Skocz do zawartości
IGNORED

Eton 7-360 + no właśnie, co?


djrobo(queen)

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie.
od dwóch lat słucham zestawu na eton 7-360 i bochlender graebener neo-3pdrw .

jako że do nowego mieszkania nie pasują mi podstawkowce, postanowiłem wykonać nowe obudowy wolnostojące. przy okazji chcę system rozwinąć do 5.1
i w związku z tym wpadłem na pomysł zmiany wysokotonówki. generalnie z BG neo3 jestem bardzo zadowolony, bo to świetny tweeter, ale mam ochotę na coś nowego.

Etona nie zamienię, bo jest zaj^&^&*bisty . poza tym do centralnego i efektowych chcę kupić któryś z 5" też Etona.
co do wysokotonowego, zależy mi na detaliczności, wyciąganiu smaczków, może też trochę słodzić. podział na ok 2200kHz . filtry 1 rzędu raczej odpadają przez chykę etona.
cena myślę 400-500zł/szt
myślałem nad ss9700 lub Morel ET 338. co myślicie? jakieś inne pomysły?
a może warto dopłacić do SS9900 lub któregoś iluminatora (przynajmniej dać je na przód, do kolumn efektowych jakiś tańsze)??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='djrobo(queen)' timestamp='1386893668' post='3018931']
witajcie.
od dwóch lat słucham zestawu na eton 7-360 i bochlender graebener neo-3pdrw .

jako że do nowego mieszkania nie pasują mi podstawkowce, postanowiłem wykonać nowe obudowy wolnostojące. przy okazji chcę system rozwinąć do 5.1
i w związku z tym wpadłem na pomysł zmiany wysokotonówki. generalnie z BG neo3 jestem bardzo zadowolony, bo to świetny tweeter, ale mam ochotę na coś nowego.

Etona nie zamienię, bo jest zaj^&^&*bisty . poza tym do centralnego i efektowych chcę kupić któryś z 5" też Etona.
co do wysokotonowego, zależy mi na detaliczności, wyciąganiu smaczków, może też trochę słodzić. podział na ok 2200kHz . filtry 1 rzędu raczej odpadają przez chykę etona.
cena myślę 400-500zł/szt
myślałem nad ss9700 lub Morel ET 338. co myślicie? jakieś inne pomysły?
a może warto dopłacić do SS9900 lub któregoś iluminatora (przynajmniej dać je na przód, do kolumn efektowych jakiś tańsze)??
[/quote]
a może fountek??
[img]https://lh5.googleusercontent.com/-QLPFhXJrF_s/UL0XJPnNIhI/AAAAAAAAAgg/gIeGU45MjzU/w442-h665-no/a4.jpg[/img]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wszystko high-end co się świeci......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='areg' timestamp='1386922381' post='3018998']
a może fountek??
[/quote]
akurat Founteka nie chcę . raz że nie wejdzie mi na wysokość do szafki pod TV , a dwa że to konstrukcja mojego kolegi ze studiów i nie che jej papugować. swoją drogą to właśnie Piotrek namówił mnie na etona i to był dobry wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Siemasz, Robercik :-) Obtrzaskałem metodę montowania w chassis Founteków wstęg z folii alu 5 um grubej. Teraz to jest dopiero ogień :-) Wstaw między 7-360 i wstążkę 2-calową kopułę, to Ci kapcie spadną. Wstęgi Ci zrobię.

Pamiętasz, jak opowiadałeś mi o bass-hornie? Potrzebuję pomysł na coś, co zejdzie do 40 Hz i nie zajmie całego pokoju. Odezwij się do mnie na PW albo GG. Pozdro :-)

Jak chcesz z 7-360 koniecznie 2-way, to ja obstawiam Morela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym charakteryzuje się ta zaj...........ść tego Etona?

