Skocz do zawartości
IGNORED

Ojciec Inkasent, kolos na moherowych nogach


thrak

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż prawda stara jak biblia: za pieniądze ksiądz się modli :-)

 

Ale jak można grzesznikowi , który nie przyjmuje księdza po kolędzie , odmówić ostatniej posługi , tj. zawierzyć jego duszę Bogu , to takie niechrześcijańskie , czy to nie Jezus powiedział , że chorzy potrzebują lekarza ?

Mój Boże , zaiste widzę teraz , że Bramy Raju są zamknięte dla biednych i nędznych grzeszników !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sądzić, że nie chcecie mieć Państwo nic wspólnego z Kościołem” – pisze dokładnie proboszcz. „Bardzo proszę, aby Szanowne Państwo podpisało się pod tym oświadczeniem, aby przypadkiem po śmierci, ktoś z bliskich nie żądał katolickiego pogrzebu. Bo ksiądz nie reprezentuje firmy pogrzebowej, tylko Kościół Jezusa Chrystusa” – czytamy w komunikacie.

 

Miałem w rodzinie problem z odmową katolickiego pogrzebu. Co ciekawe dotyczył on osoby głęboko wierzącej chodzącej do kościoła kilka razy w tygodniu. Pochówek miał się odbyć w dużej odległości od miejsca zamieszkania zmarłej i nie przywieziono wraz z denatką jakichś papierów. Dotyczyło to babki mojej żony. Kierownik cmentarza doradził skorzystanie z usług księdza Kościoła Polskiego. Ksiądz przyjechał odprawił obrządek wg zasad Kościoła Katolickiego i na koniec............... odmówił przyjęcia jakiejkolwiek zapłaty (to był dla mnie szok). Oczywiście nie wszędzie spotyka się takie chamskie podejście do zmarłych przedstawicieli P.B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w rodzinie problem z odmową katolickiego pogrzebu. Co ciekawe dotyczył on osoby głęboko wierzącej chodzącej do kościoła kilka razy w tygodniu. Pochówek miał się odbyć w dużej odległości od miejsca zamieszkania zmarłej i nie przywieziono wraz z denatką jakichś papierów. Dotyczyło to babki mojej żony. Kierownik cmentarza doradził skorzystanie z usług księdza Kościoła Polskiego. Ksiądz przyjechał odprawił obrządek wg zasad Kościoła Katolickiego i na koniec............... odmówił przyjęcia jakiejkolwiek zapłaty (to był dla mnie szok). Oczywiście nie wszędzie spotyka się takie chamskie podejście do zmarłych przedstawicieli P.B.

 

Cóż , są księża i klechy ,mam nadzieję , że więcej jest tych z powołania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proboszcz w wielkopolskim Śremie postanowił, że wyciągnie konsekwencje wobec parafian, którzy nie przyjmują duchownych po kolędzie. W ich skrzynkach znalazły się listy informujące o tym, że nie mogą liczyć na katolicki pochówek w przyszłości.

Sprawa dotyczy parafian, którzy nie przyjmowali wizyty duszpasterskiej przez ostatnie dwa lata.

Prawo kanoniczne nie mówi nic o obowiązku przyjmowania księdza. Mówi za to, komu pogrzebu odmówić można. Są to apostaci, heretycy i schizmatycy.

 

No i bardzo słuszna linie ma nasz ksiądz. Co to za Katolik, który nie ma czasu porozmawiać ze swoim kapłanem?

 

Jestem jak najbardziej za tym, żeby owieczki trzymać krotko za mordę. A jak się nie podoba to wyp...lać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawcy prawa kanonicznego :)))))

Ja nie mogę co za zdurnowacienie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju dnia 16.12.2013 - 19:50 napisał

Widzisz przyjacielu tak właśnie było....mało tego sam byłem tego świadkiem bo w tym okresie często RM słuchałem...była to oddolna propozycja słuchaczy by ci którzy nie chcą zwrotu tych pieniędzy przeznaczyli te pieniądze na rozwój RM.

Okazało się że wystarczyło jeszcze na inne cele....

 

 

Możesz podać mi jakieś dowody na to , o czym mówisz ?

 

Jeden link już wcześniej podałem a w to co słyszałem w RM i o czym świadczę musisz mi uwierzyć na słowo lub poszukać podobnych w internecie.

