Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chciałem uzyskać poradę, na temat modyfikacji sposobów łączenia głośników z końcówkami Bi-Wire.

Czy można poprawić to co producent osiągnął przewodem i np: zastosować przewód Silver na górne wejścia w głośnikach, na dolne przejść zworkami Tellurium Q Ultra Blue i dzięki temu zyskać trochę więcej wypełnienia tzw. masy, której podobno w przewodach Silver brakuje?

I jak to jest z tym przewodem Q Silver 2, podobno względem wersji pierwszej miała być poprawa ciemnego tła, masy, bo tego tam brakowało, zostało to poprawione, jest zauważalnie lepiej?

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, worms napisał:

Czy można poprawić to co producent osiągnął przewodem i np: zastosować przewód Silver na górne wejścia w głośnikach, na dolne przejść zworkami Tellurium Q Ultra Blue i dzięki temu zyskać trochę więcej wypełnienia tzw. masy, której podobno w przewodach Silver brakuje?

Jeśli wewnątrz głośnika zastosujesz taką samą kombinację przewodów - ma to jak najbardziej sens. Inaczej to trochę taka sztuka dla sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2019 o 22:52, szczypior88 napisał:

Wpisuje się ze zworkami Black II:) 

MmsCamera_2019-10-18-16-44-15.jpg

Z tego co pamiętam kolega posiada Van Den Hul Revelation, T Q Silver II był brany pod uwagę, oraz Back II, oraz Ultra Black, jednak mimo wszystko VDH R wylądował w systemie.
Czy zworkami udało się jeszcze coś zmienić, bo chyba są z innej parafii?

 

 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, worms napisał:

Z tego co pamiętam kolega posiada Van Den Hul Revelation, T Q Silver II był brany pod uwagę, oraz Back II, oraz Ultra Black, jednak mimo wszystko VDH R wylądował w systemie.
Czy zworkami udało się jeszcze coś zmienić, bo chyba są z innej parafii?

 

 

Zworki miałem Qed Genesis. Zmieniłem na Black II i Góra zyskała kolorytu. Leciutko skrocilo mi wybrzmienia, ale dodało słodyczy i głębi. Wokal damski też nabrał lekko kolorów 

Kupiłem 2 dni temu zworki Silver II dla zabawy. Jeszcze nie miałem czasu żeby potestowac. Jak się ogarnę trochę to opiszę swoje doświadczenia. 

Nadal mam Vdh jako główne kable głośnikowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na Twoje doznania, oraz porównanie względem pozostałych zworek i które finalnie wybierasz.
Wróciłem do domu też z kablem do testu w postaci Silver II, ale mam ból bo nie posiadam żadnych zworek, a sklep obiecywał black, lecz niestety nie mógł dać i teraz pozostałe odsłuch na blaszkach z głośników, lub odcięcie jakiegoś kawałka starego przewodu Oehlbach. Jestem zły jak diabli.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, worms napisał:

Czekam z niecierpliwością na Twoje doznania, oraz porównanie względem pozostałych zworek i które finalnie wybierasz.
Wróciłem do domu też z kablem do testu w postaci Silver II, ale mam ból bo nie posiadam żadnych zworek, a sklep obiecywał black, lecz niestety nie mógł dać i teraz pozostałe odsłuch na blaszkach z głośników, lub odcięcie jakiegoś kawałka starego przewodu Oehlbach. Jestem zły jak diabli.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Skąd jesteś? Może bym coś poratowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@worms czekamy na relacje ? Podobno fajne kabelki miałeś u siebie hehe

51 minut temu, Pioneek napisał:

Ma ktoś w okolicy Rzeszowa Black ll i byłby chętny wpaść (pożyczyć) do mnie do domu na odsłuch. Z tego co czytam to chyba ma on wszystkie cechy które potrzebuje, ale tylko odsłuch w moim systemie to zweryfikuje.

Kurde... Szkoda że tak daleko mieszkasz i w stronach w których totalnie nie bywam. Coś bym wymyślił... A tak to kicha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szczypior88 napisał:

@worms czekamy na relacje ? Podobno fajne kabelki miałeś u siebie hehe

To prawda, dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów, szczypior88 sprawiłeś mi mega przysługę.


Chciałbym coś napisać, jednak nie jestem w tym zbyt dobry, a pamięć mam bardzo ulotną.

