Skocz do zawartości
IGNORED

Wejscia PHONO we wzmacniaczach zintegrowanych a osobny preamp


bumbum

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam wzmacniacz. Marantz PM6010 KI signature i gramiak technics SL-Q33.
Co prawda znam zjawisko cichego grania na wejsciu phono, ale nie tylko to jest problemem. Chciałbym poprawic troche dźwięk, bo jest gorszy niz z CD. Mniejsza scena, nie taki bas jakbym chciał. Wkładkę mam ortofona REDa.
Jestem skłonny kupic przedwzmacniacz tak do 500pln max, ale czy to poprawi na tyle dźwięk i czy róznica będzie odczuwalna?
Myslałem nad CAMBRIDGE AUDIO AZUR 551P czy project phono box.

Nie wiem czy pchac kasę w przedwzmacniacz czy wymienic gramofon, moze samą wkąłdkę? Co będzie najrozsądniejszym pomysłem , oczywiscie do ok 500pln max.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Red buduje fajną przestrzeń. To nie może być wina wkładki. Szczęśliwie się tak składa, że pre gramofonowe są dość tanie i można je wypożyczać. Wypożycz więc za kaucją, zweryfikuj na własne uszy postęp i sam oceń. Choć moim zdaniem warto podwoić kwotę na ten element. Przynajmniej :) Nie no tysiak musi być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno nowego za 500 to wyrzucone pieniądze,żeby poczuć różnicę szukaj używki, która jako nowa kosztowała ponad tysiąc.
Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zdecydowanie polecam zakup przedwzmacniacza gramofonowego. Wiele osób ignoruje klasę przedwzmacniacza, kupując coraz lepsze gramofony, a wąskim gardlem jest właśnie przedwzmacniacz.
Jeśli jesteś zainteresowany nowym urządzeniem, zwróć uwagę na Pro-Ject Phono Box S (http://q21.pl/pro-ject-phono-box-s.html). Minimalnie wyższy budżet, jednak urządzenie przyzwoite, dające możliwość wykorzystania potencjału Twojego systemu analogowego.
Zresztą jest u nas możliwość wypożyczenia urządzenia, jeśli sprawdzi się, to zostanie, jesli jednak nie spełni Twoich wymagań, po prostu go oddasz.

W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wiele osób mówi mi ze 500pln to wyrzucone pieniądze. Minimum to tysiąc pln.
W takim razie uzbieram te tysiac, ale co wtedy wybrać?
czy np. Phono Box DS Projecta jest dobrym wyborem?
Z uzywanych widzę na allegro jedynie CLEARAUDIO NANOPHONO za niecałe 600pln.
Używek trudno dostac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ten CLEARAUDIO NANO PHONO to całkiem dobra cena. Ja mam Pro-Ject Phono Box SE II i jestem bardzo zadowolony. Tu masz porównanie w pdf-ie warto poczytać:
Clearaudio Nano Phono
Pro-Ject Phono Box SE II
Pro-Ject Phono Box II

www.hi-fi.com.pl/images/numeryhfim/2010-07/pdf/43-46_07-08_2010.pdf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Kiedyś była taka czeska firma Ri-audio. Robiła bardzo udane przedwzmacniacze gramofonowe. Na tyle udane, że znana niemiecka firma gramofonowa Clearaudio rozpoczęła współpracę z Ri-audio. Niestety Czesi zniknęli z rynku :(
Jeżeli małe pre od Clearaudio jest kontynuacją projektu Ri-audio to wcale mnie nie dziwi ocena tego malucha w teście porównawczym HFiM.
Na pewno warto posłuchać bo to świetne pre kiedyś było.
A na dodatek w bardzo okazyjnej cenie się trafia, nie tylko używane ale też i nowe znalazłem: [url="http://winyle.pl/przedwzmacniacze/1074-przedwzmacniacz-nano-phono-mm-mc.html"]http://winyle.pl/przedwzmacniacze/1074-przedwzmacniacz-nano-phono-mm-mc.html[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, była taka współpraca pomiędzy Ri-Audio a Clearaudio. Ale dotyczyła ona tylko jednego modelu - Clearaudio Symphono. To jednak coś innego niż Nano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='GregWatson' timestamp='1386682814' post='3016505']
Ja mam Pro-Ject Phono Box SE II i jestem bardzo zadowolony.
[/quote]
Nie robią juz tego modelu. Bezposrednim nastepcą tego modelu jest Phono Box S i jak narazie jest moim faworytem. Cena niecałe 8 stówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Oj chyba raczej ten jest nastepcą: http://allegro.pl/pro-ject-phono-box-ds-kredyt-10x0-odsluchy-i3753072199.html

