Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  146 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.02.2019 o 09:09, motiff napisał:

Cóż ja zdecydowanie słyszę że HiLine gra lepiej niz Black. Black leży w szufladzie i jest mi jak widzę zbędny. Już próbowałem go sprzedać, ale pewnie było za drogo, ale to nowy kabel. Za pół darmo nie oddam niech leży. Mój błąd. Te kable chyba nie są za dobre niestety. Mam Chorda Anthem 2 na dinach tez kosztował ok. 2000 zł i dzieli go przepaść od Blacka na korzyść Chorda oczywiście. Nie wszystkim się podoba co Chord robi z dźwiękiem Naima ale to HiEndowy kabel.

Black jest dziwny próbowałem wielu kabli i on jest najbardziej specyficzny ze wszystkich. Może w jakimś układzie sprzętowym zagra.

Witam wszystkich

Przyszła pora uderzyć się w pierś, za pochopne opinie. Ten weekend spędziłem z wyżej wymienionym blackiem. Od czasu poprzedniego wpisu, próbowałem na nim grać 2-3 dni i wypinałem go z systemu wracając do Hiline i znowu próbowałem, i tak kilka razy. Jednak ostatnio coś się stało, zaczęło mi się podobać blackowe granie, grał przez niemal 3 dni, sprzęt nie był wyłączany zrobiło się naprawdę ciekawie. Wysokie tony wyszlachetniały i poprawiła sie przejrzystość. Do tego stopnia że stał się porównywalna z HiLine'm. Kabel został wpięty w system i czekam z niecierpliwością na wieczór, aby znowu posłuchać muzyki.

Gra to ciekawiej, także mniej agresywnie od HiLine'a ale bardzo przejrzyście, naprawdę słychać nie mniej niż innych najlepszych kablach, jestem zdumiony i zaskoczony. Taka zmiana po wygrzaniu?

Wygląda na to że potrzebował czasu, był nowiutki a ja zbyt niecierpliwy. Cieszę się bardzo że nie sprzedałem bo to teraz tak udany zakup, że raczej to na nim będzie grała u mnie muzyka. Wszystkich zaskoczonych zapewniam - warto z nim wytrzymać dość trudny początek, fajny kabel na pewno nie hi-endowy ale gra ciekawiej od przewidywalnego niemal doskonałego HiLiene,a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mrb napisał:

A pisałem wcześniej,   że jest szlachetny ?

No i jest ale trochę mu zajęło zanim wyszlachetniał. Chyba dłużej niż pamiętam Chordy, czy HiLine. Nie szkodzi, teraz wiem że jest wart swej ceny. Sprawia mi wielką przyjemność. Ciekaw jestem Blacka w wersji Diamond. Powoli rodzi mi się też pytanie czy głośnikowy black czy też black II byłby lepszy w moim zestawie niż NACA 5? Problem w tym ze mam 5,5 metra na stronę a takich próbek w sklepie nie maja nigdzie do wypożyczenia. Nie ma jak przetestować, może ktoś na forum miał okazję porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, motiff napisał:

Powoli rodzi mi się też pytanie czy głośnikowy black czy też black II byłby lepszy w moim zestawie

Ja w ogóle z okablowania jakie robi Tellurium głośnikowe uważam że wychodzą im najlepiej.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj tak właśnie jest, że do TQ głośnikowych potrzeba sporo cierpliwości i konsekwencji. Od bodajże 3 lat mam TQ Silver i u mnie wpasowały się w zestaw idealnie. Niestety, słuchałem ich także na innych zestawach, u swoich kolegów - nigdzie nie było dobrze.

