Skocz do zawartości
IGNORED

Spotify bez kompa - jak najlepiej


w.p.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dość dużo słucham Spotify ale jak mam włączonego kompa to od razu wciąga mnie net którego ograniczam.
Mam miniwieżę + DAC i do tego przydało by się teraz coś na Ethernet/wifi że mógłbym sobie słuchać muzyki przy wyłączonym kompie.
Kiedyś byl Squeezebox i wybór był prosty. A teraz? Oczywiście cena musi być tak do 1 kzł - adekwatna do reszty posiadanego sprzętu.
Bez możliwości sterowania muzyką (mam telefon z systemem Meego - więc sterowanie smartfonem z Androidem/iOS też nie wchodzi w grę...) to nie wiem co takiego musiałbym kupić...
No chyba że jednak wydam więcej pieniążków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z jakiego zrodla chcesz teraz struminiowac (puszczac) spotify?
Teraz sluchasz z komputera, a jak go wylaczysz to co bedzie odtwarzalo spotify? Czy ta wieza obsluguje spotify?
Urzadzenia z androidem czy iOsem nie posiadasz. Nie bardzo wiec rozumiem w jaki to spsob chcialbys uzywac spotify bez odpowiedniego sprzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś systemik podłączony do sieci z wyjściem cyfrowym no i chyba interfejsem dotykowym żeby jakoś tym sterować. Aż prosiło by się o tablet, ale wolę coś dedykowanego. Squeezebox był dobrym rozwiązaniem. Oczywiście są różne wynalazki podłączane do TV ale od lat nie posiadam tego urządzenia (TV) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram z iPada 2 do AppleTV dalej do DACa. Wczesniej z apple Airport Express i jak wyzej tzn. do DACa.
Moze tez byc telefon z androidem i jakis odbiornik Bluetooth z wyjsciem cyfrowym.
Jesli natomiast nie musisz telefonu, wzglednie tabletu trzymac w reku, a ten moze stac obok sprzetu to moze tak
[img]http://cdn.head-fi.org/4/40/500x1000px-LL-40b0bc4e_IMG_0996_filtered.jpeg[/img]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to Twój problem mógłby rozwiązać NuForce Air Dac. Kupiłem go tydzień temu. Jestem bardzo zadowolony - gra Spotify, a ja mogę w tym czasie używać laptopa. Najważniejsza rzecz - nie jestem uwiązany kablem :)

http://audiomagic.pl/wzmacniacze-sluchawkowe/nuforce/20340-nuforce-air-dac-uwireless-system.html
http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/03/nuforce-air-dac.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wronsky' timestamp='1387301883' post='3023053']Ja tez gram z ipada - podłączony do konwertera usb/spdif dalej dac i wzmacniacz, super rozwiązanie no i jakość dźwięku.[/quote]
Jakiej firmy konwertera uzywasz ? Zastanawiam sie nad kupnem ipada i badam mozliwosci podłączenia :). Najlepiej gdyby właśnie miec mozliwosc podłączenia go po spdif :)

Wyslane z Taptalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lolek1978' timestamp='1387309678' post='3023210']
Jakiej firmy konwertera uzywasz ? Zastanawiam sie nad kupnem ipada i badam mozliwosci podłączenia :). Najlepiej gdyby właśnie miec mozliwosc podłączenia go po spdif :)
[/quote]

konwerter nuforce u192s (dziwne bo sadziłem własnie ze nie będzie działał pod ipadem, a tu niespodzianka, podpiąłem i działał odrazu bez jakiego kolwiek przestawiania, kombinowania tylko oczywiście do i pada musisz mieć coś typu Camera Connection Kit, by było wejście usb, no i zasilanie, wiec hub. sam ipad nie uciągnął mi konwertera - chodzi o zasilanie. potem sygnał cyfrowo trafia do mytek stereo96 Dac.

myślę jeszcze by wogole zmiejszyc liczbe podłączonych urzadzeń i kupic cos typu dragonfly jak na zdjeciu od kichanadeta powyzej. ale skupiam sie glownie na hiFace usb DAC, podobno gra to wybitnie, jesli to okazało by sie lepszym zrodlem niz posiadane obecnie było by super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.