Skocz do zawartości
IGNORED

Tomanek kontra M-DAC


CDC

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wystarczy podłączyć i cieszyć się całkiem nowym dźwiękiem!

Ktoś może testował? Jakie zmiany w m-dac odnotowano?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i używam,zdecydowana poprawa w stosunku do firmowego zasilacza.

Konkretnie lepsze wypełnienie średnicy i mniej osuszony dzwięk ,lepszy bas ,góra niestety nie do

"przeskoczenia" ale to raczej wina M-DAC-a ,tranzystor nie jest w stanie dotrzymać pola w tym zakresie lampie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie konkrety lubię :) szklaneczka dla Ciebie. Ktoś jeszcze miał kontakt? W sumie to nie ryzyko spróbować samemu, ale zawsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także posiadam i używam . Potwierdzam opinie kolegi .Natomiast mnie jakoś góra nie przeszkadza nawet uważam że to jest atut mdaca . Może opacznie zrozumiałem opinię kolegi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to chodzi z lampką, góra jest bardzo fajna, ale chciałbym z tego wycisnąć ile się da przed upływem gwarancji a potem dość ciekawie wygląda upgrade bebechów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na kolumnach aż tak tego nie słychać ale często używam ostatnio zestawu słuchawkowego

/Eurydice Dubiela i Stax SR-507 / i tutaj już słuchać różnicę w podawaniu góry między M-DAC-kiem

a lampowy CD Nirvana Dubiela :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze wypełnienie, to coś czego się spodziewam :) zobaczymy

 

Zamówienie poszło, dołożę jeszcze do wzmaka DC-Blocker. Obsługa wzorowa i za to cenię polskich producentów :) Zobaczymy czy euforia nie zniknie po podłączeniu tych klocków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 zł za zasilacz-manufaktura to lekkie przegięcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800 zł za zasilacz-manufaktura to lekkie przegięcie.

Zaprojektuj, złóż parę sztuk, policz koszty materiałowe, zapłać ZUS, US, księgową, najem powierzchni warsztatowej, opłać inne stałe koszty i zobacz ile Ci zostanie z tego "przegięcia".

Nie będę Ci tłumaczył ile co kosztuje, bo zrobiłem to już kiedyś w swoim wątku, kiedy to przyszedłeś z trollową wizytą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia… najlepiej zdyskredytować dyskutanta nazywając go trollem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o pieniądzach od rana? Cena czyni cuda, ja to raczej będę rozpatrywał w ramach cena/jakość, a raczej cena/zmiany w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia… najlepiej zdyskredytować dyskutanta nazywając go trollem :)

 

Niestety Twoje wypowiedzi w moim wątku miały taki właśnie charakter, nie tylko ja tak uważałem z resztą.

W tym wątku nie nawzałem Cię trollem, rozdziel te 2 sprawy. Jesli uważasz, że 800 zł to za dużo za mój "manufakturowy" zasilacz - Twoja sprawa. Kup sobie na Jebaju zasilacz za 350 GBP, z pewnością racjonalniej wyliczony cenowo niż mój:)

Podałem Ci podstawę kalkulacji dotyczącą mojej "manufaktury" - odpowiedziałem zatem na Twój post.

Ok, przepraszam za zaśmiecanie wątku moimi wpisami. Więcej nie będę.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zasilacza Tomanek jest jak najbardziej uczciwa. Jeżeli chcesz Sybic to możesz kupić zasilacz do M-daca na angielskim Ebay:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

za 2tyś zł:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ..... na początek kilka słów, jeżeli chodzi o DC-Blockera... zostaje, bo w pełni spełnia powierzone mu zadanie (delikatne buczenie trafa wzmaka słyszane z odległości 15-20cm, teraz w sumie go nie słychać w ogóle). Na marginesie, kabel do połączenia z siecią, zamontowany na stałe to niezły wąż strażacki.

Jeżeli chodzi o zasilanie daca to faktycznie średnica i niższe są pogłębione, całość jakby dostała oddechu, gra z mniejszym przymusem. Muszę się osłuchać dokładniej, ale różnica w testach ten sam utwór na oryginale a potem na zasilaczu Tomanek jest do wyłapania od razu. Na razie jestem pod wrażeniem i do tego trochę podenerwowany, że producent nie daje takiego zasilania od razu :P wiem, wiem....

Całość wykonana bardzo estetycznie i w zgodzie ze sztuką. Jedyny mankament, nie mankament to (tutaj w sumie uwaga dla producenta) niebieska dioda sygnalizująca pracę w sieci zamontowana na czołowej płycie zasilacza m-dac, musiałem ją zakleić, bo bestia może pracować za żarówkę wieczorem :).

Tak więc testy trwają, puki co pierwsze odsłuchy przynoszą uśmiech na....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny mankament, nie mankament to (tutaj w sumie uwaga dla producenta) niebieska dioda sygnalizująca pracę w sieci zamontowana na czołowej płycie zasilacza m-dac, musiałem ją zakleić, bo bestia może pracować za żarówkę wieczorem :).

Dziękuję za uwagę odnośnie jasności LED, wezmę poprawkę na przyszłość w tej kwestii.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie diody w większości urządzeń potrafią doprowadzać do szału. Jolida jest tego najlepszym przykładem, niestety negatywnym. Taśma może pomóc, ale szpeci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.