Skocz do zawartości
IGNORED

Ojciec Inkasent, kolos na moherowych nogach


thrak

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko bowiem, co jest na świecie, a więc: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu i pycha tego życia nie pochodzi od Ojca, lecz od świata. Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki.

--- (1 Jana 2:16-17) ---

 

Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?

--- (Mateusza 16:26) ---

Coraz częściej jestem przekonany, że wielu duchownych zaślepionych własną pychą tych słów nigdy nie czytało, nie ma pojęcia że takowe istnieją. Bo jeśli czytali i co gorsza znają, to gdzie jest Bóg, który winien w szczególności czuwać nad swoimi uczniami, najbardziej zaufanymi osobami na ziemi, tymi którzy jemu właśnie poświęcili swe życie? No jak to jest naprawdę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyferblat (nie zlosliwie) Uwazasz że zostaliśmy stworzeni tylko i wylacznie po to by bic poklony stworcy i wychwalac Jego imię? Czy to nie pachnie pycha Boska?

 

Przecież masz wolną wolę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imperium torunskie jednak masę kasy kosztowało, tego do grobu nie zabierze. Ciekawe czy biedacy kilkaset lat temu też tak krzywo patrzeli na budowle krolewskich pałaców, kościołów a dzis stanowi to nasza historię. Rydzyk kiedyś odejdzie a to co wybudował pozostanie. Tak jak szpital św ojca Pio.

Na swoje miejsce namaścił już pewnie zaufanego następcę. A co myśleli setki lat temu masowo budując świątynie? Zapewne tylko tyle, aby przeżyć. Reszta nie była ważna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej jestem przekonany, że wielu duchownych zaślepionych własną pychą tych słów nigdy nie czytało,

 

„Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego”

 

Bo jeśli czytali i co gorsza znają, to gdzie jest Bóg, który winien w szczególności czuwać nad swoimi uczniami

 

A czy oni są uczniami Boga ?

 

No jak to jest naprawdę?

 

To zbyt długa historia ,aby nań odpowiedzieć jednym zdaniem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wolną wolą również rozum. Wolny

 

Wolna wola nie wyklucza rozumu i vice versa .

 

Ciekawe, ilu dostapilo zaszczytu królestwa niebieskiego. Czlowiek z natury jest grzesznikiem.

 

Dlatego cieszmy się , że miłość Boża jest większa od od Jego sprawiedliwości .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Wiec dlaczego czepiasz sie Rydzyka wszak p Jezus szedl w spikocia dnia i szarym pyle drog a idąc uczył kochać i przebaczac. Może przed snem zaproponuje Ci namiot spotkania i rozwazanie Hymnu o Miłości cobys niczym cymbal grzmiacy nie skończył. Milej nocy panowie i duchowni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ilu dostapilo zaszczytu królestwa niebieskiego. Czlowiek z natury jest grzesznikiem.

 

Żaden przyjacielu, absolutnie żaden. Bo nie ma żadnego królestwa niebieskiego. Natomiast tu na ziemi mają swoje królestwo, PURPUROWE! Wiedzą o tym, więc korzystają dopóki mogą:-)

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego”

Tu nie chodzi o królestwo niebieskie, to tylko przenośnia, alegoria, odnośnik życia na ziemi. Chodzi mi o to, że niektórzy, nazwijmy to uczniowie Jezusa, a co za tym idzie Boga, nie robią nic, aby stosować się do głoszonych zasad na Ziemi.

 

Zgadza się. Wiec dlaczego czepiasz sie Rydzyka wszak p Jezus szedl w spikocia dnia i szarym pyle drog

Bo Rydzyk jeździ limuzynami, za pieniądze, na które nie zapracował, które nie są mu należne, które podstępnie od prostych ludzi wyłudził; to mnie właśnie boli. Ich głupota i jego przebiegłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Wiec dlaczego czepiasz sie Rydzyka wszak p Jezus szedl w spikocia dnia i szarym pyle drog a idąc uczył kochać i przebaczac. Może przed snem zaproponuje Ci namiot spotkania i rozwazanie Hymnu o Miłości cobys niczym cymbal grzmiacy nie skończył. Milej nocy panowie i duchowni.

