Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw do szerokiego stereo


raptowny

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam od 10 lat mini wieżę Panasonic SA-AK300, 2x 100W RMS, z dźwięku jestem bardzo zadowolony, lubię ciepłe, soczyste brzmienie z miękkim dobrze wyczuwalnym basem, przy którym soprany się nie gubią i są wystarczająco wyraziste (ona gra na naprawde dużo lepiej niż wygląda, ale zaraz zjedzie mnie jakiś audiofil ;P) Problem jest tu taki że mam mały pokój 12m2, po jego przeciwległych stronach mam pc oraz stolik rtv, schemat:

 

audio_zps8384c760.jpg

 

Wieża ma krótkie kable głośnikowe, próbowałem jeden z nich przedłużyć jakimś zwykłym kablem głośnikowym i dać na drugi koniec pokoju, żeby mieć szerokie stereo, niestety wieża dawała dużo słabszy dźwięk na drugi głośnik a od jakiegoś czasu prawy kanał zaczał w niej grac słabiej bez wzgledu na to czy podłacze lewy głośnik na oryginalnym krótkim kablu czy ten przedłużany :/ Od jakiego parametru to zależy, na co zwracać uwagę przy szukaniu nowego sprzętu, żeby taka sytuacja się nie powtórzyła?

 

Szukam czegoś co będzie wyjściem dźwięku dla pc oraz tv (5m odległości), oferuje co najmniej tą samą jakość i głębię dzwięku co obecna wieża oraz zdoła napędzić tak szerokie stereo przy pomocy odpowiednich, najlepiej oryginalnych kabli. Wieże tego typu wyszły już jak widzę z mody ;) zastąpiły je mikro wieże jednak z ich malutkimi głośniczkami najczęściej dwudrożnymi nie widzę w nich następcy obecnej, choć wolałbym coś o kompaktowych wymiarach, w grę wchodzi raczej normalny wzmacniacz i kolumny stereo a tutaj koszty już pną się ostro w góre i stac mnie pewnie będzie na jakiś low end ;) głośniki nie mogą być wyższe niż 35cm o mocy około 100W RMS i trzydrożne, a jednostka centralna dobrze by było jakby miała wejście optyczne :) w skrócie co zastąpi 10-letnią mini wieże i umożliwi szerokie rozstawienie głośników do 1500zł? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.