Skocz do zawartości
IGNORED

Kto zna Sonos CONNECT: AMP ZP 90 ?


1siedem

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,
urządzenie wymaga końcówki mocy do zasilenia kolumn, tak więc od klasy końcówki także zależy jakość dźwięku. W praktyce w konfiguracjach z aktywnymi monitoram czy tańszymi zestawami końcówka mocy i kolumny, urządzenie sprawdza się bardzo dobrze.
ZP90 natomiast takźe dosyć często wykorzystywana jest takźe w bardzo zaawansowanych, drogich systemach audio. W takich konfiguracjach wyprowadzamy sygnał jednym ze zlącz cyfrowych (jest optyczne i coaxialne) do zewnętrznego przetwornika i to już tylko od niego zaleźy jakość.
Pod względem funkcjonalnym natomiast jest to moim zdaniem jeden z lepszych odtwarzaczy strumieniowych na rynku. Obsługa za pomocą tableta jest bardzo intuicyjna i szybka, urządzenie bezproblemowo współpracuje z dyskami NAS, mamy dostęp do setek stacji radiowych oraz serwisów streamingowych.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na prezentacje możliwości urządzeń Sonos. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

[quote name='1siedem' timestamp='1386543971' post='3015309']
Czy ktoś z Was słuchał tego odtwarzacza strumieniowego ? Jakieś spostrzeżenia?
Pozdrawiam,
[/quote]

Mam dwa ZP 90 i dwa ZP 120.
Co konkretnie chcesz wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Q21' timestamp='1386571065' post='3015352']
Witaj,

ZP90 natomiast takźe dosyć często wykorzystywana jest takźe w bardzo zaawansowanych, drogich systemach audio. W takich konfiguracjach wyprowadzamy sygnał jednym ze zlącz cyfrowych (jest optyczne i coaxialne) do zewnętrznego przetwornika i to już tylko od niego zaleźy jakość.

[/quote]
Dziękuję za odpowiedź. Szukam odtwarzacza, który będzie miał w sobie dość dobrego DACa. Jeśli mam stawiać osobno przetwornik c-a, to już lepiej póść w kompa. Tyle, że nie wiem o jakich systemach Pan pisze, tzn jaki jest rząd cen. Może inaczej - jakiemu odtwaraczowi CD odpowiadałby ten Sonos?

[quote name='rochu' timestamp='1386596015' post='3015579']
Mam dwa ZP 90 i dwa ZP 120.
Co konkretnie chcesz wiedzieć?
[/quote] 2 x 2 ??? nieźle
szukam łatwego w obsłudze i użytkowaniu strumieniowca. Chcę zrzucić część płyt na HDD (ew. NAS) i sterować np tabletem. DO tego szukam jakości, która nie popsuje duetu Harpia Amstaff i Xindak PA-M:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

ZP90 po analogu gra całkiem nieźle jak na odtwarzacz plików za dość niewielkie pieniądze.
Dobry zewnętrzny DAC potrafi poprawić sprawę chociaż nie musi bo w systemach gdzie dźwięk ma odpowiednią masę i nasycenie wystarcza granie z ZP90 po analogu..
Jest jeden warunek, ZP90 musi grać połączony kablem ethernetowym a jeżeli jest podłączony po WiFi to w pomieszczeniu gdzie znajduje się ZP90 musi być także podłączony Bridge. Nie wiem z czego to wynika ale tak jest.
Jeżeli w/w warunki są spełnione mamy źródło zbliżające się jakością do Naima CDi-2. Tak jest przynajmniej u mnie,
Posiadam 3 egzemplarze Bridge i to pozwala mi grać w całym domu z zadowalającą, jak na pliki flac, jakością dźwięku.

Sonos obsługuje Spotify, co nie każdemu strumieniowcowi jest dane.

Minusem (dla niektórych) jest, że nie obsługuje gęstych plików.
Ważne jest także to, że maksymalna wielkość biblioteki to 64 000 plików.

Obsługa jest na pewno jedną z lepszych jakie znam. Co do mnie wolę pilota CR200 niż obsługę z tabletu.
Tablet jest po prostu za duży a bateria CR200 wystarcza na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rochu' timestamp='1386624718' post='3016054']
ZP90 po analogu gra całkiem nieźle jak na odtwarzacz plików za dość niewielkie pieniądze.
Dobry zewnętrzny DAC potrafi poprawić sprawę chociaż nie musi bo w systemach gdzie dźwięk ma odpowiednią masę i nasycenie wystarcza granie z ZP90 po analogu..
Jest jeden warunek, ZP90 musi grać połączony kablem ethernetowym a jeżeli jest podłączony po WiFi to w pomieszczeniu gdzie znajduje się ZP90 musi być także podłączony Bridge. Nie wiem z czego to wynika ale tak jest.
Jeżeli w/w warunki są spełnione mamy źródło zbliżające się jakością do Naima CDi-2. Tak jest przynajmniej u mnie,


Sonos obsługuje Spotify, co nie każdemu strumieniowcowi jest dane.


[/quote]Wielkie dzięki, u mnie byłby podłączony kabelkiem. Trzeba go będzie posłuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Obecnie za transport służy mi sq classic, podpięty jest do dac'a. Muzyka leży na kompie gdzie stoi sq serwer. Co wniesie mi sonos?Jak odtworzyc muzykę z kompa?Spięcie sonosa z wimpem(który w końcu udostępni flac ) brzmi kusząco. Ale co z resztą zbiorów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kamil' timestamp='1387316782' post='3023403']
Witajcie.
Obecnie za transport służy mi sq classic, podpięty jest do dac'a. Muzyka leży na kompie gdzie stoi sq serwer. Co wniesie mi sonos?Jak odtworzyc muzykę z kompa?Spięcie sonosa z wimpem(który w końcu udostępni flac ) brzmi kusząco. Ale co z resztą zbiorów?
[/quote]
Przez Sonosa odtworzysz bez problemu pliki muzyczne z komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.