Skocz do zawartości
IGNORED

Harman Kardon AVR-10 i problem na start (brzęczenie...)


sephiroth1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie.

 

Jest to chyba mój pierwszy post na tym forum i tak trochę niefajnie wyszło, że od razu z problemem.

 

Dzisiaj dostarczono do mnie używany amplituner tak jak w temacie (H/K AVR-10).

Jako, że to mój dopiero drugi sprzęt tego typu (wcześniej wzmacniacz Sansui) nie mam prawie zielonego pojęcia w temacie.

Przejdę do sedna.

Mianowicie, podłączyłem do w/w amplitunera kolumienki Tonsil DUET, później kompa na AUX i ... gra.

Problem jednak polega, na tym, że bez względu na głośność czy źródło (nawet odłączone) słychać w kolumienkach "brzęczenie".

Wiem, że nie powinienem wiele wymagać od sprzętu na tym poziomie, lecz dla porównania przy podłączonych tych samych kolumnach do subwoofera Microlab, czy do wspomnianego wcześniej Sansui takie coś nie miało miejsca. Owszem, można było usłyszeć szum, po podkręceniu potencjometru do pewnego poziomu, lecz tutaj wyraźnie słychać jak na moje ucho "sprzężenie". (nie wiem jak to ująć).

Dodam jeszcze, że efekt ten słychać bez względu na ustawienia surround (on/off itp.)

 

Mam więc do Was Forumowicze pytanie.

Czy to jest normalne?

Czy da się coś z tym zrobić? Jeśli tak to co?

Ile ewentualnie kosztowała by diagnoza takiego "czegoś"?

 

PS. Na słuchawkach (AKG K511) nie słychać tego efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpięte jest wszystko poza kolumnami i nadal słychać to "coś".

Jest to na tyle ciche, że trzeba przystawić ucho do głośnika, lecz nie wydaje mi się to zjawisko naturalne.

Gdzieś wyczytałem (dotyczyło AVI-100), że problem ten, był słyszalny tylko po podłączeniu front speakers.

Ja niestety nie posiadam żadnych innych kolumn poza tymi które mam teraz podpięte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.