Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  146 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Jednak to hobby to choroba.

Już mnie ciągnie do zmian. Wystawiłem kabel IC TQ Graphite RCA 1m na sprzedaż.  Anons w dziale z ogłoszeniami. Zainteresowanych proszę o kontakt. Odpowiem na pytania na priw.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, muda44 said:

Znasz VDH First ULMKII albo Orchid ?

Chodzi mi o porównanie do Rock .

Cześć  paniee kolego.

Orchida nie znam, a z The First to mam metal Free .ROCK  bardzo fajnie buduje scenę .nie jest  ciepły jak TQ ULTRA BLACK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
11 godzin temu, mrb napisał:

Chyba byłeś z nich zadowolony...dlaczego sprzedajesz?

W moim systemie było już zbyt jasno. Dochodzą do tego wtyki rodowane. Podobnie miałem w zestawieniu z RCA Albedo Geo, niby przejrzyście, rozdzielczo ale dopiero Monolith wprowadził porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, naczesany napisał:

W moim systemie było już zbyt jasno. Dochodzą do tego wtyki rodowane. Podobnie miałem w zestawieniu z RCA Albedo Geo, niby przejrzyście, rozdzielczo ale dopiero Monolith wprowadził porządek.

 

25 minut temu, naczesany napisał:

W moim systemie było już zbyt jasno. Dochodzą do tego wtyki rodowane. Podobnie miałem w zestawieniu z RCA Albedo Geo, niby przejrzyście, rozdzielczo ale dopiero Monolith wprowadził porządek.

Zalegają od roku leżą nie używane ,podobna droga jak u ciebie albedo monocrystale je wyparły i wile5.1 .ale wile to juz inna sprawa i inne czynniki sprawiły że są ,bo wiadomo różne graty różnych kabli żebrają i albedo nie sprawdza się wszędzie żeby nie było ?

 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nastąpił niezły chichot losu.

Mam okablowanie Tellurium. Zauroczyły mnie te przewody od początku kiedy pojawiły się w Polsce. Jednak w moim systemie i mojej ocenie IC zawsze odstawały od reszty przewodów tej firmy (zatrzymałem się na Graphite).  Mimo praktycznie całego okablowania Tellurium, korzystałem z IC innej firmy.

Po latach szlifując ostatecznie swój system sprawdziłem (dla spokoju sumienia) ostatni element. Odsłuchiwałem kable IC chcąc zweryfikować łączówkę, która była ze mną przez lata. Dałem również szanse IC od Tellurium i....

...kabel niesamowicie wpasował się w mój system, czyniąc w nim małą rewolucję i taki progres dźwiękowy, że nie było innej możliwości jak tylko go kupić.

Więc wracam jak ten niewierny Tomasz do klubu z RCA Tellurium Q Silver Diamond :)

 

 

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

czy ktoś z Was porównywał wpływ długości kabla na dźwięk. Do tej pory korzystałem z TQ Black II 2 mb i coś mnie podkusiło zmienić na odcinek 3 m.  Charakterystyka podobna ale dźwięk mam wrażenie ze wydłużył się, bas nie jest już tak punktowy i zaczęło brakować góry. Kable nowe, wygrzewają się i liczę ze wrócą do tego dzwieku który miałem w odcinku 2 metrowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zigapp napisał:

mam wrażenie ze wydłużył się,

Dłuższy kabel oznacza dłuższy dźwięk? Na kablu o długości 2 metrów masz; "aaaaa" a na trzech metrach: "aaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaa"? Bierz ten dłuższy bo logicznym jest, że utwór, który na kablu o długości 2m trwa 4m 11s, na trzymetrowym będzie trwał minut 6. Tak więc niejako kupujesz dłuższe płyty ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.06.2020 o 11:47, piotrek7 napisał:

Dłuższy kabel oznacza dłuższy dźwięk? Na kablu o długości 2 metrów masz; "aaaaa" a na trzech metrach: "aaaaaaaaaaaaaaaAaaaaaa"? Bierz ten dłuższy bo logicznym jest, że utwór, który na kablu o długości 2m trwa 4m 11s, na trzymetrowym będzie trwał minut 6. Tak więc niejako kupujesz dłuższe płyty ???

Stary co ty palisz?

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, rafa napisał:

Stary co ty palisz?

Właśnie NIE PALĘ. Nie korzystam też z innych substancji psychoaktywnych, które mogłyby zaburzać moje postrzeganie rzeczywistości. Dlatego nie potrafię zrozumieć takich "teorii" Dłuższy o 1 m kabel to dłuższy dźwięk 

Wybacz stary......

Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, piotrek7 napisał:

Dłuższy o 1 m kabel to dłuższy dźwięk

Wystarczy zastanowić się co ma na myśli a nie traktować dosłownie "dłuższy dźwięk"

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, rafa napisał:

Wystarczy zastanowić się co ma na myśli a nie traktować dosłownie "dłuższy dźwięk"

Dokładnie , używanie różnych słów w audio może skutkować, że wiele osób co innego będzie miało na myśli pisząc dane słowo/ a.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lolek126 napisał:

Dokładnie , używanie różnych słów w audio może skutkować, że wiele osób co innego będzie miało na myśli pisząc dane słowo/ a.. 

Ci co chcą zrozumieć zrozumieją ? w opisach testach kabli trzeba mieć  swoją własną wyobrażnie i jakies tam obycie ;))

Efekt przyspieszenia i spowolnienia znam, ale to fakt trudno opisać to racjonalnie bo po jakimś czasie ten efekt zanika ,często tak sie dzieje  bardzo krótko po zmianie kabla- tzw akomodacja ;)) ?

Przykładem dobrym jest np,moja zmiana z albedo na wile dzwięk jak by zwolnił i nabrał wielkiej masy  i na początku jest jakby nie fajnie ale teraz juz zapomniałem o tym i nie czuje tego efektu ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, freju napisał:

w opisach testach kabli trzeba mieć  swoją własną wyobrażnie i jakies tam obycie ;))

Tak samo w przypadku oglądania reklam środków piorących. Tak samo wiarygodny i emocjonalny przekaz. Warto go skonfrontować z własną wyobraźnią i wiedzą zamiast łykać wszystko jak młody karpik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piotrek7 napisał:

Tak samo w przypadku oglądania reklam środków piorących. Tak samo wiarygodny i emocjonalny przekaz. Warto go skonfrontować z własną wyobraźnią i wiedzą zamiast łykać wszystko jak młody karpik 

Wiesz co nie chce mi sie z tobą gadać ;)) z daleka czuć że świerzaki zbierasz w biedronce i tak samo świerzy jestes w temacie kabli  hmm jak po żąnglujesz nimi troche to zrozumiesz że pleciesz bez sensu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, freju napisał:

z daleka czuć że świerzaki zbierasz w biedronce

Co to oznacza? Nie robię zakupów w tej sieci.  

9 minut temu, freju napisał:

 świerzy 

Co oznacza to słowo? 

 

9 minut temu, freju napisał:

po żąnglujesz

A to?

 

Przeznacz choćby promil kasy, którą wydajesz na kable na SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY. To tak na początek.

Zgrywasz cwaniaka najzwyczajniej ośmieszasz się ? 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, piotrek7 napisał:

Co to oznacza? Nie robię zakupów w tej sieci.  

Co oznacza to słowo? 

 

A to?

 

Przeznacz choćby promil kasy, którą wydajesz na kable na SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY. To tak na początek.

Zgrywasz cwaniaka najzwyczajniej ośmieszasz się ? 

Pzdr

Sprawdzam twoją czujność :)) trolling to twoja pasja rozumiem ? audio to tylko taka pożywka dla ciebie karmisz sie tym ;)))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dlaczego mierzysz innych swoja miarą?  Daj już spokój i uznajmy tą fascynującą wymianę poglądów za zakończoną. I tak się nie dogadamy. Powiedzmy dyplomatycznie, że mamy inny punkt odniesienia i percepcji. Co ty na to? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotrek7 napisał:

 Dlaczego mierzysz innych swoja miarą?  Daj już spokój i uznajmy tą fascynującą wymianę poglądów za zakończoną. I tak się nie dogadamy. Powiedzmy dyplomatycznie, że mamy inny punkt odniesienia i percepcji. Co ty na to? ?

Taaa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, freju napisał:

Ci co chcą zrozumieć zrozumieją ? w opisach testach kabli trzeba mieć  swoją własną wyobrażnie i jakies tam obycie ;))

Efekt przyspieszenia i spowolnienia znam, ale to fakt trudno opisać to racjonalnie bo po jakimś czasie ten efekt zanika ,często tak sie dzieje  bardzo krótko po zmianie kabla- tzw akomodacja ;)) ?

Przykładem dobrym jest np,moja zmiana z albedo na wile dzwięk jak by zwolnił i nabrał wielkiej masy  i na początku jest jakby nie fajnie ale teraz juz zapomniałem o tym i nie czuje tego efektu ;))

Oczywiście, że  pewne osoby zrozumieją, a pewna grupa nawet jakby to było napisane jak dla pierwszoklasisty to i tak swoje napisze, bo czasem humor trzeba sobie poprawić.  I napisałem to ogólnie, żeby nie było.. to tak jak kolega kiedyś mi powiedział pewne przemyślenie.... najciekawsi są Ci, którzy wypowiadają się o czymś na co nie mają kasy, ba nawet na oczy tego czegoś nie widzieli, a już o przetestowaniu  to nawet nie wspominam, ale Ci mają najwięcej do powiedzenia i do pośmiania się z takiego produktu. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.