Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  146 członków

Tellurium Q Klub
IGNORED

Klub Tellurium Q. Kable i elektronika zaprojektowane by zwalczać zniekształcenia fazowe.


HiFiElements

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lolek126 napisał:

najciekawsi są Ci, którzy wypowiadają się o czymś na co nie mają kasy, ba nawet na oczy tego czegoś nie widzieli, a już o przetestowaniu  to nawet nie wspominam,

A jeśli wypowiadają się bo przetestowali? Co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, piotrek7 napisał:

A jeśli wypowiadają się bo przetestowali? Co wtedy?

No to słuchamy co z czym i na czym  testowałeś ? bo słyszałem systemy gdzie wpływ kabli miał mizerne znaczenie ,ale to nie oznacza że to zjawisko nie istnieje , na w miarę transparentnym sprzęcie przy kablach  np :głośnikowych  zawsze są zmiany na lepsze gorsze ale są przynajmniej powinny  i to nie tylko na granicy percepcji tylko słyszalne od razu teraz i już ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, freju napisał:

No to słuchamy co z czym i na czym  testowałeś

Miałem cichą nadzieję, że zakończyliśmy wczoraj  rozmowę i nie będzie potrzeby do niej wracać. Wybacz ale jakoś nie bardzo chce mi się tłumaczyć przed tobą ?

Tak jak zasygnalizowałem wcześniej, nadajemy na zupełnie innych częstotliwościach. Tak więc jakakolwiek wymiana zdań z góry skazana jest na niepowodzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

A jeśli wypowiadają się bo przetestowali? Co wtedy?

To wtedy tak jak Kolega napisał, na czym to było testowane i jeśli np kabel głośnikowy powiedzmy   TQ SD był testowany na sprzęcie adekwatnym do ceny i klasy tego kabla to ja osobiście rozumiem, że komuś  w tym przypadku dany kabel mógł się nie podobać.. Trzeba zawierzyć ludziom, że pomimo faktu, że nie stać takiej osoby na zakup to jak przetestował i twierdzi, że nie koniecznie dla niego się nadawałaby, nawet jakby miał takie pieniądze na ten kabel i osprzęt, to pomimo tego by nie kupiłby do swojego systemu. Tylko problem jest w tym, że w większości przypadków ludzie pewnych rzeczy nawet na oczy nie widzieli, a oceniają i to odpowiednio .. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lolek126 napisał:

na czym to było testowane i jeśli np kabel głośnikowy powiedzmy 

Zatrzymałem się na Black II. Droższe z mojego punktu widzenia nie są uzasadnione. Natomiast powiedzmy sobie to jasno. O ile różnice pomiędzy Blue, Ultra Blue i Black II są ewidentne, o tyle różnica w brzmieniu pomiędzy odcinkiem kabla (tego samego modelu) o długości 2 m a odcinkiem i 3 m to  w najlepszym razie fikcja. Różnice (słyszalne) są ale w przypadku rozsunięcia (zmiany ustawienia i wykorzystania tego dodatkowego metra) głośników. Tyle w temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy się nie bawiłem tymi samymi kablami o różnej długości, więc nie wypowiem się.. a z chmur nie będę wróżył, bo byłoby to nieuczciwe.. Ludzie różnie mówią, np przy IC w XLR też mówią, aby taki kabel miał ten 1 m długości.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przewodach zasilających są różnice w brzmieniu w zależności od długości.

W ramach tego samego modelu z mojego doświadczenia lepiej brzmi zasilający o długości 2m niż ten sam model o długości 1m.

RCA/coax/usb zawsze kupuje 1m.  To ze względów praktycznych.

Szczerze mówiąc nigdy nie przyszło mi do głowy przetestować kabli głośnikowych w tym aspekcie. Zazwyczaj z uwagi na cenę kupuje się możliwie najkrótsze jak można (Tellurium ma tu swoje zalecenia z długością). Z uwzględnieniem właściwego rozstawienia kolumn oczywiście... ?

Nie zdziwię się jednak jak przy każdym rodzaju kabla w ramach tego samego modelu  są różnice w dźwięku w zależności od długości.

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc ten temat długości przewodu głośnikowego TQ Black II, rozmawiałem z przedstawicielem w UK który powiedział, że zalecają odcinek 3 mb.  Osobiście uważam, że w moim przypadku odcinek 2mb sprawdził się zdecydowanie lepiej i bez przysuwania  /rozsuwania kolumn. Jestem pewien, że różnica w dźwięku jest, wypożyczyłem ponownie odcinek 2mb i wiem, że dźwięk jest zdecydowanie bardziej punktowy, szybszy bas a dźwięk skupiony (i przepraszam za użycie słowa dłuższy, opisywałem to w celu zrozumienie problemu). Różnica 1 metra jest wyraźna, dla mnie charakter TQ Black II sprawdził się w odcinku 2mb , tak też odcinek 3 metrowy idzie na sprzedaż. Zresztą rozważam zakup EVA LSXXV.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jest już najnowsza seria kabli Tellurium Q Blue II. Serdecznie zapraszamy do salonu Q21 na odsłuchy, oczywiście zawsze są możliwości wypożyczenia kabli i przetestowania we własnym systemie audio.

Link do kabli Tellurium Q Blue II.

tellurium_q_blue_1.jpg

tellurium_q_blue_2.jpg

tellurium_q_blue_5.jpg

tellurium_q_blue_6.jpg

tellurium_q_blue_7.jpg

tellurium_q_blue_8.jpg

tellurium_q_blue_0.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po długich przemyśleniach i wstrzymywaniu się dołączyłem do posiadaczy kabli Tellurium Q na początek Blue II kabel mnie tak pozytywnie zaskoczył iż zapragnąłem Ultra Blue .