 

Dlaczego się czepiam Rydzyka ? Ponieważ nienawidzę obłudy i zakłamania !

Jak myślisz , czy gdyby postępowanie Jezusa Chrystusa było zaprzeczeniem tego , o czym mówił i uczył , czy wówczas dałbyś Jemu (Jezusowi) wiarę ?

 

Tu nie chodzi o królestwo niebieskie, to tylko przenośnia, alegoria, odnośnik życia na ziemi. Chodzi mi o to, że niektórzy, nazwijmy to uczniowie Jezusa, a co za tym idzie Boga, nie robią nic, aby stosować się do głoszonych zasad na Ziemi.

 

Cóż , są to tylko nominalni chrześcijanie , ich wiara wypływa z tradycji , a nie z potrzeby serca , nadto uważam , iż większość ludzi jest gotowa uwierzyć , zaakceptować , przyjąć każdą religię pod warunkiem , że nie będzie ona (religia) kolidować z ich osobistymi interesami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy mesjaszami nowego przekazu - ksiądz na wizji TVNopodobnej w reklamie "Szlachetnej paczki" informuje, że kocha bogatych. Kocha więc też ojca Jana Króla (to podpowiedź do konkursu gdzieś wyżej, tudzież głębiej, zasygnalizowanego).

Bądźmy rycerzami - moherami - naprzeciw konformistycznej konkluzji sąsiadów, nawet przeciw własnym wątpliwościom. Uwierzmy w idee, bądźmy romantykami a jednocześnie realistami wiedzącymi, że w obecnym świecie bez pieniędzy wielkich idei nie rozruszasz.

 

2012_06_27_gdy_go_malowano_byl_bogiem-000001.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej jestem przekonany, że wielu duchownych zaślepionych własną pychą tych słów nigdy nie czytało, nie ma pojęcia że takowe istnieją. Bo jeśli czytali i co gorsza znają, to gdzie jest Bóg, który winien w szczególności czuwać nad swoimi uczniami, najbardziej zaufanymi osobami na ziemi, tymi którzy jemu właśnie poświęcili swe życie? No jak to jest naprawdę?

A może doskonale wiedzą czym jest Bóg. Nie uświadamiają wiernych bo skończyłaby się władza nad duszyczkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi Maju , co Rydzyk zrobił z pieniędzmi , które zebrał na ratowanie Stoczni ?

Naprawdę nie wiem !

 

Celem pytania nie jest to że nie wiesz, ale że nie miał prawa na to przeznaczyć co w Toruniu powstało, prawda? ;)

Teraz już wiesz, a wytłumaczyć dlaczego mógł, miał prawo?

 

hehe nie zauważyłeś że w mojej wypowiedzi był cynizm :-) ch... dostali ci którzy wysłali kapustę to ojca inkasenta, to jest jak czarna dziura na pieniąchy, jak wpadną to już ich nie odzyskasz....

 

Cynizm?

Raczej głupot powtarzanie....zapytaj lepiej czy ci co chcieli zwrotu pieniędzy dostali....GW, TVN-y nie podały przykładów?

Nie było głośnych procesów o zwrot mienia, o czym bredzisz ? ;)

Ludzie dobrowolnie oddawali głównie świadectwa udziałowe. W RM do znudzenia podawano w jaki sposób (kto chciał) można było swoje pieniądze odzyskać!

 

Maju dnia 14.12.2013 - 15:10 napisał

"Ps. Naoglądał się plotkarskiego TVN-u i mądrego zgrywa...."

