czy niesprawności amplitunera, choć jak kilkakrotnie wspominałem, nie miałem z nim nigdy problemów.

 

Dzięki za wszelkie sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Wcale mnie to nie dziwi,pół roku temu sprzedałem amplituner HK jeszcze na gwarancji zrobiłem zdjęcia i nawet filmik,kupiec nie potrafił wydobyć z nie go dzwięku dts,dd,dts hd,dzwonił do mnie z 10 razy,byłem grzeczny,ale ile można tłumaczyć,ludzie są tępi,i nie potrafią ani słuchać,ani czytać.Kupują sprzęt aby się pochwalić,potem stoi na półce nawet w wielu przypadkach nie używany.

Link to comment
Share on other sites

Antenę podłączył bo pytałem do złącza tego co trzeba, nie wiem jaka ta antena, nie wiem czy to ma znaczenie. Bawiłem się moim amplitunerem HK radiem FM i z antena podłączoną zawsze szumi niezależnie od trybu auto czy manual lecz na trybie auto w FM czasem jest całkowita cisza. Bez podłączonej anteny w trybie auto jest kompletna cisza, (czyli niby tak jak u klienta ale on anteną podłączył) na trybie manual zawsze szumi jeśli nie gra żadna stacja.

 

Obawiam się sytuacji, że jeśli będę chciał wyjaśnić i nawet uda się włączyć klientowi tryb manual czyli ustawienia fal ręcznie to nadal nie będzie działać czyli nie będzie szumieć radio a mnie się już pomysły skończyły (w sumie to nie wiem co wcześniej było powciskane że nawet szumu testowego na początku było brak a teraz jest)

 

Klientowi zależy na radiu w zasadzie tylko (nie wiem po co kupował amplituner 7.1 ale nie wnikam) W poniedziałek ma dzwonić. Pewnie nic nie wymyślił jeszcze bo dałby znać, jeśli do niego zadzwonię to będę musiał tłumaczyć krok po kroku który guzik wcisnąć a w sumie to sam nie wiem o co chodzi z tym radiem bo używałem tego może 3 razy w życiu na amplitunerze. Wiem jednak, że normalnie działało. Sugerowałem podłączenie kabla video do menu ekranowego i reset avr ale to tłumaczenie jak grochem o ścianę wygląda trochę.

 

Więc teraz widzę kilka rozwiązań, oczywiście opcja, że wysłałem niesprawny odpada a zostają takie: złe ustawienia, złe podłaczenie lub uszkodzona antena, uszkodzenie przez kupującego, uszkodzenie w transporcie (ale tylko fm?). Nie chcę być nieuczciwy ale też nie chcę otrzymać uszkodzonego avr jeśli wiem, że wysłałem sprawny i wszystko działało.

 

Instrukcji już szukałem na www w j. pol. ale niestety raczej nie do znalezenia, kupujący wiedział, że nie ma jej w zestawie bo go informowałem przez zakupem, denerwuję się teraz sytuacją bo skoro gościu chce radia słuchać na tym a mu nie gra no to jest problem, w zasadzie nie mój problem ale gość jest dość oporny i wersja, że wszystko jest sprawne raczej nie dociera bo już są przebłyski niezadowolenia z zakupu i chęć zwrotu. Przecież nie będę za instrukcję obsługi robił teraz przez kolejny tydzień.

 

Mam mętlik, nie wiem dlaczego to FM mu nie działa...

Link to comment
Share on other sites

To może podłączył antenę do FM do gniazda antenowego FM , a ma ustawione długie lub średnie fale , jeśli takowe są w ampli , a raczej na pewno są .

Gościowi pewnie coś odmaniło się i nie chce amplitunera . Przeczekaj , niech ogarnie trochę obsługę , sam nie dzwoń i nie martw się na przyszłość , najlepiej w takiej sytuacji napić się .

Link to comment
Share on other sites

właśnie z tego co mówi to na ampli pisze FM a antenę podłączył też do gniazda fm, jak zadzwoni to przekażę niech zrobi reset a potem niech ustawi radio na manual i założy inną antenę. Mógłbym ustalić w sumie, że może odesłać do mnie a jeśli wszystko działa to odsyłam mu z powrotem no ale jeśli rzeczywiście nie działa to chyba sam coś sknocił bo przed wysyłką działało. Ok, przeczekam i zobaczę, raczej sam nic nie wymyśli więc pewnie w poniedziałek będzie telefon, że odsyła...

Link to comment
Share on other sites

W HK AVR460 jak wypnę antenę jest cisza.

Antenę ma z kablówki czy swoją, w kablówce nie ma radia analogowego.

chodzi o to, że on podłączył antenę, wiem tylko, że określił ją jako "drut"

 

cisza jest w tunerze bez anteny fm ale w trybie auto, w trybie manual fm powinno szumieć nawet bez anteny, sprawdzałem na swoim HK

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.