Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Philips 22RH456 Jak powinny być podłączone głośniki w fazie czy przeciwfazie?


mirek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie użytkowników i zwracam się z pytaniem. Kupiłem kolumny philips 22RH456 i widzę,że wszystkie głośniki są odwrotnie podłączone. Tj. tam gdzie na głośniku jest plus+ podłączony jest minus ze zwrotnicy -
Głośnik średnio-tonowy i nisko-tonowy ma wspólne masy ze zwrotnicy ,a na głośnikach podłączone jest pod + . Czy tak powinno być w oryginale że głośniki są w tzw. przeciw-fazie ? A może tak ktoś zrobił ?
Może znajdzie się osoba mająca kolumny Philips 22RH456 i zechce zerknąć do środka lub może ktoś zna temat tych kolumn i podpowie. Podobno przy zwrotnicy pasywnej podłącza się w przeciw-fazie,ale jaka jest zwrotnica w tym modelu nie wiem. Dołączam zdjęcia zwrotnic
Byłbym wdzięczny za podpowiedzi. Dziękuję serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest w tym temacie nie wiem o czym tu jeszcze pisać, ale jak chcesz bardziej obrazowo, to tu jest opisane
http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/4418-zwrotnice-glosnikowe-wprowadzenie-do-tematu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='malikali' timestamp='1386923670' post='3019019']
Odpowiedź jest w tym temacie nie wiem o czym tu jeszcze pisać, ale jak chcesz bardziej obrazowo, to tu jest opisane
[url="http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/4418-zwrotnice-glosnikowe-wprowadzenie-do-tematu"]http://livesound.pl/tutoriale/artykuly/4418-zwrotnice-glosnikowe-wprowadzenie-do-tematu[/url]
[/quote]

Dziękuje za podpowiedź ,ale nie wszystko da się wyczytać z tematu budowa zwrotnic.
Chodziło mi o uzyskanie odpowiedzi czy głośniki są w fazie ,czy może nie. A jeśli tak to które.
Właśnie człowiek rozkręcił swoje kolumny i sprawdził jak jest w oryginale. Nisko-tonowy w fazie ,średnio i wysoko-tonowy w przeciw .
Dziekuję za podpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.