 

 

Zaraz z nożem w ręku rzucisz się na gazetę wyborczą i zaczniesz obrażać wszystkich tych którzy mają czelność ją czytać. Ja rozumiem, że w zakresie swoich obowiązków masz obowiązek deprecjonowania każdej innej prasy poza swoją, jedynie słuszną, ale daj sobie spokój. Ludzie czytają wiele wydawnictw i na podstawie tego wyciągają własne wnioski. Ja wiem, że ta czynność jest ci obca,ponieważ musisz pisać co ci każą.

 

Do tego tematu za mną przylazłeś? Tu też będziesz mnie pomawiał swoimi kłamstwami podły manipulancie?

 

O kłamstwach GW (Twojej wyroczni) już było przeoczyłeś ten mój wpis! :))

 

....to się w najprostszej fazie nazywa natręctwo.

 

Słuszna uwaga....jesteś natrętem który z wycieczek personalnych do mnie uczynił sobie hobby!

 

Bo Rydzyk jeździ limuzynami, za pieniądze, na które nie zapracował, które nie są mu należne, które podstępnie od prostych ludzi wyłudził; to mnie właśnie boli. Ich głupota i jego przebiegłość

 

Mnie martwi Twoja arogancja i łatwość rzucania oszczerstw!

 

W realu też jesteś tak "odważny"?

 

 

 

Dlaczego się czepiam Rydzyka ? Ponieważ nienawidzę obłudy i zakłamania !

 

Bo to tak jest że się widzi źdźbło w cudzym a nie widzi belki w swoim oku!

Numerek kłamstwa o Kk jakie wypisujesz nieraz w tymże temacie to z miłości do bliźniego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolos ma wiele nóg, o różnej zawartości gliny w glinie. Wygrałem! Znam odpowiedź na zagadkę. Było ich trzech, w każdym z nich ta sama krew Jezusa, jeden przyświecał im cel. Ojciec Janusz, ojciec Piotr, ojciec Jan. Post czołowe nogi stonogi kolosa.

 

2010_12_09_radia_maryja_sluchamy_01b-000001.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyjścia 20:4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą."

 

W tym tekście Bóg wykluczył jakąkolwiek możliwość i nie ma mowy o jakimkolwiek wyjątku, ponieważ WSZYSTKO jest albo na niebie, albo na Ziemi albo pod ziemią lub w wodzie. Czy stawianie przez ojca inkasenta wielkiego kompleksu religijno-wypoczynkowego ma cokolwiek wspólnego z przekazem biblijnym? Czy twoje szefostwo i TY sam jest tak zaślepione i wyprane z własnego myślenia i stawiania osądów, że nie widzicie tego zakłamania z Jezuskiem na krzyżyku i jego matką na obrazach tako taranem z przodu tego pochodu ? :-) to retoryczne pytanie, bo nie oczekuję że ktokolwiek z kk przyzna mi rację, ba jestem w 100% pewien, że to co jest w biblii zostanie odwrócone i dopasowane tak żeby udowodnić że pan bóg i jego ekipa chcieli żeby budować im wielkie świątynie , bo gdzie mieliby sięludzie modlić, żeby malować obrazy i poprawiać je w ociekające złotem ramy, bo ludzie modlą się nie do obrazu a do świętego przecież o jego wstawiennictwo :-))) piękne interpretacje :-) myślący uśmiechają się tylko pobłażliwie nad takim wyjaśnianiem woli boga.

Ciężką mają robotę księżula wyprać swój mózg a potem jeszcze wypierać swoim owieczkom :-)

pope4.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ilu dostapilo zaszczytu królestwa niebieskiego. Czlowiek z natury jest grzesznikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyjścia 20:4 Nie będziesz....

W tym tekście Bóg wykluczył jakąkolwiek możliwość i nie ma mowy o jakimkolwiek wyjątku, ponieważ WSZYSTKO jest albo na niebie, albo na Ziemi albo pod ziemią lub w wodzie. Czy stawianie przez ojca inkasenta wielkiego kompleksu religijno-wypoczynkowego ma cokolwiek wspólnego z przekazem biblijnym?