Wyroki sądu w tej sprawie też świadczą o tym!

 

Hmm, przeczytaj sobie ten temat od początku i powiedz mi w którym miejscu Cię wywołałem, dopóki sam tu nie przytuptaleś, bo przecież taką masz robotę zleconą przez jakiegoś klechę :-) odpowiadasz z taka zaciekłością i poniżaniem innych jakbyś był samym Wojtuniem Lipipką albo kimś z ekipy HoZero :-))) podobna retoryka jakże oddająca podejście kk

 

Poczułeś się urażony nie zaczepiaj katolików, ja potrafię przeprosić i to szczerze zrób to samo i przeproś tych których zmieszałeś w tym temacie z błotem to pogadamy.

 

Dziwisz się że tu piszę....ilość plotek i pomówień jakie tu serwujesz (teraz też co do mojej osoby) mnie do tego zdopingowała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż , są księża i klechy ,mam nadzieję , że więcej jest tych z powołania .

Z dużą doza prawdopodobieństwa można powiedzieć, że tych z powołania jest większość (chyba), ale oni nie rzucają się w oczy. Najbardziej widać tych którzy są z innego powołania (np. biznesowego) niż to założone dla tego zawodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z tych, którzy psują dobre imię, tym którzy starają się być w porządku, jest pan Rydzyk. Wiecznie nadęta klecha. Szatan to wcielony czy kto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech to diabli :-) najlepsze jest to, ze on wie że nic mu nikt nigdy nie zrobi w tym także po śmierci, bo pójdzie do piachu i to koniec :-) dlatego korzysta ile wlezie z życia.

rydzyk2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadety...chyba...Ale od kogóż wymagać...;p

 

>thrak

Wklejka przerazajaca...bezmiar twojej głupoty poraża :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby na tej wklejce Rydzol był został otoczony przez stado Moherów to chyba bym z przerażenia zemdlał :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny " Święty Katolicki " ?!

 

Pomnikowy_Rydzyk.jpg

 

 

Po wypowiedzeniu każdego wezwania, dodajemy: „módl się za nami!”

Pierwszy Przed Bogiem;

Prymasie IV Rzeszy Pospolitej;

Ojcze Założycielu;

Twórco;

Dyrektorze;

Jedyny Żywicielu Rodziny Radia Maryja;

Ojcze Inwestorze;

Najwyższy Arcykapłanie Armii Moherowych Beretów;

Idolu Napalonych Sześćdziesiątek;

Pogromco Hipokryzji;

Faktyczny Liderze PiS-u;

Największy Wrogu Lewicy;

Pogromco Gejów i Lesbijek;

Faktyczny Święty;

Pogromco Żydów, Niemców i masonów;

Pierwszy Przywódco Prawicy;

Najgorszy Koszmarze Liberałów;

Dyrektorze Wszystkich Polaków;

Nieustraszony Wrogu Wszelkich Stosunków;

Ostojo Roztropności, Przenikliwości i Mądrości;

Przyjacielu Rent i Emerytur Najskromniejszych;

Krynico Zalet Wszelakich;

Wielki Księciu Toruński;

Wielce Wielmożny Kapłanie;

Święty za Życia;

Cudowny Uzdrowicielu;

Świadku Zbawienia;

Cudzie z Niebios Zesłany;

Ojcze Redemptorysto;

Ojcze Zawsze Dyrektorem;

Szefie Wszystkich Szefów;

Naczelny Wodzu Wielkiego Imperium Toruńskiego;

Wielki Carze Republiki Totalitarnej Torunia;

Wrogu Wolności i Demokracji;

Ojcze Wszystkich Ojców;

Ojcze Wysokiego Ryzyka;

Pogromco Przystanku Woodstock;

Ojcze Redempterrorysto;

Najjaśniejszy z Najjaśniejszych;

Naczelny Sędzio;

Ojcze Imperatorze;

Ojcze Likwidatorze;

Ojcze Dyktatorze;

Ojcze Wszechmocny;

Ojcze Geotermalny;

Ojcze Geologu;

Ostatni królu Polski;

Rydzyknh

 

Jeden z witraży przedstawiających Przewielebnego

Przewielebny Ojcze Dyrektorze;

Książę Jasności;

Najjaśniejsze światło ciemności;

Siedzący w trójcy PiSu (obok LK i JK);

Prześladowco Tuska i jego Rządu.;

Cudzie Nad Cudami;

Ojcze Informatyku;

Ojcze Posiadaczu;

Ojcze Najwszechstronniejszy Ze Wszystkich;

Ojcze, któremu nikt nie podskoczy;

Ojcze, gorliwy obrońco wolności słowa własnego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

magnify-clip.pngDeus Tadeus Moherus Rydz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny " Święty Katolicki " ?!

