Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  147 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lolek126 napisał:

najciekawsi są Ci, którzy wypowiadają się o czymś na co nie mają kasy, ba nawet na oczy tego czegoś nie widzieli, a już o przetestowaniu  to nawet nie wspominam,

A jeśli wypowiadają się bo przetestowali? Co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, piotrek7 napisał:

A jeśli wypowiadają się bo przetestowali? Co wtedy?

No to słuchamy co z czym i na czym  testowałeś ? bo słyszałem systemy gdzie wpływ kabli miał mizerne znaczenie ,ale to nie oznacza że to zjawisko nie istnieje , na w miarę transparentnym sprzęcie przy kablach  np :głośnikowych  zawsze są zmiany na lepsze gorsze ale są przynajmniej powinny  i to nie tylko na granicy percepcji tylko słyszalne od razu teraz i już ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, freju napisał:

No to słuchamy co z czym i na czym  testowałeś

Miałem cichą nadzieję, że zakończyliśmy wczoraj  rozmowę i nie będzie potrzeby do niej wracać. Wybacz ale jakoś nie bardzo chce mi się tłumaczyć przed tobą ?

Tak jak zasygnalizowałem wcześniej, nadajemy na zupełnie innych częstotliwościach. Tak więc jakakolwiek wymiana zdań z góry skazana jest na niepowodzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

A jeśli wypowiadają się bo przetestowali? Co wtedy?

To wtedy tak jak Kolega napisał, na czym to było testowane i jeśli np kabel głośnikowy powiedzmy   TQ SD był testowany na sprzęcie adekwatnym do ceny i klasy tego kabla to ja osobiście rozumiem, że komuś  w tym przypadku dany kabel mógł się nie podobać.. Trzeba zawierzyć ludziom, że pomimo faktu, że nie stać takiej osoby na zakup to jak przetestował i twierdzi, że nie koniecznie dla niego się nadawałaby, nawet jakby miał takie pieniądze na ten kabel i osprzęt, to pomimo tego by nie kupiłby do swojego systemu. Tylko problem jest w tym, że w większości przypadków ludzie pewnych rzeczy nawet na oczy nie widzieli, a oceniają i to odpowiednio .. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, lolek126 napisał:

na czym to było testowane i jeśli np kabel głośnikowy powiedzmy 

Zatrzymałem się na Black II. Droższe z mojego punktu widzenia nie są uzasadnione. Natomiast powiedzmy sobie to jasno. O ile różnice pomiędzy Blue, Ultra Blue i Black II są ewidentne, o tyle różnica w brzmieniu pomiędzy odcinkiem kabla (tego samego modelu) o długości 2 m a odcinkiem i 3 m to  w najlepszym razie fikcja. Różnice (słyszalne) są ale w przypadku rozsunięcia (zmiany ustawienia i wykorzystania tego dodatkowego metra) głośników. Tyle w temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy się nie bawiłem tymi samymi kablami o różnej długości, więc nie wypowiem się.. a z chmur nie będę wróżył, bo byłoby to nieuczciwe.. Ludzie różnie mówią, np przy IC w XLR też mówią, aby taki kabel miał ten 1 m długości.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przewodach zasilających są różnice w brzmieniu w zależności od długości.

W ramach tego samego modelu z mojego doświadczenia lepiej brzmi zasilający o długości 2m niż ten sam model o długości 1m.

RCA/coax/usb zawsze kupuje 1m.  To ze względów praktycznych.

Szczerze mówiąc nigdy nie przyszło mi do głowy przetestować kabli głośnikowych w tym aspekcie. Zazwyczaj z uwagi na cenę kupuje się możliwie najkrótsze jak można (Tellurium ma tu swoje zalecenia z długością). Z uwzględnieniem właściwego rozstawienia kolumn oczywiście... ?

Nie zdziwię się jednak jak przy każdym rodzaju kabla w ramach tego samego modelu  są różnice w dźwięku w zależności od długości.

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc ten temat długości przewodu głośnikowego TQ Black II, rozmawiałem z przedstawicielem w UK który powiedział, że zalecają odcinek 3 mb.  Osobiście uważam, że w moim przypadku odcinek 2mb sprawdził się zdecydowanie lepiej i bez przysuwania  /rozsuwania kolumn. Jestem pewien, że różnica w dźwięku jest, wypożyczyłem ponownie odcinek 2mb i wiem, że dźwięk jest zdecydowanie bardziej punktowy, szybszy bas a dźwięk skupiony (i przepraszam za użycie słowa dłuższy, opisywałem to w celu zrozumienie problemu). Różnica 1 metra jest wyraźna, dla mnie charakter TQ Black II sprawdził się w odcinku 2mb , tak też odcinek 3 metrowy idzie na sprzedaż. Zresztą rozważam zakup EVA LSXXV.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jest już najnowsza seria kabli Tellurium Q Blue II. Serdecznie zapraszamy do salonu Q21 na odsłuchy, oczywiście zawsze są możliwości wypożyczenia kabli i przetestowania we własnym systemie audio.

Link do kabli Tellurium Q Blue II.

tellurium_q_blue_1.jpg

tellurium_q_blue_2.jpg

tellurium_q_blue_5.jpg

tellurium_q_blue_6.jpg

tellurium_q_blue_7.jpg

tellurium_q_blue_8.jpg

tellurium_q_blue_0.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po długich przemyśleniach i wstrzymywaniu się dołączyłem do posiadaczy kabli Tellurium Q na początek Blue II kabel mnie tak pozytywnie zaskoczył iż zapragnąłem Ultra Blue .

