Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  146 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do interkonektów od TQ nie mogę się przekonać. O wiele za słabo w swojej cenie moim zdaniem. Głośnikowe to co innego.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2019 o 07:43, sebgla napisał:

Dam znać. Kabek powinien dotrzeć w tym tygodniu.  Kupiłem używany więc będzie wygrzany. Też mnie zastanawia jak się zachowa. VDH First MK2 jest świetny więc pójdzie pomiędzy przedwzmacniacz gramofonowy a wzmacniacz jeśli TQ Graphite okaże się lepszy i zostanie przy CD. 

Krótko napisze - rewelacja. Trudno naprawdę ubrać w słowa. Niby podobnie do VDH Firsta ale jednak trochę inaczej. Napisze, że więcej magii hehe. Dźwięk jeszcze bardziej poukładany. Jeszcze mniej szorstkości i ostrosci, której i tak nie było. Wokale jakość tak naturalniej i jeszcze głębiej brzmią. Siedzę i myślę jak to opisać ale się nie da. Całościowo przekaz jakby o klasę wyzej, łagodnie ale jednocześnie ze szczegółami i dynamiką .Już wiem że będę starał się kupić za jakiś czas jeszcze jedną sztukę do mojego systemu. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, sebgla said:

Krótko napisze - rewelacja. Trudno naprawdę ubrać w słowa. Niby podobnie do VDH Firsta ale jednak trochę inaczej. Napisze, że więcej magii hehe. Dźwięk jeszcze bardziej poukładany. Jeszcze mniej szorstkości i ostrosci, której i tak nie było. Wokale jakość tak naturalniej i jeszcze głębiej brzmią. Siedzę i myślę jak to opisać ale się nie da. Całościowo przekaz jakby o klasę wyzej, łagodnie ale jednocześnie ze szczegółami i dynamiką .Już wiem że będę starał się kupić za jakiś czas jeszcze jedną sztukę do mojego systemu. 

Jak oceniasz jakość brzmienia do ceny. w uk nowy GRAPHIT  kosztuje 660£ A VDH FIRST około 240£.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Jak oceniasz jakość brzmienia do ceny. w uk nowy GRAPHIT  kosztuje 660£ A VDH FIRST około 240£.

Tu jest problem niestety. Nie kupiłbym nowego Graphita bo uważam że jest za drogi.  Ale dlatego, że po prostu nie dałbym tyle za żaden kabel RCA. W przypadku używki to rewelacyjny zakup. Firsta kupiłem kiedyś nowego i tu lepiej wypada stosunek ceny do jakości. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, sebgla said:

Tu jest problem niestety. Nie kupiłbym nowego Graphita bo uważam że jest za drogi.  Ale dlatego, że po prostu nie dałbym tyle za żaden kabel RCA. W przypadku używki to rewelacyjny zakup. Firsta kupiłem kiedyś nowego i tu lepiej wypada stosunek ceny do jakości. 

Ja mam do wyboru  XLR  za 425,lub rca za 400£.W moim systemie po xlr gra ciszej więc raczej je odpuszczę. Podsumowując GRAPHIT  w twoim systemu jest sporo lepszy od VDH???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

Ja mam do wyboru  XLR  za 425,lub rca za 400£.W moim systemie po xlr gra ciszej więc raczej je odpuszczę. Podsumowując GRAPHIT  w twoim systemu jest sporo lepszy od VDH???

Tak. Całościowo jest lepszy od VDH

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szobod napisał:

... nowa linia kabli?

ktoś już testował ?

Chyba nie mówisz o Statement jako nowych, nadchodzących kablach? Bo one są co najmniej od 5 miesięcy na rynku

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 23:33, rafa napisał:

Chyba nie mówisz o Statement jako nowych, nadchodzących kablach? Bo one są co najmniej od 5 miesięcy na rynku

No i po co od razu te nerwy. Nie lepiej napisać co konstruktywnego na temat nowych kabli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, piotrek7 napisał:

Już wcześniej ktoś skrobnął coś konstruktywnego na temat tych kabli, że ich cena poszybowała dalece poza granice absurdu. Poza tym są całkiem ładne.

Kurde przeszukałem temat 3 strony do tylu i nic nie znalazłem. Chyba że czytałeś gdzieś indziej o tym. Testy branżowe juz widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2019 o 19:37, Szobod napisał:

No i po co od razu te nerwy. Nie lepiej napisać co konstruktywnego na temat nowych kabli?

Jakie nerwy, to jest fakt obiektywny.

Niedawno miałem Silver Diamond przez 11 dni na testach i zagrał fenomenalnym basem o pięknej fakturze i super różnicowaniu. Dźwięk bogaty w wypełnienie, dobrze rozciągnięty w górę z naturalną średnicą bez podbijania jakiegoś pasma. Świetnie wpisał się w mój system. 

Znajomy który ma Statement twierdzi że ten robi wszystko jeszcze lepiej od Silver Diamond. No ale cena jest jeszcze bardziej absurdalna..

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rafa napisał:

Jakie nerwy, to jest fakt obiektywny.

Niedawno miałem Silver Diamond przez 11 dni na testach i zagrał fenomenalnym basem o pięknej fakturze i super różnicowaniu. Dźwięk bogaty w wypełnienie, dobrze rozciągnięty w górę z naturalną średnicą bez podbijania jakiegoś pasma. Świetnie wpisał się w mój system. 