 

A w temacie o Kk piszesz że demona widzisz w Kk tylko wśród pedofilów....co ma znaczyć ten wpis....czyżbyś coś sugerował bez dowodów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie o Kk piszesz że demona widzisz w Kk tylko wśród pedofilów....co ma znaczyć ten wpis....czyżbyś coś sugerował bez dowodów?

 

Jak to Maju , czyżbyś zapomniał o zasługach ojca dyrektora , który miast ratować Stocznię dla bezrobotnych stoczniowców , wybudował dla wszystkich Imperium Medialne !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jedyny a tak bardzo chciał te piniondze podarować stoczniowcom ale nie zgłosili się, upadli wzięli i te grosiczki, które zostały przeznaczył za zgodą darczyńców, ma się rozumieć, na cel zbożny kompleks modlitewno-relaksacyjny, gdzie babciulki można będzie wydoić do ostatniego grosza, a nawet pan Stefańczyk przyskoczy i kredytu udzieli na przedłużenie relaksu :-) a jakby się udało uruchomić krematorium to i zamieniałby proch ludzki w diamenty :-) a wtedy byłby pierwszym duchowny, który wsparłby eutanazję może w imię królowej niebieskiej i Jezusa króla Polski? :-) daj mu boziu, daj, daj, dawaj k...a :-)))

stoczniagdanska.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

To symbol, ogromny, widoczny z daleka. Symbol ludzkiej naiwności, że datkami pieniężnymi ich kapłani przekupią Boga i wytargują przebaczenie za ich sk***ysyństwo, zapewniając otwartą drogę do nieba oczywiście. Bo gdzież by indziej za taką hojność? :-) To wielki symbol kapłanów, symbol megalomanii i pogardy dla głupców, którzy uważają że datkami załatwią sobie jakieś niebo:-)))

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To symbol, ogromny, widoczny z daleka. Symbol ludzkiej naiwności, że datkami pieniężnymi ich kapłani przekupią Boga i wytargują przebaczenie za ich sk***ysyństwo, zapewniając otwartą drogę do nieba oczywiście. Bo gdzież by indziej za taką hojność? :-) To wielki symbol kapłanów, symbol megalomanii i pogardy dla głupców, którzy uważają że datkami załatwią sobie jakieś niebo:-)))

W.

 

Bóg sprzeciwia się pysznym, pokornym zaś daje laskę.

 

autor: Jk 4,6

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podobny los spotka dzisiejsze pomniki pychy !

 

...

 

i ich przedstawicieli .

post-19955-0-50537600-1387323193_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To symbol, ogromny, widoczny z daleka. Symbol ludzkiej naiwności....

...że datkami pieniężnymi ich kapłani przekupią Boga i wytargują przebaczenie za ich sk***ysyństwo, zapewniając otwartą drogę do nieba oczywiście.

 

Wybacz Włodku, ale będą brutalnie szczery!

 

Dlaczego Twoja ocena tego dzieła zbudowanego w końcu na chwałę Bożą jest tak tendencyjna....może dlatego że ty (Wy) nie jesteście tak zmotywowani by coś takiego Bogu ofiarować? ;)

 

To wielki symbol kapłanów, symbol megalomanii i pogardy dla głupców, którzy uważają że datkami załatwią sobie jakieś niebo:...

To wielki symbol kapłanów, symbol megalomanii i pogardy dla głupców...

 

To wielkie (delikatnie mówiąc) nieporozumienie....nie pojmujesz ich motywacji i intencji to przynajmniej ich nie obrażaj!

