Skocz do zawartości
IGNORED

Kef R500


lexusiatko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)
W niedalekiej przyszłości moja siostra upatrzyła sobie (tak tak upatrzyła, wygląd ważniejszy) wyżej wymienione kolumny Kef R500
Chyba ze ktoś zna jakieś ''ładne'' i nieźle grające kolumny.
Kupno prawdopodobnie dopiero w 2014 roku, ale chciałbym się dowiedzieć troszkę wcześniej z czym to się je co i jak by to jakoś zagrało.
Pomieszczenie w jakim to będzie grało to 17m2
Mam do was pytanie, mianowicie z jakim wzmacniaczem można to będzie połączyć.
Muzyka to w większości Wokale Bartosiewicz czy Agnieszki Chylińskiej.Dużo polskiej muzyki, czasem coś z lekkiego rocka ( Lubi Muse )
Budżet to 4000tys może być ciut więcej, ale by było warto :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Przekabacił bym siostrę na R-300.Na pięknych standach będą się też extra prezentowały (moim zdaniem nawet lepiej).Większy głośnik basowy i do tego metrażu na pewno wystarczy.Mniejszy kłopot z ustawieniem(mimo wszystko i podstawkowe powinny być odstawione od ściany.A jak już to koniecznie musi być Kef seri (r) to 700.A le to już sporo więcej.A ha i ta cena 4000 koła to jest za jedną sztukę kef r 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
rozumiem, że poruszamy się w budżecie 4000 zł. za wzmacniacz do R500 ?
Zacznę od wyboru kolumn, w Twoim pomieszczeniu optymalnie zagrają R500, chociaż R300 także jest dobrą propozycją.

Kwestia wzmacniacza - biorąc pod uwagę preferencje brzmieniowo, zwróciłbym na pewno uwagę na integrę Roksan Kandy K2 Integrated Amplifier (http://q21.pl/roksan-kandy-k2-integrated-amplifier.html), która moim zdaniem świetnie współpracuje z kolumnami KEF, dając pełne, dynamiczne brzmienie i przede wszystkim rewelacyjną przestrzeń, scenę (jest to zasługa technologii Uni-Q w kolumnach KEF). Na listę odsłuchową koniecznie wpisałbym także wzmacniacz Audiolab 8200A (http://q21.pl/audiolab-8200-a.html) oraz hybrydę lampową Xindak XA-6900 (http://q21.pl/xindak-xa-6900-2011-version.html).
Jeśli możemy minimalnie zwiększyć budżet lub jeśli decyzja zapadałaby na monitory R300 i zaoszczędzoną kwotę będziemy mogli przeznaczyć na wzmacniacz, sugerowałbym posłuchać świetny wzmacniacz hybrydowy Vincent SV-227 (http://q21.pl/vincent-sv-227.html) lub konstrukcję dual-mono, pracującą w czystej klasie A Xindak PA-M (http://q21.pl/xindak-pa-m-integrated-amplifier.html).

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Wszystkie urządzenia i kolumny są fizycznie dostępne w naszym salonie, tak więc w jednych warunkach i w miłej atmosferze przy dobrej kawie możesz sobie wszystko posłuchać.
W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek podstawkowe odpadają, musi to być kolumna podłogowa.Myślisz że R500 będzie za małe do takiego metrażu? R700 stanowczo za drogie są...
Co do propozycji Q to Roksan odpada, brzydki jest nawet dla mnie xD Co do reszty to wyglądają całkiem przyzwoicie.Jesteśmy z Łodzi, więc odsłuch jak najbardziej by nam/jej pasował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

R300-ma większy przetwornik.Bas może być fajniejszy w mniejszym pomieszczeniu.Sprawa Roksana-jak wygląd nie pasuje to uderz w Naima 5si.Q21-jest blisko ciebie.Zadzwoń umów się z chłopakami(na odsłuch) i ocenicie.Mają Kefy,Roksana,Naima,Nada.Koledzy spoko-doradzą wytłumaczą,odpowiednio cię skasują i będziesz pan zadowolony.(he he to żart oczywiście) :)
I te propozycje od nich też wez pod uwagę.Masz blisko,możesz na dwie lub trzy raty sobie wpaść i posłuchać-nawet jak coś jest brzydkie,ale może pięknie grać.Mi tam się podoba.Roksan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale jak już pisałem podstawka odpada.Z pewnością skorzystam z propozycji Q , ale oczywiście o wszystkim decyduje siorka.Jej kasa to niech sobie decyzje podejmuje.Ja jestem ten dowiadująco-sledzący

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Bez dyskusji to można butelkę z kumplem przechylić. :) Ja tam bym wolał posłuchać.A co do 8000 koła,to jak tyle jest w stanie dać,to i 1000 dodatkowy też się znajdzie-a za 9000 ma spokojnie R-700.Trzeba poszukać,pogadać,ponegocjować -a warto.