Co za lenie: " Precyzyjny o niskim poziomie szumu przedwzmacniacz gramofonowy, korzysta z bezkompromisowej konstrukcji Dr, Sykory, dobrze znanej ze znanej z konstrukcji Phono Box DS+. Niedużo uproszczona versja DS nie posiada wyświetlacza oraz przekaźników, oferuje znakomity produkt w znakomitej cenie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bumbum' timestamp='1386680660' post='3016474']
Faktycznie, wiele osób mówi mi ze 500pln to wyrzucone pieniądze. Minimum to tysiąc pln.
W takim razie uzbieram te tysiac, ale co wtedy wybrać?
czy np. Phono Box DS Projecta jest dobrym wyborem?
Z uzywanych widzę na allegro jedynie CLEARAUDIO NANOPHONO za niecałe 600pln.
Używek trudno dostac.
[/quote]Witaj , Nie chodzi o to ,żeby zbierać tysiąc potem dwa itd, po pierwsze nie podpalaj się ,"że już muszę", przedwzmacniacze to nie bułki czy pomarańcze dzień przed świętami.A konkretnie: na niemieckim portalu jest lehmann audio black cube za 130 eur , warto też zagladać na polskie hifi.pl , i czekać cierpliwie. Możesz też sam dać ogłoszenie,ale tu radzę poczekać do stycznia.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kgr' timestamp='1386753130' post='3017195']
na niemieckim portalu jest lehmann audio black cube za 130 eur
[/quote]
A gdzie mozna go kupić? Szukałem wgooglach i nie znalazłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bumbum' timestamp='1386764189' post='3017339']
A gdzie mozna go kupić? Szukałem wgooglach i nie znalazłem
[/quote]
No i kupione.
Phono CS Blue II za 363pln z wysyłką.
Nie prównywałem nigdy z zewnetrznymi preampami, ale roznica z tym wbudowanym w wzmacniacz marantz PM6010ose KIS jest bardzo duza. Przede wszystkim usłyszałem bas, którego nie było przedtem. Lepsza scena, pojawiły się dźwięki dotąd niesłyszalne. Wysokie są łagodne nie ma ich dużo ale są takie dxwięczne, nie potrafię dokładnie okreslic. Najbardziej ucieszył mnie dół pasma, teraz słychac ze to gra . Nie jest głosniej niz w CD , bo w sumie kiedys słuchałem jakis preamp diy i po za tym ze grał głośniej niż na wbudowanym w wzmacniacz NAD, zadnych znaczacych róznic w samym dźwięku nie usłyszałem. Tutaj słychac zdecydowanie.
Mam co prawda jeszcze kabelki fabryczne w gramofonie i zastanawiam sie czy nie warto by było to zmienić.
Teraz własnie słucham Sting-a "The Soul Cage", i ostatni utwór na A stronie az mnie ciarki przeszły od uderzenia w bęben. Gitara na B stronie 1 utwór, jakby grał tuz przy mnie, bardzo realistycznie. Nie spodziewałem sie takiej zmiany. naprawdę udany zakup

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk z "The soul cages" Stinga jest bardzo charakterystyczny, bo nagrano go w systemie Q-Sound, którego zadaniem jest poszerzenie bazy stereo. Osiągnięto to wprowadzając zaburzenia fazowe do dźwięku studyjnego. U mnie z tej płyt otrzymuję właściwie dźwięk niemalże dookólny, bardzo dużo źródeł pozornych mam z boku głowy, po obu stronach, a nawet lekko z tyłu. Są takie momenty, że na bazie stereo dzieje się stosunkowo mało, bardzo silnie grają boki.
Pozdro,
Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bumbum' timestamp='1386448918' post='3014308']
Chciałbym poprawic troche dźwięk, bo jest gorszy niz z CD.
[/quote] - no , a teraz jak ? - czy jest lepszy jak z cd ? - takie retoryczne pytanie...swoją drogą ten technics SL-Q33 to kawał dobrej maszyny - ma wszystko co potrzeba....tak samo jak Universum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='excel' timestamp='1387394598' post='3024278']
czy jest lepszy jak z cd ? - takie retoryczne pytanie
[/quote]
to znaczy, że z bambino tez powinien być lepszy niż z CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepszy niz CD marantz CD67mk2, nie wiem, na pewno inny dźwięk, dla mnie bardziej przyjemny na pewno na poziomie CD. Nie osłuchałem się jeszcze a to tak trudno powiedzieć . Na pewno lepszy od mojego poprzedniego CD sony x222es..
Jeszcze czeka mnie wymiana kabla pomiedzy pre a gramofonem. Zamówiłem własnie kabel Shultz-a polecany przez kolege Ahaja, ale wymiana chyba po nowym roku. Fabryczny jest dosć długi przez co pojemność moze byc wysoka.Shultz-a dam max 50cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po dłuższych odsluchach stwierdzam że z gramofonu dźwięk jest lepszy przez to pre. Porównania tych samych płyt na cd i winylu i czarny krążek brzmi ciut lepiej

Wysłane z mojego ZP810 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.