Myślę sobie, iż być może te przewody tak się układają pod konkretny system, że w innych zestawach nie są w stanie "na szybko" pokazać swych wszystkich zalet? Coś w tym dziwnego jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może uszy muszą przyzwyczaić się do takiego dźwięku? Podpiąłem ostatnio pod swój zestaw Blue, z którego od dość dawna nie korzystam na co dzień. Wpięty został w miejsce Odysseya. Wytrzymałem kilka minut mimo, że ten Chord wcale nie jest jakimś hi-endowym drutem. Nie dałem rady nawet przez czas trwania jednego utworu. Oczywiście mowa o najtańszym TQ z całej oferty tej firmy ale  to nie moja bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Podpiąłem ostatnio pod swój zestaw Blue, z którego od dość dawna nie korzystam na co dzień. Wpięty został w miejsce Odysseya. Wytrzymałem kilka minut

Bo, niestety każdy, ale to każdy kabel wypięty z systemu na dłuższy czas, musi swoje odrobić. Nawet taki prosty Blue. I nie chodzi du o przyzwyczajenie się do dźwięku. Można wyjść i zostawić sprzęt grający, żeby nie było takich podejrzeń, i po jakimś czasie kabel będzie inaczej grał.

W dniu 1.04.2019 o 09:52, motiff napisał:

Powoli rodzi mi się też pytanie czy głośnikowy black czy też black II byłby lepszy w moim zestawie niż NACA 5?

A jaki Ty masz zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być. Nie chodzi tutaj o zwykłe "wygrzanie" przewodu, lecz o długotrwałe ułożenie i zestrojenie z systemem. I raczej nie jest to psychoakustyka, bowiem wrażenie niedopasowania się danego przewodu do całego zestawu występuje nie tylko u obeznanego z jego brzmieniem właściciela, lecz także u innych słuchaczy. Jest szorstko, ostro, nieprzyjemnie i płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, piotrek7 napisał:

Także o to

Przyzwyczaić się to możesz do trochę innej prezentacji. Ale jak coś kompletnie nie pasuje to nie wiem jak długo byś się nie zmuszał to i tak nie polubisz dźwięku.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam panowie, jestem zainteresowany kupnem kabelków głośnikowych Tellurium Q Ultra Blue. Chcę je mieć wpięte na bass ( sprzęt gra w bi ampingu ) jak te kable dają radę w tej dziedzinie. Wzmacniacz obsługujący bas to Denon PMA 1500r  a górę obsługuję Atoll AM 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam i dołączam do klubu z kablem głośnikowym TQ Black II.  Słucham go na razie ze 20 godzin ale już już jestem pod wielkim wrażeniem. Ostatnie dwa lata używałem VDH Wind MK2. Nadal VDH oceniam bardzo wysoko i byłem cały czas zadowolony. Ale gdzieś tam z tyłu głowy miałem chęć spróbowania kiedyś TQ Black II.  Pierwsze co mnie uderza to ilość szczegółów, niuansów które się pojawiły, czy też dłuższe wybrzmiewanie instrumentów. Bas ma też więcej energii. Sam jestem ciekaw jak to zabrzmi po kilkudziesięciu godzinach.  Sprzęt z jakim to gra w stopce, więc nie będę dublował. 

Czekam też na IC TQ Graphite. Dotrze do mnie z UK pewnie za około tydzień.  Wepnę go pomiędzy CD a wzmacniacz i porównam do obecnie wpiętego tam VDH First MK2.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sebgla napisał:

Pierwsze co mnie uderza to ilość szczegółów, niuansów które się pojawiły, czy też dłuższe wybrzmiewanie instrumentów. Bas ma też więcej energii.

Potwierdziło się (po raz kolejny) co o nim piszą. Ze swojej strony polecam Tobie (i nie tylko) ich płytę testową.

Po takim zabiegu określiłbym dźwięk jako "oczyszczony" z śmieci. Niestety po wyłączeniu sprzętu z prądu trzeba procedurę przeprowadzić od nowa. Przynajmniej ja tak zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączam do klubu z kabelkami Tellurium Q Black . Ma dwa pytania czy kabelki są  kierunkowe ? Oraz czytałem coś o sugorowanym przez producenta odcinku 3m . Czy musi mieć tyle czy może np mieć 2m i czy wpływa to jakość na dźwięk? 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Klecha86 napisał:

Witam dołączam do klubu z kabelkami Tellurium Q Black . Ma dwa pytania czy kabelki są  kierunkowe ? Oraz czytałem coś o sugorowanym przez producenta odcinku 3m . Czy musi mieć tyle czy może np mieć 2m i czy wpływa to jakość na dźwięk? 