Nie żebym się czepiał, ale informacji w necie o Etonie jest jak na lekarstwo. Na ogół się pisze, że są super i tyle. Mam jakiś projekt na Etonach (Minuetta) i jak czasami mnie nachodzi na przeglądanie konstrukcji trójdrożnych to na ogół na tym projekcie się kończy. A na to trzeba wydać kupę kasy, więc chciałbym wiedzieć czy jest sens. Tym bardziej, że teraz gram na Illuminatorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Father_PiO' timestamp='1386939972' post='3019242']
Pamiętasz, jak opowiadałeś mi o bass-hornie? Potrzebuję pomysł na coś, co zejdzie do 40 Hz i nie zajmie całego pokoju
[/quote]
Może powinieneś spróbować BIB (Bigger is Better) by Terry Cain:
http://fullrangedriver.com/singledriver/DIYTQ8.html
http://www.diyaudio.com/forums/full-range/66173-terry-cains-bib-why-does-work-does-anyone-have-those-fostex-craft-handbooks.html
http://www.diyaudio.com/forums/full-range/66173-terry-cains-bib-why-does-work-does-anyone-have-those-fostex-craft-handbooks-26.html#post885539

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Możesz spytać forumowiczów, którym zrobiłem na nich kolumny. Jak na razie nikt złego słowa o Etonach nie powiedział.

[quote name='Dzius' timestamp='1387112452' post='3020983']
Może powinieneś spróbować BIB (Bigger is Better) by Terry Cain[/quote]

Ale to jest BLH przeznaczony chyba dla FR-ów, a mi chodzi o subwoofer tubowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Cadam' timestamp='1387112819' post='3020991']
Czy z tymi Etonami nie jest tak jak z celebrytami którzy są znani z tego że są znani?
[/quote]
Ze wszystkich zbyt drogich Etonów ten jest najmniej zbyt drogi.
Poza tym najtańszy Eton nazywa się Monacor SPH-176 i moim zdaniem tez jest zbyt drogi. Jednak na ogląd nie ma się o co do nich czepiać, najwyżej sprawdzić czy zaph je mierzył

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Father_PiO' timestamp='1387115331' post='3021051']
Ale to jest BLH przeznaczony chyba dla FR-ów, a mi chodzi o subwoofer tubowy.
[/quote]
To nie BLH tylko QWT podwojony, jak wsadzić niskotonowca też zagra.

Eton powiadasz ? to może coś takiego:
na stronie [url="http://www.cowanaudio.com/"]www.cowanaudio.com/ [/url] znajdź w menu projektów [u]Horn Sub Jr[/u] ,
czyli coś czego szukasz dla dwóch niskotonowych 10" Eton'ów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

[quote name='Kubri' timestamp='1387141751' post='3021533']
najtańszy Eton nazywa się Monacor SPH-176[/quote]

SPH-176 nie ma HexaCone'a.

[quote name='Dzius' timestamp='1387144413' post='3021582']
Eton powiadasz ? to może coś takiego[/quote]

Na tubach się nie znam, a nie chce mi się uczyć, więc jakbym chciał spróbować zrobić tubę, to gotowca, bez kombinowania. To o Etonach to napisałem do komentarza Adama, nie wiem, czy się zrozumieliśmy. Mnie generalnie wszystko jedno, tuba może być na czymkolwiek, byle była to tuba, byle grała jak tuba i schodziła przynajmniej do 40 Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Father_PiO' timestamp='1387179470' post='3021684']
SPH-176 nie ma HexaCone'a.
[/quote]

No nie ma, bo ma papier. Ale nie tylko. Nie ma tego samego rozmiaru cewki, takiego samego zawieszenia i jeszcze wielu innych elementów nie ma takich samych. Ma również istotnie rożne parametry TS.
A jednak to Eton.W każdym razie produkowany przez LPG mbh i wykorzystywany w Xaxianach które chwaliły się że to jest głośnik Etona choć Eton jest marką LPG.