Numerkowi i innym tego nie podjąłbym się wyjaśniać, natomiast na Twoje zrozumienie choć w minimalnym zakresie liczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno kuledzy krytykanci kler tylko obśmiewają...wałszem przepełnienie jak szambo gów.....em.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Niebiosa oznajmiają chwałę Boga,

a o dziele jego rąk opowiada przestworze"

(PSALM 19:1)

 

Ale Jehowa „określa liczbę gwiazd; wszystkie je woła po imieniu” (Psalm 147:4).

 

„W nich [w widzialnych niebiosach] ustawił namiot słońcu i jest ono niczym oblubieniec wychodzący ze swej komnaty godowej; wielce się raduje jak mocarz, że pobiegnie szlakiem. Z jednego krańca niebios wyrusza, a kończy obieg na ich drugich krańcach; i nic nie jest zakryte przed jego żarem” (Psalm 19:4-6).

 

Księdze Hioba 38:33: „Czy poznałeś ustawy niebios?”

 

Jehowa zapytał Hioba: „Czy potrafisz związać więzy gwiazdozbioru Kima lub rozluźnić sznury gwiazdozbioru Kesil?” (Hioba 38:31)

 

93_1354383617.jpg

 

 

 

(Jan 5:44): „Jakże możecie wierzyć wy, którzy nawzajem od siebie przyjmujecie chwałę, a nie szukacie chwały pochodzącej od tego, który jedynie jest Bogiem?”

 

 

Święci śmiertelnicy (poniżej )

 

wszyscy_swieci.png

 

(Dz 7:48-49): „Ale Najwyższy nie mieszka w budowlach rękami uczynionych, jak mówi prorok: Niebo jest tronem moim, a ziemia podnóżkiem stóp moich; jaki dom zbudujecie mi, mówi Pan, albo jakie jest miejsce odpocznienia mego?”

 

(Dz 17:24): „Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, Ten, będąc Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych.”

 

 

 

 

(1Kor 6:19-20): „Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych? Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym.”

 

(1Pio 2:5): „I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa.”

 

 

 

blog_yf_4799764_7366103_sz_jezussciska.jpg

 

 

miej-zawsze-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-dla-bli%C5%BAniego.png

 

(1Kor 6:19-20): „Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych? Drogoście bowiem kupieni. Wysławiajcie tedy Boga w ciele waszym.”

 

(1Pio 2:5): „I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa.”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tu pięknych przypowieści i rad, tyle wskazówek, tyle mądrości, jednakże gdy spojrzymy na to co w praktyce reprezentuje sobą Kościół katoliki to zastanawiam się czy jest to zwykłe rozdwojenie tożsamości, czy zwykła obłuda. Takie mądrości ja też mogę wymyślić, tylko ja w przeciwieństwie do f-szy Koscioła, okrzyknięty bym został sekciarzem i oszołomem.

 

Kilkaset lat temu spalono by mnie na stosie, oczywiście zgodnie z onegdaj obowiązującymi przepisami, teraz co najwyżej wysłannicy Kościoła będą chcieli mnie publicznie ośmieszyć i upodlić.

 

Zawsze to coś, żyję nadal. Jest postęp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tu pięknych przypowieści i rad, tyle wskazówek, tyle mądrości, jednakże gdy spojrzymy na to co w praktyce reprezentuje sobą Kościół katoliki to zastanawiam się czy jest to zwykłe rozdwojenie tożsamości, czy zwykła obłuda. Takie mądrości ja też mogę wymyślić, tylko ja w przeciwieństwie do f-szy Koscioła, okrzyknięty bym został sekciarzem i oszołomem.

 

Kilkaset lat temu spalono by mnie na stosie, oczywiście zgodnie z onegdaj obowiązującymi przepisami, teraz co najwyżej wysłannicy Kościoła będą chcieli mnie publicznie ośmieszyć i upodlić.

 

Zawsze to coś, żyję nadal. Jest postęp.

 

Wiara bez uczynków jest martwa , i jak mądrze kiedyś powiedział Jezus Chrystus , że prawdziwych i szczerych wyznawców Boga poznacie po ich owocach !

Czy powołanie inkwizycji , holocaust Indian , pedofilia w Irlandii , itd. , itp. są owocami wiary w Słowa Jezusa Chrystusa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre uczynki, oczywiście tak, wiara w coś (Bóg) co pozwoli nam być dobrym i jeszcze lepszym, również tak, ale Kościół z tą całą swoją obłudą, zakłamaniem, wykorzystywaniem- już zdecydowanie NIE.

