Jump to content
IGNORED

Kolumny Philips 22RH456 Jak powinny być podłączone głośniki w fazie czy przeciwfazie?

mirek23

Recommended Posts

Witam serdecznie użytkowników i zwracam się z pytaniem. Kupiłem kolumny philips 22RH456 i widzę,że wszystkie głośniki są odwrotnie podłączone. Tj. tam gdzie na głośniku jest plus+ podłączony jest minus ze zwrotnicy -
Głośnik średnio-tonowy i nisko-tonowy ma wspólne masy ze zwrotnicy ,a na głośnikach podłączone jest pod + . Czy tak powinno być w oryginale że głośniki są w tzw. przeciw-fazie ? A może tak ktoś zrobił ?
Może znajdzie się osoba mająca kolumny Philips 22RH456 i zechce zerknąć do środka lub może ktoś zna temat tych kolumn i podpowie. Podobno przy zwrotnicy pasywnej podłącza się w przeciw-fazie,ale jaka jest zwrotnica w tym modelu nie wiem. Dołączam zdjęcia zwrotnic
Byłbym wdzięczny za podpowiedzi. Dziękuję serdecznie

[quote name='malikali' timestamp='1386923670' post='3019019']
Odpowiedź jest w tym temacie nie wiem o czym tu jeszcze pisać, ale jak chcesz bardziej obrazowo, to tu jest opisane
[url="http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/4418-zwrotnice-glosnikowe-wprowadzenie-do-tematu"]http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/4418-zwrotnice-glosnikowe-wprowadzenie-do-tematu[/url]
[/quote]

Dziękuje za podpowiedź ,ale nie wszystko da się wyczytać z tematu budowa zwrotnic.
Chodziło mi o uzyskanie odpowiedzi czy głośniki są w fazie ,czy może nie. A jeśli tak to które.
Właśnie człowiek rozkręcił swoje kolumny i sprawdził jak jest w oryginale. Nisko-tonowy w fazie ,średnio i wysoko-tonowy w przeciw .
Dziekuję za podpowiedź

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.