Co by nie pisać, informacji i pomiarów Etonow jest dość mało w Internecie. Opracowania na nich dostępne głównie w Lausprehershop i Intertechnik

Jeśli chodzi o rysunki tub które pokazał Dzius w linkach, to widzę tam rury Voighta. Konstrukcje wymyśloną w latach 40. do głośników, które naprawdę bardzo odstawały możliwościami od współczesnych Etonów. W jakim celu stosować do nich taka obudowę? .

ps. tak żeby zeszły do 40 hz z dobrym wypełnieniem, to może lepiej dodać drugiego takiego Etona do obsługi niskiego zakresu pasma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etony nie są tanie i wielu kupuje Scany, o których pełno w sieci. I tyle. Kto miał Etona to wie, że to bardzo dobry wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

[quote name='Kubri' timestamp='1387185680' post='3021735']
No nie ma, bo ma papier. A jednak to Eton.[/quote]

Ale co z niego za Eton, jak jedyną rzeczą wyróżniającą go spośród innych głośników, jest właśnie HexaCone.

[quote name='dolphin123' timestamp='1387185684' post='3021742']
Kto miał Etona to wie, że to bardzo dobry wybór.[/quote]

Chyba chodzi o średnie tony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli basu za mało to może dodać drugi głośnik nisko odcięty ?
Coś takiego jak w tym przykładzie
http://www.lautsprechershop.de/index_hifi_de.htm?http://www.lautsprechershop.de/hifi/bau_eton2u.htm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='djrobo(queen)' timestamp='1386893668' post='3018931']
myślałem nad ss9700 lub Morel ET 338. co myślicie? jakieś inne pomysły?
a może warto dopłacić do SS9900 lub któregoś iluminatora (przynajmniej dać je na przód, do kolumn efektowych jakiś tańsze)??
[/quote]
Jednego i drugiego radził bym posłuchać. Mam ss9700 i mam Morel cat 308. Wprawdzie cat 308 to inny głośnik ale ma tą samą kopułkę i wychylenie liniowe. Morel był największym rozczarowaniem z wszystkich głośników jakie kupiłem. Dlatego radził bym posłuchać. ss9700 nie wart jest nawet połowy swoich pieniędzy. Ale z tych dwóch wybrałbym Scan Speaka. Ale tak prawdę powiedziawszy to z tym Scan Speak'iem nie byłbym zbyt szczęśliwy. Zresztą dlatego leży na półce. Sprawdź tutaj co ludzie dają do ETONa
http://www.lautsprecherbau.de/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='djrobo(queen)' timestamp='1386893668' post='3018931']
generalnie z BG neo3 jestem bardzo zadowolony
[/quote]

Sprobuj Hiquphona, bedziesz wniebowziety ;) Ja ten upgrade poczynilem dwa lata temu i nie zaluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiły się dwa tematy w jednym:) sub tubowy nie ma nic wspólnego z moim zestawem 2-drożnym
a więc po kolei
[quote name='Father_PiO' timestamp='1386939972' post='3019242']
Pamiętasz, jak opowiadałeś mi o bass-hornie? Potrzebuję pomysł na coś, co zejdzie do 40 Hz i nie zajmie całego pokoju
[/quote]
ja suba tubowego zrobiłem jakieś 13 lat temu, jak jeszcze nie miałem pojęcia o pomiarach. był to sub typu front loaded, czyli tuba z przodu i obudowa zamknięta z tyłu. wykorzystałem głośnik monacor sph390tc . projektowałem w programie monacor caad 4.0
program nie potrafił wyrysować chyki amplitudowej, ale za to rysował dokładnie obudowę! http://image.ceneo.pl/data/products/17079871/i-monacor-caad-4-2-wersja-32-bitowa-dla-windows-9x-me-2000-nt-xp-vista-7-caad-4-2.jpg w zasadzie możnaby spróbować przenieść kształt narysowanej obudowy do Hornresp i zobaczyć jak to wyjdą chyki..
fakt faktem sub nie schodził jakiś super nisko, ale miał świetny atak, stopę czuło się całym ciałem, tak koncertowo. a swoją drogą wiem że sub dalej chodzi, znajomy DJ tworzy na nim bity, HH i dubstep.
acha, kilka gotowców, ale raczej w plener: http://www.speakerplans.com
a tu największy domowy sub http://www.royaldevice.com/custom31.htm#HORN SUBWOOFER


