Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest zaden hiend tylko cena wynikajaca z chciwosci producenta oraz rozwarstwienia spolecznego jakie teraz mamy

 

Tomku to ja zapytam, a Ty słyszałeś ten przewód, że dziś w tak łatwy sposób napisałeś, że to nie jest Hi-End ?

Przychodzi mi do głowy kolejne pytanie. Skoro to nie jest produkt Hi-Endowy to gdzie ze swoją jakością powinien się plasować w porównaniu do konkurencji ? Proszę wskaż ten segment cenowy i odpowiednią dla niego argumentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Tomku to ja zapytam, a Ty słyszałeś ten przewód, że dziś w tak łatwy sposób napisałeś, że to nie jest Hi-End ?

Przychodzi mi do głowy kolejne pytanie. Skoro to nie jest produkt Hi-Endowy to gdzie ze swoją jakością powinien się plasować w porównaniu do konkurencji ? Proszę wskaż ten segment cenowy i odpowiednią dla niego argumentację.

 

Wyciąłeś jeden fragment mojej wypowiedzi, a tak wycięty nie oddaje tego co chce powiedzieć.

W skrócie chodzi o to ze są na tym świecie ludzie super bogaci i producenci zaczęli robić dla nich produkty. Super samochody, drogie zegarki czy ostatnio... drogie audio. Ja rozumiem ze w skrócie 'hiend' to chodzi o dźwięk, a nie o cenę sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, ale tak było zawsze, nawet i 300 lat temu. Tyle, że nie było samochodów czy audio, były za to inne dobra na jakie wydawano fortunę.

Nie ma co psioczyć na ceny produktów najdroższych bo one nie dla nas. Możemy co jedyne sprawdzić jaki mają wpływ na nasze systemy i szukać coś podobnego ale za mniejsze pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

Tomku, ale tak było zawsze, nawet i 300 lat temu. Tyle, że nie było samochodów czy audio, były za to inne dobra na jakie wydawano fortunę.

Nie ma co psioczyć na ceny produktów najdroższych bo one nie dla nas. Możemy co jedyne sprawdzić jaki mają wpływ na nasze systemy i szukać coś podobnego ale za mniejsze pieniądze :)

 

To prawda Bartku. Ja po poprostu nie chce przyklaskiwac tym praktykom, bo one ciagna reszte rynku cenowo do gory. Audio dobrej jakosci powinno byc dostepne dla kazdego o normalnych zarobkach, a nie dobrem luksusowym dla wybranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej napotykam opinie że wersje I były po prostu lepsze a II-ki przekombinowali.

Juz pisałem o swoich kontaktach z jedynka i dwójką

w skrócie jedynka bardziej wyrazista "rockowa" natomiast dwójka do systemów "wyrazistych"

takie moje zdanie o Black-ach

Osobiście mi nie pasowały żaden z Blacków lecz to kwestia indywidualnego doboru do systemu i nie tylko ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do sprzedania kabelki 2x3m Tellurium q ultra blue plus zworki tellurium q ultra blue. Kabelki i zworki w stanie idealnym- stan sklepowy. Pierwszy właściciel.

Jeśli ktoś szuka dociążenia na basie, łagodnej góry i pięknej średnicy kabelek idealny. Polecam. Cena 800 zł za komplet kabelki i zworki. Wszelkie informacje na priv lub [email protected]

20171020_224536.jpg

Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"That's true, Bartek."

 

Hi is this Bartek who was the distributor of TQ for Poland.?

 

If so haw are you? I do hope you are the last time, and how is the music going?

 

Best Col

 

I hope Google Translate get this right.

 

Hi, it's Bartek who was / is a TQ distributor for Poland.?

 

If so, are you? I hope for the last time you hear that you are not so good and how is music going?

 

Best Colin

Edytowane przez CJWonfor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w temacie Black II. Po 3 tygodniach od zakupu i układaniu się kabla bezwzględnie nastąpiła poprawa. Duża poprawa. Wróciło wszystko to co było w trakcie odsłuchu Black I. Ale pożyczyłem dzisiaj dla pewności Black I ponownie i wpiąłem w system. Mogę powiedzieć że to bardzo podobne kable. II jest bardziej zagęszczona i bas schodzi nieco niżej , średnica jest pełniejsza i tym sposobem wokale brzmią lepiej. I chyba tyle bo wysokie są na podobnym poziomie.

Mój system to PC audio, przetwornik Audiolab Mdac plus, Marantz Pm 8005 i Dynaudio X18 .Okablowanie to Usb Wireworld ultrafiolet ,rca chord shawline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość messier57

(Konto usunięte)

Podobno EWA LS-25 jest lepszy od TQ UB. Co zostalo poprawione? Cos sie pogorszylo? Jak LS-25 ma sie do Blue Diamond?

 

Od UB ma lepsza gore, UB jest troche niesmialy w tym rejonie. Rezzata na podobnym poziomie - autor kabli ten sam. Nie wiem jak gra blue diamond.

Edytowane przez messier57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I guess you would have a different cable on the market, what would it be like Ewa ls-25?

I am asking because I was told that the cable has to wait for 2.3 months"

 

Yes the basic material has to be made to order and as EWA is small we are put at the end of the que. Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość messier57

(Konto usunięte)

"I guess you would have a different cable on the market, what would it be like Ewa ls-25?

I am asking because I was told that the cable has to wait for 2.3 months"

 

Yes the basic material has to be made to order and as EWA is small we are put at the end of the que. Sorry.

 

Colin, why you do not say anything about LS 20? ;)

 

How does LS20 compare to LS25? And LS5?

 

http://www.pinkfishmedia.net/forum/threads/wonfor-wires-ls-20-new.213343/#post-3341104

 

b6554c_299bb388d422446f8cbcb1fdeb83c8ab~mv2_d_5312_2988_s_4_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The LS20 is new and pretty. It sound good to , Alan of ABCables is now in charge of the cable side, due poor health I can't do much running about (I can't run).

I am also trying to find somebody to build and sell the Amplifiers so I can retire completely and enjoy what is left of my life with family and friends.(this will make some people happy)

 

When and were is the LS25 Review?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.