Skocz do zawartości
IGNORED

Nagaoka - jaka wkładka?


wlod

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham muzyki z preampu Nuda II oraz gramofonu Technics 1210. Byłem super zadowolony z połączenia z wkładką Denon 103 r. Niestety z sekcją MC mojego preampa coś jest nie tak i przy wymianie na wkładkę MM ułamałem igłę w Denonie 103 r, szkoda bo wkładka miała symboliczny przebieg. Wczesniej Denon 103 r chodził z Nudą I i było super po przejściu na NUDE II sekcja MC od czasu do czasu wydaje niepokojący hałas, dlatego musiałem wrócic do wkładki Goldring 1042, sekcja MM w mojej Nudzie działa ok. Wcześniej słyszałem dobre opinie o wkładkach Nagaoka. Nie chciałbym wydać majątku, myślałem o wkładce Nagaoka MP 100 lub Nagaoka MP 110. Czy są to wkładki które mają szanse zastąpić Denona 103 r. Jakich headshelli wymagaja te wkładki, które wkładki Nagaoki są najciekawsze, jakie naciski są optymalne. Które wkładki oferują najbardziej otwarte szczegółowe brzmienie z basem nie gorszym niż w Denonie 103 r?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Znam dobrze denona 103 r oraz goldringi . To dwa zupełnie inne podejścia do pokazywania muzyki. Nagaoka gra zupełnie inaczej niż denon i goldring. Myślę ,że jak skontaktujesz się z Audio Forte to uzyskasz jeszcze więcej informacji w temacie wkładek Nagaoka.Każda z tych wkładek posiada swój własny i wyraźny rys ,który moze sie podobać lub nie. Ale to niestety sprawdzisz na własnym systemie. Albo się z nim "sklei" i będzie super ,albo nie-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli niedroga Nagaoka tom odel JT 555 (pod nazwą Tonar 555 na rynek europejski). Niezła wkładka i igła Shibata. Tylko potrzebuje średnio ciężkiego ramienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem kilka razy JT555 na 1210 - grała muzyka.
Ma na pewno ostry szlif - nie można jednak w żaden sposób porównywać jej czy innej MM do DL103.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wiem że grają inaczej. Sam mam odniesienie do Ortofon Salsa, Goldringa 1042 i Denona 103 r. Najbardziej mi pasował Denon 103 r ale pechowo złamałem igłę i chciałbym spróbować czegoś nowego. Może inny Ortofon MC, może właśnie Nagaoka. Nigdy nie słuchałem tych wkładek, jak brzmi Nagaoka JT555 oraz starsze Ortofony? Czy tam są wymienne igły czy tak jak w Denon 103 r ułamana i już nie wymienialna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JT555 bardziej mi się kojarzy z przyjemnym graniem ala 2MBronze, czy seria 500.
To MMka więc igły są wymienne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jt555 będzie pasowała do Brauna PS500? Nie znam masy efektywnej ramienia, ale raczej będzie to ramię o średniej masie. Okablowanie ramienia wymienione wg przepisu Ahai, ma pojemność ok 75-80 pF. W preampie mam 200 pF na wejściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudno przetestować starszą wkładkę (NOS) przed zakupem a z kolei nowe wkładki jakoś mi nie podchodzą. O Nagaoce jeszcze pomyślę, na tą chwilę wszedłem w posiadanie nowej....starej (NOS) wkładki Ortofon MC 10 Super, czy ta wkładka ma szanse zagrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra z Braunem.
To masz prawie 300pF. Dużo.

MC10 Super też zagra z 1210 - to ta niebieska?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój preamp (CA 551p) nie ma możliwości regulacji pojemności wejściowej. Nie mam pojęcia czemu jest taka duża. Można to jakoś w miarę bezboleśnie zmodyfikować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne są tam przy wejściach 2 kondki 220p - wylutować, zmienić na np 47p...100p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ahaja' timestamp='1387157208' post='3021654']
Zapewne są tam przy wejściach 2 kondki 220p - wylutować, zmienić na np 47p...100p.
[/quote]

Takie zwykłe ceramiczne 100pF 50v ze sklepu elektronicznego będą w porządku? Czy to muszą być jakieś specjalne audiofilskie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz zdjęcie to będzie wiadomo które to - można ceramiki, ale znacznie lepsze byłyby styrofleksy. Są na alle albo w www.rezystory.net

Jak znam życie to audiofil wsadziłby jakieś ruskie teflony zalane olejem albo inne hamerykanckie pod warunkiem, że koszt sztuki to >>50$ .... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być Nagaoka ale jakoś tak wyszło, że już zaczęła grać wkładka Ortofon MC 10s i zapowiada się obiecująco. Może ktoś ustawiał dla tej wkładki nacisk, ja na razie zgodnie z rekomendacją producenta ustawiłem 1,5 g, może lepiej ustawić inny nacisk. Kupiłem NOS, wcześniej wkładka nie była montowana, ile godzin trwa rozgrzewka dla tej wkładki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wlod' timestamp='1387382198' post='3024070']
Miała być Nagaoka ale jakoś tak wyszło, że już zaczęła grać wkładka Ortofon MC 10s i zapowiada się obiecująco. Może ktoś ustawiał dla tej wkładki nacisk, ja na razie zgodnie z rekomendacją producenta ustawiłem 1,5 g, może lepiej ustawić inny nacisk. Kupiłem NOS, wcześniej wkładka nie była montowana, ile godzin trwa rozgrzewka dla tej wkładki?
[/quote]
Miałem tego Ortofona dobrych parę lat temu, ale zniechęcił mnie na dłużej do wkładek MC. Brzmienia nie zmienił lub tego nie zauważyłem. Grał mi jakoś tak...powolnie i usypiająco. Używałem nacisku 1,5 g lub 1,4 g.
Pozdro,
Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria z tym spokojnym i usypiającym charakterem, muszę mieć coś nie tak z uszami. Jeszcze w temacie ustawień wkładki. Wkładka Ortofon MC 10s wmontowana jest u mnie w średniej ciężkości headshell Sansui i współpracuje ze standardowym ramieniem Technicsa 1210. Można je wyważyć ustawiając pożądany nacisk z użyciem dodatkowego fabrycznego ciężarka wkręcanego do ramienia zwiększającego masę ramienia lub bez użycia tego ciężarka. W obu wypadkach możliwe jest ustawienie właściwego nacisku igły, stąd mam dylemat ustawiać z użyciem dodatkowego ciężarka czy bez?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.