 

Wniosek jest prosty: pan Rydzyk nie jest do niczego potrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara bez uczynków jest martwa , i jak mądrze kiedyś powiedział Jezus Chrystus , że prawdziwych i szczerych wyznawców Boga poznacie po ich owocach !

 

Kłamstwo, manipulacja, życie tylko i wyłącznie dla sekty....obrzydliwość :(

 

Dobre uczynki, oczywiście tak, wiara w coś (Bóg) co pozwoli nam być dobrym i jeszcze lepszym, również tak, ale Kościół z tą całą swoją obłudą, zakłamaniem, wykorzystywaniem- już zdecydowanie NIE.

 

Wniosek jest prosty: pan Rydzyk nie jest do niczego potrzebny.

 

Taki jak i ty.

 

 

Ładne obrazki na pokuszenie...zbłąkanych, przerażonych, potrzebujących pomocy ludzi dotkniętych przez los i wciągnięcie do sekty.

 

TOWARZYSTWO STRAŻNICA JEST SEKTĄ

==================================

Bardzo często w rozmowach ze Świadkami Jehowy powstaje problem, czy są

oni Kościołem (jak często twierdzą), czy też po prostu zwykłą sektą.

Wypadałoby zatem pokrótce przedstawić historię Świadków Jehowy, a

także klarowne granice między Kościołem, a sektą.

Historia

 

Charles Taze Russel jest uważany za założyciela Badaczy Pisma

Świętego. ...W tym

też czasie Russel zakłada Towarzystwo Traktowe i Biblijne Strażnicy.

Nie mając żadnych studiów, żadnych święceń, siebie stawiał ponad

wszelki autorytet. Tymczasem Świadkowie Jehowy dziś odcinają się od

swojego protoplasty.

 

Następcą Russela był Józef Franklin Rutherford, który podobnie, jak i

jego poprzednik nie posiadał żadnego przygotowania teologicznego i

biblijnego. W latach 1919 - 22 przystąpiono do przywracania czystości

wiary, co oznaczało zasadnicze odejście od zasad założyciela. Z

dotychczasowej grupy po - russelowskiej wyłoniło się ponad 10 różnych

grup, z których każda twierdzi, że tylko ona wiernie kontynuuje naukę

brata Russela. W lipcu 1931 r. na kongresie w Columbus powołuje się na

tekst z Iz 43; 10 - 12 i grupa Rutherforda przyjmuje nazwę Świadków

Jehowy.

 

Kościół, czy sekta?

 

Kiedy mówimy o religii macierzystej, to najczęściej mamy na myśli pięć

wielkich religii świata: Judaizm, Islam, Chrześcijaństwo, Buddyzm,

Hinduizm. I te oczywiście są Kościołami, gdyż mają ściśle określoną

wizję Boga. Wszystkie inne ruchy, które tworzą "fantasmagorie"

oczywiście do nich się nie odwołują. Weźmy więc pod uwagę Kościoły

chrześcijańskie, gdyż jak wiemy pod nie podszywają się Świadkowie

Jehowy. Tak przynajmniej wypowiadają się w sześciostronicowej ulotce

zatytułowanej W co wierzą Świadkowie Jehowy:

 

"... I chociaż niektórzy twierdzą, że wcale nie jesteśmy

chrześcijanami, jest to po prostu nieprawda..."

 

Jako jeden z dogmatów wszystkie Kościoły chrześcijańskie(m.in.

Anglikanie, Prawosławni, Protestanci, Katolicy i inne) uznają

istnienie Trójcy Świętej. Świadkowie Jehowy doskonale o tym wiedzą,

gdyż wyznawcom Islamu podkreślają to w dyskusjach:

 

"...Nie wierzę w Trójcę o której naucza chrześcijaństwo..."

 

Zatem sami sobie przeczą nie uznając się za chrześcijan, jak wcześniej

podkreślali to w ulotce. W swoim krętactwie idą jeszcze dalej w

rozmowach z buddystami podkreślając:

 

"...1) W rozmowie z buddystami podkreśl, że nie popierasz

chrześcijaństwa..."

