Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, szczypior88 napisał:

Ultra Black ma przepiękny środek pasma. Rozwinięcie w każdym paśmie Black II. Bardzo podobny kabelek do Van Den Hul Revelation. Van den hul ma lepszą przestrzeń trochę i zejście na basie. Ultra Black za to jak mówię, czaruje środkiem. Wokal ma niesamowicie gładki, angażujący, ciepły. Bas zwarty ale moim zdaniem nie ma takiej sprężyny jak Silver II (ten na basie wije się fajnie). Ja miałem do wyboru Ultra Black albo Vdh i wybrałem finalnie tego drugiego. 

rozumiem, dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, robak_777 napisał:

rozumiem, dzieki za pomoc

Ja miałem trochę wrażenie jak by Silver lekko ściskał scenę, tak jak by dźwięk nie odrywal się na boki. Może to kwestia mojego systemu akurat więc nie twierdzę że tak jest zawsze. Kolega wcześniej np tego nie zauważył.

Silver II czy Ultra Black jednak na korzyść Ultra Black dla mnie jeśli wybierasz tylko w Tellurium. Ja po kilku tygodniach testów z różnymi kablami wybrałem Vdh. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w tym wątku kilka (kilkanaście?) stron wcześniej, Silver moim zdaniem ma lepszą sceną od Black, tyle że nie wypycha jej tak mocno do przodu. Lepsza jest przez to głębia i gradacja sceny, słychać więcej szczegółów na linii pionowej, nie ma efektu "lejka" i zwężania się panoramy za głośnikami w jeden punkt. Szerokość i wychodzenie poza boki głośników są podobne w obu modelach.

Spostrzeżenia w moim zestawie, z kablami w wersji I-ej. Nowych nie słuchałem, za to powiem Wam na koniec, że... granie TQ zaczyna się od serii Diamond ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Znam takich co twierdzą że dłuższy zagra lepiej. Ja sam zawsze 2m kupowałem więc nie do końca mogę potwierdzić bądź zaprzeczyć.

Na pewno łatwiej odsprzedać dłuższy. 

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2019 o 16:17, naczesany napisał:

Obecnie słucham na głośnikowych Tellurium Q Black II. Zamówiłem do odsłuchu Tellurium Q Silver II Speaker.

Czy zachowają charakter brzmienia (neutralność) Black'ów? Nie będzie za jasno?

Mam mieszane odczucia. Charakter brzmienia pozostał, neutralność (chociaż Delphinusy raczej do neutralnych nie można zaliczyć). razem z IC Albedo Monolith słychać jeszcze więcej szczegółów bez oznak wyostrzenia ale nie jestem pewien czy warto. Może spróbować jeszcze wyżej czyli Tellurium Q Blue Diamond. Przy okazji wyszło jak kiepską mam akustykę mimo, że dwa panele z wełny mineralnej za głośnikami. Najbardziej słychać to na fortepianie. Wypożyczone Q Silvery wygrzane, może potrzebują żeby się wpasować w system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w drugą stronę? Duelund i przestać sobie zawracać głowę tym wszystkim? Cieszyć się pięknie podaną muzyką jako całością zamiast rozbijać przysłowiowe gówno na atomy? Wydatki można mnożyć bez końca. Tak jak złudzenia, że właśnie TA wyższa seria będzie ukoronowaniem poszukiwań. Dalej to tylko NIRWANA. A takiego ch...... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, piotrek7 napisał:

A może w drugą stronę? Duelund i przestać sobie zawracać głowę tym wszystkim? Cieszyć się pięknie podaną muzyką jako całością zamiast rozbijać przysłowiowe gówno na atomy? Wydatki można mnożyć bez końca. Tak jak złudzenia, że właśnie TA wyższa seria będzie ukoronowaniem poszukiwań. Dalej to tylko NIRWANA. A takiego ch...... ?

To też jest jakaś metoda. Przyznam że co raz częściej ona puka do mych "audio drzwi". 