Lecz do  rzeczy Blue wygryzł Chorda Odyssey 4 którego sobie bardzo ceniłem podczas odsłuchu zaskoczyła mnie separacja oraz wydźwięk średnicy i prowadzenie  niskich tonów  i jeszcze zaskoczenie gdy usłyszałem rozwarstwienie solowego wykonania artysty a tu niespodzianka że jest jak to określić dośpiewywany podkład przez drugą osobę  (solówka wykonywana jest częściowo przez dwie osoby ) czego nigdy nie słyszałem na innych kablach a wiele ich się przewinęło.

Tellurium Q Ultra Blue troszeczkę jestem zawiedziony tym kablem , bas lekko miętki , średnica bardziej jest sklejona już nie słychać rozwarstwienia w efekcie Tellurium Q UltraBlue zasila sekcję średnio-wysoko tonową a Tellurium Q Blue sekcję niskotonową .

Teraz wiadomo kolej na Black lecz tym razem  wpierw wypożyczę przed zakupem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 09:14, Q21 napisał:

Jest już najnowsza seria kabli Tellurium Q Blue II. Serdecznie zapraszamy do salonu Q21 na odsłuchy, oczywiście zawsze są możliwości wypożyczenia kabli i przetestowania we własnym systemie audio.

Link do kabli Tellurium Q Blue II.

tellurium_q_blue_1.jpg

tellurium_q_blue_2.jpg

tellurium_q_blue_5.jpg

tellurium_q_blue_6.jpg

tellurium_q_blue_7.jpg

tellurium_q_blue_8.jpg

tellurium_q_blue_0.jpg

Orientujecie się , inne wersje też TQ planuje wymianę swoich kabli np seria black diamond ? 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment nie spodziewamy się następnych nowości ?

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, Pszczyna napisał:

Na odwrót Ultra Blue ma większy bas od Blacka ,za to Black  lepszą kontrolę a Black II jest delikatniejszy - subtelniejszy w przekazie 

Kwestia w jakim systemie ma być kabel aplikowany , nie zawsze droższy - nowszy jest lepszy .

Dzięki za informacje. Wczoraj zadzwoniłem do 3 sklepów, które sprzedają przewody Tellurium. Panowie wypowiedzieli się, że lepsza dynamika i bas np. głębokość basu jest w  Black II, potem Ultra Blue i na końcu Blue II. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mdavis napisał:

Dzięki za informacje. Wczoraj zadzwoniłem do 3 sklepów, które sprzedają przewody Tellurium. Panowie wypowiedzieli się, że lepsza dynamika i bas np. głębokość basu jest w  Black II, potem Ultra Blue i na końcu Blue II. 

Słuchasz doradców którzy polecają towar zalegający i na którym jest największy zysk , mam w domu Blue,Ultra Blue Black,Black II i wygrzewa się Silver (jeszcze nie zdecydowałem czy go kupię)  odsłuchy na dwóch systemach domowych i trzech innych oraz nie zależne opinie właścicieli tych systemów potwierdzające to co wcześniej napisałem lecz decyzja należy do ciebie jedynie napomnę:

-mocny bas to nie dynamika i odwrotnie

- kontrola basu to nie zawsze równa się jego głębokość ,są jego ograniczenia by utrzymać go w ryzach tak jak to jest w Black II (prrrrrr konie ) tu Lepszy jest bas w Ultra Blue bardziej swobodny bo nie jest usilnie kontrolowany -tłamszony ( nie ma tzw. kagańca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pszczyna napisał:

Słuchasz doradców którzy polecają towar zalegający i na którym jest największy zysk , mam w domu Blue,Ultra Blue Black,Black II i wygrzewa się Silver (jeszcze nie zdecydowałem czy go kupię)  odsłuchy na dwóch systemach domowych i trzech innych oraz nie zależne opinie właścicieli tych systemów potwierdzające to co wcześniej napisałem lecz decyzja należy do ciebie jedynie napomnę:

-mocny bas to nie dynamika i odwrotnie

- kontrola basu to nie zawsze równa się jego głębokość ,są jego ograniczenia by utrzymać go w ryzach tak jak to jest w Black II (prrrrrr konie ) tu Lepszy jest bas w Ultra Blue bardziej swobodny bo nie jest usilnie kontrolowany -tłamszony ( nie ma tzw. kagańca)

Dzięki za wyjaśnienie. 

Który kabel proponujesz do mojego systemu Kolumny Usher V 602, wzmacniacz CREEK EVO 2. Obecnie mam wpięte kablami Jantze Audio - bi wire 4 żyły cena około 22 zł za 1 metr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na pewno są to bardzo muzykalne kolumny i znakomitym oddaniu barw.

 Z fajnym, nisko schodzącym basem,zalecana ostrożność w parowaniu z wzmacniaczem z uwagi na wysokie tony .

A Creek  mniej dołu, basu, trochę gorsze wypełnienie. Za to była szczegółowość, przestrzeń, żywiołowość. ( to przy odsłuchu Monitor Audio)

W tym przypadku  Black lecz  pierwsza wersja ten kabel ładnie może zaokrąglić wyższą średnicę i pogodzić ten bas acz Ultra Blue ładnie przedstawia średnicę lecz bas mógłby się za-bardzo rozhulać (są ludzie którzy takiego efektu oczekują POP,Rock , Heavy Metal, czy KD - sceny batalistyczne - taki lekki dopalacz namiastka subwoofera ),  co do Silvera się na dzień dzisiejszy nie wypowiadam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.