Na tą chwilę miałem u siebie w testach: głośnikowy TQ Black II zworki Black, głośnikowy TQ Silver II zworki Black II, oraz zworki Silver II, oraz przewód który był największym zaskoczeniem: głośnikowy VDH Revelation.
Wiem jedno po tych wszystkich testach nadal uczę się wychwytywać różnice i trochę mi zajmuje czasu by odpowiednio się nastawić przed odsłuchem, podejrzewam że to też kwestia lepszego i gorszego dnia.

W moim systemie najmniej podszedł mi przewód TQ Silver 2 ze zworkami Silver 2,  było to granie zbyt krystaliczne, góra dominowała nad resztą pasma, nie przetrwałbym długo z tak podłączonymi głośnikami.
Po zmianie zworek na Q Black II było zdecydowanie lepiej, wysokie delikatnie zostały utemperowane co dla mnie wprowadziło pożądany efekt, kabel był energiczny, szybki, za brakło mi trochę zejścia na basie, ale za to było on wielobarwny. Nie mógłbym niestety wytrzymać z tym jak jest podawana scena, została pomniejszona względem moich WireWord Oasis 7 i dźwięk głownie znajduje między głosikami, chórki w  "Another Brick In The Wall- Pink Floyd" zamiast zajmować przestrzeń 3 metrów, ewidentnie grają z centrum i mieszczą się na odległości lekko ponad 1 metr, mi ta prezentacja zabrzmiała bardzo dziwnie nie naturalnie.

Mimo że mój przewód WW-O7 ma swoje wady to nie podmieniłbym go na Silver 2.
Głośnikowe Q Black 2 i black zworki szybciej bym wybrał, ale niestety nie były w bezpośrednim porównaniu i zapomniałem o ich dobrych stronach i wadach. Na pewno nie miały tak wąskiej sceny, były chyba mniej dynamiczne.

Zaskoczeniem był VDH Revelation ze zworkami Q Black 2, zagrał dużo lepszą sceną w głąb, dając każdemu instrumentowi miejsce na scenie w szerz, w dal, dzięki czemu całość była lepiej czytelna, bas nisko schodzący, może troszkę brak kopnięcia na basie, dynamiki i osobiście bym troszkę jeszcze podkręcił górę pasma, ale całościowo najlepszy przewód jaki miałem okazję u siebie podpiąć.
Wprowadzający porządek na scenie, do tej pory nie wiedziałem że tyle można przewodami zdziałać, trochę ubolewam że nie mogłem sprawdzić jak zagra ze zworkami Q Silver II, może kiedyś się jeszcze uda.


 

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, worms napisał:

To prawda, dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów, szczypior88 sprawiłeś mi mega przysługę.


Chciałbym coś napisać, jednak nie jestem w tym zbyt dobry, a pamięć mam bardzo ulotną.

Na tą chwilę miałem u siebie w testach: głośnikowy TQ Black II zworki Black, głośnikowy TQ Silver II zworki Black II, oraz zworki Silver II, oraz przewód który był największym zaskoczeniem: głośnikowy VDH Revelation.
Wiem jedno po tych wszystkich testach nadal uczę się wychwytywać różnice i trochę mi zajmuje czasu by odpowiednio się nastawić przed odsłuchem, podejrzewam że to też kwestia lepszego i gorszego dnia.

W moim systemie najmniej podszedł mi przewód TQ Silver 2 ze zworkami Silver 2,  było to granie zbyt krystaliczne, góra dominowała nad resztą pasma, nie przetrwałbym długo z tak podłączonymi głośnikami.
Po zmianie zworek na Q Black II było zdecydowanie lepiej, wysokie delikatnie zostały utemperowane co dla mnie wprowadziło pożądany efekt, kabel był energiczny, szybki, za brakło mi trochę zejścia na basie, ale za to było on wielobarwny. Nie mógłbym niestety wytrzymać z tym jak jest podawana scena, została pomniejszona względem moich WireWord Oasis 7 i dźwięk głownie znajduje między głosikami, chórki w  "Another Brick In The Wall- Pink Floyd" zamiast zajmować przestrzeń 3 metrów, ewidentnie grają z centrum i mieszczą się na odległości lekko ponad 1 metr, mi ta prezentacja zabrzmiała bardzo dziwnie nie naturalnie.

Mimo że mój przewód WW-O7 ma swoje wady to nie podmieniłbym go na Silver 2.
Głośnikowe Q Black 2 i black zworki szybciej bym wybrał, ale niestety nie były w bezpośrednim porównaniu i zapomniałem o ich dobrych stronach i wadach. Na pewno nie miały tak wąskiej sceny, były chyba mniej dynamiczne.