Lecz do  rzeczy Blue wygryzł Chorda Odyssey 4 którego sobie bardzo ceniłem podczas odsłuchu zaskoczyła mnie separacja oraz wydźwięk średnicy i prowadzenie  niskich tonów  i jeszcze zaskoczenie gdy usłyszałem rozwarstwienie solowego wykonania artysty a tu niespodzianka że jest jak to określić dośpiewywany podkład przez drugą osobę  (solówka wykonywana jest częściowo przez dwie osoby ) czego nigdy nie słyszałem na innych kablach a wiele ich się przewinęło.

Tellurium Q Ultra Blue troszeczkę jestem zawiedziony tym kablem , bas lekko miętki , średnica bardziej jest sklejona już nie słychać rozwarstwienia w efekcie Tellurium Q UltraBlue zasila sekcję średnio-wysoko tonową a Tellurium Q Blue sekcję niskotonową .

Teraz wiadomo kolej na Black lecz tym razem  wpierw wypożyczę przed zakupem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2020 o 09:14, Q21 napisał:

Jest już najnowsza seria kabli Tellurium Q Blue II. Serdecznie zapraszamy do salonu Q21 na odsłuchy, oczywiście zawsze są możliwości wypożyczenia kabli i przetestowania we własnym systemie audio.

Link do kabli Tellurium Q Blue II.

tellurium_q_blue_1.jpg

tellurium_q_blue_2.jpg

tellurium_q_blue_5.jpg

tellurium_q_blue_6.jpg

tellurium_q_blue_7.jpg

tellurium_q_blue_8.jpg

tellurium_q_blue_0.jpg

Orientujecie się , inne wersje też TQ planuje wymianę swoich kabli np seria black diamond ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment nie spodziewamy się następnych nowości ?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, Pszczyna napisał:

Na odwrót Ultra Blue ma większy bas od Blacka ,za to Black  lepszą kontrolę a Black II jest delikatniejszy - subtelniejszy w przekazie 

Kwestia w jakim systemie ma być kabel aplikowany , nie zawsze droższy - nowszy jest lepszy .

Dzięki za informacje. Wczoraj zadzwoniłem do 3 sklepów, które sprzedają przewody Tellurium. Panowie wypowiedzieli się, że lepsza dynamika i bas np. głębokość basu jest w  Black II, potem Ultra Blue i na końcu Blue II. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mdavis napisał:

Dzięki za informacje. Wczoraj zadzwoniłem do 3 sklepów, które sprzedają przewody Tellurium. Panowie wypowiedzieli się, że lepsza dynamika i bas np. głębokość basu jest w  Black II, potem Ultra Blue i na końcu Blue II. 

Słuchasz doradców którzy polecają towar zalegający i na którym jest największy zysk , mam w domu Blue,Ultra Blue Black,Black II i wygrzewa się Silver (jeszcze nie zdecydowałem czy go kupię)  odsłuchy na dwóch systemach domowych i trzech innych oraz nie zależne opinie właścicieli tych systemów potwierdzające to co wcześniej napisałem lecz decyzja należy do ciebie jedynie napomnę:

-mocny bas to nie dynamika i odwrotnie

- kontrola basu to nie zawsze równa się jego głębokość ,są jego ograniczenia by utrzymać go w ryzach tak jak to jest w Black II (prrrrrr konie ) tu Lepszy jest bas w Ultra Blue bardziej swobodny bo nie jest usilnie kontrolowany -tłamszony ( nie ma tzw. kagańca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Pszczyna napisał:

Słuchasz doradców którzy polecają towar zalegający i na którym jest największy zysk , mam w domu Blue,Ultra Blue Black,Black II i wygrzewa się Silver (jeszcze nie zdecydowałem czy go kupię)  odsłuchy na dwóch systemach domowych i trzech innych oraz nie zależne opinie właścicieli tych systemów potwierdzające to co wcześniej napisałem lecz decyzja należy do ciebie jedynie napomnę:

-mocny bas to nie dynamika i odwrotnie

- kontrola basu to nie zawsze równa się jego głębokość ,są jego ograniczenia by utrzymać go w ryzach tak jak to jest w Black II (prrrrrr konie ) tu Lepszy jest bas w Ultra Blue bardziej swobodny bo nie jest usilnie kontrolowany -tłamszony ( nie ma tzw. kagańca)

Dzięki za wyjaśnienie. 

Który kabel proponujesz do mojego systemu Kolumny Usher V 602, wzmacniacz CREEK EVO 2. Obecnie mam wpięte kablami Jantze Audio - bi wire 4 żyły cena około 22 zł za 1 metr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na pewno są to bardzo muzykalne kolumny i znakomitym oddaniu barw.

 Z fajnym, nisko schodzącym basem,zalecana ostrożność w parowaniu z wzmacniaczem z uwagi na wysokie tony .

A Creek  mniej dołu, basu, trochę gorsze wypełnienie. Za to była szczegółowość, przestrzeń, żywiołowość. ( to przy odsłuchu Monitor Audio)

W tym przypadku  Black lecz  pierwsza wersja ten kabel ładnie może zaokrąglić wyższą średnicę i pogodzić ten bas acz Ultra Blue ładnie przedstawia średnicę lecz bas mógłby się za-bardzo rozhulać (są ludzie którzy takiego efektu oczekują POP,Rock , Heavy Metal, czy KD - sceny batalistyczne - taki lekki dopalacz namiastka subwoofera ),  co do Silvera się na dzień dzisiejszy nie wypowiadam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.