[quote name='osimar' timestamp='1387092029' post='3020702']
Czym charakteryzuje się ta zaj...........ść tego Etona?
[/quote]
myślę że tą wyróżniająca Etona cechą jest jego membrana Hexacone. jest bardzo sztywna i ma bardzo duże tłumienie wewnętrzne. break-upu praktycznie nie widać, porównaj np. z jakimiś alusami. poza tym chyki amplitudowe poza osia są aż do ok. 2,2kHz jednolite z tymi na osi, a wiele 18tek ma już w tym miejscu masakre poza osią. i potem robi się problem z integracją fazową przy FP - na osi jest płasko, a poza osią dziura :(
wielką zaletą Etona jest bas . w 15 litrach głosnik potrafi zrobic naprawdę niezła zadyme. bas jest urozmaicony, nie wali na jedno kopyto, potrafi i kopnąć, i zamruczeć, pasuje do każdej muzyki, od klasyki po techno i dub. to oczywiście moje subiektywne odczucia, nie chce nikogo do niczego przekonywać. nie wiem czy eton jest lepszy od scana czy nie. podejrzewam że gra inaczej. trzeba by zrobić bezpośrednie porównanie.

[quote name='KrzysiekA' timestamp='1387196424' post='3021885']
Sprawdź tutaj co ludzie dają do ETONa
[/quote]
widze że własciwie tylko ER4 , na który mnie nie stać (400EUR, masakraa). czy byłbyś skłonny wypożyczyć swoje ss9700 ?

[quote name='pharoh' timestamp='1387229605' post='3022423']
Sprobuj Hiquphona
[/quote]
pharoh, cenię Twoje podpowiedzi, szkoda tylko że to niedostępne glosniki, tak samo jak te CSS :(


btw czym się różni fountek x3.0 od cd2.0? bo nie widzę różnic poza mniejszą indukcja i niższą sugerowana FP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info.

Tutaj masz niższą cenę na ER4
[url="http://www.lautsprechershop.de/index_hifi_en.htm"]http://www.lautsprechershop.de/index_hifi_en.htm[/url]

a najlepiej napisać do [url="http://www.audiocomponents.nl"]www.audiocomponents.nl[/url]. Nie wiem jak jest teraz, ale parę lat temu można było się na prawdę zdziwić cenami. Etony wychodziły tam jakieś 35-40% taniej jak w Polsce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='djrobo(queen)' timestamp='1387241047' post='3022529']
widze że własciwie tylko ER4 , na który mnie nie stać (400EUR, masakraa). czy byłbyś skłonny wypożyczyć swoje ss9700 ?
[/quote]
Pożyczyć mógłbym. Problem w tym że mieszkam na zachodzie Niemiec.

Gdybyśmy mieszkali w pobliżu nie byłoby problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

[quote name='djrobo(queen)' timestamp='1387241047' post='3022529']
btw czym się różni fountek x3.0 od cd2.0?[/quote]

Powierzchnią wstęgi i zniekształceniami. X3 "idzie" prawie tak nisko, jak stary NeoPRO 5i (oceniając po zniekształceniach!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='djrobo(queen)' timestamp='1387241047' post='3022529']
widze że własciwie tylko ER4 , na który mnie nie stać (400EUR, masakraa). czy byłbyś skłonny wypożyczyć swoje ss9700 ?
[/quote]

Jeśli chcesz mogę pożyczyć Ci ScSp 9500 ... ale wysyłkę mógłbym Ci zrobić po nowym roku. Chyba że mieszkasz gdzieś blisko Krakowa - to ktos Ci go może podać w każdej chwili.

Mam też 9900 - ale niechętnie go pożyczę bo nówka prawie - jakbyś chciał spróbować z nim to musiałbyś przytargac swoje wynalazki do mnie i na miejscu zrobic sobie porówananie jak miałbys teoretycznie przygotowany układ. Czesci nie musiałbyś brać bo mam kilogramy.