 

Czy też w rozmowach z Żydami:

 

"...2) Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko

oddajemy cześć Bogu Abrahama..."

 

W tym wypadku słuchając czterech wypowiedzi Świadków Jehowy w stosunku

do czterech wielkich religii, każdemu chrześcijaninowi nasuwa się

słuszny wniosek, który Syrach ujmuje w słowach:

 

SB:"... takim jest bowiem grzesznik dwujęzyczny. Twardo stój bowiem

przy swoim przekonaniu i jedno miej tylko słowo!..."

Syr. 5; 9b - 10

 

Sekta

Jeżeli kogoś zaniepokoiło lub nawet obraziło słowo „sekta”, pojawiające się w tym artykule w odniesieniu do świadków Jehowy, polecam zapoznanie się z informacjami o jehowitach zawartymi w publikacji bp. Zygmunta Pawłowicza „Leksykon Kościołów, ruchów religijnych i sekt w Polsce”, wydanej w ramach Biblioteki „Niedzieli”, którą można zamówić w naszej redakcji. Jehowici zgodnie z nuczaniem katolickim są sektą, gdyż radykalnie zmieniają treść Pisma Świętego oraz posługują się dodatkowo pozabiblijnymi, proroctwami (np. w sprawie końca świata).

Aby wyrobić sobie pogląd na ten temat warto zapoznać się ze świadectwem p. Eugenii Torby, które zostało przytoczone w jednej z książek o. Bagińskiego: „Człowiek jest tam sparaliżowany strachem, a poza tym nie ma dokąd wrócić. Wszystkie religie ma świadek obrzydzone, że pochodzą od szatana, a jedynie organizacja świadków pochodzi od Boga. A więc wracać do szatana? Przecież nikt tego nie chce. I jeszcze ten ciągły strach przed końcem świata. Każdy ze świadków ma wmówione, że po armagedonie pozostaną tylko świadkowie, a wszyscy inni będą pozabijani”. Autorka tych słów 2 lata była jehowitką, po czym, nie bez trudności, powróciła do Kościoła katolickiego. Do sekty trafiła w wyniku przyjmowania w domu jehowitów.

Nie tykaj się złego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Często mijam ten kościół. Mnie zastanawia , po co ? Przecież niedaleko jest kościół Redemptorystów z klasztorem, z którego wywodzi się Rydzyk. Kościoły też nie są teraz przepełnione. Wydaje się że miejsca dla wiernych wystarczyłoby. Chyba że głoszone tam będzie "autorskie" słowo Boże. A może jakiś samozwańczy Kościół na koniec? Z tego też klasztoru Redemptorystów znam kilku zakonników, spoko goście i na pewno są na właściwym miejscu, robią dobrą robotę kościołowi, interesują się ludźmi faktycznie. Może Rydzyk obawiał się że tam nie będzie pasował?

Nie neguję RM samego w sobie jako radia katolickiego, jest wielu ludzi którzy są religijni , jest to im potrzebne. Tyle że tam często uczy się pospolitej nienawiści. Gdyby Maju chciał mi znowu zarzucić takie wnioski na podstawie TVN i GW , to nie czytam GW, TVN tez prawie w ogóle nie oglądam a RM słuchałem kiedyś często, zwłaszcza "Rozmowy Niedokończone" autorstwa Ojca Ryzyka.

A propos TVN , myślę że w tym filmie oszczędzili Ojca Rydzyka, był swego czasu cykl kilkuodcinkowy gdzie głównie historię Rydzyka opowiadał Redemptorysta, tam dopiero było ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że na temat KK najczęściej wypowiadają sie osoby które nie mają żadnej wiedzy w temacie ... Znajomość historii KK - śladowa , ale udają że coś wiedzą ...

 

Mentalne dzieci urbana - najgłosniej pyskują o Kościele , Bogu ...

 

Ludzie atakujący KK - to w dużej mierze ci którzy bardzo dużo pierdzielą farmazonów o wolności ...

Bez pardonu robią sobie jaja z KK - a jakby ktoś zrobił sobie w ich towarzystwie jaja z pedałów , żydów czy inszych dziwolągów - zaciukali by takiego ktosia migiem ...

Ciekawy paradoks ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.