 

Biblista nam się "objawił"....chcesz zasugerować że dla o.Rydzyka sprawy materialne są stawiane na równi czy wyżej niż Bóg?

 

Ale masz rację ten przekaz biblijny nie ma nic wspólnego z tym co piszesz! :))

 

Ciężką mają robotę księżula wyprać swój mózg a potem jeszcze wypierać swoim owieczkom....

 

Po efekcie pracy Twojego widać że niewiele z nim mieliby roboty! :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś uraziłem wczoraj to przepraszam za swoje wpisy. Zazwyczaj unikam podobnych tematów, czy to natury religijnej czy politycznej. Tu nikt nie jest w stanie nikogo przekonać do swojej racji więc i dyskusja staje się bezsensowna. Można co najwyżej sie przekonać ile osób ma podobne poglądy do naszych. Tu następuje już pomieszanie nowego testamentu ze starym, podawanie cytatów z pisma świętego jako przykład a z drugiej strony pisanie o nienawiści, co wzajemnie siebie wyklucza. Idę czytać o wyższości lampy nad tranzystorem lub odwrotnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblista nam się "objawił"....chcesz zasugerować że dla o.Rydzyka sprawy materialne są stawiane na równi czy wyżej niż Bóg?

 

Ale masz rację ten przekaz biblijny nie ma nic wspólnego z tym co piszesz! :))

 

 

 

Po efekcie pracy Twojego widać że niewiele z nim mieliby roboty! :)))

Nic oprócz piaskownicowej odbijanki nie jesteś w stanie zaoferować w dyskusji. Po tonie twoich wypowiedzi widać jakim jesteś katolikiem :-D prawdziwym, zawistnym, zakłamanym, takim który najchętniej pozbyłby się wszystkich myślących inaczej niż ty sam i twoi ziomale. Mentalnie jesteś w średniowieczu ale na dobre idzie z zachodu wraz z laicyzacją społeczeństw. Na twarde argumenty, dowody i czarne na białym odwracasz kota ogonem, punktujesz jakieś wycinki wypowiedzi i dostajesz pewnie w nagrodę za to kremóweczkę salezjańską ;-) na szczęście kościoły pustoszeją, obiekty puste, kurie muszą sprzedawać i nowi właściciele robią w nich też przybytek dla gawiedzi tylko bardziej radośnie w rytmach disko-polo tudzież kluby go-go :-) i to jest pozytyw. A mądry posiedzi i poczeka aż moherowy beton wymrze :-)

s2_71104.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic oprócz piaskownicowej odbijanki nie jesteś w stanie zaoferować w dyskusji.

 

Widocznie nie dość dokładnie czytasz ten temat a to dziwne skoro sam go założyłeś. do tej pory nie dałeś podstaw do tego by ten temat poważnie traktować tzn. temat może tak ale Ciebie już mniej! ;)

 

Napisałeś jeden post który według ciebie zasługuje na odpowiedź tyle tylko że nie bardzo widzę sens tłumaczenia podstaw nauki Kk komuś kto z góry ją neguje czy ją przeinacza.

 

Po tonie twoich wypowiedzi widać jakim jesteś katolikiem :-D prawdziwym, zawistnym, zakłamanym, takim który najchętniej pozbyłby się wszystkich myślących inaczej niż ty sam i twoi ziomale. Mentalnie jesteś w średniowieczu ale na dobre idzie z zachodu wraz z laicyzacją społeczeństw. Na twarde argumenty, dowody i czarne na białym odwracasz kota ogonem, punktujesz jakieś wycinki wypowiedzi i dostajesz pewnie w nagrodę za to kremóweczkę salezjańską

 

Daruj sobie to pustosłowie, raczą mnie nim podobni Tobie zawsze wtedy gdy brakuje im argumentów w dyskusji.

