Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw do 5000 zł.


login_87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy wpis na forum. Niedługo się przeprowadzam i zastanawiam się nad jakimś audio. Powiedzmy, że byłbym wstanie wydać do 5000 zł. Jak to sobie wszystko wyobrażam.... Może najpierw wrzucę rzut pokoju:

 

xoaw.jpg

Na początek chciałbym 2 kolumny + wzmacniacz + żródło dźwięku: komputer i / lub CD a w późniejszym czasie jakiś tuner.

Nie wiem co na początek będzie lepsze. Kupno DAC i ciągnięcie kabla od komputera czy zakup CD. A może jedno i drugie ( chociaż przy tym budżecie to nie specjalnie są na to pieniądze.. )

Pomieszczenie ma 27 m2, wysokość 3m. Sofa znajduje się w odległości okolo 2 - 2,5m od ściany. Jeżeli chciałbym ciągnąc kabel od komputera to musiał by mieć pewnie z 8-10 m.

Czego słucham. Zazwyczaj reggae,roots, ska i pochodne, do tego rock, blues, jazz. Z czasem zapewne dojdzie do tego TV ale to jest kwestia pomijalna.

Jeżeli chodzi o kolumny to nie chciałbym ich odstawiać od ściany na więcej niż 30-40cm.

Pozdrawiam

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Michale,

moim zdaniem optymalnym dla Ciebie rozwiązaniem byłby zakup jednego z amplitunerów sieciowych czyli Yamaha R-N500 (http://q21.pl/yamaha-r-n500.html) lub Onkyo TX-8050 (http://q21.pl/onkyo-tx-8050.html). Dzięki takiemu rozwiązaniu amplituner będzie pracował w sieci i miał dostęp do plików audio, zapisanych np. na komputerze lub serwerze NAS (nie wspomnę o setkach dobrych stacji radiowych internetowych).

Biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz Twoje preferencje, zaproponowałbym Ci kolumny Monitor Audio Rx6 (http://q21.pl/monitor-audio-rx6.html), które zapewnią Ci dynamiczne, przestrzenne, uniwersalne brzmienie lub bardziej audiofilsko, z trochę lepszym wypełnieniem ale mniej efektownie, z delikatniejszym basem Audio Academy Phoebe III (http://q21.pl/audio-academy-phoebe-iii.html). Warto jeszcze posłuchać kolumny Roth Audio Oli RA4 (http://q21.pl/roth-audio-oli-ra4.html).

 

Przyjrzyj się moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ode mnie lampe Yaqin 100b +monitor audio rx2{widzialem juz po 999zl sztuka}.... posiadam te zestawienie i po dwoch miesiacach nadal nie moge sie nasluchac rewelacja!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam rDAC + rWAVE przesyłasz z kompa bezprzewodowo dzwiek.

Wzmacniacz NAD 326, Yamaha AS 500, Marantz 6004,

Kolumny w zależnosci od preferencji dzwiekowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. W sumie każda inna i pokazuje różne możliwe kierunki.

Mam pytanie odnośnie Yamaha R-N500. Czy ten amplituner będzie lepszym rozwiązaniem niż np. wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) + odtwarzacz sieciowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Po jakimś czasie bym dokupil odtwarzacz CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Nie chodzi mi tutaj konkretnie o Pioneera, może być analogiczny zestaw oparty na innej marce. Ogólnie lepiej kupić amplituner za ok 2000 zł czy wzmacniacz + odtwarzacz sieciowy w podobnej cenie. Jakie plusy minusy tych rozwiązań?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner Yamaha R-N500 to klasa wzmacniacza Yamaha A-S300, czyli prawie podstawowego modelu. Z drugiej strony jeśli mamy kupić tani wzmacniacz i tani odtwarzacz strumieniowy, moim zdaniem lepszym wyborem będzie urządzenie typu R-N500. Porównując A-30 z R-N500, osobiście wolałbym amplituner Yamaha.

Moim zdaniem ewentualną alternatywą może być zakup klasycznego, dobrego wzmacniacza np. NAD C316BEE (http://www.q21.pl/nad-c316-bee-dostawa-gratis.html) czy Xindak A-06 (http://www.q21.pl/xindak-a-06.html) i dokupienie odtwarzacza strumieniowego.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może Pioneer A-30 nie jest najlepszym pomysłem. Więc np. NAD C316 + np NAD DAC 1. Jeśli bym z czasem dokupil tuner ( NAD C426 ) i CD NAD mogłbym obsługiwać wszystko z jednego pilota?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego login_87. Jeśli szukasz czegoś co na prawdę Ci dobrze zagra to przemyśl te zestawy. Wzmacniacz i Cd w tym zestawie są o kilka klas lepsze od Yamahy 500 i Pioneera.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do Twojego pomieszczenia polecał bym Ci model 500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Trochę czasu minęło porozglądałem się i za radą Q21 zakupię amplituner Yamaha R-N500 i żeby nie ciagnąć 15m kabla chciałbym zakupić jeszcze Yamaha YWA-10 lub coś podobnego ? Możecie coś polecić?

Zostaje jeszcze tylko kwestia głośników. Myślę też nad jakimiś używkami... Co powiecie np o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam,

podłączam się do tematu ponieważ też szukam sprzętu do 5000zł. Byłem na odsłuchu i zrobiły na mnie wrażenie kolumny Audio Pro FS-20:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Słuchałem na wzmacniaczu Pioneer A-30. Można powiedzieć, że się zdecydowałem na ten zestaw tylko cały czas nurtuje mnie pytanie jakby zagrały na wzmacniaczu Pioneer A-50.... niestety nie mieli na stanie. Nie chodzi mi o moc (ponieważ do mojego 16-sto metrowego pokoju wystarczy A-30), ale o dokładność, wypełnienie i czystość dźwięku. Miał ktoś kiedyś doczynienie z tymi dwoma wzmacniaczami?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.