Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  146 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze - akustyka

Po drugie - układ źródło+wzmacniacz+kolumny

Po trzecie (skoro w tym klubie piszemy, bo są inne) - spróbuj TQ Black

sugerujesz ze po zamianie głośników stojacych (w których srednica byla cudowna) na monitory (w których srednicy praktycznie nie ma) straciłem akustyke??źródło,wzmacniacz,kable zostslo nie ruszone , jedyne co to zmiana kolumn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafa, dzięki za info. Widzę ,że cena jest korzystniejsza, trzeba to sprawdzić :)

Jest jeszcze jeden interesujący mnie przewód. "Wireworld Starlight 7"(usb A-B) jeśli ktoś posiada doświadczenie z tym jabłkiem to bardzo proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słucham na głośnikowy q Black i uważam że u mnie jest ciut ciut za dużo na górze A za mało na dole. Oczywiście moim zdaniem kabel jest świetny ale chce go wymienić by poprawić co wyżej napisałem.

Jeśli ktoś z kolegów uważa podobnie i dokonał zmiany kabla to proszę o sugestie

Głośniki mam B&W pm1 wzmacniacz electrocompaniet eci5 mk2 .cena do 2000 zł.moze być używka.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słucham na głośnikowy q Black i uważam że u mnie jest ciut ciut za dużo na górze A za mało na dole. Oczywiście moim zdaniem kabel jest świetny ale chce go wymienić by poprawić co wyżej napisałem.

Jeśli ktoś z kolegów uważa podobnie i dokonał zmiany kabla to proszę o sugestie

Głośniki mam B&W pm1 wzmacniacz electrocompaniet eci5 mk2 .cena do 2000 zł.moze być używka.

Dzięki.

Furutech

Kable o mocnej podstawie basowej. Przy czym ten zakres nie jest przeładowany i nie ma efektu dudnienia. Bardzo fajna plastyczna średnica i wysokie tony, których jest dużo ale nigdy nie drażnią. To cechy wszystkich kabli tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Furutech

Kable o mocnej podstawie basowej. Przy czym ten zakres nie jest przeładowany i nie ma efektu dudnienia. Bardzo fajna plastyczna średnica i wysokie tony, których jest dużo ale nigdy nie drażnią. To cechy wszystkich kabli tego producenta.

 

Dzieki za sugestie.Nie napisałem jeszcze ze cenie sobie bardzo analitycznosc tellurium q black.

Nie mieszkam w Polsce i trudno tutaj o odsłuch .

Dzieki wielkie.

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden interesujący mnie przewód. "Wireworld Starlight 7"(usb A-B) jeśli ktoś posiada doświadczenie z tym jabłkiem to bardzo proszę o info.

:) Tak się składa że tego też miałem (kupiony w ciemno) i porównywałem bezpośrednio z AQ.

Zdecydowanie najsłabszy z nich. Wysokie tony trochę ostre, dość "chropowate" jeśli można tak powiedzieć.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i uważam że u mnie jest ciut ciut za dużo na górze A za mało na dole. Oczywiście moim zdaniem kabel jest świetny ale chce go wymienić by poprawić co wyżej napisałem.

Tellurium Black II - wg kilku opinii i recenzji właśnie to poprawiono; producenta nadąża za Twoimi potrzebami/oczekiwania ;-))))))))))

 

jedyne co to zmiana kolumn.

Jedyne? To jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia. Ten sam przewodnik w obu kablach. W Epic zmieniono jedynie izolację i cenę podnosząc ją niemal dwukrotnie. Chord jest niestety z tego znany.

 

Dzieki.

 

Czy faktycznie tellurium q black 2 jest lepszym kablem głośnikowym ? ( chodzi o dół i gore pasma )

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

Czy faktycznie tellurium q black 2 jest lepszym kablem głośnikowym ? ( chodzi o dół i gore pasma )

Od jedynki ?

 

według mnie bardziej spokojny charakterem góra spokojniejsza ,dołu jakby tez więcej ....trzeba sprawdzić przed zakupem u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od jedynki ?

 

według mnie bardziej spokojny charakterem góra spokojniejsza ,dołu jakby tez więcej ....trzeba sprawdzić przed zakupem u siebie

 

Dzęki.

 

Tak gram teraz na q black 1.