ER 4 próbowałem - moim skromnym zdaniem nie wart jest ani ceny ani dzwięku. Albo po prostu nie mój typ barwy i prowadzenia góry.

A do Etona 7-360 pasuje też dobrze dzwiękowo Morel (dawny MDT33) stabilny i gładki z mnóstwem smaczków. A cena nie przyprawia zdaje się o zawrót głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Martin' timestamp='1387287302' post='3022832']
Jeśli chcesz mogę pożyczyć Ci ScSp 9500
[/quote] dzięki wielkie! bardzo chętnie posłucham tego głośnika, choć on się jednak ponoć różni od ss9700. brat bardzo często jeździ do krakowa, to może uda nam się umówić na wypożyczenie.
jesteś zadowolony z tych SS9900? myślisz że pasowałyby do mojego etona? czy warto do nich dopłacać? jako że rozbudowuję system do 5 kanałów, to jeszcze w centralnym musiałaby być taka sama wysokotonówka, w tylnych kanałach dałbym coś tańszego.
kolumny będą grać raczej tylko z tranzystorem, bo to amplituner.
filmy 50%, koncerty 25%, muzyka 25%
muzyka: symfoniczna, filmowa,rock, jazz (i smooth jazz), opera , czasem trance techno, dubstep
wykonawcy: Hans Zimmer, Pink Floyd, Dire Straits, Scorpions, Santana, Rammstein, Coma, Prodigy
aktualny system:
ampli Denon AVR3805
cd Sony CDP-950 (TDA1541)
bruray samsung bd-d5500
kończy się DAC na CS4389 ze stopniem analogowym na ECC88

[quote name='KrzysiekA' timestamp='1387262392' post='3022572']
Pożyczyć mógłbym. Problem w tym że mieszkam na zachodzie Niemiec.
[/quote] a to pech, bo ja mieszkam w Polsce i nawet nie mam nikogo na Zachodzie Niemiec. szkoda

aaa tak btw to następcą MDT33 jest właśnie ET338, o którym także myślę. cięzko jednak coś wywnioskować z wypowiedzi na forum, bo i ss9700 i et338 mają swoich wielbicieli, którzy tego drugiego nie cierpią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='djrobo(queen)' timestamp='1387486019' post='3025365']
bo i ss9700 i et338 mają swoich wielbicieli, którzy tego drugiego nie cierpią
[/quote]Ja słuchałem obu.
[url="http://www.audio.lutuje.se/files/_MG_0580.JPG"]http://www.audio.lutuje.se/files/_MG_0580.JPG[/url]
Jeden i drugi mi pasuje, ale granie jest inne. Tak jak powyżej stwierdzono, 9700 jest chłodniejszy. Morel wg mnie jest bardziej melodyjny, łagodniejszy.
Dużą rolę też odgrywa to, z czym łączymy te zestawy. Morel grał z chłodniejszym od revelatora Excelem i to mu pasowało. Nie widziałbym w subiektywnej ocenie połączenia 18W revelatora i morela. Grałoby mi to za ciepło całościowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='djrobo(queen)' timestamp='1387486019' post='3025365']
dzięki wielkie! bardzo chętnie posłucham tego głośnika, choć on się jednak ponoć różni od ss9700. brat bardzo często jeździ do krakowa, to może uda nam się umówić na wypożyczenie.
jesteś zadowolony z tych SS9900? myślisz że pasowałyby do mojego etona? czy warto do nich dopłacać? jako że rozbudowuję system do 5 kanałów, to jeszcze w centralnym musiałaby być taka sama wysokotonówka, w tylnych kanałach dałbym coś tańszego.
kolumny będą grać raczej tylko z tranzystorem, bo to amplituner.
[/quote]

To po nowym roku w takim razie możemy się umawiać.