Już nawet bez negocjacji za 8000 koła widzę w trzech salonach R-700.Może nie polska dystrybucja-ale jednak.Zawsze można rozmawiać-nawet trzeba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

[quote name='yamfan' timestamp='1386788986' post='3017725']
Jezeli ma 8 kola to bierzcie R700 bez dyskusji
jezeli ma 1 kola wiecej bierzccie R900 .... no tu moze byc problemik Ale co tam .=chwilka dyskusji i juz .
[/quote]
ha ha, ta dyskusja by musiała być długa względem R-900,ale kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie R500 po 8 koła to towar sciągany na własną rękę. W Kefie mają taki patent, że jak kupisz kolumny to do 2 tygodni musisz wysłać im taki załącznik od gwarancji gdzie jest pieczątką firmy która Ci je sprzedała, numer seryjny kolumn itp, oni to sprawdzają czy coś takiego poszło do dystrybutora na nasz kraj, jeśli nie, możesz pocałować się w ...:) Czytałem kiedyś na temat tych sklepów które mają zawsze o wiele niższe ceny od pozostałych (jest ich kilka na ceneo), ściągają sami z np Niemiec, w razie usterki wysyłają do jakichś szpeniów też w Niemczech bądź u nas a czas oczekiwania jest niesamowity :) Ludzie potrafili czekać po kilka miesięcy na amplitunery.

Tu macie o jednym z tych sklepów [url="http://www.hdtv.com.pl/forum/gdzie-kupic/82094-rtvmax-pl-jak-z-rzetelnoscia.html"]http://www.hdtv.com.pl/forum/gdzie-kupic/82094-rtvmax-pl-jak-z-rzetelnoscia.html[/url]

Jedyne co to sprzęt od naszych dystrybutorów i kwestia targowania, a jest z czego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

[quote name='TRIBUL' timestamp='1386791504' post='3017777']
Te wszystkie R500 po 8 koła to towar sciągany na własną rękę. W Kefie mają taki patent, że jak kupisz kolumny to do 2 tygodni musisz wysłać im taki załącznik od gwarancji gdzie jest pieczątką firmy która Ci je sprzedała, numer seryjny kolumn itp, oni to sprawdzają czy coś takiego poszło do dystrybutora na nasz kraj, jeśli nie, możesz pocałować się w ...:) Czytałem kiedyś na temat tych sklepów które mają zawsze o wiele niższe ceny od pozostałych (jest ich kilka na ceneo), ściągają sami z np Niemiec, w razie usterki wysyłają do jakichś szpeniów też w Niemczech bądź u nas a czas oczekiwania jest niesamowity :) Ludzie potrafili czekać po kilka miesięcy na amplitunery.

Tu macie o jednym z tych sklepów [url="http://www.hdtv.com.pl/forum/gdzie-kupic/82094-rtvmax-pl-jak-z-rzetelnoscia.html"]http://www.hdtv.com.pl/forum/gdzie-kupic/82094-rtvmax-pl-jak-z-rzetelnoscia.html[/url]

Jedyne co to sprzęt od naszych dystrybutorów i kwestia targowania, a jest z czego :)
[/quote]
Tak zgadzam się-masz rację.No ale są i tacy co olewają gwarancję polskiej dystrybucji-ryzyko-może nic się nie popsuje.Dlatego ja osobiście też wolę Polską dystrybucję i towar nowy,albo z drugiej ręki ale jeszcze na gwarancji.
A RTV max z Łodzi znam znakomicie-i wiele innych pseudo salonów.Ale to wolny kraj,każdy jest dorosły i robi co chce.
Aha i te po 8000 koła to R-700 a nie R-500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie pary R700 i mam R900 .
Ale też i Koledze dobierałem system w którym ma R300 , Xindak PAM ( końcówka ) , Stream Magic 6 ( służy też jako preamp ) .
Do tego kabelki Albedo Air 1 i Red Dawn i jest BARDZO zadowolony z tego zestawu a siedzi w tym od wielu lat.
R500 bym odpuścił bo jeden duży woofer to nie to co dwa małe .

R700 czy R900 potrzebują już PRĄDU !
I tu albo leciwy używany Krell czy mocna też leciwa końcówka albo mamy dychę na wzmak . Inaczej nie bardzo widzę sens kupowania R700 czy R900 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.