"Zawistny i zakłamany" itp. masz typową dla przeciwników Kk lekkość przypisywania różnych cech katolikom zwłaszcza gdy za bardzo nie ma do tego podstaw!

 

...na szczęście kościoły pustoszeją, obiekty puste, kurie muszą sprzedawać i nowi właściciele robią w nich też przybytek dla gawiedzi tylko bardziej radośnie w rytmach disko-polo tudzież kluby go-go :-) i to jest pozytyw. A mądry posiedzi i poczeka aż moherowy beton wymrze

 

Mądry ma do tego dystans, a nawet gdyby był przeciwnikiem Kk nie podnieca się jak dziecko....pewnie dlatego że o. T. Rydzyk czegoś przeciwnego dowodzi taka nienawiścią go darzysz? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwi Twoja arogancja i łatwość rzucania oszczerstw!

W realu też jesteś tak "odważny"?

Zmartwię cię- jeszcze bardziej, i nie chciej mnie nigdy poznać, bo stracisz wiarę i zaczniesz szukać Boga tam gdzie dotąd nigdy nie szukałeś.

 

Poza tym widzę, że na każde zadane pytanie odpowiadasz swoim pytaniem? Inaczej nie potrafisz?

 

Do tego tematu za mną przylazłeś? Tu też będziesz mnie pomawiał swoimi kłamstwami podły manipulancie?

Nie przylazłem, tylko pojawiłem się. W przeciwieństwie do ciebie ja piszę w wielu tematach, ty jak widzę tylko w tych, gdzie mowa jest o religii i wierze; czyli tam gdzie zostałeś skierowany. Poza tym to wolny kraj. Zabronisz mi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem pytania nie jest to że nie wiesz, ale że nie miał prawa na to przeznaczyć co w Toruniu powstało, prawda? ;)

 

Przede wszystkim powinien skonsultować z darczyńcami , czy może pieniądze zebrane na ratowanie stoczni przeznaczyć na budowę swojego imperium , ponieważ , to nie były jego pieniądze .

 

Tu następuje już pomieszanie nowego testamentu ze starym,

 

Dlaczego tak uważasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek nikt mnie nigdzie nie kierował jesteś to sobie w swojej chorej wyobraźni w końcu zakodować.

Fakt piszę w niewielu tematach, bo uważam że należy pisać tylko wtedy gdy naprawdę ma się coś sensownego do powiedzenia.

 

Niczego ci nie zabraniam, pisz do woli, zwracam ci tylko uwagę że widząc mój nick zapominasz o temacie ! :))

 

 

Przede wszystkim powinien skonsultować z darczyńcami , czy może pieniądze zebrane na ratowanie stoczni przeznaczyć na budowę.....

 

Widzisz przyjacielu tak właśnie było....mało tego sam byłem tego świadkiem bo w tym okresie często RM słuchałem...była to oddolna propozycja słuchaczy by ci którzy nie chcą zwrotu tych pieniędzy przeznaczyli te pieniądze na rozwój RM.

Okazało się że wystarczyło jeszcze na inne cele....

 

...przeznaczyć na budowę swojego imperium

 

To nie jest jego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz przyjacielu tak właśnie było....mało tego sam byłem tego świadkiem bo w tym okresie często RM słuchałem...była to oddolna propozycja słuchaczy by ci którzy nie chcą zwrotu tych pieniędzy przeznaczyli te pieniądze na rozwój RM.

Okazało się że wystarczyło jeszcze na inne cele....

 

 

Możesz podać mi jakieś dowody na to , o czym mówisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sittek nikt mnie nigdzie nie kierował jesteś to sobie w swojej chorej wyobraźni w końcu zakodować.

Fakt piszę w niewielu tematach, bo uważam że należy pisać tylko wtedy gdy naprawdę ma się coś sensownego do powiedzenia.