Czy by pasowały? Nie piszę nigdy porad w stylu czy krokodyl jest bardziej długi czy zielony. Wszsytko zalezy od preferencji i aplikacji. Ja mam SS9900, jak i wiele innych kopułek - ale go nie używam ;-) Choć w zamyśle miał być w monitorach to do połaczenia Etona sprawdził się gorzej niż morele. 9900 był montowany kiedyś kiedyś w Takich konstrukcjach jak Pretorian i grał z 18-ką revelatora. I po prostu została mi para. To jeszcze za czasów mojej bytności i udziału w Sound&Line. Osobiście uważam że SS9900 to bdb głośnik, ale nie znalazłem dla niego chwilowo żadnej sensownej aplikacji stąd sobie lezy. (żeby nie było niedomówień ;-) nie zamierzam ich sprzedawać ) gdyby ktos próbował to wyciągnąć z kontekstu.

ET338 w bezpośrednim porównaniu jest właściwie? tożsamy z MDT33 - porównywalismy obydwa przy okazji konstrukcji EnigmaMini gdy pierwotnie grały na MDT33 a potem morel wprowadził ET338.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam połączenie Etona (innego niestety niż w tytule tematu) z ET338. Jeśli przejeżdżałbyś kiedyś przez Rzeszów to zapraszam na odsłuch.
http://diyaudio.pl/showthread.php/22978-plum-s-Margarett

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='djrobo(queen)' timestamp='1387486019' post='3025365']
aaa tak btw to następcą MDT33 jest właśnie ET338, o którym także myślę. cięzko jednak coś wywnioskować z wypowiedzi na forum, bo i ss9700 i et338 mają swoich wielbicieli, którzy tego drugiego nie cierpią
[/quote]
Wszystko zależy do czego to podłączasz no i oczywiście jaki masz gust. Tak naprawdę trudno powiedzieć cokolwiek o jakimś głośniku jeżeli nie wie się do czego to jest podłączone. A nawet jak się wie to trudno to odnieść do własnego sprzętu. Inna sprawa że jakiś głośnik może się podobać dopóki nie posłuchasz czegoś co ci się podoba bardziej(celowo nie napisałem "czegoś lepszego" bo jest to bardzo subiektywne). W Morelu nie podoba mi się że tak powiem brak substancji dźwięku. Morel modeluje barwę przez co oddala się od naturalnej barwy instrumentów. Zauważyłem też bałagan w budowaniu sceny w stosunku do innych głośników. Mam głośniki które budują scenę z dokładnością co do milimetra. Morel tego nie potrafi. To co może sie podobać to szczegółowość i rozciągnięcie sceny w daleko daleko w głąb. 9700 gra raczej pierwszym planem. W 9700 nie podoba mi się jego barwa jest suchy i sybilanty mają syczący charakter. Poza tym to całkiem dobry głośnik. Jeżeli ktoś chce głośnik o podobnym charakterze ale z lepszą barwą to powinien spróbować SB Acoustics SB29. Głośnik trzy razy tańszy i ze dwa razy lepszy od tego ss9700.
Ale to wszystko są dywagacje dotyczące mojego sprzętu i mojego gustu. Już nieraz z kumplem kłóciliśmy się przy odsłuch co brzmi lepiej i opinie były czasami ekstremalnie rozbieżne. Każdy szuka w tym idealnym dźwięku czegoś innego. Dla jednego ważna będzie przestrzeń, dla innego efektowne brzmienie, inny będzie chciał brzmienie jak najbardziej podobne do rzeczywistości a co poniektórzy sami nie wiedza czego chcą. W takim wypadku trudno jest jakikolwiek głośnik porównywać. A kupowanie czegoś bo w Internecie ktoś to chwali lub nie kupowanie bo komuś się nie podobało nie ma najmniejszego sensu. Sam się o tym przekonałem. Obecnie mam w domu o ile dobrze pamiętam osiem par głośników wysokotonowych i żaden mi się nie podoba na 100%. Drugie tyle miałem i sprzedałem. Dlatego powodzenia w szukaniu. A może powinienem napisać szczere kondolencje. Jak nie będziesz miał możliwości odsłuchu i to na sprzęcie pasującym do tego głośnika to będą to poszukiwania na kamienistej drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 21

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.