Skocz do zawartości
IGNORED

Małe głośniki w dużym pomieszczeniu grają lepiej....


Ganesh_2

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze
Ostatni zrobiłem eksperyment.
W pomieszczeniu o pow 40 m kw i wysokości 3 m, w którym różne podłogówki ledwo dawały radę (Dali, Sonus faber, Koda) przy różnych wzmacniaczach ( zarówno tranzystorowych jak i lampach) małe głośniki z zestawu mikrowieży pioneera X-HM50 zagrały z lampą pełnym pasmem i ... było lepiej niż z podłogówek. Dźwiek równy, co prawda mniej szczegółowy , może niezbyt dynamiczny ale to jest 40 mkw, a te małe pierdziawki z wieżyczki dały sobie rade.
O co kaman???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że właśnie nie zagrały "pełnym pasmem" a tylko tym co najlepiej odbierasz i to wysoce prawdopodobne, że mają te głośniki wysoką skuteczność więc subiektywnie masz odczucie mocnego i pełnego dźwięku. Mój bumbox Philipsa sprzed 15lat (dziś takich fajnych nie produkują) z głośniczkami 2x3 Wat :) też takie czary potrafi robić, też mam prawie 40 m2 powierzchni.

[quote name='Ganesh_2' timestamp='1387141971' post='3021535']
Szanowni forumowicze
Ostatni zrobiłem eksperyment.
W pomieszczeniu o pow 40 m kw i wysokości 3 m, w którym różne podłogówki ledwo dawały radę (Dali, Sonus faber, Koda) przy różnych wzmacniaczach ( zarówno tranzystorowych jak i lampach) małe głośniki z zestawu mikrowieży pioneera X-HM50 zagrały z lampą pełnym pasmem i ... było lepiej niż z podłogówek. Dźwiek równy, co prawda mniej szczegółowy , może niezbyt dynamiczny ale to jest 40 mkw, a te małe pierdziawki z wieżyczki dały sobie rade.
O co kaman???
[/quote]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.