Słuszna uwaga. Prosto i w punkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś 1000zł za dwa odcinki po 2 m. Do tego dochodzi komplet wtyków za drugie tyle. Lubię DIY ale nie zaryzykuję. Nie ma pewności że się sprawdzi w każdym systemie.
Jednak zaufałem inżynierom z Tellurium i zamówiłem Silver.
Przez moment zastanawiałem się czy nie pójść w Q Blue Diamond ale stwierdziłem, że mam za słabe klocki. Poza tym wpakowałem kupę kasy w zasilające i wtyki z czego jestem zadowolony. Na tych Silver wyszło, jak słaba jest akustyka mojego pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, naczesany napisał:

Do tego dochodzi komplet wtyków za drugie tyle.

https://www.blackdotaudio.eu/wtyk-glosnikowy-bananowy-bfa-kacsa-bp-303s-posrebrzany-p-3126.html

Raczej za tyle. Takiej samej, lub lepszej jakości niż odpowiedniki stosowane przez TQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Luna Gris głośnikowych przez tydzień w swoim secie. Wszystko ładnie, bardzo przyjemna barwa i detale, dynamika ok, lecz zupełnie płasko i dźwięk zakleszczony w głośnikach. Gram już kilka lat na TQ Silver (wersja pierwsza) i jestem z nich bardzo zadowolony. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Słuchałem Luna Gris głośnikowych przez tydzień w swoim secie. Wszystko ładnie, bardzo przyjemna barwa i detale, dynamika ok, lecz zupełnie płasko i dźwięk zakleszczony w głośnikach.

Dlatego kombinuję z Duelundem połączonym ze srebrnym solid core (20 AWG). DIY pełną gębą ? Ale to dopiero za jakiś czas. Na razie inwestuję w lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, piotrek7 napisał:

https://www.blackdotaudio.eu/wtyk-glosnikowy-bananowy-bfa-kacsa-bp-303s-posrebrzany-p-3126.html

Raczej za tyle. Takiej samej, lub lepszej jakości niż odpowiedniki stosowane przez TQ

Ale pewności nie masz że w Tellurium są wtyki za 9zł? Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że wysokie ceny markowych kabli wynikają z renomy firmy, jej kształtowania się na rynku, księgowej itp. itd ale jednak finalny produkt podlega wielu ocenom użytkowników, recenzentów więc dlaczego nie kupować. Mimo, że cena wysoka. Swoją zabawę zaczynałem od wtyków Viborg 501 i kabla Supra. Teraz przy użytkowaniu produktów Furutech'a wiem, że były to stracone pieniądze.

Może nie na temat. Dzisiaj wymieniłem gniazdo zasilające w Heglu H11 z gniazda z filtrem, Furutech'a FI-06 - nie ten DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, wtyki bananowe w TQ są naprawdę dobrej jakości. G. Merrigan mówił kiedyś, że dokładnie te same dają do swoich przewodów z wyższej półki, które są dużo cięższe, i nic się nie dzieje i nie wyłamują się. Potwierdzam, u mnie absolutnie zero problemów, a trochę ich przepinałem, pożyczałem, itd. Zresztą, z drugiej strony przewodów mam widły - a te są świetne (można zamówić wg życzenia, w tej samej cenie są widły i banany BFA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, naczesany napisał:

Ale pewności nie masz że w Tellurium są wtyki za 9zł?

Kupują w cenach hurtowych więc pewnie wychodzi taniej ?

Nie twierdzę, że zaopatrują się we wtyki KACSA. Ale tez chyba sami ich nie produkują. Dostawcą takich wtyków dla wielu firm jest niemiecki Eagle Cable. Zwróć uwagę na tą charakterystyczną, odgiętą blaszkę. Chyba tylko ta firma to stosuje

https://www.poweraudio.pl/eagle-cable-hollow-banana-wtyk-bananowy-miedz-berrylium-p-1995.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piotrek7 napisał:

Kupują w cenach hurtowych więc pewnie wychodzi taniej ?

Nie twierdzę, że zaopatrują się we wtyki KACSA. Ale tez chyba sami ich nie produkują. Dostawcą takich wtyków dla wielu firm jest niemiecki Eagle Cable. Zwróć uwagę na tą charakterystyczną, odgiętą blaszkę. Chyba tylko ta firma to stosuje

https://www.poweraudio.pl/eagle-cable-hollow-banana-wtyk-bananowy-miedz-berrylium-p-1995.html

 

Mundrof też mają ta odgiętą blaszkę. https://www.audiophonics.fr/en/banana-plugs/mundorf-beryllium-copper-bare-banana-plug-pair-p-1823.html

Kiedyś kupiłem jakiś no-name na ebay i też z odgięciem są.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafa napisał:

Mundrof też mają ta odgiętą blaszkę

Fakt. Na te nie zwróciłem uwagi na Mundorfa. Choć ciekawe czy to własna produkcja czy konfekcja. W tej chwili Mundorf nie sprzedaje gołych wtyków. Jedynie takie z plastikowymi mocowaniami. Coś na wzór KLE (choć tam budowa samego banana i puszki, w której jest on zamknięty jest inna)

Natomiast znając prawa rynku, raczej spodziewałbym się tego, że TQ kupuje wtyki od Eagle niż od Mundorfa

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.