Jump to content
IGNORED

Małe głośniki w dużym pomieszczeniu grają lepiej....

Ganesh_2

Recommended Posts

Szanowni forumowicze
Ostatni zrobiłem eksperyment.
W pomieszczeniu o pow 40 m kw i wysokości 3 m, w którym różne podłogówki ledwo dawały radę (Dali, Sonus faber, Koda) przy różnych wzmacniaczach ( zarówno tranzystorowych jak i lampach) małe głośniki z zestawu mikrowieży pioneera X-HM50 zagrały z lampą pełnym pasmem i ... było lepiej niż z podłogówek. Dźwiek równy, co prawda mniej szczegółowy , może niezbyt dynamiczny ale to jest 40 mkw, a te małe pierdziawki z wieżyczki dały sobie rade.
O co kaman???

Dlatego, że właśnie nie zagrały "pełnym pasmem" a tylko tym co najlepiej odbierasz i to wysoce prawdopodobne, że mają te głośniki wysoką skuteczność więc subiektywnie masz odczucie mocnego i pełnego dźwięku. Mój bumbox Philipsa sprzed 15lat (dziś takich fajnych nie produkują) z głośniczkami 2x3 Wat :) też takie czary potrafi robić, też mam prawie 40 m2 powierzchni.

[quote name='Ganesh_2' timestamp='1387141971' post='3021535']
Szanowni forumowicze
Ostatni zrobiłem eksperyment.
W pomieszczeniu o pow 40 m kw i wysokości 3 m, w którym różne podłogówki ledwo dawały radę (Dali, Sonus faber, Koda) przy różnych wzmacniaczach ( zarówno tranzystorowych jak i lampach) małe głośniki z zestawu mikrowieży pioneera X-HM50 zagrały z lampą pełnym pasmem i ... było lepiej niż z podłogówek. Dźwiek równy, co prawda mniej szczegółowy , może niezbyt dynamiczny ale to jest 40 mkw, a te małe pierdziawki z wieżyczki dały sobie rade.
O co kaman???
[/quote]

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.