Długość musi być taka byś wygodnie podpiął kolumny do wzmacniacza ? 

Różnice jakieś minimalne mogą być ale dopiero przy bezpośrednim porównaniu mógłbyś coś okreslić swoje preferencje więc moja rada wybierz po prostu odpowiednią długość ze względu na odległość.

Co do kierunkowości. Posłuchasz, po paru dniach zamienisz i jak usłyszysz różnice to zostawisz w pozycji która ci najbardziej odpowiada.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii, jedni mówią, że im krótszy kabel głośnikowy tym lepszy, inni twierdzą, ze te 2,5 m musi być ? Ale tak jak napisał Rafa , jeśli 2m Ci wystarczy do swobodnego podłączenia to wypożycz i zobacz czy Ci pasuje.. Ja osobiście na pewno nie kupowałbym 3m skoro i 2,5 m to na spokojnie mi wystarcza.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja I przewodów Black nie była kierunkowa, ale... po podłączeniu w jeden, konkretny i ustalony sposób, nie zmieniaj już później kierunku. U mnie grało to zdecydowanie inaczej (gorzej) i w korespondencji z producentem, sam konstruktor tych przewodów potwierdził, że raz ustalonego kierunku podłączenia nie należy już zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/8/2019 at 8:33 AM, sebgla said:

Witam i dołączam do klubu z kablem głośnikowym TQ Black II.  Słucham go na razie ze 20 godzin ale już już jestem pod wielkim wrażeniem. Ostatnie dwa lata używałem VDH Wind MK2. Nadal VDH oceniam bardzo wysoko i byłem cały czas zadowolony. Ale gdzieś tam z tyłu głowy miałem chęć spróbowania kiedyś TQ Black II.  Pierwsze co mnie uderza to ilość szczegółów, niuansów które się pojawiły, czy też dłuższe wybrzmiewanie instrumentów. Bas ma też więcej energii. Sam jestem ciekaw jak to zabrzmi po kilkudziesięciu godzinach.  Sprzęt z jakim to gra w stopce, więc nie będę dublował. 

Czekam też na IC TQ Graphite. Dotrze do mnie z UK pewnie za około tydzień.  Wepnę go pomiędzy CD a wzmacniacz i porównam do obecnie wpiętego tam VDH First MK2.

Hej,ja również  jestem zainteresowany  modelem GRAPHIT,daj znać jak wypada on na tle VDH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

Hej,ja również  jestem zainteresowany  modelem GRAPHIT,daj znać jak wypada on na tle VDH.

Dam znać. Kabek powinien dotrzeć w tym tygodniu.  Kupiłem używany więc będzie wygrzany. Też mnie zastanawia jak się zachowa. VDH First MK2 jest świetny więc pójdzie pomiędzy przedwzmacniacz gramofonowy a wzmacniacz jeśli TQ Graphite okaże się lepszy i zostanie przy CD. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, sebgla said:

Dam znać. Kabek powinien dotrzeć w tym tygodniu.  Kupiłem używany więc będzie wygrzany. Też mnie zastanawia jak się zachowa. VDH First MK2 jest świetny więc pójdzie pomiędzy przedwzmacniacz gramofonowy a wzmacniacz jeśli TQ Graphite okaże się lepszy i zostanie przy CD. 

Ile dałeś za używany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Ile dałeś za używany?

RCA 1 m długości ~ 1500 PLN całość z wysyłką z UK. Kupione na Ebayu.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

Czyli jakieś 300£,dobra cena.obecnie na Ebay  są 1m XLR  w cenie 425£.Supra SWARD  również  chodzi mi po glowie

Chciałem kupić RCA Blacka II ale trafił się ten Graphite więc nie mogłem nie zaryzykować. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Ja właśnie sprzedałem ultra Black.twoj GRAPHIT  będzie w biało -czerwonym opakowaniu czy czarnym???

Starsze biało-czerwone

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.