Zaskoczeniem był VDH Revelation ze zworkami Q Black 2, zagrał dużo lepszą sceną w głąb, dając każdemu instrumentowi miejsce na scenie w szerz, w dal, dzięki czemu całość była lepiej czytelna, bas nisko schodzący, może troszkę brak kopnięcia na basie, dynamiki i osobiście bym troszkę jeszcze podkręcił górę pasma, ale całościowo najlepszy przewód jaki miałem okazję u siebie podpiąć.
Wprowadzający porządek na scenie, do tej pory nie wiedziałem że tyle można przewodami zdziałać, trochę ubolewam że nie mogłem sprawdzić jak zagra ze zworkami Q Silver II, może kiedyś się jeszcze uda.


 

Dorabiasz w Hifi i Muzyka? ? Bracie taka recenzja że kapcie spadają ?

Cieszę się, że mogłem trochę pomóc. 

Dzięki audio mam kolejnego super kolegę! Dziękuję koledze Worms za gościne i możliwość posłuchania jego systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zasugerowało mi by sprawdzić takie rozwiazanie;
Głośnikowy Tellurium Q Blue Diamond, zworki Q black wersja 1, lub 2, interkonekt XLR Tellurium Q Ultra Black II.

Czy ktoś sprawdzał takie połączenie czego można się spodziewać przy takim zestawieniu, ewentualnie z osobna po tych przewodach?





Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawić się można. Ma to jednak pewną wadę. Łatwo można dojść do momentu, gdy cena kabli zrównuje się z ceną głośników (albo je przewyższy). A to już zwykła głupota. Niewątpliwie warto zaopatrzyć się w dobre kable. Ale także warto wyznaczyć sobie pewną granicę takich "inwestycji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piotrek7 napisał:

Pobawić się można. Ma to jednak pewną wadę. Łatwo można dojść do momentu, gdy cena kabli zrównuje się z ceną głośników (albo je przewyższy). A to już zwykła głupota. Niewątpliwie warto zaopatrzyć się w dobre kable. Ale także warto wyznaczyć sobie pewną granicę takich "inwestycji"

Każdy robi co chce ze swoimi pieniędzmi i sam ocenia czy warto coś zrobić czy nie.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Natomiast zawsze w takich sytuacjach pojawia się pytanie, co da lepszy dźwięk?

1. Głośniki za 5 tys połączone z kablami za 5 tys

2. Głośniki za 9 tys połączone z kablami za 1 tys?

A co jeśli bardzo drogie kable zamiast przynieść realną poprawę grania systemu obnażą jego słabości? Zarówno po stronie wzmacniacza jak i głośników?

Tak jak napisałeś, każdy robi ze swoimi pieniędzmi, co mu się podoba i co subiektywnie uważa za stosowne. Nie zmienia to faktu, że niektóre wydatki obiektywnie są bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Silver nie słyszałem.mialem ULTRA  BLACK  Ale był za ciepły i wymieniłem go na VDH ROCK.

Tellurium robi dobre głośnikowe. Rca średnio do mnie przemawiają. Jakieś takie nijakie są. O wiele bardziej wolę właśnie Vdh, wireworld i Nordost. Szczególnie te ostatnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szczypior88 napisał:

Tellurium robi dobre głośnikowe. Rca średnio do mnie przemawiają. Jakieś takie nijakie są.

Całkowicie się z tym zgadzam.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości pewnego sklepu mam w domu: Tellurium Q Blue Diamond(tzw Green), zworki Q black wersja 1, interkonekt XLR Tellurium Q Ultra Black II.

Po jakim czasie Interkonekty zaczynają prezentować swoje granie, bo mi się chyba trafiła wersja nowa, nie wygrzana.

KD 5.1.2: 4400H, DBT-3313, Stereo: M6Si, DBT-3313UD, Pioneer N-70AE, GŁośniki: 1.4LE, Klipsch, 440C, 240s, 112SW, 500SA, miniDSP-DDRC24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, worms napisał:

Dzięki uprzejmości pewnego sklepu mam w domu: Tellurium Q Blue Diamond(tzw Green), zworki Q black wersja 1, interkonekt XLR Tellurium Q Ultra Black II.

Po jakim czasie Interkonekty zaczynają prezentować swoje granie, bo mi się chyba trafiła wersja nowa, nie wygrzana.

Krzychu nie...te tellurium tak do bani graja? IC maja słabe moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.