Kłamczuch, aż wstyd, uważaj żeby cię Bozia nie ukarała. Zapomniałeś więc, ze jest to portal audiostereo a nie apologetyka. W takim razie napisz jaki obecnie masz sprzęt audio i czy na nim codziennie słuchasz Radio Maryja? Jak tam niskie rejestry, dobrze dudnią dzwony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Pilot353 dnia 16.12.2013 - 15:27 napisał

Tu następuje już pomieszanie nowego testamentu ze starym,

 

Dlaczego tak uważasz ?

 

Rzuć okiem na cytaty umieszczane w tym wątku. (Dalszej dyskusji tu odmawiam ;) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisałeś jeden post który według ciebie zasługuje na odpowiedź tyle tylko że nie bardzo widzę sens tłumaczenia podstaw nauki Kk komuś kto z góry ją neguje czy ją przeinacza.

 

 

 

 

 

Hmm, przeczytaj sobie ten temat od początku i powiedz mi w którym miejscu Cię wywołałem, dopóki sam tu nie przytuptaleś, bo przecież taką masz robotę zleconą przez jakiegoś klechę :-) odpowiadasz z taka zaciekłością i poniżaniem innych jakbyś był samym Wojtuniem Lipipką albo kimś z ekipy HoZero :-))) podobna retoryka jakże oddająca podejście kk

abp-henryk-hoser-mem.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na cytaty umieszczane w tym wątku. (Dalszej dyskusji tu odmawiam ;) )

 

Ok , niemniej przy okazji , jak będziesz miał czas i chęć porównaj przykazania w Starym i Nowym Testamencie :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I jak tu nie przyjąć kolędy ?

 

Nie ma kolędy, nie będzie pogrzebu

Autor: pl, pszl; Źródło: „Panorama”, Łukasz Myc

 

17:5730.01.2012

Proboszcz w wielkopolskim Śremie postanowił, że wyciągnie konsekwencje wobec parafian, którzy nie przyjmują duchownych po kolędzie. W ich skrzynkach znalazły się listy informujące o tym, że nie mogą liczyć na katolicki pochówek w przyszłości.

Sprawa dotyczy parafian, którzy nie przyjmowali wizyty duszpasterskiej przez ostatnie dwa lata. „Od wielu lat zastajemy drzwi zamknięte (…) Można sądzić, że nie chcecie mieć Państwo nic wspólnego z Kościołem” – pisze dokładnie proboszcz. „Bardzo proszę, aby Szanowne Państwo podpisało się pod tym oświadczeniem, aby przypadkiem po śmierci, ktoś z bliskich nie żądał katolickiego pogrzebu. Bo ksiądz nie reprezentuje firmy pogrzebowej, tylko Kościół Jezusa Chrystusa” – czytamy w komunikacie.

 

Brak odpowiedzi proboszcz traktuje jako akceptację oświadczenia. Wierni są podzieleni. Zarówno jedni, jak i drudzy niechętnie wypowiadają się o kontrowersyjnym pomyśle księdza.

 

– To jest skandal jednak z tym, żeby takie jaja robić. Człowiek nie ma czasu, bo jest w pracy, żeby otworzyć kolędę któryś rok z rzędu. No każdemu może się tak zdarzyć – komentuje jedna z mieszkanek. Inna osoba broni jednak proboszcza: – Rozumiem, że ktoś nie mógł jeden rok, ale jak nie przyjmuje drugi rok, trzeci – to coś nie tak.

 

Kuria sprawy nie komentuje, za to proboszcz tłumaczy krótko – takie są konsekwencje wiary. – Mi chodzi o to, by ludziom uprzytomnić, że jeśli należymy do jakiejś wspólnoty, to jest to jakiś przywilej i łaska, ale i pewne zobowiązanie – tłumaczy ks. prałat Marian Brucki.

Prawo kanoniczne nie mówi nic o obowiązku przyjmowania księdza. Mówi za to, komu pogrzebu odmówić można. Są to apostaci, heretycy i schizmatycy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.