Znajomy który ma Statement twierdzi że ten robi wszystko jeszcze lepiej od Silver Diamond. No ale cena jest jeszcze bardziej absurdalna..

Rafa no i o taką dyskusję mi chodziło ?

Sam mam Black Diamondy głośnikowe. Kable te świetnie przenoszą masę i grają bardzo równo, trochę mają zawężony dół i gorę pasma. Miałem też na testach ale tylko przez 2 h Silver Diamondy. Zdecydowanie lepsza góra ale bas już nie przenosi tak masy, jest szybszy, bardziej punktowy. Czy lepszy - chyba już kwestia co się komu bardziej podoba. Z moimi Amphion - ami chyba lepiej grał bas z Black Diamondów.

Podsumowując jakby Statement miał gore i środek z Silvera a masę i bas z Blacka to do moich kolumn pasowałby idealnie. Stąd jestem ciekaw, ale cena zabija ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie są duże ale są. Wybrzmienia, Silver ciut dłużej ciągnie dźwięk. Scena taka sama, trochę w głąb poszła. Odrobinę grubsze instrumentarium.

Różnica w cenie nie odzwierciedla tego, niestety.

Jednak są tacy jak ja, którzy wybierają silvera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Arczibald napisał:

Nie są duże ale są. Wybrzmienia, Silver ciut dłużej ciągnie dźwięk. Scena taka sama, trochę w głąb poszła. Odrobinę grubsze instrumentarium.

Różnica w cenie nie odzwierciedla tego, niestety.

Jednak są tacy jak ja, którzy wybierają silvera

Ja właśnie też porównywalem u siebie ona kabelki i byłem CIEKAW twojej opinii. Zgadzam się z nią. 

Silver na basie szybszy i niższy, większa głębia i wybrzmienia. Ultra gładki. 

Black za to dociazony na środku i trochę szerszą scena. 

Nie miałeś wrażenia że Silver trochę scenę zwęża? ?

Ogólnie Silver to lepszy kabel moim zdaniem. Inne granie trochę ale ma cehcy które się super podobają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Arczibald napisał:

Tak, Silver lepszy. Dlatego go zostawiłem :) 

Co do szerokości sceny to obydwa wypadają u mnie podobnie.

Black na przedziale środka i niskich owszem dociazony ale reszta pasma średnich już nie. 

Czyli mamy praktycznie identyko spostrzeżenia. 

Szach mat sceptycy kablowi xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2019 o 09:29, rafa napisał:

Jakie nerwy, to jest fakt obiektywny.

Niedawno miałem Silver Diamond przez 11 dni na testach i zagrał fenomenalnym basem o pięknej fakturze i super różnicowaniu. Dźwięk bogaty w wypełnienie, dobrze rozciągnięty w górę z naturalną średnicą bez podbijania jakiegoś pasma. Świetnie wpisał się w mój system. 

Znajomy który ma Statement twierdzi że ten robi wszystko jeszcze lepiej od Silver Diamond. No ale cena jest jeszcze bardziej absurdalna..

Nie tylko Twoja opinia jest pozytywna na temat tego kabla, dla wielu osób ten kabel jest bardzo dobry, tylko cena nie jest dla wszystkich-niestety. Ale używany można wyrwać taniej w bardziej ludzkich cenach.  Ale IC dla mnie osobiście jest lepszy z serii BD. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, jak się ma black II do silvera II i ultra black I ? wiem, można wypożyczyć ale nie mam możliwości aby te kable jednocześnie przetestować... jakie są wasze odczucia który z tych kabli zagra  lepiej  z szeroką scena, miękkim basem i nie kłująca górą ? tak wiem, cenowo różnice są znaczne szczególnie miedzy blackiem a silverem i ultra blackiem...czy warto dopłacić do silvera lub ultra blacka?

Edytowane przez robak_777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2019 o 09:51, szczypior88 napisał:

Ja aktualnie jestem w trakcie testowania głośnikowych Silver II i Black II. 

Dzisiaj jeszcze dotrze Ultra Black. 

Wieczorem skrobne jakieś wnioski na szybko. 

jak wrażenia po odsłuchach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, robak_777 napisał:

witam, jak się ma black II do silvera II i ultra black I ? wiem, można wypożyczyć ale nie mam możliwości aby te kable jednocześnie przetestować... jakie są wasze odczucia który z tych kabli zagra  lepiej  z szeroką scena, miękkim basem i nie kłująca górą ? tak wiem, cenowo różnice są znaczne szczególnie miedzy blackiem a silverem i ultra blackiem...czy warto dopłacić do silvera lub ultra blacka?

Mistrzu czytałeś posty? Wystarczy 3 posty wyżej przeczytać ? Już łatwiej się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultra Black ma przepiękny środek pasma. Rozwinięcie w każdym paśmie Black II. Bardzo podobny kabelek do Van Den Hul Revelation. Van den hul ma lepszą przestrzeń trochę i zejście na basie. Ultra Black za to jak mówię, czaruje środkiem. Wokal ma niesamowicie gładki, angażujący, ciepły. Bas zwarty ale moim zdaniem nie ma takiej sprężyny jak Silver II (ten na basie wije się fajnie). Ja miałem do wyboru Ultra Black albo Vdh i wybrałem finalnie tego drugiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.