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z klubu próbował łączyć zworki TQ z kablem Ewa ls25? Zworki Ewa są niedostępne na np. takie tq ultra black owszem. Dzięki

Będzie działać, czemu nie ;)

 

Tylko LS25 na góre a zworki na bas.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo LS25 jest bardzo rowny tonalnie i bardziej detaliczny od np TQ Ultra Black. Chyba ze kupisz zworki TQ Ultra Silver wtedy mozesz potestowac ktory gdzie zagra lepiej.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Audioquets Carbo USB.Na pierwszy rzut ucha faktycznie, ten kabelek wnosi oddech w średnicy, nie jest to ogromna zmiana, nie jak w przypadku Tellurium Q Black. Jeśli ktoś szuka kabla do DAC-ka to cena jakość rewelacja . Dzięki wielkie "Rafa" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak na marginesie to czy Jezt jakas roznica prucz ceny pomiędzy TQ BLACK a TQ ultra black??chodzi o interconety

Jest bardzo duża; dźwięk (przynajmniej u mnie) robi się szlachetniejszy, ale nie złagodzony, i pojawia się więcej szczegółów

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Od 10 dni jestem posiadaczem blacka na DINach, jest wpiety w Naima Supernaita 2 z zasilaczem Hi-Cap. Odtwarzacz to CDX 2 z zasilaczem XPS. Niestety jestem rozczarowany klasą brzmienia, choć ma pożądane cechy jak świetnie zebrany bas i idealną równowagę tonalną w srednicy, niestety nieco brakuje wysokich tonów, nie jest to też otwarty dźwięk. Do HiLina Naima nie można go porównywać to inna półka, ale HiLine też nie jest taki fajnie zrywny nie jest tak spójny. Być może Black w podstawowej serii Naima lub serii XS sprawdziłby sie lepiej. Stąd moje pytanie czy ktoś z Was panowie spotkał się z Ultra Black-iem w wersji DIN/DIN? Nie widziałem go w ofercie, ale może istnieje? Chciałbym posłuchać zanim przejdę do Ultra Black który jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.12.2018 o 11:23, motiff napisał:

Witam

Od 10 dni jestem posiadaczem blacka na DINach, jest wpiety w Naima Supernaita 2 z zasilaczem Hi-Cap. Odtwarzacz to CDX 2 z zasilaczem XPS. Niestety jestem rozczarowany klasą brzmienia, choć ma pożądane cechy jak świetnie zebrany bas i idealną równowagę tonalną w srednicy, niestety nieco brakuje wysokich tonów, nie jest to też otwarty dźwięk. Do HiLina Naima nie można go porównywać to inna półka, ale HiLine też nie jest taki fajnie zrywny nie jest tak spójny. Być może Black w podstawowej serii Naima lub serii XS sprawdziłby sie lepiej. Stąd moje pytanie czy ktoś z Was panowie spotkał się z Ultra Black-iem w wersji DIN/DIN? Nie widziałem go w ofercie, ale może istnieje? Chciałbym posłuchać zanim przejdę do Ultra Black który jest drogi.

Ja porównywałem, ale na RCA, na moim XS2

Ultra Black (dla mnie) był trochę zbyt....hm.... "dystyngowany", gładki w brzmieniu. Zwykły black jest bardziej zadziorny, dynamiczny. Podobnie też było  z głośnikowymi. Zależy kto czego szuka.

Teraz mam wpięty Cardas Clear Cygnus (RCA) i chyba długo się go nie pozbędę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja zdecydowanie słyszę że HiLine gra lepiej niz Black. Black leży w szufladzie i jest mi jak widzę zbędny. Już próbowałem go sprzedać, ale pewnie było za drogo, ale to nowy kabel. Za pół darmo nie oddam niech leży. Mój błąd. Te kable chyba nie są za dobre niestety. Mam Chorda Anthem 2 na dinach tez kosztował ok. 2000 zł i dzieli go przepaść od Blacka na korzyść Chorda oczywiście. Nie wszystkim się podoba co Chord robi z dźwiękiem Naima ale to HiEndowy kabel.

Black jest dziwny próbowałem wielu kabli i on jest najbardziej specyficzny ze wszystkich. Może w jakimś układzie sprzętowym zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - black jest bardzo charakterystyczny; może się spodobać/wpasować, ale trzeba wypróbować w swoim systemie.

Ja z kolei do Chorda podchodziłem przez jakiś czas jak do jeża (przez wzgląd na rożne opinie) , ale na razie skończyłem wymiany (ciekawe na jak długo ;-) )

 

 

Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.